Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sığırların dilleriyle yalayarak yediği gibi ,dilleriyle geçimlerini temin eden.. (1 Kullanıcı)

delinin biri

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Tem 2009
Mesajlar
135
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
37
Web Sitesi
delininbiriyimiste.tr.gg
--sığırların dilleriyle yalayarak yediği gibi ,dilleriyle geçimlerini temin eden bir takım insanlar ortaya çıkmadıkça,kıyamet kopmaz. (imam-ı Ahmed; son zamanlarla ilgili hadisler, sayfa 15)

sığırların dilleriyle yalayarak yediği gibi.
bunlar ilk başta şarkıcılar, sanatçılar, aktörler, aktristlerdir. para için, şan için ağızlarında geveleyip durular. şanları, şöhretleri biraz daha artsın, cepleri biraz daha dolsun diye. ALLAH güzellik vermiş kimisine, kimisine de ses vermiş. meslekleri sanatçılıkdır. aktörler aktristler her şekle giriyor. laf olsun diye yemin edenler, yalan konuşanlar, her türlü yalanı konuşanlar. ama onlar mesleğini yapıyor değil mi? böyle bir meslek yok ki gerçekte. onlara sorarsan önemli şahsiyetlerdir. ama gerçekte kukladırlar. parayı verirsin, şunu söyle dersin söylerler, şöyle giyin dersin giyinirler, şu şekilde davran dersin davranırlar. açıl dersin açılırlar, soyun dersin soyunurlar. yat dersin yatarlar, aç dersin açarlar. küfret dersin küfrederler. yemin et dersin yemin bile ederler. sanatlarını yapıyolar ama kendilerine göre. kimin eli kimin cebinde olduğu belli olmayan, kimin kimle düşüp kalktığı belli olmayan sanatçılar. para için, şan için, şöhret için dinlerini imanlarını bırakıp, paraya, şana, şöhrete, mevkiye taptıklarını gizleyen sanatçılar. bir de halkımız kendi dinine, kitabına, Rabbine, peygamberine, din kurallarına sahip çıkmaz, ama sanatçılara, aktörlere, şarkıcılara sahib çıkarlar değil mi? onları savunurlar. çünkü onları seviyoruz.

ALLAH dışında her şey, bir puttur. kişi ALLAH’tan gayrı neye bağlandı ve neye gönül verdiyse, kimi sevdiyse o onun putudur.
(abdülkadir geylani, fethur Rabbani)

--süveyd ibnu gafle Radıyallahu Anhum anlatıyor: ‘’ali Kerremullahi Vechehü dedi ki: ‘’ben size Resulullah Aleyhisselatu Vesselam’dan bir hadis söyleyince, ALLAH Azze ve Celle’ye yemin olsun Aleyhisselatu Vesselam’ın söylemediği bir şeyi söylemektense gökten (yere) atılmayı tercih ederim. ancak benimle sizin aranızda cereyan eden şeyler hakkında konuşunca, bilesiniz harb hiledir. zira ben Resulullah Aleyhisselatu Vesselam’ın şöyle söylediğini işittim:
‘’ahir zaman’da akılca kıt bir takım imamlar çıkacak. yaratılmışların en hayırlısının sözünü söylerler, kur’an’ okurlar. imanları gırtlaklarından öteye geçmez. okun avı delip geçtiği gibi dinden çıkarlar. onlara nerede rastlarsanız onları gebertin. zira, onları öldürene, kıyamet günü, ALLAH Azze ve Celle’nin vereceği sevab var.’’ (buhari, fezailu’l-kur’an 36, menakıb 25, istitabe 6; müslim, zekat 154, 1066. hadis; Ebu davud, sünnet 31, 4767.hadis; nesai, tahrim 26, <7,119> kutubu sitte 4780. hadis.)

bu hükme göre söyledikleri gibi amel etmeyen, fetvalarına uymayan imamları öldürmemiz gerekiyor. sadece dini suistimal ettiği için imamlara ölüm hükmü varsa; para için dinini satan, üstüne dinini kullanan, üstüne üstelik islamın neslini bozan sanatçıların, aktörlerin, artistlerin, şarkıcıların görüldükleri yerde kellesinin vurulması gerekir! ama insan hakları var değil mi? insan öldürmek günah. hangi çağda yaşıyoruz. ALLAH Azze ve Celle’nin ve Aleyhisselatu Vesselam Efendimizin emirlerinden daha çok biliyorlar değil mi bu sistemleri oluşturanlar. ALLAH Azze ve Celleden daha merhametliler o zaman. ALLAH Azze ve Celle’nin hükmünün uygulanmadığı yerde müslümanlık olmaz!!! öldürsek içeri alırlar değil mi? işkence yaparlar. hapse atarlar. ebedi alemde bizi cehenneme atacaklar ama bu dünyada, fani dediğimiz bu hayatta, dini hükümlerin uygulanmamasına itiraz etmiyoruz. masumlar öldürülünce kimse kılını bile kıpırdatmıyor. ama lafa gelince hepimiz müslümanız. şuan afganistan’da, ırak’da, filistin’de ve ortadoğu çevresinde öldürülen gerçek müslümanlar insan değil mi? hani insan öldürmek çok büyük günahtı. sebebsiz yere ülkeleri işgal edilip sebebsiz yere öldürülüyorlar kimse ağzını açmıyor, ama islamın neslini bozanlara sıra gelince insan hakları ve özgürlük var. bütün müslümanlar kardeştir. bu zamanda kişinin kendi öz kardeşinin yaptığını düşmanı yapmıyor ama değil mi? müslüman olunsaydı yapmazdı.
napabiliriz. kanunlar kurallar var.
yarın huzuru mahşerde bize ne buyurulacak biliyor musunuz? ‘’ ALLAH Azze ve Celle, yarattığı kullarının, aralarında hükmetmeleri için koyduğu kanunları bilememiş mi ki; siz başka kanunlar koyarak, başka kanunlarla hükmettiniz.’’

sığırların dilleriyle yalayarak yediği gibi ,dilleriyle geçimlerinin temin eden bir takım insanlar ortaya çıkmadıkça,.
şairler, yazarlar, gazeteciler, amirler, memurlar, öğretmenler. daha doğrusu geçimlerini sadece konuşarak ve yazarak kazananlar varya. işte bunlar sığırların dilleriyle yalayarak yediği gibi, dilleriyle geçimlerini temin ederler. güç sarfetmeden, sadece konuşarak ve yazarak geçimlerini temin edenler.
 

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
27 May 2006
Mesajlar
1,330
Tepki puanı
0
Puanları
0
git gide ahir zamanda olduğumuz hissim artıyor
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt