Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sevdiğiniz 3 Kişiye GÜL Verin (1 Kullanıcı)

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı

Aman ALLAH'ım şu güldeki asalete güzelliğe bak muhteşem birşey yaaa :D

Kötü gün dostu Ahmet abim'e

Ama Nadas abim siz seversiniz bu renleri Ahmet abimde insaflıdır size gülü bi kereciliğine verir belkiii ha üzülme :p

kuzuuummm sayfayı sarı kırmızıya boyasam diyoruuumm ne diyoon :D

RedTippedYellowRose.jpg

Ya ama şimdi böyle mükemmel bir insana da tek gül verilmez kiii :D

Ahmet abim'e

most-beautiful-red-yellow-rose-bouquet.jpg

Ahmet abime hep hep hepp ve tek :D

yellow_red-rose5.jpg

Allah razı olsun Hatice kardeşim, çok çok güzellermiş inan öyle çok beğendim ki.. Renklerine zaten bayıldım.. Allah razı olsun can kardeşim.. :)

Nadas kardeşime değil bir tanesini, tüm sarı-kırmızı gülleri armağan ediyorum :)

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
O zaman bu 2 güzel çiçek de benden Hatice kardeşime gelsin öyleyse :a12:

0d4b410637ce4095b9c385dfd8edfbc6_large.jpg

2321271574_e00b0fdc1f_o.jpg

Bu gülü de, gönlü bu beyaz gül kadar temiz Gül Berra'ya armağanım olsun.. :)

single-white-rose.jpg

Bu çiçek destesini de yolcu olan forumumuzun incisi, küçük hanımımız KatrePare'ye armağan ediyorum.. :)

bright-color-wedding-bouquet-2.jpg

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

Çok severim ben onları çook çoook candır onlar can can ki ne caan o kadar çok severim ki bazen işte fazlaa sevgi cana zarar..

deniz yıldızı ( çok pardon hâlâ alışamadım VaVeyla ) Gül Berra

Şeey şeyy bey abisi ama uzaylı olanından ve ibra' ya

İyi günlerde kullanın efendim :p Aman alırken dikkat edin :p

ffac0550-8aad-4bad-abe0-96dca4c4657a.jpg

aa en sevdiğim çiçek türüü :D :D oda bi can sonuçta ya yapma çiçek verseydin işte ona dayanamazdım kuzu :D :D

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun Hatice kardeşim, çok çok güzellermiş inan öyle çok beğendim ki.. Renklerine zaten bayıldım.. Allah razı olsun can kardeşim.. :)

Nadas kardeşime değil bir tanesini, tüm sarı-kırmızı gülleri armağan ediyorum :)

Cümlemizden abim.. ::)

Ama abi herkese karşı bu kadar iyi olmayınn :D hem nadas abi bu kadar iyiliğe dayanamaz sağlığına zarar :D

aa en sevdiğim çiçek türüü :D :D oda bi can sonuçta ya yapma çiçek verseydin işte ona dayanamazdım kuzu :D :D

:D kuzuu durumun vahim desene :D

Yook kuzum yook o kadar da değil sende bizi hepten natııın yani ben sana yapma çiçek vereceğim... ben?
Şaka gibi...

Yani ben sana kalkıp böyle bir çiçek vereceğim...
Beni hiç tanımamışsın...

cactooph-kaktus-kurdanlik-1.jpg

Üstteki çiçek VaVeyla'ya aittir tüm haklarıyla beraber kimse göz koymasın mahkemelik olursunuz sonra :D

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

Cümlemizden abim.. ::)

Ama abi herkese karşı bu kadar iyi olmayınn :D hem nadas abi bu kadar iyiliğe dayanamaz sağlığına zarar :D

:D kuzuu durumun vahim desene :D

Yook kuzum yook o kadar da değil sende bizi hepten natııın yani ben sana yapma çiçek vereceğim... ben?
Şaka gibi...

Yani ben sana kalkıp böyle bir çiçek vereceğim...
Beni hiç tanımamışsın...

cactooph-kaktus-kurdanlik-1.jpg

Üstteki çiçek VaVeyla'ya aittir tüm haklarıyla beraber kimse göz koymasın mahkemelik olursunuz sonra :D

vayy kuzu ne güzel yapmışlar nerden buluyon bunları :D

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Bu çiçek destesini de yolcu olan forumumuzun incisi, küçük hanımımız KatrePare'ye armağan ediyorum.. :)

bright-color-wedding-bouquet-2.jpg

Hayatimda gordugum en hos ve zarif cicek buketlerinden biri, dogrusu cok mutlu oldum abi, Allah razi olsun.
"Kucuk hanim" lakabi destan olacak galiba, onceden Gokmen abi soylerdi simdi sizlere de pelesenk oldu, ne hos.. :)
Allah ebeden razi olsun.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı

Çok severim ben onları çook çoook candır onlar can can ki ne caan o kadar çok severim ki bazen işte fazlaa sevgi cana zarar..

deniz yıldızı ( çok pardon hâlâ alışamadım VaVeyla ) Gül Berra

Şeey şeyy bey abisi ama uzaylı olanından ve ibra' ya

İyi günlerde kullanın efendim :p Aman alırken dikkat edin :p

ffac0550-8aad-4bad-abe0-96dca4c4657a.jpg

Aman ALLAH'ım şu güldeki asalete güzelliğe bak muhteşem birşey yaaa :D

vaav vaay vaay ne guzel guller bunlar yaa hii gozlerim kamasti:rolleyes: heleki kokulari yokkumu ;)
yahuu sen bizi ne kadar da cok seviyormusun boyle yaa:a31:

gozlerim yasardi inan:A
::Dya biz bu sevgiyi hak edecek ne yaptik sana ::D
::Dbiliyorum daha iyiliklerine layiksiz ama param buna yettii ::D

201112286c102a8e-0fd6-428a-8a58-ee458bea49c2x.JPG

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Bugun agustos ortasinda yagmurlari koklarken..

Yok mu bana bir gonca gul veren? :)
Ne yuzsuz birsey oldum ben..
Ama insan deli-kanli olunca :D

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Bugun agustos ortasinda yagmurlari koklarken..

Yok mu bana bir gonca gul veren? :)
Ne yuzsuz birsey oldum ben..
Ama insan deli-kanli olunca :D

Bi tanecik mi? ::)
O değil de katre'm ne yağmuru o yaa söylesene yolunu değişip İstanbul semalarından yağsın :D
Neyse mevzumuza dönelim :D
Öncelikle güzel yazmışsın bunu diyeyim de ::)

Katrem'e bir gül ::)

Birde güzel bir yazı gonca gül kalmamış ki hiç başka vereyim ::(

gonca-resimler.jpg

Vaktin birinde zarif bir lâl hanımefendi ile, naif bir lâl beyefendi lâtif bir izdivaç yapmışlar.
Birbirlerine hürmet ile muamelede bulunup, sükût ile de mukâbelede bulunurlar imiş.

Lâkin hanımefendi sevgisini göstermekte beyefendi kadar cesur davranamaz, çekinir imiş.
Yıllar ve yıllar sonra her ikisi de ihtiyarlamaya yüz tutmuş iken bir gün her ne oldu ve nasıl oldu ise beyefendi, hanımefendinin kalpcağızını incitmiş.

Hanımefendi de bu hâle içerlemiş bir miktar...
Lâkin o kadar da zarif ki, içerlemişliğini zevcine bir türlü nasıl hissettireceğini bilememiş, bizlere göre en kestirme yol olan ‘surat asma’ olayını hiç bilmiyormuş zâten...

Bir akşam, yemeklerini yiyip de sıra kahvelerini içmeye gelince, hanımefendinin aklına bir fikir gelmiş;

İkram eder iken kahvesini zevcine, bir gonca gül koyuvermiş fincanının yamacına.

Beyefendi anlamış tabii hemen anlaması gerekeni...
Diyormuş ki hanımefendi, goncaya söz yükleyerek;

“-Ey bey! Bu goncacağızın gül açmadan nâlâtif ellerce dalından koparılması gibi, sen de beni daha serpilmemiş bir genç hanımefendi iken evimden, ebeveynimden koparıp aldın, şimdi bir de beni incitiyor musun?...”

Bakınız efendim, rikkat buyurunuz, bir gonca ile anlatılanlara, dahası anlaşılanlara bakınız. Pek zarif, pek hoş.
Tabii efendim, hanımefendi ne kadar hoş ise, beyefendi de aynı hoşlukta olduğundan, gonca ile yapılan sitemin cevabı da, yine ona yakışır şekilde olmuş.Ertesi sabah bir uyanmış ki hanımefendi, baş ucunda bir demet fesleğen...

Diyormuş ki beyefendi cevâben;
“-Ey hanım! Şu fesleğenin enfes kokusu gibi sen de pek hoş, pek lâtifsin...

Lâkin sana dokunulmadan (incitilmeden) hiçbir sevme ya da sevmeme gösterisinde bulunmuyorsun.

Beni sevdiğini anlayamıyor idim...
Dedim ki, hiç değilse sevmediğini anlayayım, bu da yetsin bana, ne olur affet, işte bundan sebep incittim kalbini...”

((Fesleğen, dokunulmadıkça kokusunu hissettirmeyen bitki türüdür..))

::) Beğendin mi diye sorsam ? ::)

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun canım hikayeyi çok beğendim emeğine sağlık

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Bi tanecik mi? ::)
O değil de katre'm ne yağmuru o yaa söylesene yolunu değişip İstanbul semalarından yağsın :D
Neyse mevzumuza dönelim :D
Öncelikle güzel yazmışsın bunu diyeyim de ::)

Katrem'e bir gül ::)

Birde güzel bir yazı gonca gül kalmamış ki hiç başka vereyim ::(

gonca-resimler.jpg

Vaktin birinde zarif bir lâl hanımefendi ile, naif bir lâl beyefendi lâtif bir izdivaç yapmışlar.
Birbirlerine hürmet ile muamelede bulunup, sükût ile de mukâbelede bulunurlar imiş.

Lâkin hanımefendi sevgisini göstermekte beyefendi kadar cesur davranamaz, çekinir imiş.
Yıllar ve yıllar sonra her ikisi de ihtiyarlamaya yüz tutmuş iken bir gün her ne oldu ve nasıl oldu ise beyefendi, hanımefendinin kalpcağızını incitmiş.

Hanımefendi de bu hâle içerlemiş bir miktar...
Lâkin o kadar da zarif ki, içerlemişliğini zevcine bir türlü nasıl hissettireceğini bilememiş, bizlere göre en kestirme yol olan ‘surat asma’ olayını hiç bilmiyormuş zâten...

Bir akşam, yemeklerini yiyip de sıra kahvelerini içmeye gelince, hanımefendinin aklına bir fikir gelmiş;

İkram eder iken kahvesini zevcine, bir gonca gül koyuvermiş fincanının yamacına.

Beyefendi anlamış tabii hemen anlaması gerekeni...
Diyormuş ki hanımefendi, goncaya söz yükleyerek;

“-Ey bey! Bu goncacağızın gül açmadan nâlâtif ellerce dalından koparılması gibi, sen de beni daha serpilmemiş bir genç hanımefendi iken evimden, ebeveynimden koparıp aldın, şimdi bir de beni incitiyor musun?...”

Bakınız efendim, rikkat buyurunuz, bir gonca ile anlatılanlara, dahası anlaşılanlara bakınız. Pek zarif, pek hoş.
Tabii efendim, hanımefendi ne kadar hoş ise, beyefendi de aynı hoşlukta olduğundan, gonca ile yapılan sitemin cevabı da, yine ona yakışır şekilde olmuş.Ertesi sabah bir uyanmış ki hanımefendi, baş ucunda bir demet fesleğen...

Diyormuş ki beyefendi cevâben;
“-Ey hanım! Şu fesleğenin enfes kokusu gibi sen de pek hoş, pek lâtifsin...

Lâkin sana dokunulmadan (incitilmeden) hiçbir sevme ya da sevmeme gösterisinde bulunmuyorsun.

Beni sevdiğini anlayamıyor idim...
Dedim ki, hiç değilse sevmediğini anlayayım, bu da yetsin bana, ne olur affet, işte bundan sebep incittim kalbini...”

((Fesleğen, dokunulmadıkça kokusunu hissettirmeyen bitki türüdür..))

::) Beğendin mi diye sorsam ? ::)

Dun gece Fransa'da oyle bir yagmur yagdi ki sanki gok yarilmisti.
Hikayeyi de gonca gulude cok begendim. Feslegeni olacagimiz eslerimize de ayni guzel gonlu versin Rabbim.
Ama GERCEKTEN hanimefendiyi bir huyundan dolayi kendime benzettim. Insanlara -ki onun esi- nasil kirildgini ifade edemiyor. :)

Allah ebeden razi olsun. Bugun gulun senden gelecegine emindim :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt