Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sevgiliye mektup... (2 Kullanıcı)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili arkadaşım,kardeşim Serap YAZICIYA aittir.Ve
Anadolu gençlik derneği mektup yarışmasında Sakarya 1.olmuştur..

Hatice'nin emin sevdası, Fatıma'nın gözbebeği, Hasan'ın-Hüseyin'in şefkatlisi, Ebubekir'in dostu, Suffe ashabının hamisi, Ebu Talip'in himayesi, ümmetinin kıymetlisi, en Sevgilimizin en Sevgilisi,
Şimdiye kadar geriye doğru mektup yazmışlığım olmadı .Ondört asır öncesine, saadet asrına, insanların en şereflisine, gıyabında bile olsa sana hitap etmek, senin karşındaymış gibi yazmak...Şimdiden elim titriyor Efendim.

Rasulallah, biliyorsunuzdur; bu çağda, mektup yazarken, yazı güzel olmayınca, hitap edilen kişiden özür dilenir.Ben yazım için değil de Efendim, ellerim güç yetiremesse yazmaya , kelimelerim adabınca seslenemesse size diye korkuyrum.Eğer bu konuda acziyetim olursa, af diliyrum daha mektubumun başında ve yine affınıza sığınarak "Sen" diye hitap etmek istiyorum yüce Şahsınıza.

Mektubumda kendi halimi, kendimce anlatmak isyorum izniniz olur umuduyla.
Dün Efendim, dün sabah arka bahçeye bakan odanın camını silerken, gözüm bahçeye daldı.Gözüm bahçede, ruhum asrınızda.Bahçe Mekke olmuş.Hayalim beni Annenizin kabrini ziyaret ettiğiniz ana götürüyor.Bahçenin bir köşesi annelerin en şereflisi Amine'nin kabri sanki.Kabre bakıp ağlıyorsun; dönüyorsun ; "anne" deyip Ümmü Eymen'e sarılıyorsun.Kalbimde acı, hıçkıra hıçkıra izliyorum.Beynim, sabah kırdığım annemi koyuyor Amine'nin yattığı yere. Hissetiğim acı katlanıyor.Yaşadığın acı olup çıkmak istiyorum ruhundan, ferahlatmak seni, nur yüzüne tebessüm ettirmek.

Amine annemizi, orada ALLAH'a emenet edip bahçenin diğer tarafında, Taif'e giderken görüyorum seni.Nurundan henüz nasibini alamayanları İslam'la şereflendirmek için gidyorsun ama, Taif taşla karşılıyor en güzel misafiri.Ayakların kanlar içinde Sevgili.Yürüyecek takatin yok.Yürüdüğün ayaklar olmak istedim, Sen oturunca rahat et diye yumuşayan taş, ayağındaki yaraları saran ilaç olmak istedim, camda hayalinle teselli bulan insan olmak yerine.Siper olsaydım önünde, dikilseydim tüm cesaretimle Taiflilerin karşısına."Ah Taif! Utandırma insanlığı, utandırma kainatı" deseydim." Böyle mi karşılanır Peygamber?" diye haykıran dil olsaydım Efendim.
Ama istemek nafile. Senden aldığımız terbiye ile Rabbimizin uygun gördüğüne "amenna" diyoruz.Şükürler olsun Rabbime.Sana ümmet olamamak da vardı değil mi?

Bunları canlandırırken dalgın gözlerim.Ruhum, Taif seferine uçuyor.Taifliler size karşı savaşıyorlar.Sahabe dayanamıyor :"Ya Rasullalah beddua edin" diyor.Sen, "ben lanetlemek için gönderilmedim" diye cevap veriyorsun.Cebrail geliyor dağlar meleği ile yanına:"İste Efendim" diyor "dağları başlarına yıkalım.Sen, "Yâ Rabbî! Sakîf Kabîlesi’ne hidâyet nasîb eyle, onları bize gönder" diye dua ediyorsun en büyük yardımcına, düşmanların için.

Bu an sarsıyor beni, pervazlara tutunuyrum düşmemek için.Bir yıldır konuşmadığım arkadaşımı hatırlatıyorsun bana Efendim.Sen, seni öldürmeye çalışanlara dua ediyorsun .Ben aciz ise, sıkıtısından dolayı nazlanan arkadaşımın nazına katlanmayıp tüm bağlarımı kesiyorum.Ne hazin.

Bu gözler hakediyor mu senin için ağlamayı? Seni sevmek sadece senin için ağlamak mıdır?Seni sevmek senin yolundan gitmek, senin gibi olamassak bile seni taklit etmek değil midir ?

Şimdi savaş meydanı bizim bahçe.Bedir savaşına tanık oluyor sanki.Gözünüzün nuru Zeynep'in gerdanlığnı getiriyorlar:"Eşinin serbest kalmasına karşılık kızınız göndermiş Ya Rasulalah" diyorlar. Haz.Hatice'den Zeynep'ine kalan gerdanlık.Kıyamıyorsun onu almaya.
Dönüp, sen ne dersen onu yapmaya, yolunda ölmeye hazır Sahabiye:"Bunu geri versek olur mu?" diye soruyorsun.Sen, ALLAH'ın görevlendirdiği,yetkili

Peygamber.Senin her dediğine gönülden tabi Sahabiler ve Sen:"Bunu geri versek olur mu" diye soruyorsun.Ah Efendim! Bu cümlenin masumiyeti, bu liderlik anlayış her dinlediğimde kat kat artıtıır sana hayranlığımı bir o kadar da utandırır beni.Utandım Efendim, yine çok utandım.Ellerim boşaldı, başımı pencereye dayadım;camı sildiğim bez kaydı düştü ellerimden.Üstüm gözyaşlarımla ıslanmış,titriyorum.Büyüklüğün kendi küçüklüğümü getirdi gözümün önüne kardeşimle, teyze kızımla çarşı dönüşünde; "benim istediğim yerde gideceğiz" diye emir verip; kabul edilmediğinde kızdığım, kırdığım ve haftalarca küs kaldığım günler sızdı hayalime.Kendimle yüzleşmeye daha fazla dayanamıyrum.Yığılıyorum pencerenin yanındaki koltuğa.Gözümü çeviyorum Mekke diye hayal ettiğim bahçeden,Mekke tekrar arka bahçe oluyor.Saadet asrından eser yok.Sessiz, garip,mahzun sanki.Bense utangaç ve mahçup.

Yokluğunda sana hasretle yanan Bilal sanıyordum kendimi.Sana kavuşacağı müjdesiyle ölüme gülümseyen Fatıma, Seni nefsinden bile çok seven Ömer, çocuklarının ve kocasının şehadet haberini aldığında "bana Peygaberden haber verin yaşıyor mu?" diye sorup, yaşadğın müjdesini alınca şükreden kutlu kadına eş tutuyordum kendimi.Heyhat!Ne gaf, Ne haddini bilmeme.Kirpiklerinin tanesi bile olamazmışım onların.

Sadece seni hatırlayıp ağlamak değilmiş meğer Seni sevmek, .Gülü görünce seni hatırlamak, hayatını okuyunca hüzünlenmek, çağında olmayı istemek değilmiş asıl özlem.Seni sevmek;senin yaşadığın hayatı yaşamakmış bu çağda.Senin yediğin gibi yemek, senin sevdiğin gibi sevmek, senin güldüğün gibi gülmek , senin ibadetine benzetmekmiş ibadetimizi.

Yavaş yavaş kalktım koltuktan, mutfağa gittim anneme sarıldım. Koklaya koklaya, "affet annem!" dedim annesiz büyüyen Seni düşünerek.Odaya geçtim.Telefondan Mersin kodlu numarayı çevirdim.Çıkan sese: "İlknur yaptığım için affet, hakkını helal et çocukluktu yaptığım" dedim."Sen de affet gerçekten çocukmuşuz dedi" kulağıma gelen ses.Hasretli konuşmadan sonra mutlulukla kapattım telefonu.Koşturarak merdivenleri indim.Onbeş metre ödedeki teyze kızıma gitmek için aşındırdım yolu.Eve vardığımda, "Abla hani geçen yıllarda çarşı dönüşümde kırmıştım ya seni hakkını helal et, affet" diye özür diledim." İyi de taa 5 yıl önceki olay nerden geldi aklına? Çoktan barıştık biz diyor" ablam.Olsun dedim sen hakkını helal et.Ayrıldım oradan.
Dönüş yolunda gözüm yola daldı.Mekke sokağındaymışım gibi.Bir köşeyi sen şereflendirmissin.Ümmetim!Ümmetim! diye ağlıyorsun.Rabbim Veddua ayeti ile teselli ediyor seni.

E y Sevgili Peygamberim!Sen ümmetine harissin,sana bol bol ümmet vereceğim;onları tarihin her devrinde insanların en hayırlısı edeceğim..Sen ''-Razıyım''deyinceğe kadar..

Habibim!Bana ümmetin için naz aleminde sitem etme;onları,senin dilediğin gibi nimelerime gark edeceğim!

Bizi ağlamaya değer bulan Sevgili, benim halim pür melalim böyle.Mektubumla maksadım Sana layık olamadığım için özür dilemekti.Beni, Senin ümmetin olmakla şereflendiren Rabbime yalvarıyrum şimdi;Sana yanan Bilal, Senin sevginle ölüme gülen Fatıma, Seni nefsinden değerli gören Ömer, Seni çocuğundan, kocasından kıymetli tutan kutlu Hanım olmaya gönülden talibim.Rabbime benim için şahitlik eder misin Sevgili?

Özlemim Cennette sizinle beraber olmaktır Efendim.Dualarınızı bizden esirgemeyeceğinze eminim.
Veda vakti Efendim izinizi istiyorum; Saygıyla, edeple, hürmetle.ALLAH'ın selamı Sizin ve kıyamadığınız ümmetinizin üzerine olsun.

21.YÜZYILDAKİ ÜMMETİNİZDEN SERAP.

mir_erhan

Moderator
Peygamber.Senin her dediğine gönülden tabi Sahabiler ve Sen:"Bunu geri versek olur mu" diye soruyorsun.Ah Efendim! Bu cümlenin masumiyeti, bu liderlik anlayış her dinlediğimde kat kat artıtıır sana hayranlığımı bir o kadar da utandırır beni.Utandım Efendim, yine çok utandım.Ellerim boşaldı, başımı pencereye dayadım;camı sildiğim bez kaydı düştü ellerimden.Üstüm gözyaşlarımla ıslanmış,titriyorum.

.....
tutamadım bundan sonra kendimi...
gözlerime engel olamadım...
selam olsun salat olsun sana sen sevgilinin sevgilisi
selam olsun sana Hak habibi...

selam olsun bunu döken yüreğe
selam olsun o ele o kaleme
selam olsun ağlatana
gözyaşlarına boğana selam olsun...

ne kadr güzel duygularını dökmüş böyle...

Sevgili kardeşim Allah celle celalüh sizden razı olsun ki
böyle güzel bir paylaşımla tanıştırdığın için nasiplendirdiğin için
efendimize komşu olursunuz inşallah
yazandan yayınlayandan bize ulaştırandan Allah celle celalüh razı olsun...
selam ve dua ile

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm bu arada
bir çıktısını aldım.. hakkınızı hela edin..
selam ve dua ile

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm bu arada
bir çıktısını aldım.. hakkınızı hela edin..
selam ve dua ile

Ve aleykum selam kardeşim.Helal olsun.Arkadaşıma söylerim oda helal eder inşallah.Bu yarışmada umre kazandı hediye olarak.Sizinde gözlerinize sağlık.Dua ile kalınız

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm kardeşim cok güzel bir mektup hakkettiğini ödülü almış rabbim yazandanda buraya ekleyip bizlerele paylaşandanda razı olsun allaha emanet olun

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
S.a.bunegüzel bir nektup kardeşim,Rabbım zizden razı olsun ,çok güzel bir paylaşım.
Selametle kalın kardeşim.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Yokluğunda sana hasretle yanan Bilal sanıyordum kendimi.Sana kavuşacağı müjdesiyle ölüme gülümseyen Fatıma, Seni nefsinden bile çok seven Ömer, çocuklarının ve kocasının şehadet haberini aldığında "bana Peygaberden haber verin yaşıyor mu?" diye sorup, yaşadğın müjdesini alınca şükreden kutlu kadına eş tutuyordum kendimi.Heyhat!Ne gaf, Ne haddini bilmeme.Kirpiklerinin tanesi bile olamazmışım onların.
[B]Allahuekber....[/B]
Allahcc yar ve yardımcınız olsun gönüldaş...
BESMELE..SELAM...DUA..

edam005

Kayıtlı Kullanıcı
okurken ,ağlamaktan ,kalktım abdestimi tazeledim , tekrar okmaya başladım,,ama olmuyor,,tekrar abdest şart oldu,bu ne güzel bir yazı kardeşim,
yazanın, buraya nakleden kardeşimizin emeklerine yüreklerine sağlık...

selam ve dua ile kalınız..

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm kardeşim cok güzel bir mektup hakkettiğini ödülü almış rabbim yazandanda buraya ekleyip bizlerele paylaşandanda razı olsun allaha emanet olun

Ve aleykum selam kardeşim.Allah sizdende razı ola.Okuyup zahmet etmişsiniz.Selam ve dua ile kalın...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
[B]Allahuekber....[/B]
Allahcc yar ve yardımcınız olsun gönüldaş...
BESMELE..SELAM...DUA..

Rabbim sizdende razı ola efendim.Selametle kalın inşallah.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
okurken ,ağlamaktan ,kalktım abdestimi tazeledim , tekrar okmaya başladım,,ama olmuyor,,tekrar abdest şart oldu,bu ne güzel bir yazı kardeşim,
yazanın, buraya nakleden kardeşimizin emeklerine yüreklerine sağlık...

selam ve dua ile kalınız..

Çok teşekkür ederim efendim sizi üzmek istemezdik:).Ağlayabilmek ne güzel.Sizde selametle kalın.

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun..
YARABBİ bu ne güzel bir mektuptu..en güzele...
ürperdim,o anı anlatan sanki ben gibiydim...
çok duyguluydu RABBM tekradan razı olsun sizden..

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum nevınkardeşim
okuduğumdakı hısslerımı anlatamam
ne kadar güzel ama cok güzel bır mektup
hanı bazenkelımler yetmez ya
o mısal gıbı
emeğıne sağlık

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
.Utandım Efendim, yine çok utandım.Ellerim boşaldı, başımı pencereye dayadım;camı sildiğim bez kaydı düştü ellerimden.Üstüm gözyaşlarımla ıslanmış,titriyorum.

canım yazan kardeşimizin yüregine saglık olsun..
seninde güzel bacım paylaştıgın için ..

ALLAH cc emanet ol
selam ve muhabbetle B)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun..
YARABBİ bu ne güzel bir mektuptu..en güzele...
ürperdim,o anı anlatan sanki ben gibiydim...
çok duyguluydu RABBM tekradan razı olsun sizden..

Rabbim sizdende razı olsun kardeşim ebeden.Arkadaşımada dua edin.Selametle kalB)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum nevınkardeşim
okuduğumdakı hısslerımı anlatamam
ne kadar güzel ama cok güzel bır mektup
hanı bazenkelımler yetmez ya
o mısal gıbı
emeğıne sağlık

Ve aleykum selam hocam.Arkadaşımın yüreğine seninde gözlerine,gönlüne sağlıkB)Şuzamanda bu düşüncede insanlar bulabilmek çok zordur inanın.Selametle kalın.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
.Utandım Efendim, yine çok utandım.Ellerim boşaldı, başımı pencereye dayadım;camı sildiğim bez kaydı düştü ellerimden.Üstüm gözyaşlarımla ıslanmış,titriyorum.

canım yazan kardeşimizin yüregine saglık olsun..
seninde güzel bacım paylaştıgın için ..

ALLAH cc emanet ol
selam ve muhabbetle B)

Teşekkür ederim sevgili kardeşim.Sende muhabbetle kal.Arkadaşımın duyguları duygularımız olsunB)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Habibim!Bana ümmetin için naz aleminde sitem etme;onları,senin dilediğin gibi nimelerime gark edeceğim!

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Ahh Serap'ım naptın be canım, gözyaşları içinde bıraktın beni...
Eline, kalemine, yüreğine sağlık canım benim.
Rabbim seni ve sen gibi peygamber aşkıyla yananları, ahirette yan yana koyup, efendimize s.a.v. komşu eylesin inşallah.

Selametle..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt