Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ŞEHADETİN LEZZETİ (HADIS) (1 Kullanıcı)

ayşe

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Şub 2006
Mesajlar
182
Tepki puanı
0
Puanları
0
ŞEHADETİN LEZZETİ
Ebu Hureyre (r.a)’den Rasulullah (s.a.s) buyurdu ki:


«Allah-u Teala ve Tekaddes hazretleri kendi yolun da cihada çıkan kimseye:


«Onu evinden çıkaran şey yalnız bana iman ve rasullerimi tasdik ise ulaştığı ecir ve ganimetle sağ, salim yurduna geri getireyim, yahut cennete koyayım» diye söz vermiştir. Ümmetime zorluk çıkarmayacağını bilsem hiçbir seriyye (yani cihad birliğine) katılmaktan geri kalmazdım. Allah bilir ki Allah yolunda öldürülüp dirilmeyi, ondan sonra yine öldürülüp sonra dirilmeyi, ondan sonra yine öldürülmeyi ne kadar isterim.»


(Buhari-Müslim)


HADİSTEN NE İSTİFADE EDERİZ


1 - Hadis, Allah’ın emrettiği imanı ne kadar da güzel anlatıyor.... Evet, bu öyle bir imandır ki, sahibini derhal harekete geçiriyor ve sadece Allah’a yönelmiş nefisleri yine Allah yolunda Allah’ın dinini hakim kılmak için çalışmaya, direnmeye, mücadeleye, zorluklan göğüslemeye ve savaşmaya sevk ediyor. Ve neticede iki hayırdan birisi:


Ya şehadet, ya da zafer ve ganimet. Bir de kaçınılmaz bir sonuç var ki o da Allah’ın rızası ve muhabbeti.


2 - Allah’ın şehidlere vaadettiği nimetler o kadar çok ve güzeldir ki ölümün acıları dahi bir lezzete dönüşüveriyor şehadetle. Ve bu öyle bir lezzet ki onu tadan bir daha, bir daha tadabilmek için her şeyini feda etmeyi göze alabiliyor.
 

aliye_aliye

Altın Üye
Katılım
25 Eki 2006
Mesajlar
16,828
Tepki puanı
4
Puanları
38
Konum
~* پایتخت آن بهشت *~
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm kardeşim.
Rabbimiz c.c razı olsun inşallah, faydalı paylaşımınız için.
Emeğinize sağlık.. Ne mutlu, Rahman c.c yolunda olup da o eşsiz nimetlere gark olabilenlere.. Rabbimiz c.c o kutlu yolu bizlere de nasip eylesin inşallah..Rabbimize emanet olunuz. Selam ve Dua ile.

 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt