Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Seherlerde Kalkmanin Bize Verebilecekleri... (1 Kullanıcı)

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
Mükemmel bir sahur sabahı…
O eşsiz ve nadide bulunan Sultanlar Sultan’ı biricik RAMAZAN AYI…
Sen;seherlerde ağlanılacak,tövbe edilecek kadar yüce ve kutlu bir AYSIN…
Sen;bize Allah’ın (c.c) etmiş olduğu bit lütufsun…
Yoksa;sabah namazlarına kalkamıyoruz,gafil davranıyoruz diye mi geliveriyorsun?
‘’Uyanın ey Müslümanlar…Seherlerde uyku haram…Sahur vakti...Namaz vakti…’’demek için mi geliyorsun?
Öyle ya,günahkar bizler kalkamıyoruz gözümüzün nuru için,yükselişimiz için…
Sabahın ilk ışıklarına ve gecenin son karanlığına son verildiği an…
SEHER VAKTİ…
Biz kalkamıyoruz…Çünkü ;şeytan sayesinde uyutuluyoruz...Biz seherlerde uykunun haram olduğunu bile bilmiyoruz…Ne kadar yazık bize…Ne kadar körleşmiş gözlerimiz…
Oysa;RAMAZAN AYINDA böyle değil…Olmamalı da zaten…
En azından RAMAZAN AYININ kıymetini bilenler için…
O’na gözü gibi değer verenler için…
Bugün;oturdum balkona ve tek tek inceledim o anı…
Ne kadar kutlu bir şey…Ne büyük bir güç…Ne büyük bir hazine…Sanki gökyüzü adım adım ilerliyor ve kendini değişik şekillere bürüyor…Bulutlar simsiyahtı önce…Simsiyah bulutlar…
Bir tanecik yıldız,simsiyah bulutların arasından ışıl ışıl parlıyordu…
Rabbim istese orada 1 değil 1000 yıldız olurdu…
Ama sadece 1 taneydi…
Beni etkileyen sadece o bir tek yıldızın gökyüzünde olmasıydı…
Ona anlam yüklemekistedim…Aklıma binbir çeşit fikir geldi…
Ama daha mantıklısı ve daha güzeliydi belki o yıldızın anlamı…
Belki de;o bir tanecik yıldızda rüyaları süsleyen düşler yatıyordu kim bilir?
Ne acı ki;uyuyanlar Onu göremediler…
Uyumayanlar ise Onu izlmeye doyamadılar tıpkı benim gibi… Seherlerde Kur’an okudular,namaz kıldılar,oruç tuttular,ezber yaptılar ve Rablerine dua ettiler…
Ve mübarek Ramazan-ı Şerifimiz hürmetine Kabe’ye gitmeyi arzuladılar…Belki bir gün gitmek nasip olur dediler…O NUR timsalinin ve ashabının yaşadığı yerleri adım adım gezeriz dediler…
Uhud’a gider savaşı yaşıyor gibi kolumuzu,bacağımızı feda ederiz dediler… Çok ağladılar…Tevbeleri dağları aştı…
Evet….Evet…
Bunları ,seherlerde uyumayanlar yaptılar…Kalkabilme gücü olupda kalkamayanlar ne yazık ki bu güzellikleri dünyada tadamadılar…Ne acı ki;ahirettede tadamayacaklar…
Dünyanın nimeti için sahura kalkıyorlar…Yemeklerini yiyip yatıyorlar ve bir daha kalkmıyorlar 
Oysa;Rableri onlara hem nimet veriyor hem de merhamet ediyor…
Peygamber Efendimiz (s.a.v) ;gece erken yatar, sabah namazından sonra ise uyumazmış…Sabah namazından sonra uyumayanlar ne de büyük bir sünnet işliyorlar…Belki de hesapların verileceği,sevabın günahın ayrılacağı,terazilerin işlemeye başlayacağı kıyamet gününde;mizan terazisi eşit gelecek ve son bir kağıtta yaptığı bir iyilik…Ama sadece Rabbi istediği için…Sünnet işlemek istediği için… yaptığı bir iyilik…
‘’Seherlerde uyanır,namaz kılar,dua eder,tevbe eder ve Kur’an okuyan bir insan… ‘’
Yüce Rabbimiz merhametliydi ya,kullarını çok severdi ya,kuluna merhamet edip seherlerde uyumaması uğruna Onu CENNETİNE koyuverir belki kim bilir??
Elinizde iki seçenek var…Biri seherlerde uyumamak ve hayırlı işlerde bulunmak diğeri uyumak ve nefsini öldürememek…
Seherlerde uyumama uğruna Rabbinden gelen bir merhamet diğeri uykusunu bölmemek ve Rabbinin merhametinden eksik olmak…
Hangisini arzuladığımızı gösterebilmenin en iyi yolu davranışlarımızı istediğimize göre sergileyebilmektir…
Rabbim seherlerde uyumayanlardan olmayı nasip etsin….(AMİN)

Not:galiba bu bölümde paylasmaliyim diye düsündüm baska uygun bir yer bulamadim...eger hatal1ysa kaldirabilirim...herkesin okuyan gözlerine saglik versin Rabbim...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt