Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

şeker mektubu (1 Kullanıcı)

kamil_can

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli Kardeşimiz;

Şeker Mektubu, Kastamonu Lâhikasında geçen bir mektub'a verilen isimdir. Bu mektubun bir kısmı aşağıda verilmiştir. Şeker Mektubu denmesinin sebebi ise, aşağıdaki alıntının son satırlarında ifâde edilmektdir.

Birincisi: Risale-i Nur'a intisap eden zâtın en ehemmiyetli vazifesi, onu yazmak ve yazdırmaktır ve intişârına yardım etmektir. Onu yazan veya yazdıran, "Risale-i Nur talebesi" ünvânını alır. Ve o ünvân altında, her yirmi dört saatte benim lisânımla belki yüz defa, bazan daha ziyâde hayırlı dualarımda ve mânevi kazançlarımda hissedar olmakla beraber, benim gibi dua eden kıymettar binler kardeşlerin ve Risale-i Nur talebelerinin dualarına ve kazançlarına dâhi hissedar olur.
Hem, dört vecihle dört nevi ibâdet-i makbule hükmünde bulunan kitâbetinde, hem imanını kuvvetlendirmek, hem başkalarının imanlarını tehlikeden kurtarmasına çalışmak, hem hâdisin hükmüyle, bir saat tefekkür bazan bir sene kadar bir ibâdet hükmüne geçen tefekkür-ü imânîyi elde etmek ve ettirmek, hem hüsn-ü hattı olmayan ve vaziyeti çok ağır bulunan Üstâdına yardım etmekle hasenâtına iştirâk etmek gibi çok faydaları elde edebilir. Ben kasemle temin ederim ki, bir küçük risâleyi kendine bilerek yazan adam, bana büyük bir hediye hükmüne geçer, belki her bir sayfası bir okka şeker kadar beni memnun eder.

Selam ve dua ile...

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
:) ne güzel onu bir okka şeker kadar memnun edebilmek...

Allah razı olsun güzel paylaşımınız için.Hayırlı ramazanlar.

kamil_can

Kayıtlı Kullanıcı
€bru;776544' Alıntı:
:) ne güzel onu bir okka şeker kadar memnun edebilmek...

Allah razı olsun güzel paylaşımınız için.Hayırlı ramazanlar.

ecmain insallahuteala

mt_han

Kayıtlı Kullanıcı
Birincisi: Risale-i Nur'a intisap eden zâtın en ehemmiyetli vazifesi, onu yazmak ve yazdırmaktır ve intişârına yardım etmektir. Onu yazan veya yazdıran, "Risale-i Nur talebesi" ünvânını alır.

onu bir okka şeker kadar memnun edebilmek istiyorsanız risale-i nur'u yazmanızı tavsiye ederim..

tara0001oq5.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt