Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sevdigin insani Allahtan istemek (1 Kullanıcı)

dryy

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm arkadaslar...

size bi sorum olacak...
gercekten allahim günah yazmasin ama dayanamicak durumdayim...
Nisanlim benden belirli sebepler yüzünden benden ayrildi... haksiz demiyorum..
ama hakli hic degil.
Benden sogdugunu... artik bana karsi hic bir sey hissetmedigini... ne bgn ne yarin ne de baska zaman
evliligin gerceklesmiceni söyledi bana...
inanin kardeslerim... ben kötü bi insan deiglim... ve bunlari hak edecek bir sey yapmadim...

bana bu sözleri söylemesine ragmen.. hala onu cok seviyorum... ve hergün her namazimda.. her kuran okuyusumda... her secdeye eyilisimde... avuclarimi aip dua edisimde onu istiyorum allahtan... cok seviyorum.. ve kendimi baska biriyle düsünemiyorum...

(eski)nisanlimin imkansiz, hayatta olmaz.. dedigi seyler allah tarafindan degistirile bilir mi?
biliyorum cok cocukca bi soru oldu...
ama gercekten cok seviyorum.. ve onu kaybetmeye dayanamiyorum artik.
ne yapicami bilmiyorum...
bana yardimci olun.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam, sen onu haketmisin zaten neden mi? onu kaybetmeye dayanamiyorum dedigin an...
Oysa serbest olsan, nasipse olur kafaya takmam deseydin, pesinde olurdu zaten?,
Senin nasibin ise kimse alamaz senden , sana nasip degilse yazilmadiysa, ne desen kimse veremez zaten , peki bu uzuntu niye?
Dua et, hayirlisi de, tovbe de, ama onsuz olamam deme, gucune gider Rabbimin...bu insanlari anlamiyorum?bende Rabbim bende, kendimide

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
ALLAH'ım gönlümde olanı hakkımda hayırlı et, hakkımda hayırlı olana gönlümü razı et ' de.
Senin için neyin hayırlı olduğunu bilemezsin.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum kardesim rabbim sabir versin hakkinda hayirli olani versin melissa kardesimizin dedigi gibi nasibinse kimse alamaz nasibinde yoksa zorlamanin bi anlami yok vardir bundada bir hayir deyip en iyi ilac olan zamana birak ....selametle.dua ile...

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşim ilk önce allahım sabırlar versin allahım yardımcın olsun allahım hayırlısını versin

peygamber efendimiz in sıkıntı anında kalan kimseye tavsiye ettiği dua

bismillahi ala nefsi ve mali ve dini allahümme raddıni bi kadaike ve barik li fima kuddire li hatta la uhibbe ta cile ma ahhartehu ve tehira ma acceltehu

( allahım senin ismine malımı dinimi ve nefsimi emanet ediyorum allahım hükmüne beni razı kıl kaderimde olanı bana

mübarek kıl ki te hir ettiğinin acelesini acele ettiğinin de te hirini istemeyeyim nefsimin isyanını önle teslimini sağla)

hz fatıma nın sabah akşam okuduğu dua

ya hayyu ya kayyum bi rahmetike esteğisu fe aslıhli şe ni küllehü ve la tekılni ila nefsi tarfete aynin

(ey hayy ve kayyum olan allahım ! Rahmetinle sende yardımını dilerim benim bütün işlerimi hal ve hareketlerimi düzelt

beni bir göz kırpması kadar bile olsun nefsime bırakma ) alahım yardımcınız olsun selam ve dua ile

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşim ilk önce allahım sabırlar versin allahım yardımcın olsun allahım hayırlısını versin

peygamber efendimiz in sıkıntı anında kalan kimseye tavsiye ettiği dua

bismillahi ala nefsi ve mali ve dini allahümme raddıni bi kadaike ve barik li fima kuddire li hatta la uhibbe ta cile ma ahhartehu ve tehira ma acceltehu

( allahım senin ismine malımı dinimi ve nefsimi emanet ediyorum allahım hükmüne beni razı kıl kaderimde olanı bana

mübarek kıl ki te hir ettiğinin acelesini acele ettiğinin de te hirini istemeyeyim nefsimin isyanını önle teslimini sağla)

hz fatıma nın sabah akşam okuduğu dua

ya hayyu ya kayyum bi rahmetike esteğisu fe aslıhli şe ni küllehü ve la tekılni ila nefsi tarfete aynin

(ey hayy ve kayyum olan allahım ! Rahmetinle sende yardımını dilerim benim bütün işlerimi hal ve hareketlerimi düzelt

beni bir göz kırpması kadar bile olsun nefsime bırakma ) alahım yardımcınız olsun selam ve dua ile

Canim , ya ne guzel de dua tavsiye edersin , ne guzel bir gönulsun
Rabbim bunun icin tüm kullarini af buyursun, neden mi? haddi astiklari icin...
Iste bunun icin seviyorum insanlari, yine de gönulden Hakka inandiklari icin
Ama bagisla bize yakismaz bu sözler anla bunlari ben desem aninda kovulurdum huzurdan ama Rabbim sabirli...
Herseyi veren Rabbim ondan...
Onsuz yasayamam dedigin an sirkin daniskasi ondan , Rabbim yardimcisi olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt