Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sen geldin aklıma efendim. (1 Kullanıcı)

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Bu gün besmeleyle açtım gözümü. Sabah yüzümü yıkadım kahvaltımı yaptım ve düştüm yola. Öğle namazımı kılmak için abdestimi aldım ve yola koyuldum. Yolda bir şey gördüm. Bir çift dudak dudağa öpüşüyordu. Hemen aklıma sen geldin ya nebim. Devam ettim yola içim biraz acısa da namazımı kaçıramazdım. Bir yolda kırmızı yandı ve karşıya geçmek için bekledim. Yanımda iki tane kız durmaktaydı. Birinin kokusundan resmen burnumun direği sızladı. İpli ve mini etekli bir elbiseyle dedikodu yapıyoarlardı.Bir tanesi bir arkadaşının arkasından konuşuyordu ve kimle evlendiğini nasıl evlendiğini anlatıyordu yanındaki arkadaşına. Ve öbürünün ağzından bir küfür çıktı. Onların yerine ben utandım senden. O küfürle birlikte gelen şen kahkahalar hala kulağımda. Namazımı kıldım. Bir son moda araba geldi önüme. İçinde bira içen gençler ve iki tane kız vardı. İster istemez kulak misafiri oldum yine. Eve gider miyiz diye sordu gençlerden biri kızlara. Kızlar da neden olmasın dedi.

Eve doğru yola koyuldum efendim. Kafamda sen vardın her zaman ki gibi. Sen değil miydin kokular sürünmeyin dedikodular yapmayın küfürler hakaretler etmeyin zina etmeyin diyen. Ne olur bir kere gel resulüm. Gel ve ümmetinin rezilliğini gör. Ben bu sokakları gördükçe senin o nur yüzünü billur sesini hayal ettim. Uyarılarla ümmetinin kalbinde taht kurduğun o sesini ve gülümseyen yüzünü düşündüm hep. Ne olur rabbime söyle. Biz teslim olduk ve şeytana yenilmemek için mücadele veriyoruz. Allah'ım bizleri bağışlasın. Biz senin ümmetiniz. Senin peşinden geliyoruz. Ne son moda arabalar ve içindeki kızlar ne paralar pullar ne şan şöhret. Sadece bağışlasın bizi rabbimiz. Birazdan uyuyacam ve seni göstermesi için rabbime dua edeceğim. Seni çok seviyorum efendim.

Margos

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm.. Her zaman şunu düşünmüşümdür.. Bir gün peybamber efendimiz (s.a.v) çıkagelse yaşadığımız yere, kapıdan içeri girse ak sakallarıyla bize doğru baksa ümmetinin halini görse ne yapar diye.. Ne söyler hakkımızda.. O kadar çok içleniyorum ki o kadar çok içime gözyaşı akıtıyorum ki anlatamam artık durumumu.. Nasıl bakarız yüzüne bilemiyorum, ayakları şişinceye kadar namaz kılan her durumda ümmetim ümmetim diyen peybamberimizin yüzüne nasıl bakacağız inanın hiç bilmiyorum..

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Bir Gece

On dört asır evvel yine bir böyle geceydi
Kumdan ayın on dördü bir öksüz çıkıverdi
Lakin o ne hüsrandı ki hissetmedi gözler
Halbuki kaç bin senedir bekleşmedelerdi
Nerden görecekler göremezlerdi tabi
Bir kere zuhur ettiği çöl en sapa yerdi
Bir kere de ma'mure-i dünya o zamanlar