Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

şeytana taş çıkartan adam kimdir? (1 Kullanıcı)

isra nur

Kayıtlı Kullanıcı
adamın biri çölde tek başına yola koyulmuş giderken lanetlik şeytanda insan kılıgına bürünerek ardından yetişir ve kendisine yok arkadaşlığı teklif eder.adam ile şeytan yollarına devam ederlerken vakit bir hayli ilerler.aksam olur gün batar, sabah olur gün doğar.lanetlik şeytanın kafası önemli bir noktaya takılır.bakar ki adam ne sabah ,ne öğlen, ne ikindi ne akşam nede yatsı namazı kılar.artık çok yol yürümekten yoruldukları için bir yerde konaklamak üzereyken şeytan ayrılarak koşmaya başlar.şaşırıp kalan adam ardından 'nereye gidiyorsun beni burda yanlızmı bırakacaksın 'diye seslenir.bunun üzerine şeytan durarak adama şu ibret dolu cevabı verir.(arkadaş ben ömrümde 1 defa allah'a karşı geldim.o yüzden kovuldum.fakat sen günde 5 defa karşı geliyorsun.allah(c.c.)gökten taş yağdırırda bana isabet eder.)
göz nurum namazım...

nur nisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim ;emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş,ibret dolu, rabbim cümlemizin bundan istifade etmesini sağlar inşlh...ALLAH RAZI OLSUN....

isra nur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim ;emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş,ibret dolu, rabbim cümlemizin bundan istifade etmesini sağlar inşlh...ALLAH RAZI OLSUN....

gözümün nuru namaz.. tek amacımız tüm gözlerin nuru olması rabbim hepimizden razı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet ol kardeşim

ahde

Kayıtlı Kullanıcı
.(arkadaş ben ömrümde 1 defa ALLAH'a karşı geldim.o yüzden kovuldum.fakat sen günde 5 defa karşı geliyorsun.ALLAH(c.c.)gökten taş yağdırırda bana isabet eder.)

allah (cc) razı olsun
peygamber efendimiz(s.a.v) buyuruyor
"Kulun Rabbine en yakın olduğu an secdedeki andır.
Bunun için secdede çok dua edin .
Zira bu anda duâ kabule layık olur"

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
emeğinize sağlık güzel yaıydı
teşekkürler

odtulu.seyma

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm
allah razı olsun
çok ibretlik bir hikaye:a09:

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm
allah razı olsun çok güzel bi paylaşım RABBim herkese namaz kılmayı nasip etsin..ben de bu gün öğle namazını kaçırdım...:a09::a09::a09:

semih885

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun çok güzel bir paylaşım ibretlik olmuş saol

isra nur

Kayıtlı Kullanıcı
kıssa namaz kıldırmayı özendirme açısından güzel ama hakikat manasında hiç de güzel değil

neden mi şu yüzden ;
ALINTI
arkadaş ben ömrümde 1 defa ALLAH'a karşı geldim.o yüzden kovuldum.fakat sen günde 5 defa karşı geliyorsun.ALLAH(c.c.)gökten taş yağdırırda bana isabet eder.)

şeytan nasıl oluyorda 1 kez Allah'a karşı geliyor, Şeytan kendine niçin mühlet verilmesini istedi nası (insanları) yoldan çıkarmak için peki nası (insanları) yoldan çıkarmaya çalışmak
ALlah'a karşı gelmek değil midir ? (en kaba bakış açışıyla yazdım daha da yazılablir)
Şeytan her dakika her saniye Allah'a karşı gelmektedir müddeti onun cezasını arttırmaktadır , bu bağlamda şeytanı Allah'a bir kez karşı gelmiş gibi göstermek hoş değil ,
amacı hayır önermek de olsa .
Saygılar

selamün aleyküm kardeşim bu hikayede anlatılmak istenen YÜCE RABBİMİZİN bütün meleklere ADEM (A.S) secde edin demesi üzerine şeytanın burda RABBİMİZE karşı gelmesidir.RABBİMİZİN şeytana mühlet vermesine vesiledir bu karşı geliş,yani şeytanın şeytan oluşunun başlangıcıdır.bunun adı üzerinde hikayedir ders almak mana çıkarmak içindir.ama yinede eğer bir kusur olduysa RABBİM affetsin ilgin için teşekkür ederim kardeşim.
selametle göz nurum namazım..

isra nur

Kayıtlı Kullanıcı
.(arkadaş ben ömrümde 1 defa ALLAH'a karşı geldim.o yüzden kovuldum.fakat sen günde 5 defa karşı geliyorsun.ALLAH(c.c.)gökten taş yağdırırda bana isabet eder.)

allah (cc) razı olsun
peygamber efendimiz(s.a.v) buyuruyor
"Kulun Rabbine en yakın olduğu an secdedeki andır.
Bunun için secdede çok dua edin .
Zira bu anda duâ kabule layık olur"

ALLAH (c.c) CÜMLEMİZDEN RAZI OLUR İNŞ. SELAMETLE KARDEŞİM

isra nur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm
allah razı olsun çok güzel bi paylaşım rabbim herkese namaz kılmayı nasip etsin..ben de bu gün öğle namazını kaçırdım...:a09::a09::a09:

amin kardeşim.. Insanız şaşıyoruz rabbim çok büyük ... ölene kadar rabbimizin davetine koşarak gidenlerden oluruz inş. Selametle
,

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun,emeginize saglik.
okuyupta ibret alan kullarindan eylesin bizi.
bizleri namazdan ayirmasin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt