Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (1 Kullanıcı)

goksem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

Bismillahirrahmanirrahim...

ESSELAMU ALEYKUM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATÜHÜ selam vermeye burdan başlayalım :)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

meftun61 yazdı:
-Esmani- yazdı:
Resulullah (sav) buyurdular ki: Müsafaha edin ki, kalblerdeki kin gitsin, hediyeleşin ki birbirinize sevgi doğsun ve aradaki düşmanlık bitsin.

Kaynak: Muvatta, Hüsnü'l-Hulk 16, (2, 908)

S.A ABİ BU SÖZÜNE GÖRE DÜĞÜNÜMÜ VE AZÖNCE KONUŞTUĞUMUZ TAKI MEVZUSUNU HATIRLATIRIM.;);):D:D:D

A.S

:D YOK YAA TRABZONUN EN UYANIK ABLASI SENMİSİN....
AMA ORADA NE DİYOR BAK HEDİYELEŞİNKİ ARADAKİ DÜŞMANLIK BİTSİN...BİZ ZATEN DÜŞMAN DEĞİLİZKİ...HADİSİ KENDİNE YORUMLAMA HEMEN:D

BU ARADA GÜLSÜM ABLAM DÜĞÜNÜNDE SİTE SAKİNLERİNDEN TAKI BEKLİYOR...O YÜZDEN BANA TAŞ ATIYOR....( YALNIZ HER BİR ÜYEMİZDEN BUNU BEKLİYORMUŞŞŞŞŞ:D ) BEN SİZİN ADINIZA CEVAP VERDİM KENDİSİNE...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ferit yazdı:
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
S.A. ABİ ALLAH C.C. RAZI OLSUN VESİLE OLDUN... İNŞAALLAH BU SÜNNETLERİ DE LAYIĞIYLA HAYATIMIZDA TATBİK EDERİZ...S.A...

A.S KARDEŞİM...RABBİM C.C SİZLERDEN RAZI OLSUN...YANIMDA SİZLER VARKEN DAHA NELER NELER YAPARIZ İNŞAALLAH...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Çocuklar ben bu hafta rahatsızım arada bir oturuyorum konuyu takip edemedim ne olduğunuda anlamadım isimlerin arasında kendimi göremedim benide yazın selamünaleyküm B)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

-Esmani- yazdı:
meftun61 yazdı:
-Esmani- yazdı:
Resulullah (sav) buyurdular ki: Müsafaha edin ki, kalblerdeki kin gitsin, hediyeleşin ki birbirinize sevgi doğsun ve aradaki düşmanlık bitsin.

Kaynak: Muvatta, Hüsnü'l-Hulk 16, (2, 908)

S.A ABİ BU SÖZÜNE GÖRE DÜĞÜNÜMÜ VE AZÖNCE KONUŞTUĞUMUZ TAKI MEVZUSUNU HATIRLATIRIM.;);):D:D:D

A.S

:D YOK YAA TRABZONUN EN UYANIK ABLASI SENMİSİN....
AMA ORADA NE DİYOR BAK HEDİYELEŞİNKİ ARADAKİ DÜŞMANLIK BİTSİN...BİZ ZATEN DÜŞMAN DEĞİLİZKİ...HADİSİ KENDİNE YORUMLAMA HEMEN:D

BU ARADA GÜLSÜM ABLAM DÜĞÜNÜNDE SİTE SAKİNLERİNDEN TAKI BEKLİYOR...O YÜZDEN BANA TAŞ ATIYOR....( YALNIZ HER BİR ÜYEMİZDEN BUNU BEKLİYORMUŞŞŞŞŞ:D ) BEN SİZİN ADINIZA CEVAP VERDİM KENDİSİNE...

S.A.NASIL YANİ HERBİR ÜYEDEN TAKI,KÜÇÜK ALTIN OLSA OLUR DE Mİ?NASIL YOLLUYCAZ PEKİ.BENCE GELİP ALSIN TAKISINI,GELİNLİKLE GÖRMEDEN TAKMAYIZ.:D:D:D

BU ARADA HEDİYELEŞME SÜNNETİNİ BEN İLK GİTTİĞİM EVE KÜÇÜK BİR HEDİYE ALARAK YERİNE GETİRİYORUM UZUN ZAMANDIR.SORUNCA SÜNNETTİR DEYİNCE ŞAŞIRIYORLAR.SADECE KÜS OLANLARA DEĞİL BÖYLE DE UYGULARSANIZ ÇOK HOŞ OLUYOR.ÖZELLİKLE SOHBETLERE GİDENLER İÇİN DİYORUM.A.E.O.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

hafize yazdı:
Çocuklar ben bu hafta rahatsızım arada bir oturuyorum konuyu takip edemedim ne olduğunuda anlamadım isimlerin arasında kendimi göremedim benide yazın selamünaleyküm B)

A.S

ANNEM BENDE BU FORUMDA BİR EKSİKLİK OLDUĞUNU FARKETTİM...İÇİM RAHAT DEĞİLDİ...:)

ŞİMDİ ÇOK GÜZEL OLDU...

BEN KISACA ÖZET GEÇEYİM...
ABLAM HER HAFTA ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLAMAK ÜZERE SÜNNETLER BELİRLİYORUZ VE BUNLARI SÜNNET OLDUĞU BİLİNCİ İLE O HAFTA UYGULUYORUZ...SALI GÜNÜ İSE BİR HAFTANIN MUHASEBESİNİ YAPARAK KATETTİĞİMİZ MESAFEYİ ANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ..

SÜNNETLERİ UYGULAMA AŞAMASINDA KOLAY OLANDAN ZOR OLANA DOĞRU BELİRLİYORUM...UNUTULAN SÜNNETLERE ÖNCELİK VERMEK KAYDIYLA İLK BAŞTA NEFSİMİZE KOLAY GELENDEN ZOR GELENE DOĞRU GİDECEĞİZ İNŞAALLAH.

BU HAFTA SÜNNETLERİMİZ SELAM VERMEK VE ALMAK MUSAFAHA ETMEK VE DİYALOĞLARIMIZDA TEBESSÜM ETMEK...

BU SAYEDE BU SÜNNETLERİ HİSSEDEREK YAPACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM...
TABİ BİR HEDEFİMİZDE DİNİMİZDEK BİDATLARI TEMİZLEMEK...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

goksem yazdı:
Bismillahirrahmanirrahim...

ESSELAMU ALEYKUM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATÜHÜ selam vermeye burdan başlayalım :)

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

VE ALEYNA ALEYKÜMSELAM VE RAHMETULLAH VE BEREKATÜHÜ

:)

BESMELE İLE BAŞLADIK...SELAMIMIZI VERDİK...TEBESSÜM ETTİK , BU HAFTAKİ SÜNNETLERİMİZ ARASINDA BİR TEK YAPMADIĞIMIZ MUSAFAHA KALDI...MUSAFAHA HEMCİNSLER ARASINDA MEŞRU OLMASI SEBEBİYLE BUNU GEÇİYORUZ...ALLAHA EMANET OLUN ABLAM...

SELAM NE ŞEKİLDE VERİLİRSE AYNI HALİYLE YADA DAHA GÜZELİYLE MUKABELE ETMEK GEREKLİ...

RAHMET VE BEREKET İÇEREN SELAMA VERİLECEK CEVAPTA BU ŞEKİLDE OLMALIDIR...

ESSELAMUN ALEYKÜM VE RAHMETULLAH VE BEREKAT

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ABİ.BEN DE YENİ GÖRDÜM.GEÇ KALMADIM İNŞ. LİSTEYE BENİ DE EKLEYEBİLİR MİSİNİZ??
ALLAH cc. BÖYLE BİR HAYRA VESİLE OLDUĞUNUZ İÇİN SİZDEN RAZI OLSUN.İNŞALLAH...B)B)
Allah a emanet olun..

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

nigdeli yazdı:
S.A ABİ.BEN DE YENİ GÖRDÜM.GEÇ KALMADIM İNŞ. LİSTEYE BENİ DE EKLEYEBİLİR MİSİNİZ??
ALLAH cc. BÖYLE BİR HAYRA VESİLE OLDUĞUNUZ İÇİN SİZDEN RAZI OLSUN.İNŞALLAH...B)B)
Allah a emanet olun..

ALEYNA ALEYKÜMSELAM KARDEŞİM...
RABBİM C.C SİZLERDENDE RAZI OLSUN....
HEMEN EKLEYELİM İNŞAALLAH

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Allah Teâlâ şöyle buyurmaktadır: Bir selam ile selamlandığınız zaman siz ondan daha güzeli ile selamı alın veya onu aynıyla karşılayın. Şüphesiz Allah herşeyin hesabını hakkıyla arayandır. (Nisa/86)
Sadece karşılaşıldığı zaman değil, ayrılırken de selam verilmelidir. Bu hususta Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmaktadır: Sizden biriniz bir meclise vardığı zaman veya oradan ayrıldığında selam versin. Birincisi ikincisinden farklı değildir. (Ebu Davud)

Bir topluluğa selam verildiğinde içlerinden birisi, selama mukabele ederse, diğerlerinden farziyyet düşer. Hiçbirisi mukabelede bulunmazsa, hepsi de günahkâr olur. İçinde insan olmayan bir yere girildiği zaman: Esselamü aleyna ve âla ibâdillahissâlihin diye selam verilir. Mezar ziyaretinde veya mezarlıktan geçerken: Esselamü aleyküm yâ ehlel kubûr ve inşaallahu ileyküm lâhikûn diye selamlanır.

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar ben yeni açtım o yüzden hafanın nasıl geçtiğini anlatma faslına yetişemedim
neyse uygulamaya çalıştık,düşünerek ve hissederek besmele çektik,her işe
ALLAH diyerek başladık ama amaç sadece bi hafta değil sürekli bunu yaşayabilmektir,haftamız geçebilkir ama yaptığımız sünnetleri bırakmak yok inşlh.
Allah razı alsun abilerim sizlerde vesile oldunuz...Rabbim bu yolda yar ve yardımcınız olsun...

BU HAFTAKİ ŞEFAAT VESİLESİ SÜNNETLERİMİZ
1 SELAM VERMEK VE ALMAK
2 MUSAFAHA ETMEK
3 DİYALOGLARIMIZDA TEBESSÜM ETMEK

SİZLERİ BİLMEM AMA SON SÜNNETİ UYGULAMAK BENİM İÇİN BAYAĞI ZOR OLACAK

Yeni sünneti çok beğendim inşlh. bunuda güzel bi şekilde uygulamak nasip olur
ama ben de bi şeye takıldım son sünneti uygulamak sana neden zor geliyormuş
merak ettim kusura bakma...Ama tebessüm etmek zor değil ki...:)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

-Esmani- yazdı:
Allah Teâlâ şöyle buyurmaktadır: Bir selam ile selamlandığınız zaman siz ondan daha güzeli ile selamı alın veya onu aynıyla karşılayın. Şüphesiz Allah herşeyin hesabını hakkıyla arayandır. (Nisa/86)
Sadece karşılaşıldığı zaman değil, ayrılırken de selam verilmelidir. Bu hususta Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmaktadır: Sizden biriniz bir meclise vardığı zaman veya oradan ayrıldığında selam versin. Birincisi ikincisinden farklı değildir. (Ebu Davud)

Bir topluluğa selam verildiğinde içlerinden birisi, selama mukabele ederse, diğerlerinden farziyyet düşer. Hiçbirisi mukabelede bulunmazsa, hepsi de günahkâr olur. İçinde insan olmayan bir yere girildiği zaman: Esselamü aleyna ve âla ibâdillahissâlihin diye selam verilir. Mezar ziyaretinde veya mezarlıktan geçerken: Esselamü aleyküm yâ ehlel kubûr ve inşaallahu ileyküm lâhikûn diye selamlanır.

S.A.BİR İLİM VEYA SOHBET MECLİSİNDEN AYRILIRKEN,ONLAR DEVAM EDİYORSA,AYRILAN SELAM VERİP AYRILIRSA,OARADA İMİŞ GİBİ SEVAP HANESİNE YAZILIR DENMİŞTİ GEÇEN BİR SOHBETİMİZDE.YUKARIDAKİ YAZI BUNU DESTEKLİYOR DEĞİL Mİ?A.E.O.

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

AHMET ALTUN

İbni Ömer'in Buhari'de yer alan rivayetine göre, bir adam Resulullah'a (sas)'İslam'da yapacağım en hayırlı şey nedir?' diye sorar. Resulullah da ona, ''Yemek yedirmen ve tanıdık-tanımadık herkese selam vermendir.'' buyurur.
Müslim'de rivayet edilen başka bir hadiste de 'selam vermek' cennete girme sebeplerinden biri sayılmıştır.

Allah'ın bir ismi olan ve Kur'an'da 24 defa geçen Selam'ın önemini kısaca şöyle belirtebiliriz:

1. Bir İslam şiarıdır.

2. Muhabbet ve güvenin belirtisidir.

3. Bir duadır.

4. Sosyal dayanışma ve kaynaşmanın vesilesidir.

5. Selam vermek sünnettir, korku durumu varsa vaciptir. Selam almak, kişiye farz-ı ayn, topluluğa da farz-ı kifayedir. Mektup ve şahıslar yoluyla gönderilen selamlara cevap vermek vaciptir.

6. Günaydın, hayırlı sabahlar gibi ifadeler selamın verdiği sevabı vermez. İşaretlerle veya eğilerek verilen selam caiz görülmemiştir.

7. Sesli Kur'an okuyana, ilim ve zikir meclisinde olana, yeme-içme ile meşgul olana, sarhoş, deli, banyo ve tuvalette olan kimselere selam vermek ise mekruh sayılmaktadır.

''Efşu's-selâme beyneküm''
''Aranızda selamı yayınız.'' (Müslim)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ZEHRA MELEK yazdı:
Arkadaşlar ben yeni açtım o yüzden hafanın nasıl geçtiğini anlatma faslına yetişemedim
ALLAH diyerek başladık ama amaç sadece bi hafta değil sürekli bunu yaşayabilmektir,haftamız geçebilkir ama yaptığımız sünnetleri bırakmak yok inşlh.
Allah razı alsun abilerim sizlerde vesile oldunuz...Rabbim bu yolda yar ve yardımcınız olsun...

1 SELAM VERMEK VE ALMAK
2 MUSAFAHA ETMEK

merak ettim kusura bakma...Ama tebessüm etmek zor değil ki...:)

S.A

ABLAM KALBEN ÖYLE OLMASAMDA YÜZ İFADESİ OLARAK BİRAZ FEVRİ GÖSTERİRİM...KİŞİLİK DİYELİM BİZ BUNA...BU HAFTA BENDE BİRAZ KENDİMİ EĞİTİRİM BU SAYEDE...ŞU AN YAZARKEN GÜLÜMSEMEYE ÇALIŞIYORUM...OLUYOR OLUYOR BAKIN :D:D:D

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

Resulullah (sav) buyurdular ki: ''Biriniz bir meclise gelince selam versin. Kalkmak isteyince de selam versin. Birinci selam sonuncudan evla değildir (İkisi de aynı ölçüde ehemmiyetlidir).

Tirmizi, İsti'zan 16, (2707); Ebu Davud, Edeb 150, (5208)

Resulullah (sav) buyurdular ki: ''Allah'a en makbul insan, karşılaşmada selama önce davranandır.''

Ebu Davud, Edeb 144, (5197); Tirmizi, İsti'zan 6, (2695)

Resulullah (sav) buyurdular ki: ''Allah Teala Hazretleri, Hz. Adem (as)'i kendi sureti üzere ve boynunu da altmış zira olarak yaratınca: ''Git, şu oturan meleklere selam ver, onların seni nasıl selamlayacaklarına da dikkat et, dinle. Zira o selam, senin ve zürriyetinin selamı olacaktır'' dedi. (Bunun üzerine Adem onlara gidip): ''Esselamü aleyküm!'' diye selam verdi. Melekler: ''Esselamü aleyke verahmetullahi'' dediler ve selama mukabele ederken verahmetullahi'yi ilave ettiler. Cennete her giren Hz. Adem suretinde (ve boyu da altmış arşın boyunda) olacak. Halk şu ana kadar (boyca) hep eksilmektedir."

Buhari, İsti'zan 1, Enbiya 1; Müslim, Cennet 28, (2841

''Ey inananlar! Evlerinizden başka evlere izin almadan, seslenip sahiplerine selam vermeden girmeyiniz. Eğer düşünürseniz bu, sizin için daha iyidir'' (en-Nûr, 27).,

'' Siz bir selam ile selamlandığınız zaman, siz de ondan daha güzeliyle karşılık verin veya verilen selamı aynen iade edin. Şüphesiz Allah, her şeyin hesabını gereği gibi yapandır.''(nisa 86)

Biz Resulullah (sav)'ın yanında iken bir adam gelerek selamı verdi ve: ''Esselamu aleyküm!'' dedi. Resulullah (sav) selamına mukabele etti. Adam da oturdu. Resulullah (sav) ''On (sevap kazandı!)'' dediler. Sonra birisi daha geldi. ''Esselamu aleyküm ve rahmetullahi'' dedi. Aleyhissalatu vesselam onun selamına da mukabele etti. Adam oturdu. Aleyhissalatu vesselam. ''Yirmi!''dediler. Sonra biri daha geldi ve: ''Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu'' dedi. Resulullah, selamına mukabele etti, adam da oturdu. Hz. Peygamber bu sefer: ''Otuz!'' buyurdular

Ebu Davud, Edeb 143, (5195); Tirmizi, İsti'zan 2, (2690)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ADALETIMAHZA yazdı:
-Esmani- yazdı:

A.S

ABLAM BUNU BİLMİYORDUM...NE GÜZEL YENİ ŞEYLER ÖĞRENİYORUZ BU SAYEDE

S.A.BİR İLİM VEYA SOHBET MECLİSİNDEN AYRILIRKEN,ONLAR DEVAM EDİYORSA,AYRILAN SELAM VERİP AYRILIRSA,OARADA İMİŞ GİBİ SEVAP HANESİNE YAZILIR DENMİŞTİ GEÇEN BİR SOHBETİMİZDE.YUKARIDAKİ YAZI BUNU DESTEKLİYOR DEĞİL Mİ?A.E.O.

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
MUSAFAHA ETMEK
anlamını açıklarmısınız?

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKUM....

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'i şöyle buyurdular
"Kim bana bir defa salâtü selâm getirirse, bu sebeple Allah Teâlâ da ona on misli merhamet eder."Müslim, Salât 70.

"Kıyâmet gününde insanların bana en yakın olanları, bana en çok salât ü selâm getirenleridir. "Tirmizî, Vitir 21

- "Günlerinizin en faziletlisi cuma günüdür. Bu sebeple o gün bana çokça salâtü selâm getiriniz; zira sizin salâtü selâmlarınız bana sunulur" buyurunca, ashâb-ı kirâm:
- Yâ Resûlallah! Vefat ettiğin ve senden hiçbir eser kalmadığı zaman salâtü selâmlarımız sana nasıl sunulur? diye sordular.
Bunun üzerine Peygamber aleyhisselâm:
- "Allah Teâlâ peygamberlerin bedenlerini çürütmeyi toprağa haram kıldı" buyurdu.Ebû Dâvûd, Salât 201

"Yanında adım anıldığı halde bana salâtü selâm getirmeyen kimse perişan olsun."Tirmizî, Daavât 101

"Kabrimi bayram yeri haline çevirmeyiniz. Bana salâtü selâm getiriniz. Zira nerede olursanız olun sizin salâtü selâmınız bana ulaşır."Ebû Dâvûd, Menâsik 97

"Bir kimse bana salâtü selâm getirdiği zaman, onun selâmını almam için Allah Teâlâ ruhumu iade eder. "Ebû Dâvûd, Menâsik 96.

"Cimri, yanında adım anıldığı halde bana salâtü selâm getirmeyen kimsedir."Tirmizî, Daavât, 101.

Fedâle İbni Ubeyd radıyallahu anh şöyle dedi:
Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem namazdan sonra Allah'a hamd etmeden, Peygamber aleyhisselâm'a salâtü selâm getirmeden dua eden bir adamı işitti. Bunun üzerine:
"Bu adam acele etti" buyurdu. Sonra o adamı yanına çağırdı. Ona veya bir başkasına şöyle buyurdu: "Biriniz dua edeceği zaman önce Allah Teâlâ'ya hamdü senâ etsin, sonra Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem'e salâtü selâm getirsin. Daha sonra da dilediği şekilde dua etsin."Ebû Dâvûd, Vitir 23.

Ebû Muhammed Kâ'b İbni Ucre radıyallahu anh şöyle dedi:
Bir gün Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem yanımıza gelmişti. Kendisine:
- Yâ Resûlallah! Sana nasıl selâm vereceğimizi öğrendik, sana nasıl salavât getireceğiz? diye sorduk. O da şöyle buyurdu:
- "Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed, kemâ salleyte alâ âli İbrâhîm, inneke hamîdün mecîd. Allâhümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed, kemâ bârekte alâ âli İbrâhîm, inneke hamîdün mecîd: Allahım! İbrâhim'in âline rahmet ettiğin gibi Muhammed'e ve âline de rahmet et. Şüphesiz sen övülmeye lâyık ve yücesin. Allahım! İbrâhim'in âline hayır ve bereket lutfettiğin gibi Muhammed'e ve âline de hayır ve bereket ihsan et. Şüphesiz sen övülmeye lâyık ve yücesin, deyiniz." Buhârî, Daavât 32

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. ALLAH RAZI OLSUN VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN.SİTEDE ÇOK AKTİF OLAMASAMDA SÜNNETLERİMİZİ UYGULAMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUM.TAKİP EDECEĞİM İNŞAALLAH.SELAMETLE....B)

ZEHRA MELEK

Kayıtlı Kullanıcı

ZEHRA MELEK yazdı:
1 SELAM VERMEK VE ALMAK
2 MUSAFAHA ETMEK

merak ettim kusura bakma...Ama tebessüm etmek zor değil ki...

S.A

ABLAM KALBEN ÖYLE OLMASAMDA YÜZ İFADESİ OLARAK BİRAZ FEVRİ GÖSTERİRİM...KİŞİLİK DİYELİM BİZ BUNA...BU HAFTA BENDE BİRAZ KENDİMİ EĞİTİRİM BU SAYEDE...ŞU AN YAZARKEN GÜLÜMSEMEYE ÇALIŞIYORUM...OLUYOR OLUYOR BAKIN
yok yok baya baya olmuş hatta sen kahkaha atmışzın...:D:D:D
Nediyeyim Allah yüzünden tebessümü eksik etmesin kardeşim,
benimde ilgi alanıma girdiği için merak ettim;
ben arkadaşlarımla tebessüm,gülmek hatta kahkahada bile varım da:D
dışarıya karşı sadece biraz tebessüm oluyor,
bilmiyorum bu iyi bi şeymi yoksa dışardada mı arkaşdalarım la olduğum gibi olmam gerek???
neyse Allah hepimize hayırlı olanı versin... tebessüm ile kardeşim...:)
B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt