Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SeLamun aLeykum..YENİYİM (2 Kullanıcı)

Zeki.42

Kayıtlı Kullanıcı
SeLamun aLeykum

BENDE ARANIZA YENİ KATILDIM..
BEN ASLINDA BİR ENGELLİYİM..
%74 OLARAK KANITLANMIŞ RAPORUM MEVCUT..
SİZDEN İSTEDİĞİM..
BİR İŞ BAŞVURUSUNDA BULUNDUM..
VE OLUMLU CEVAP ALABİLMEM İÇİN DUALARINIZA İHTİYACIM VAR..
ŞİMDİDEN COK TEŞEKKÜR EDERİM..
SAYGILAR..

Ve aleyküm selam Hoş geldiniz Üyeliğiniz Hayırlara vesile olsun İnşallah. Elimizden gelen dualar okuycagız inşallah. Allah razı olsun . İyi paylaşımlarda bulunmak ümidi ile.

imported_ZAMAN_

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldiniz inşaallah...gerçekten çok iyi bir iş işlemişsiniz rumuzunuzu değiştirerek...yalnız haddim olmayarak size ufak bişi sölemek istiyorum...benim kendi düşüncem:sanki etrafınızdaki insanlardan sen lanetlisin!sen işe yaramassın!ne işin var ki senin burada bizim aramızda!vs gibi sözleri olduysa eğer bunları kesinlikle kaliye almayın...unutmayın sizi çok seven ve sizi imtihan eden bir
rabbiniz var...''o'' bize bu dünyada adl ismiyle deil latif ismiyle ihsanda bulunmuştur...bunu asla aklınızdan çıkarmayın...müslümansanız hepimiz din kardeşiyiz...ve müslümanları kendilerine alet etmek isteyen şeytani insanlardan çok çok farkımız olmalı ki :bunlardan biri de allahtan gelene razı olmaktır...unutmayın kolunun bacağının vs vücut azalarının engelli olması demek diildir engelli olmak...engelli olmak:kalblerinde fitne, fesat,kötülük,şeytana olan bağlılık vs gibi özelliklerle olan bişidir...sizin kalbiniz engelli diil varsın vücut azalarınız engelli olsun... :)
bi daha da asla kendinize lanetli diye hitap etmeyin,ettirmeyin...çünkü siz bir müslümansınız ve sizin kalbiniz engelli diil var mı bundan ötesi..?bence yüz bin kere de şükür etseniz azdır...biz cümleten size dua ederiz ama sizde ettiğimiz duaların sebebini anlayın inşaallah...

Selam dua ve muhabbetle kalın...

aslında bana karşı dediğiniz gibi tavır takınan olmadı..dalga gecenlerde olmadı..sadece bazı beni tanımayan insanlar..gördüklerinde sanki nasıl söyleyim rahatsız edici şekilde bakıyorlar..
Benim bu adı almamın sebebi sadece işlerimin yolunda gitmemesiydi..ama farkına vardımki cok yanlış bişey yapıyormuştum..bana bu konuda yardım edenlerden allah razı olsun..dualarınızı eksik etmeyin..

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar
ben eski :( LANETLİ_ :(
ben yeni :B ZAMAN_ :B
dediğinizi yaptım..
ARTIK O KELİMEYİ KULLANMAK YOOK

Selamun Aleyküm :):a15:
Böyle çok daha iyi oldu kesinlikle.
Rabbim yardımcın olsun inşallah.Kesinlikle ümitsizliğe kapılma.Günümüzde zaten şuan iş sıkıntısıçoğu yerde var ama artık her yer hareketleniyor gibi inşallah.
Rabbim yardımcın olsun.Gönlünü ferah tut,imanını taze tut her daim.

Selam ve dua ile..

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
aslında bana karşı dediğiniz gibi tavır takınan olmadı..dalga gecenlerde olmadı..sadece bazı beni tanımayan insanlar..gördüklerinde sanki nasıl söyleyim rahatsız edici şekilde bakıyorlar..
Benim bu adı almamın sebebi sadece işlerimin yolunda gitmemesiydi..ama farkına vardımki cok yanlış bişey yapıyormuştum..bana bu konuda yardım edenlerden allah razı olsun..dualarınızı eksik etmeyin..

anladım...ama yinede bu düşüncenizden kurtulmuş olmanızı bilmek çok güzel...artık bu rumuzu hiç bir yerde kullanmazsınız ve kendinize daha fazla güvenirsiniz en azından...unutmayın burada size destek çıkacak birsürü insan var...
Allah yardımcınız olsun...

DOĞRU YOL

Kayıtlı Kullanıcı
Sayın zaman

İslamiyet ailesine hoş geldiniz....güzel paylaşımlarınızı, yorumlarınızı bekliyoruz....

Ben yeni üyeyim....ve bende ortopedik engelliyim ( çocuk felci ) engelliyim ama insan gibi insanım şükürler olsun....

Engellerimiz şah damarlarımızdan yakın olan Alemlerin Rabbine muhabbetimize engel değil, bilakis daha hızlı ve sağlam yakınlığımıza sebepdir.

Herşeyi yaşayanlar anlar....sizi çok iyi anlıyorum....engelli yaşantısını ifade etmek mümkün değil....ama Allah sevgisini muhabbetini gönüllerimizde samimiyetle iman teslimiyet şükürle aşkla yaşayınca ateşlerin içine atılsakda gül bahçesine çevirir Dost Allah

Az söyledim siz çok anlayın....

imported_ZAMAN_

Kayıtlı Kullanıcı
doğru yol
sayın zaman
islamiyet ailesine hoş geldiniz....güzel paylaşımlarınızı, yorumlarınızı bekliyoruz....

ben yeni üyeyim....ve bende ortopedik engelliyim ( çocuk felci ) engelliyim ama insan gibi insanım şükürler olsun....
engellerimiz şah damarlarımızdan yakın olan alemlerin rabbine muhabbetimize engel değil, bilakis daha hızlı ve sağlam yakınlığımıza sebepdir.
herşeyi yaşayanlar anlar....sizi çok iyi anlıyorum....engelli yaşantısını ifade etmek mümkün değil....ama allah sevgisini muhabbetini gönüllerimizde samimiyetle iman teslimiyet şükürle aşkla yaşayınca ateşlerin içine atılsakda gül bahçesine çevirir dost allah az söyledim siz çok anlayın....

-------------------------------------------------------------------------

öncelikle gecmiş olsun..
Hiçbir zaman şunu unutmayalım..
Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır..

Bana destek olduğunuz için cok cok teşler..
Allah yardımcımız olsun..
Dualarımızı kabul etsin..

imported_ZAMAN_

Kayıtlı Kullanıcı
güllere-vurgun

anladım...ama yinede bu düşüncenizden kurtulmuş olmanızı bilmek çok güzel...artık bu rumuzu hiç bir yerde kullanmazsınız ve kendinize daha fazla güvenirsiniz en azından...unutmayın burada size destek çıkacak birsürü insan var...
Allah yardımcınız olsun...

-------------------------------------------------------------------------

ALLAH IN İZNİYLE SİZİN VASITANIZLA KURTULDUM..

ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN..

imported_ZAMAN_

Kayıtlı Kullanıcı
zamannamaz;
Selamun Aleyküm
Böyle çok daha iyi oldu kesinlikle.
Rabbim yardımcın olsun inşallah.Kesinlikle ümitsizliğe kapılma.Günümüzde zaten şuan iş sıkıntısıçoğu yerde var ama artık her yer hareketleniyor gibi inşallah.
Rabbim yardımcın olsun.Gönlünü ferah tut,imanını taze tut her daim.

Selam ve dua ile..

-----------------------------------------------------------------------------

cok teşekkürler..
yanımda olduğunuz bilmek cok güzel..
allah dualarınız kabul etsin..
dualarınızı esirgemeyin benden..

imported_ZAMAN_

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerim..
dini konular--dua köşesi--arkadaşlar..yeniyim..yardım edermisiniz..

bölümünde bir dua başlatıldı benim için oraya bakabilirmisiniz..

şimdiden ALLAH razı olsun..

Leyla_Ebedi

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam

kardeşlerime katılıyorum nikinizin yanlış oldugunu belirtmek için açmıştım bu başlıgı tek siz degilsiniz kardeşim edrafınıza bakın dünya üzerinde milyonlarca sakat insan var ki siz Müslüman olmakla şereflendiniz Rabbime dayanın ondan başka gidecek kapı yok ne verirse yalnız o verecek inşallah hayırlısıyla bir iş nasip eder ihlasla dua edin ..Rabbim yar ve yardımcınız olsun . herkesin imtihanı farklı farklıdır ve Rabbim dayanamaacagımızladan fazlasını yüklemez kullarına .. Allahım zorlarla imtihan etmesin hiçbirimizide

Selam ve dua ile

Leyla_Ebedi

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerim..
dini konular--dua köşesi--arkadaşlar..yeniyim..yardım edermisiniz..

bölümünde bir dua başlatıldı benim için oraya bakabilirmisiniz..

şimdiden ALLAH razı olsun..

bakcam hemen kardeşim .Başlıgıda yazın bulamadım ben yada linki ekleyin

theimam22

Kayıtlı Kullanıcı
sabır kardeşim sabır ... başka bir rumuzla kayıt ol inşaallah ALLAH YARDIMCIN OLSUN BURADAKİ DOSTLAR SANA DUA EDECEKTİR RUMUZU DEĞİŞTİR LÜTFEN SAYGILAR..

imported_ZAMAN_

Kayıtlı Kullanıcı
sabır kardeşim sabır ... başka bir rumuzla kayıt ol inşaallah ALLAH YARDIMCIN OLSUN BURADAKİ DOSTLAR SANA DUA EDECEKTİR RUMUZU DEĞİŞTİR LÜTFEN SAYGILAR

SEVGİLİ KARDEŞİM RUMUZUMU DEĞİŞTİRDİM..
YENİ KULLANICI ADIM ZAMAN_

imported_ZAMAN_

Kayıtlı Kullanıcı
bakcam hemen kardeşim .Başlıgıda yazın bulamadım ben yada linki ekleyin

----------------------------------------------------------------------------

LİNK.

forum.islamiyet.gen.tr/dua-kosesi/84751-arkadaslaryeniyimyardim-edermisiniz-5.html[/url]

SAYIN KARDEŞİM LİNK EKLEMEYE YETKİM YOKMUŞ..

AMA YUKARDA YAZAN LİNKİN BAŞINA http// eklerseniz sanırım ulaşırsınız..

teşekkürler saygılar

DOĞRU YOL

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam

kardeşlerime katılıyorum nikinizin yanlış oldugunu belirtmek için açmıştım bu başlıgı tek siz degilsiniz kardeşim edrafınıza bakın dünya üzerinde milyonlarca sakat insan var ki siz Müslüman olmakla şereflendiniz Rabbime dayanın ondan başka gidecek kapı yok ne verirse yalnız o verecek inşallah hayırlısıyla bir iş nasip eder ihlasla dua edin ..Rabbim yar ve yardımcınız olsun . herkesin imtihanı farklı farklıdır ve Rabbim dayanamaacagımızladan fazlasını yüklemez kullarına .. Allahım zorlarla imtihan etmesin hiçbirimizide

Selam ve dua ile

Sayın Leyla_Ebedi

İslamda uslup çok önemlidir.

Bir bayana veya baya adam veya kadın demekle hanım efendi veya beyefendi demek arasındaki fark siyah ile beyaz gibidir.

İşte engelli insanlara sakat demek hoş değil, engelli demek hoştur....

Az söyledim çok anlaşılsın lütfen....

imported_ZAMAN_

Kayıtlı Kullanıcı
Leyla_Ebedi´isimli üyeden Alıntı
ve aleykümselam

kardeşlerime katılıyorum nikinizin yanlış oldugunu belirtmek için açmıştım bu başlıgı tek siz degilsiniz kardeşim edrafınıza bakın dünya üzerinde milyonlarca sakat insan var ki siz Müslüman olmakla şereflendiniz Rabbime dayanın ondan başka gidecek kapı yok ne verirse yalnız o verecek inşALLAH hayırlısıyla bir iş nasip eder ihlasla dua edin ..Rabbim yar ve yardımcınız olsun . herkesin imtihanı farklı farklıdır ve Rabbim dayanamaacagımızladan fazlasını yüklemez kullarına .. ALLAHım zorlarla imtihan etmesin hiçbirimizide

Selam ve dua ile

Sayın Leyla_Ebedi

İslamda uslup çok önemlidir.

Bir bayana veya baya adam veya kadın demekle hanım efendi veya beyefendi demek arasındaki fark siyah ile beyaz gibidir.

İşte engelli insanlara sakat demek hoş değil, engelli demek hoştur....

Az söyledim çok anlaşılsın lütfen....

aslında kötü bir düşünce ile televuz edilmiş bir kelime olmadığına eminim..yani sakat kelimesi beni ve benim gibi engelli olanları üzen bir kelime..ama sayın leyla_edebi bu kelimeyi bilerek ve isteyerek kötü bir anlam olarak kabul ederek yazmadı..

dualarınızı bizden esirgemeyin..
selametle kalın..

DOĞRU YOL

Kayıtlı Kullanıcı
Leyla_Ebedi´isimli üyeden Alıntı
ve aleykümselam

kardeşlerime katılıyorum nikinizin yanlış oldugunu belirtmek için açmıştım bu başlıgı tek siz degilsiniz kardeşim edrafınıza bakın dünya üzerinde milyonlarca sakat insan var ki siz Müslüman olmakla şereflendiniz Rabbime dayanın ondan başka gidecek kapı yok ne verirse yalnız o verecek inşALLAH hayırlısıyla bir iş nasip eder ihlasla dua edin ..Rabbim yar ve yardımcınız olsun . herkesin imtihanı farklı farklıdır ve Rabbim dayanamaacagımızladan fazlasını yüklemez kullarına .. ALLAHım zorlarla imtihan etmesin hiçbirimizide

Selam ve dua ile

aslında kötü bir düşünce ile televuz edilmiş bir kelime olmadığına eminim..yani sakat kelimesi beni ve benim gibi engelli olanları üzen bir kelime..ama sayın leyla_edebi bu kelimeyi bilerek ve isteyerek kötü bir anlam olarak kabul ederek yazmadı..

dualarınızı bizden esirgemeyin..
selametle kalın..

Sayın zaman

Dikkatinizi çekerim....ben kötü niyetle yazılmış demedim....sadece olması gereken uslubu hatırlattım...

İnşallah şimdi anlamışsınızdır....

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı
ya arkadaşlar tartışıyormusunuz ..kendi kendimizi 1 asırdır yiyoruz konuyu kapatın..ve unutun

imported_ZAMAN_

Kayıtlı Kullanıcı
hayır tartışmıyoruz..
kardeşlerimin arasında ufak bir yanlış anlaşılma olmuş..
acıklama gereği duydum..

yanlış bişey varsa hepinizden özür diliyorum..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt