Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (2 Kullanıcı)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

-Esmani- yazdı:
meftun61 yazdı:
S.A ABİM MAŞALLAH ALLAH RAZI OLSUN.YİNE ÇOK GÜZEL VE GÜNÜMÜZDE BÜYÜK SORUN TEŞKİL EDEN BİR SÜNNETİ BİZE HATIRLATTIN.ALLAH RAZI OLSUN.YAŞLILARIMIZ ÇOCUK GİBİDİR.HERŞEYE İHTİYAÇLARINA.ÖZELLİKLE İLGİYE VE SEVGİYE SAYGIYA.AMA MAALESEF BAZI KESİMLER YAŞLILARA NASIL DAVRANILACAĞINI BİLMEZ.ASLINDA BİLMEZLERKİ BİZİ AYAKTA TUTAN ONLARIN HAYIR DUALARIDIR.BİR EVDE BİR YAŞLI BARINDIRANIN EVİNDEN NİMET BEREKET EKSİLMEZ.VE ONLAR BİZİM ALLAHIN RIZASINI KAZANMA VESİLEMİZ OLUCAKLAR İNŞALLAH.

A.S

HERŞEY ASLINA RÜCU EDİCİDİR DEMİŞ EFENDİMİZ...HAYAT DÖNENCE GİBİDİR,BAŞLAR YAŞANIR VE AYNI NOKTADA SON BULUR...YAŞLI İNSANLARDA RUHEN ÇOCUK GİBİ OLURLAR...AMA BİR FARKLA ÇOCUKKEN ÜZERİNE TİTRENİLEN BU BEDEN MAALESEF YAŞLI İKEN HOR VE HAKİR GÖRÜLMEKTEDİR...FAKAT İNSAN ,ALLAHIN YARATTIĞI VE RUHUNDAN ÜFÜREREK HAYAT VERDİĞİ BU KUTSAL VARLIK HER DAİM SAYGI VE SEVGİYE MUHTAÇTIR...BUNLAR BİR NEVİ RUHUN BESİNİDİR...

S.A ABİ BENİM EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA EVLATLARIN ANNE VE BABALARINA YAŞLANINCA BAĞIRIP ÇAĞIRMALARI.ONLARA YABANCI SIĞINTI NEBİLEYİM RABBİMİN VERDİĞİ BİR DERT OLARAK GÖRMELERİ.HİÇMİ AKILLARINA GELMİYO ONLAR ONU YETİŞTİRİRKEN BÜYÜTÜRKEN NELER ÇEKTİKLERİ NASIL YAŞADIKLARI.:(

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

meftun61 yazdı:
-Esmani- yazdı:
meftun61 yazdı:
S.A ABİM MAŞALLAH ALLAH RAZI OLSUN.YİNE ÇOK GÜZEL VE GÜNÜMÜZDE BÜYÜK SORUN TEŞKİL EDEN BİR SÜNNETİ BİZE HATIRLATTIN.ALLAH RAZI OLSUN.YAŞLILARIMIZ ÇOCUK GİBİDİR.HERŞEYE İHTİYAÇLARINA.ÖZELLİKLE İLGİYE VE SEVGİYE SAYGIYA.AMA MAALESEF BAZI KESİMLER YAŞLILARA NASIL DAVRANILACAĞINI BİLMEZ.ASLINDA BİLMEZLERKİ BİZİ AYAKTA TUTAN ONLARIN HAYIR DUALARIDIR.BİR EVDE BİR YAŞLI BARINDIRANIN EVİNDEN NİMET BEREKET EKSİLMEZ.VE ONLAR BİZİM ALLAHIN RIZASINI KAZANMA VESİLEMİZ OLUCAKLAR İNŞALLAH.

A.S

HERŞEY ASLINA RÜCU EDİCİDİR DEMİŞ EFENDİMİZ...HAYAT DÖNENCE GİBİDİR,BAŞLAR YAŞANIR VE AYNI NOKTADA SON BULUR...YAŞLI İNSANLARDA RUHEN ÇOCUK GİBİ OLURLAR...AMA BİR FARKLA ÇOCUKKEN ÜZERİNE TİTRENİLEN BU BEDEN MAALESEF YAŞLI İKEN HOR VE HAKİR GÖRÜLMEKTEDİR...FAKAT İNSAN ,ALLAHIN YARATTIĞI VE RUHUNDAN ÜFÜREREK HAYAT VERDİĞİ BU KUTSAL VARLIK HER DAİM SAYGI VE SEVGİYE MUHTAÇTIR...BUNLAR BİR NEVİ RUHUN BESİNİDİR...

S.A ABİ BENİM EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA EVLATLARIN ANNE VE BABALARINA YAŞLANINCA BAĞIRIP ÇAĞIRMALARI.ONLARA YABANCI SIĞINTI NEBİLEYİM RABBİMİN VERDİĞİ BİR DERT OLARAK GÖRMELERİ.HİÇMİ AKILLARINA GELMİYO ONLAR ONU YETİŞTİRİRKEN BÜYÜTÜRKEN NELER ÇEKTİKLERİ NASIL YAŞADIKLARI.:(

A.S

ABLAM İNSANIN GÖZÜNDEKİ PERDE KALKSA VE NELER YAŞAYACAĞINI BİR NEBZEDE OLSA GÖREBİLSE BU HAYATA BAMBAŞKA BİR PENCEREDEN BAKMASINI SAĞLAYACAKTIR...FAKAT BU MÜMKÜN DEĞİL VE İNSAN HEP BU HALİ İLE DİNÇ ,SAĞLIKLI ,VARİYETLİ OLARAK KALACAĞI YANILGISI İLE KAZANMA KUŞAĞINDA KAYBEDENLERİN HANESİNE YAZILABİLMEKTE...
RABBİM BİZE BUNU ANLAYABİLME VE DÜŞÜNEBİLME YETİSİ VERMİŞ..AMA BİZ ZİHNİMİZİN HEP ÜCRA MEVKİLERİNE BUNLARI ÖTELEMEKTEYİZ...YOK SAYDIĞIMIZ ŞEYİN YOK OLMADIĞINI ANLAYAMIYORUZ...O VAR AMA BİZLER ONU ,O BİLİNCİ SÜRGÜN ETMİŞ VE KENDİMİZİ VİCDANEN RAHATLATMANIN BEYHUDE ÇABASINA GİRMİŞİZ...
AMA BİLİNMELİDİRKİ RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER...ÇOK ÖRNEĞİ VARDIR ÇEVREMİZDE,YAŞLILARA ANNE BABAYA NASIL DAVRANILIRSA AYNI İLE KENDİ EVLATLARINDAN MUKAVEMET GÖREN KİŞİLER...ALLAH ANLAYALIM DİYE APAÇIK DELİLLER VERMİŞTİR..DÜŞÜNÜP ANLAYALIM DİYE..BUNDA APAÇIK BİR İBRET VARDIR.O HALDE NEDEN HALA DÜŞÜNMÜYOR VE ANLAMIYORUZ...

ozlemkoca

Kayıtlı Kullanıcı

s.a kardeşler

tasarruf konusunda ben de çok dikkatliyimdir sizlerle de paylaşmak istedim..mesela bulaşık yıkarken neyse de bunları durularken çeşme altına kap koyuyorum ve biriken suyu kovada topluyorum..bu suyla balkon yıkıyorum wc ye dökmede kullanıyorum..eşim traş olurken inan ın kontrol ediyorum suyu boşa akıtmasın diye..el yıkarken diş fırçlarken bile musluğu aç kapa sistemine alıştırdım kendimi..
bir de ben çevre konunda da çok hassasım yere çöp atamam..cebimde çantamda toplar sonra çöpa atarım ne olur sizlerde yere çöp atmayın..hele tükürmüyor lar mı bu ne kötü bir alışkanlık allah ım...
halı yıkamadım yıkamayacağım da..silmek de çözüm..ama hala gizlice yıkayanlar var bu ne düşüncesizlik..
su,elektrik ve çevre temizliğinde hassas olanlardan allah razı olsun inşallah..

kalın sağlıcakla

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ozlemkoca yazdı:
s.a kardeşler

tasarruf konusunda ben de çok dikkatliyimdir sizlerle de paylaşmak istedim..mesela bulaşık yıkarken neyse de bunları durularken çeşme altına kap koyuyorum ve biriken suyu kovada topluyorum..bu suyla balkon yıkıyorum wc ye dökmede kullanıyorum..eşim traş olurken inan ın kontrol ediyorum suyu boşa akıtmasın diye..el yıkarken diş fırçlarken bile musluğu aç kapa sistemine alıştırdım kendimi..
bir de ben çevre konunda da çok hassasım yere çöp atamam..cebimde çantamda toplar sonra çöpa atarım ne olur sizlerde yere çöp atmayın..hele tükürmüyor lar mı bu ne kötü bir alışkanlık allah ım...
halı yıkamadım yıkamayacağım da..silmek de çözüm..ama hala gizlice yıkayanlar var bu ne düşüncesizlik..
su,elektrik ve çevre temizliğinde hassas olanlardan allah razı olsun inşallah..

kalın sağlıcakla

S.A

ALLAH CC RAZI OLSUN...BU EYLEMLERİ VE ÖRNEKLERİ GELİŞTİREREK HAYATA UYARLAMAK ZORUNDAYIZ...MÜMİN TOPLUM İÇİNDE ÖZELLİKLE BU DERECE DEJENERE OLMUŞ TOPLUM İÇİNDE KUTUP YILDIZI GİBİ AYIRT EDİLEBİLİR...ONUN HER HAREKETİ TOPLUMUN UNUTTUĞU FAKAT ZİHNİNİN KÖŞESİNDE BİR YERDE SAKLADIĞI O İLAHİ NİZAMIN BİR PARÇASIDIR...MÜMİN HER YÖNÜ İLE MUHAMMEDİ ÇİZGİDE VE O BİLİNÇTE OLMALIDIR...
İNŞAALLAH ZAMANLA KATETTİĞİMİZ MESAFEYE BAKTIĞIMIZDA NE KADAR YOL ALDIĞIMIZI ANLAYACAK VE SÜNNETLERE DAHA SIKI SARILMAK SURETİYLE EFENDİMİZ SAV İN ŞEFAATINI DİLEYEBİLECEĞİZ...

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. hayırlı günler
tevafuklar zinciri devam ediyor.aynı konuyu yani yaşlılara hürmet konusunu dün bir arkadaşla konuşmuştuk.yaşlı akrabaları geldiği için derse gelememişti ve bunun üzüntüsünü anlatırken olsun dedim senin onlara hizmetinde bir ibadettir,unutmayalımki onların hürmetine gökten yağmur yağıyor yerden nebat bitiyor.
aslında gerçekten çok büyük kanayan bir yaramız haline geldi bu ebevyne saygısızlık.hadi etme bulma dünyası deniliyor bunu geçtik diyelim,çünkü sonunda kendimizi düşünmüş oluyoruz.buda hareketlerimizi sevgiden uzaklaştırır ve zorunluluk haline getirir.halbuki anne ve babamızın bize yaptıkları yoğun bir sevgiyle idi.yani bu çocukta nereden doğdu değil,her şeyimizi sevgiyle yapıyorlardı.bunun için minnettarlıkla ve belki aynı sevgiyle olmsada yaptığımız her davranışı sevgiyle yapmalıyız.ben kıyamaıyorum onları sözümle dahi olsun incitmeye.veya geçmişte yapmış oldukları hataları yüzlerine vuramam çünkü inanıyorum hiç bir anne ve baba evladının kötülüğünü istemez ama yöntem farkından oluşan sıkıntılar olabilir.
heleki onların ahını almak bir insan için dünya ve belkide ahiret hayatının kararmasıdır.
onun için her zaman annem ve babam dualarımdadır.hayırları için son nefeste imanla göçebilmeleri içinve onların rızasını alabilen hayırlı evlat olabilmek için.
Rabbim elden etekten düşürmeden ,kapılara bakıtmadan,evlatlarıma yük olupta onların hataya düşmelerine sebep olmadan,iki gün yatak üçüncü gün imanla huzuruna varmayı
tüm isteyenlere içinde banada nasip etsin.bize muhtaç olacak olan anne ve babalarımızı en güzel şekilde rızalarını alacak şekilde misafir etmeyi ,alakadar olmayı bizlere nasip etsin.
Allaha emanet olun

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ALLAH RAZI OLSUN.BU SÜNNET İÇİN.BEN İNŞAALLAH ZORLANMAYACAĞIM ÇOK ŞÜKÜR.ZİRA YAŞLILARA HÜRMET VE YARDIM KONUSUNDA GÖSTERİLEN DUYARSIZLIĞA ÇOKÇA TEPKİ KOYANLARDANIM.KENDİNDEN BİR YAŞ BİLE BÜYÜK OLSA BİRİNE YAŞINDAN DOLAYI HÜRMET ETMEKTEN DAHA GÜZEL BİR TOPLUMSAL YATIRIM OLABİLİR Mİ?AVRUPA BU KONUDA ÇOK SIKINTIDA YAŞLILAR İÇİN O KADAR ÇOK HUZUREVLERİ VE BAKIMEVLERİ VARKİ.AMA MANEVİYATLARI EKSİK.AHİRET BİLİNCİ OLMAYINCA DA HER SANİYELERİ BİR AZAP.

LEMALAR 26.LEMA

Bana kanaat-i katiye verecek derecede tecrübeler vardır ki, nasıl çocukların aczlerine binaen, rahmet tarafından, rızıkları harika bir surette memeler musluklarından gönderiliyor ve akıttırılıyor; öyle de, mâsumiyet kesb eden imanlı ihtiyarların rızıkları da bereket suretinde gönderiliyor. Hem bir hanenin bereket direği, o hanedeki ihtiyarlar olduğu; hem bir haneyi belâlardan muhafaza edici, içindeki beli bükülmüş mâsum ihtiyarlar ve ihtiyareler bulunduğu, Haşiye hadis-i şerifin bir parçası olan yani, "Beli bükülmüş ihtiyarlarınız olmasaydı, belâlar sel gibi üzerinize dökülecekti" diye ferman etmekle, bu hakikati ispat ediyor.
İşte, madem ihtiyarlıktaki zaaf ve acz, bu derece rahmet-i İlâhiyenin celbine medardır. Ve madem Kur'ân-ı Hakîm, İsra 17/23-24.
âyetiyle, beş cihetle gayet mucizâne bir surette ihtiyar peder ve valideye karşı hürmete ve şefkate evlâtları davet ediyor. Ve madem İslâmiyet dini, ihtiyarlara hürmet ve merhameti emrediyor. Ve madem insaniyet fıtratı, ihtiyarlara karşı hürmet ve merhameti iktiza ediyor. Elbette biz ihtiyarlar, gençlik iştihâsıyla olan muvakkat bir zevk-i maddî yerine, mânevî ve daimî ve mühim inâyet-i İlâhiyeden ve rikkat-i cinsiyeden gelen rahmet ve hürmet, ve rahmet ve hürmetten neş'et eden ezvâk-ı ruhaniyeyi alıyoruz. O halde biz bu ihtiyarlığımızı yüz gençliğe değişmemeliyiz. Evet, ben kendim sizi temin ediyorum ki, Eski Said'in on senelik gençliğini bana verseler, ben şimdi Yeni Said'in bir senelik ihtiyarlığını vermeyeceğim. Ben ihtiyarlığımdan razıyım; siz de razı olmalısınız.

"Onlardan biri veya her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına erişecek olursa, onlara sakın 'Öf' bile deme, onları azarlama; onlara güzel söz söyle. Onlara merhamet ve tevazu kanadını ger ve de ki: 'Ey Rabbim, nasıl onlar beni küçükken besleyip büyüttülerse, Sen de onlara öylece merhamet buyur.'" İsrâ Sûresi: 17:23-24.

Haşiye
Hadisin tamamı ilâ âhir (ev kemâ kâl). [el-Aclûnî, Keşfü'l-Hafâ, 2:163; el-Münâvî, Feyzü'l-Kadîr, 5:344, no: 7523; el-Beyhakî, es-Sünenü'l-Kübrâ, 3:345.]

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

1 - YAŞLILARA SAYGI VE HÜRMET GÖSTERMEK
2 - KÜÇÜKLERE KARŞI ÖRNEK VE HOŞGÖRÜLÜ OLABİLMEK

s.a
yan komşumuz yaşlı bir teyze.çalışkan, titiz ve de dindar. ondan o kadar çok şey öğrendimki.canım teyzem benim.
5 yaşında kuzenim var. afacan demek bile az gelir.beni kendi yaşıtı sanıyor. tabii böyle düşünmesinde benimde katkım yok değil.:p:p
küçüklere karşı örnek olmak buna yoğunlaşacağım. a.e.o

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

mavi22 yazdı:

s.a
yan komşumuz yaşlı bir teyze.çalışkan, titiz ve de dindar. ondan o kadar çok şey öğrendimki.canım teyzem benim.
5 yaşında kuzenim var. afacan demek bile az gelir.beni kendi yaşıtı sanıyor. tabii böyle düşünmesinde benimde katkım yok değil.:p:p
küçüklere karşı örnek olmak buna yoğunlaşacağım. a.e.o

S.A.KARDEŞİM.SENİ YAŞITI SANMASI GÜZEL DEMEK ONUN DÜZEYİNE HİTAP EDEBİLİYORSUN.SORUN SAYGI DUYMASINI VE DOĞRULARI SENDEN ALABİLİYOR MU.ALABİLİYORSA,BIRAK YAŞIT SANSIN:D:D:D

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm nezaman siteye girme imkanım olmuyodu bazı sebeplerde dolayı bu günkü sünnetleri okudum gercekten güzel bi konu secılmış Allah razı Allaha emanet olunB)B)

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

~-Esmani-

DÜN AYNI YAŞLI AMCA İLE FARKLI İKİ OTOBÜSTE KARŞILAŞTIM ..İKİSİNDEDE FARKLI ŞÖFÖRLER TARAFINDAN AZARLANDI VE MAHCUP ŞEKİLDE İNDİ...BURADA ŞÖFÖRE İSTEDİĞİN MUAMELEYİ YAPSANDA ,İKAZ ETSENDE BU KİŞİ OLAYA VİCDANİ ,DİNİ AÇIDAN BAKAMADIĞI İÇİN SÖZLER VE EYLEMLER KİFAYETSİZ KALIYOR...OLAYA MUHAMMEDİ BAKIŞLA BAKACAK OLSA BUNU ELBETTE YAPMAYACAKTI...ÇOK KISA BİR ZAMAN ZARFINDA AYNI BİÇARE KİŞİ İKİ FARKLI OLAY KARŞISINDA MAĞDUR KALABİLİYOR...OLAY BU BOYUTA KADAR GELMİŞ,YAŞLILIĞIMI DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM DOĞRUSU..KALDIKİ HUYSUZ BİR İHTİYAR OLARAK DAHA FAZLA MAĞDUR OLABİLECEĞİMİ FARKETTİM...
v.a. slm abim ben bu amcaya çok üzüldüm yaaa,
bu insanlar böyle davranırken kendilerininde bir gün başına böyle bi olay gelebileceğini düşünmüyorlar malesef...:(

yeni sünneti çok beğendim hakkıyla uygularız inşlh.
Allah razı olsun abim selametle...B)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ZEHRA MELEK yazdı:
~-Esmani-

DÜN AYNI YAŞLI AMCA İLE FARKLI İKİ OTOBÜSTE KARŞILAŞTIM ..İKİSİNDEDE FARKLI ŞÖFÖRLER TARAFINDAN AZARLANDI VE MAHCUP ŞEKİLDE İNDİ...BURADA ŞÖFÖRE İSTEDİĞİN MUAMELEYİ YAPSANDA ,İKAZ ETSENDE BU KİŞİ OLAYA VİCDANİ ,DİNİ AÇIDAN BAKAMADIĞI İÇİN SÖZLER VE EYLEMLER KİFAYETSİZ KALIYOR...OLAYA MUHAMMEDİ BAKIŞLA BAKACAK OLSA BUNU ELBETTE YAPMAYACAKTI...ÇOK KISA BİR ZAMAN ZARFINDA AYNI BİÇARE KİŞİ İKİ FARKLI OLAY KARŞISINDA MAĞDUR KALABİLİYOR...OLAY BU BOYUTA KADAR GELMİŞ,YAŞLILIĞIMI DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM DOĞRUSU..KALDIKİ HUYSUZ BİR İHTİYAR OLARAK DAHA FAZLA MAĞDUR OLABİLECEĞİMİ FARKETTİM...
v.a. slm abim ben bu amcaya çok üzüldüm yaaa,
bu insanlar böyle davranırken kendilerininde bir gün başına böyle bi olay gelebileceğini düşünmüyorlar malesef...:(

yeni sünneti çok beğendim hakkıyla uygularız inşlh.
Allah razı olsun abim selametle...B)

s.a

allah cc razı olsun ablam...elbette biliyorlar ömürleri vefa ederse yaşlanacaklarını....fakat bilmek ve algılamak farklı hasletler...bazı insanlar yok saydıkları şeyin yok olduğunu sanar ve bunu zihinlerinin derinlerine saklayarak güya ondan azade olurlar...ama işaret edilen vakit geldiğinde nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz hadisi gereğince aynı hal ve harekete maruz kalınca geçmişin tozlu defterlerini karıştırır ve vicdan muhasebesi yapmaya çalışırlar...ama artık bazı şeyler için çok geçtir...zamanı çevirme imkanıda mümkün olmadığından bu hareketlere aynıyla maruz kalacak ve hayat boyunca en çok telafuz ettiğimiz o kör olası kelimeyi vird ile söyleyecekler...keşke yapmasaydım,keşke demeseydim,keşke ...,keşke...keşke...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

hayrunissa86 yazdı:
selamün aleyküm nezaman siteye girme imkanım olmuyodu bazı sebeplerde dolayı bu günkü sünnetleri okudum gercekten güzel bi konu secılmış Allah razı Allaha emanet olunB)B)

VE ALEYKÜMSELAM ABLAM

DAHA ÖNCEDE BELİRTTİĞİM GİBİ TOPLUMUN İHTİYAÇLARI SÜNNETLERİ BELİRLEMEDE ROL OYNUYOR...VE BİRAZ GÖZLEMLEME YAPILACAK OLURSA, TOPLUMUN SÜNNETLERE ,MUHAMMEDİ RUHA NE KADAR İHTİYACI OLDUĞU ANLAŞILIYOR...İNANIN NERESİNDEN TUTSANIZ ELİNİZDE KALAN ÇÜRÜK BEZ MİSALİ DÖKÜLÜYORUZ...YAŞLI İNSANA SAYGISIZLIK VE TAHAMMÜLSÜZLÜKTE HAD SAFHAYA ULAŞMIŞIZ...ÖLÜM KUŞU GELMEDEN YAŞLANMAYACAĞIMIZI VE ELE AYAĞA DÜŞMEYECEĞİMİZİ KİMSE GARANTİ EDEMEZ...BU GÜNDEN TOHUMU EKMEYEN YARIN HASAT ZAMANI NE İLE KARŞILAŞACAĞINI BİLMELİ VE BUGÜNDEN TEDBİRİNİ ALMALIDIR...

ALLAH CC RAZI OLSUN KATILIMINIZ İÇİN

muslim_girl

Kayıtlı Kullanıcı

ilk önce sizi allahin selamiyal selamliyorum ..
es selamun aleyküm ve berakatü..
allahin rahmeti üzerimizde olsun

bu fikri bende onaylioyrum hata ben kendi cevremde böyle birsey yaptigim icin ne kadar güzel birsey oldugunu diye bilirim ...
sünnetleri uygularayak hem kötü seylerden sakinmayi ve peygamber efendimiz hz. muhammed (s,a.v) daha yakin olmayi allah dan cümlemiz icin diloyrum

derya_gulu

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. kardeşlerim.aslımda bu çok önemli bi konu ve sünnet.Gerçekten yaşlılar zor durumda,hepsi değil ama bir çoğu,sadece emekli maaşıyla yaşamak zorundalar.Sizde belki farklı ama bizim burda onlarım maaşı o kadar az ki.Böyle deyim bir kişinin bi aylık normal yaşamı için eğer 150-200 dolar yetiyorsa,onlar sadece 35-50 dolar alıyo ve bununla geçinmek zorundalar...Onlara ufak bi yardım edebiliyorsak ne mutlu bize...

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.KARDEŞLERİM.SANIRIM ESMANİ KARDEŞİMİZİN İŞ YOĞUNLUĞU VAR.EE FERİT KARDEŞ DE MAZERETLİ,HAFTALIK DEĞERLENDİRME SORGUSU BANA KALDI,YANDINIZ,EEE ONLARIN KIYMETİNİ ANLARSINIZ BENİ GÖRÜNCE:D:D:D

EVEEEET NASIL GEÇTİ HAFTAMIZ,ÖNCEKİ SÜNNETLER ALIŞKANLIK HALİNE GELDİ Mİ?YOKSA O HAFTA YAPIP BIRAKTIK MI?YA YAŞLILARIMIZA VE KÜÇÜKLERİMİZE DAVRANIŞLARIMIZI GÖZDEN GEÇİRİP SÜNNETE UYGUN HALE GETİREBİLDİK Mİ?

BEN BAŞLAYAYIM DA SİZ KÜÇÜKLERE ÖRNEK OLAYIM.ÖNCEKİ SÜNNETLERİ DEVAM ETTİRME AZMİNDEYİM.MİSVAKA DEVAM,TASARRUFA DEVAM,SU İÇME ADABINA DEVAM,SELAMLAŞMAYA DEVAM İNŞAALLAH.BU SON SÜNNETTE HİÇ ZORLANMADIM ŞÜKÜR,EMİNİM SİZLER İÇİN DE ÇOK KOLAY OLMUŞTUR.AMA YİNE DE BEN GEÇMİŞ SÜNNETLERLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMELERİNİZLE BERABER SON HAFTAYI ALAYIM.KİM PARMAK KALDIRACAK?:D

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. ablam evet bende çok şükür uygulamaya devam ediyorum,selam ve su konusunda daha dikkatli ve başarılıyım.Son sünnetimizede gayet gösteriyorum inş devamlı olur...
selam ve dua ile
...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt