Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şeytan Kulağına Kurşun... (1 Kullanıcı)

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı

Çok sevdiğim halde uzun yillardir göremediğim bir arkadaşımdı.
Evimizin eskiyen koltuklarını tamir ettirmek için gittiğim marangozda karsılaşınca, büyük bir sevinçle kucaklaştık.
Hâl hatır sorduktan sonra:

- Nerelerdesin yahu? diye çıkıştım. Seni öldü zannettim.
Şaka yollu söylediğim bu sözler karşısın dada birden ciddileşti. Rengi limon gibi sararmış, cani da iyiden iyiye sıkılmıştı.
Hemen yanı başında duran biçilmemiş vaziyette ahşaba elinin tersiyle vurup:
- Şeytan kulağına kursun, dedi. Bu ne biçim lâf birader? Daha altmışına varmadan ölümden bahsetmek de ne oluyor?

Ben, olup bitenleri anlamaya çalışırken, o da isi garantiye almak istemiş olacak ki, ayni işlemi tekrarladı:

- Tık, tık, tık. Şeytan kulağına kursun.

Dükkan sahibi olan marangoz bizden hayli uzakta bulunduğu için konuşulanlardan habersizdi.

Çalıştığı makineyi bir ara durdurdu ve yanımızdaki çırağına:
- Dursuuuun!.., diye seslendi.Beyefendinin parmağıyla vurduğu ahşabı getir de, bu gün trafik kazasında ölen o gencin tabutunu hazırlayalım...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim
Allah razı olsun ibretlik ve ders alınması gereken bir paylaşımdı emeğine sağlık..
Evet ölüm yaşlıyı , genci ve çocuğu bilmez ki ecelin ne zaman geleceği belli mi?
o yüzden kendimizi her an ölüme hazır duruma getirmeye çalışmalıyız..
Beraat kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim kardeşim..
Selam ve dua ile...

_ahraz_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşim...
Ölüm genç yaşlı tanırmı.Her canlı ölümü tadacaktır demiştir Resulallah(s.a.v.)Allah cümlemize hayırlı ölümler versin...Hidayet ve takva versin...Selam ve dua ile kal kardeşim...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt