Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEN GÜLKİ GÜLLER GÜLSÜN... (2 Kullanıcı)

ferit

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

yusuf-85- yazdı:
bende istiyoruuuuum benide ekleyin....B)
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM S.A. HOŞGELDİN KARDEŞİM ÜYELİĞİN DE HAYIRLI OLSUN İNŞAALLAH HEMEN EKLİYORUM SELAMETLE KAL A.E.O...

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ÂLİ SEYYİDİNA MUHAMMED

SELAMÜNALEYKÜM MÜBAREK DOSTLAR;

ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ESMANİ
ZERRİN
YAKALZEY
TUGBA_M
FERİT
HAYRUNİSSA86
MAVİ22
SERKAN25
M_MUAZ
TUBA8
GOKSEM
RUVEYDA28
İREME
METFAMU
ZEHRA MELEK
METFUN61
SENA_NUR
BİRNUR
EVİNDAR
SEVVALMİNA
MTEKİK
ADALETİMAHZA
DEREN75
PARADİSE_ANGEL
SHEHLA
RAVZA_NUR
I_PAPATYA
ARARAT
ALİYE_ALİYE
UMEYYE
tsunami
MUSTAFA_XTAR
DESERTROSE
SEMRA-NİDA
FANATİKFERDİCİ
SEKERDJELİF
FİLİZ
MAKİNACI06
UMITSUKUR
TEVBEKAR
KAAN ERDEM
CEBS
EMİNE DURU
SEMOS
MUS_THE46
AŞKA MECNUN
DERY@
MMHN
GUZİN
PEYGAMBER SEVDALISI
ADVİYE_34
HARDLOVE
SEVGİ_123
ZEHRA MELEK
NOHCO
YUSUF-85-

MAŞAALLAH... ALLAH C.C. ÜMMETİ MUHAMMEDİ (S.A.V.)'İN ŞEFAATİNE NAİL EYLESİN İNŞAALLAH S.A...EMANET EDİLENLERİN EN GÜZELİNE EMANET OLUN A.E.O...

BİSMİLLAH DİYELİM KATILALIM KERVANA, HAMD EDELİM İNŞAALLAH...

H

harputlu

ADALETIMAHZA yazdı:
meftun61 yazdı:
ferit yazdı:

ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ESMANİ
HARPUTLU
ZERRİN
YAKALZEY
TUGBA_M
FERİT
HAYRUNİSSA86
MAVİ22
SERKAN25
M_MUAZ
TUBA8
GOKSEM
RUVEYDA28
İREME
METFAMU
ZEHRA MELEK
METFUN61
SENA_NUR
BİRNUR
EVİNDAR
SEVVALMİNA
MTEKİK
ADALETİMAHZA
DEREN75
PARADİSE_ANGEL
SHEHLA
RAVZA_NUR
I_PAPATYA
ARARAT
ALİYE_ALİYE
UMEYYE
tsunami
MUSTAFA_XTAR
DESERTROSE
SEMRA-NİDA
FANATİKFERDİCİ
SEKERDJELİF
FİLİZ
MAKİNACI06
UMITSUKUR
TEVBEKAR
KAAN ERDEM
CEBS
EMİNE DURU
SEMOS
MUS_THE46
AŞKA MECNUN
DERY@
MMHN
GUZİN
PEYGAMBER SEVDALISI
ADVİYE_34
HARDLOVE
SEVGİ_123
ZEHRA MELEK
NOHCO

MAŞALLAH... ALLAH C.C. ÜMMETİ MUHAMMEDİ (S.A.V.)'İN ŞEFAATİNE NAİL EYLESİN İNŞAALLAH S.A...EMANET EDİLENLERİN EN GÜZELİNE EMANET OLUN A.E.O...

BİSMİLLAH DİYELİM KATILALIM KERVANA İNŞAALLAH...

listeyi beğenmedim mustafa abi değiştirsin kim yapıyosa.:D:D

S.A.EVET MEFTUN KARDEŞİM HAKLI.DEĞİŞTİRELİM LİSTEYİ YAPANI VE LİSTEYİ MEFTUN KARDEŞİMİZ YAPMAYA BAŞLASIN BESMELE İLE:D

-filiz-

Kayıtlı Kullanıcı

bismi43zscr1.gif
Ey rabbıbımın cici kulları Allahın selamı üzerinize olsun

paradise_angel

Kayıtlı Kullanıcı

esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve beraketühü
bismillahirrahmanirrahim
allah razı olsun hepinizden

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

S.A.KARDEŞLER.ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ,İKİ CİHAN GÜNEŞİ EFENDİMİZ DE (ASM) ŞEFAATÇİMİZ OLSUN İNŞAALLAH.A.E.O.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

S.A

RABBİMİN ADINI ANARAK BAŞLANAN İŞTE NEFS YÜZÜSTÜ YERE DÜŞER .ŞAYTAN ARKASINA BAKMADAN TERKEDER...O ANDA AZİZ VE CELİL OLAN HÜDA C.C İLE BAŞBAŞA KALIR İNSAN...NE SAADET YARADAN VE YARATILAN BAŞBAŞA...

azraali

Kayıtlı Kullanıcı

s.a ben yeni gördüm benin de eklermisiniz...
İNŞAALLAH BU HAFTANIN ŞEFAAT VESİLESİ HAYIR İŞİMİZE BESMELE İLE BAŞLAMAK HAMD İLE NETİCELENDİRMEKTİR...ALLAH c.c KABUL ETSİN...

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

ŞEFAAT İSTEYEN BURAYA

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ESMANİ
ZERRİN
YAKALZEY
TUGBA_M
FERİT
HAYRUNİSSA86
MAVİ22
SERKAN25
M_MUAZ
TUBA8
GOKSEM
RUVEYDA28
İREME
METFAMU
ZEHRA MELEK
METFUN61
SENA_NUR
BİRNUR
EVİNDAR
SEVVALMİNA
MTEKİK
ADALETİMAHZA
DEREN75
PARADİSE_ANGEL
SHEHLA
RAVZA_NUR
I_PAPATYA
ARARAT
ALİYE_ALİYE
UMEYYE
tsunami
MUSTAFA_XTAR
DESERTROSE
SEMRA-NİDA
FANATİKFERDİCİ
SEKERDJELİF
FİLİZ
MAKİNACI06
UMITSUKUR
TEVBEKAR
KAAN ERDEM
CEBS
EMİNE DURU
SEMOS
MUS_THE46
AŞKA MECNUN
DERY@
MMHN
GUZİN
PEYGAMBER SEVDALISI
ADVİYE_34
HARDLOVE
SEVGİ_123
ZEHRA MELEK
NOHCO
YUSUF-85-
AZRAALİ

MAŞAALLAH... ALLAH C.C. ÜMMETİ MUHAMMEDİ (S.A.V.)'İN ŞEFAATİNE NAİL EYLESİN İNŞAALLAH S.A...EMANET EDİLENLERİN EN GÜZELİNE EMANET OLUN A.E.O...

BİSMİLLAH DİYELİM KATILALIM KERVANA, HAMD EDELİM İNŞAALLAH...

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

1- Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
2- Hamd, tüm alemlerin Rabbi olan Allah `a mahsustur.

Allah'a hamd etmek, mü'min bir kulun Allah'ı anar-anmaz kalbinden taşan duygularının ifadesidir. Çünkü en başta bu kulun varoluşu bile yaratıcısına karşı hamd ve övgüyü gerektiren ilâhi bir lütuftur. Her an, her saniye ve her adım başında yüce Allah'ın sayısız nimeti ardarda sıralanmakta, birbirini izlemekte ve başta insan olmak üzere bütün yaratıkları kapsamına almaktadır. Bundan dolayı her işin başında ve sonunda Allah'a hamd etmek İslâm düşüncesinin temel kurallarından biridir; "O, kendisinden başka ilah olmayan Allah'tır. En başta da en sonda da hamd O'na mahsustur." (Kasas Suresi, 70)

Allah'ın mümin kuluna karşı olan bağış ve fazileti o derece yüksektir ki, bu kul "Elhamdülillah (Hamd Allah'a mahsustur)" dediğinde, ona bütün ölçülere baskın gelen ağırlıkta sevap yazar. Nitekim Sünen-i ibn-i Mace'de, Abdullah bin Ömer'e dayanarak kaydedildiğine göre Peygamber efendimiz şöyle buyuruyor: "Allah'ın kullarından biri "Ya Rabbi, sana zatının ululuğuna, saltanatının yüceliğine yaraşır biçimde hamd ederim" dedi. Bu sözün değerini ölçemeyen kulun amellerini yazmakla görevli melekler ne yazacaklarını bilemediler. Bunun üzerine Allah'ın huzuruna çıkarak: "Ya Rabbi! Senin kullarından biri öyle bir söz söyledi ki, onu nasıl değerlendirip yazacağımızı bilemiyoruz" dediler. Yüce Allah, -kulunun ne dediğini daha iyi bildiği halde- meleklere: "Kulum ne dedi?" diye sordu. Melekler: "Ya Rabbi! O, `Ey Rabbim! Sana zatının ululuğuna ve saltanatının yüceliğine yaraşır biçimde hamd ederim' dedi" diye cevap verdiler. Bunun üzerine Allah o meleklere: "Kulumun o sözünü ağzından çıktığı gibi yazın. O sözün karşılığını, kulum kıyamet günü huzuruma geldiğinde bizzat ben kararlaştırıp veririm.." buyurdu...

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

Sözler | Birinci Söz | 13

Mâdem herşey mânen, "Bismillâh" der, Allah nâmına Allah'ın nimetlerini getirip bizlere veriyorlar. Biz dahi, "Bismillâh" demeliyiz. Allah nâmına vermeliyiz. Allah nâmına almalıyız. Öyle ise, Allah nâmına vermeyen gàfil insanlardan almamalıyız.

Suâl: Tablacı hükmünde olan insanlara bir fiyat veriyoruz. Acaba, asıl mal sahibi olan Allah ne fiat istiyor?

Elcevap: Evet, o Mün'im-i Hakikî, bizden o kıymettar nimetlere, mallara bedel istediği fiat ise, üç şeydir: Biri zikir, biri şükür, biri fikirdir.

Başta "Bismillâh" zikirdir. Ahirde "Elhamdülillâh" şükürdür. Ortada, bu kıymettar hârika-i san'at olan nimetler Ehad, Samed'in mu'cize-i kudreti ve hediye-i rahmeti olduğunu düşünmek ve derk etmek fikirdir.

ararat

Kayıtlı Kullanıcı

ferit yazdı:
1- Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
2- Hamd, tüm alemlerin Rabbi olan Allah `a mahsustur.

Allah'a hamd etmek, mü'min bir kulun Allah'ı anar-anmaz kalbinden taşan duygularının ifadesidir. Çünkü en başta bu kulun varoluşu bile yaratıcısına karşı hamd ve övgüyü gerektiren ilâhi bir lütuftur. Her an, her saniye ve her adım başında yüce Allah'ın sayısız nimeti ardarda sıralanmakta, birbirini izlemekte ve başta insan olmak üzere bütün yaratıkları kapsamına almaktadır. Bundan dolayı her işin başında ve sonunda Allah'a hamd etmek İslâm düşüncesinin temel kurallarından biridir; "O, kendisinden başka ilah olmayan Allah'tır. En başta da en sonda da hamd O'na mahsustur." (Kasas Suresi, 70)

Allah'ın mümin kuluna karşı olan bağış ve fazileti o derece yüksektir ki, bu kul "Elhamdülillah (Hamd Allah'a mahsustur)" dediğinde, ona bütün ölçülere baskın gelen ağırlıkta sevap yazar. Nitekim Sünen-i ibn-i Mace'de, Abdullah bin Ömer'e dayanarak kaydedildiğine göre Peygamber efendimiz şöyle buyuruyor: "Allah'ın kullarından biri "Ya Rabbi, sana zatının ululuğuna, saltanatının yüceliğine yaraşır biçimde hamd ederim" dedi. Bu sözün değerini ölçemeyen kulun amellerini yazmakla görevli melekler ne yazacaklarını bilemediler. Bunun üzerine Allah'ın huzuruna çıkarak: "Ya Rabbi! Senin kullarından biri öyle bir söz söyledi ki, onu nasıl değerlendirip yazacağımızı bilemiyoruz" dediler. Yüce Allah, -kulunun ne dediğini daha iyi bildiği halde- meleklere: "Kulum ne dedi?" diye sordu. Melekler: "Ya Rabbi! O, `Ey Rabbim! Sana zatının ululuğuna ve saltanatının yüceliğine yaraşır biçimde hamd ederim' dedi" diye cevap verdiler. Bunun üzerine Allah o meleklere: "Kulumun o sözünü ağzından çıktığı gibi yazın. O sözün karşılığını, kulum kıyamet günü huzuruma geldiğinde bizzat ben kararlaştırıp veririm.." buyurdu...
BİSMİLLAHİRRAHMANIRRAHİM....selamun aleyküm...Allah razı olsun çok fazla yardımcı oluyorsunuz ..hakkkın bizlere geçiyor kardeşim .lütfen hakkını helal et ..Rabbim her daim yar ve yardımcınız olsun ..Allaha emanet olun ..ve selamun aleyküm ...

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM VE ALEYKÜMSELAM KARDEŞİM ESTAĞFİRULLAH YAPTIĞIM BİŞEY YOK DİYE YIRTINIYORUM BURDA...HAKKIM VARSA HELALDİR HİÇ ŞÜPHE OLMASIN SİZLERDE HELAL EDİN İNŞAALLAH... HASSASİYETİNİZDEN ÖTÜRÜ ALLAH C.C. RAZI OLSUN SELAMETLE KARDEŞİM S.A...A.E.O...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

s.a

evet bir haftanın muhasebesini yapma günü geldi...

buğün salı ve bizler her salı inşaallah o hafta uyguladığımız sünnetin bizlere kattıklarını paylaşacağız...

ben kısaca şunu belirteyim...bu hafta malum besmeleydi sünnetimiz ...bunu zaten her birimiz yapıyor ve yapmaya çalışıyorduk...ama bu hafta özel olarak bunu seçerek ve uygulayarak bunun sünet olduğu bilincini ve işlerimde allahı c.c anarak onu rehber edindiğimi düşünerek işlerimde daha rahat olduğumu anladım...o en büyük vekildir...ve onu anarak başladığımız işte gurur ,riya bizlere uzak oluyor...

goksem

Kayıtlı Kullanıcı

Bismillahirrahmanirrahim....
Ben bugün çok mutluyum Allah'a çok şükür besmeleyle yattım ve saatimi bile kurmadan gece namaza kalkabildim. Allah hepinizden razı olsun.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

goksem yazdı:
Bismillahirrahmanirrahim....
Ben bugün çok mutluyum Allah'a çok şükür besmeleyle yattım ve saatimi bile kurmadan gece namaza kalkabildim. Allah hepinizden razı olsun.

maaşalah ne güzel...ablam bu haftaki edinimlerinizide paylaşın...malum uğün salı ve bir haftanın muhasebesini yapacağız inşaallahB)

peygambersevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

-Esmani- yazdı:
s.a

evet bir haftanın muhasebesini yapma günü geldi...

buğün salı ve bizler her salı inşaallah o hafta uyguladığımız sünnetin bizlere kattıklarını paylaşacağız...

ben kısaca şunu belirteyim...bu hafta malum besmeleydi sünnetimiz ...bunu zaten her birimiz yapıyor ve yapmaya çalışıyorduk...ama bu hafta özel olarak bunu seçerek ve uygulayarak bunun sünet olduğu bilincini ve işlerimde allahı c.c anarak onu rehber edindiğimi düşünerek işlerimde daha rahat olduğumu anladım...o en büyük vekildir...ve onu anarak başladığımız işte gurur ,riya bizlere uzak oluyor...

sonuna na kadar katılıyorum bu sözlere...
aynen yasadıklarım ve hissettiklerim yukarıdadır...
sağ ve selametle
mehmet tarık seçkin
denizli

peygambersevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

yeni sünneti çok merak ediyorum.B)

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

S.A. EVET BUGÜN SALI BİR HAFTADIR BESMELE-İ ŞERİF'İ SÜNNET DİYE YAŞAMAYA ÇALIŞTIK İNŞAALLAH...ZATEN YAPTIĞIMIZ BİŞEYDİ. FAKAT BEN BU HAFTA DAHA Bİ İÇTEN YAPTIĞIMI HİSSETTİM HER KAPIYI AÇTIĞIMDA ALLAH C.C.'IN YANIMDA OLDUĞUNU DAHA ÇOK HİSSETTİM... HATTA BAZEN UNUTTUĞUM OLUYORDU...ALLAH'IM MAZUR GÖR DİYORDUM İÇİM İÇİMİ YİYORDU AMA O HİSSİ HEP YAŞIYORDUM HUZURA VARIYORDUM VE HAMD EDİYORDUM. ALLAH C.C. BUNDAN SONRA DA BU HUZURU BU HİSSİ YAŞATSIN İNŞAALLAH...DİĞER SÜNNETLERİ DE HAKKIYLA YAPABİLMEYİ NASİP ETSİN İNŞAALLAH...S.A..A.E.O...
B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt