Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

''Şeytan virüs; Kur'an ve namaz antivirüs'' (1 Kullanıcı)

medine_asıgı_ebr

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
27 Ağu 2009
Mesajlar
110
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
31
Namaz Gönüllüleri Platformu'nun düzenlediği 'Namazla Huzur' adlı konferansta konuşan Engin Noyan, 'Namazın borç değil, ihtiyaç' dedi

Namazın büyük bir nimet olduğunu aktaran Noyan, şeytanın virüslerinden ancak Kur'an ve namazla korunulabileceğini dile getirdi.

Burdurlular, Namaz Gönüllüleri Platformu tarafından Gazi Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen namaz konferansında bir araya geldi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı konferansta herkese mealli Kur'an ve namazın önemini anlatan bir kitapçık hediye edildi.

Konferansa Doç. Dr. Celalettin Vatandaş, Eğitimci Yazar Ramazan Tamer Büyükküpcü ve TV Programcısı Münib Engin Noyan konuşmacı olarak katıldı. İlk olarak söz alan Celalettin Vatandaş, dinden uzaklaştıkça insanların psikolojik tedaviye ve bunun için ilaçlara ihtiyaç duyduğunu aktardı. Daha sonra konuşan yazar Büyükküpcü ise namazın önemini anlattıktan sonra seyircilerden 5 vakit namaz kılmaları konusunda söz aldı. Büyükküpcü, yüzde 99'u Müslüman olan ve bin yıldır İslamın bayraktarlığını yapan ülkede 5 vakit namaz kılanların ancak yüzde 25 oranında seyrettiğini ve bunun karşısında hayrete düştüğünü dile getirdi.

Son olarak söz alan Münib Engin Noyan, şeytanın insanlara birçok tuzaklar kurduğundan bahsetti. İnsanların para ve benzeri şeyler yüzünden kötü yollara saptığını ve diğer insanlara zarar verdiğini vurgulayan Noyan, "Şeytan insanlar için büyük bir düşmandır. İnsanlara sürekli virüsler gönderir. Bu virüslerden ancak Kur'an ve namaz antivürüsleri ile kurtulabiliriz." şeklinde konuştu.

Daha önce başka bir dinin mensubu bulunduğunu ve hidayete erdikten sonra bazı şeylere çok şaşırdığını söyleyen Noyan, bunlardan birinin namazın borç gibi gösterilmesi olduğunu açıkladı. Bu söylemin namaza teşvik için bir yol olduğunu ancak kendisinin aynı görüşe sahip bulunmadığını dile getiren Noyan, "Ben namazda dünya ve ahiret hayatımı düzene sokan bir özellik görüyorum. Dünyada güçlü olmayı, insanlar karşısında eğilmemeyi bana namaz öğretti. O yüzden namaz benim için bir borç değil, ihtiyaçtır. Tüm insanlar için de aynı şekilde olduğuna inanıyorum." dedi.

ZAMAN
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt