Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şefaat ve Hz. Fatıma (1 Kullanıcı)

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
........Törenden sonra tüm insanlağa; fedakarlığın, cömertliğin, maddeye önem vermemenin ve paylaşımcılığın davranışını sergileyen Hz. Fatıma annemiz, babasına şöyle dedi: "Ey ruhum babam, evlenen her kızın mehri altın ve gümüşle takdir ediliyor. Ben de öyle bir uygulamaya bağlı kalarak evlenirsem senin kızın olmamın ne farkı kalır?.. Ben isterim ki; benim evlilik mehrim senin kıyamet günü günahkarlara ulaşan şefaatin olsun ve bu şefaat sayesinde günahkarlar Allah'ın affına uğrasın."

Ve Allah'ın Elçisi Fatıma'yı tebrik ederek, "Ebediyyen mutlu ol ey güzel Fatıma! Şu daranışınla Peygamber çocuğu olduğunu çok güzel belgeledin."
buyurdular.

Hz. Fatıma annemizin bu dileğinin kabul edildiği Cebrail (a.s) tarafından müjdelenmiştir. :)

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
B) Allah (c.c) cümlemize Hz Fatıma Anamızın, mehrinden vazgeçerek açtığı bu şefaat yolunda, Efendimizin şefaatine erebilecek ameller yapabilmeyi nasip eylesin inşaallah. B)

amin ecmain.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
B) Allah (c.c) cümlemize Hz Fatıma Anamızın, mehrinden vazgeçerek açtığı bu şefaat yolunda, Efendimizin şefaatine erebilecek ameller yapabilmeyi nasip eylesin inşaallah. B)

amin ecmain.

Amin amin inşallah. Allah c.c razı olsun, emeğinize sağlık. Rabbimiz c.c o mübarek hanımın şefaatlerine nail eylesin bizleri inşallah..Rahman'a emanet olun. Selam ve dua ile.B)

Hz. Resulullah (s.a.a) uzun bir hadiste şöyle buyurmuştur:

“Ey Fatıma! Beni peygamberliğe seçen Allah’a andolsun ki, ben cennete girmedikçe diğer kimselerin cennete girmesi haramdır; sen benden sonra cennete girecek ilk şahıssın...

Ey Fatıma! Beni hak olarak meb’us kılana andolsun ki, sen kadınların hanım efendisi olarak cennete gireceksin...

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
es selamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu. Allah razı olsun kardeşim.. Mevlam onlardan ayırmasın, onlarla birlikte haşreylesin bizleri inşaAllah..
Bu arada dün doğum gününüzdü galiba :) Mevlam c.c. ömrünüzü ve akıbetinizi hayırlı etsin inşaAllah kardeşim. İki cihan saadeti versin inşaAllah..selam ve dualar ile..Rabbimize c.c. emanet olun..B) B)

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
es selamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu. Allah razı olsun kardeşim.. Mevlam onlardan ayırmasın, onlarla birlikte haşreylesin bizleri inşaAllah..

Bu arada dün doğum gününüzdü galiba Mevlam c.c. ömrünüzü ve akıbetinizi hayırlı etsin inşaAllah kardeşim. İki cihan saadeti versin inşaAllah..selam ve dualar ile..Rabbimize c.c. emanet olun..

Ve aleyna Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu edeben daimen ve kesira :) Amin canım kardeşim...Evet dün doğum günümdü, bu güzel dularınız için Allah C.C razı olsun, sevindirdiniz beni...Rabbim C.C duysun sesinizi ve elfü elfi fazlasını versin inşaAllah size. Allah'a emanet olun B) B) B)

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Amin amin inşallah. Allah c.c razı olsun, emeğinize sağlık. Rabbimiz c.c o mübarek hanımın şefaatlerine nail eylesin bizleri inşallah..Rahman'a emanet olun. Selam ve dua ile.B)

Hz. Resulullah (s.a.a) uzun bir hadiste şöyle buyurmuştur:

“Ey Fatıma! Beni peygamberliğe seçen Allah’a andolsun ki, ben cennete girmedikçe diğer kimselerin cennete girmesi haramdır; sen benden sonra cennete girecek ilk şahıssın...

Ey Fatıma! Beni hak olarak meb’us kılana andolsun ki, sen kadınların hanım efendisi olarak cennete gireceksin...

Es selamun Aleyküm, senden de Rabbim C.C. razı olsun güzel kardeşim. Paylaşımın için de teşekkür ederim. Allah'a emanet olun, Selam ve dua ile B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim Allah Razi Olsun Ellerine Sağlik Allaha Emanet Ol Kardeşim

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim Allah Razi Olsun Ellerine Sağlik Allaha Emanet Ol Kardeşim

Ve Aleyküm Selam Cevdet Abim, çok sağolasın..Rabbim C.C kolaylıklar versin çok yoğunsun yine. Allah C.C. senden de razı olsun, o kadar çok emeğin var ki...Selametle kal inşaAllah..

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyna Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu edeben daimen ve kesira .. Amin canım kardeşim...Evet dün doğum günümdü, bu güzel dularınız için Allah C.C razı olsun, sevindirdiniz beni...Rabbim C.C duysun sesinizi ve elfü elfi fazlasını versin inşaAllah size. Allah'a emanet olun B)

aminn. Ecmain inşaAllah ablacım ;)
amin, Mevlam c.c. sizin dualarınızı da kabul buyursun cümlemiz adına inşaAllah.
selam ve selametle. Hayırlı geceler.. B) B)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. Kardeşim Ya Vallahi Ben Unuttum Biraz önce Kalbimden Gectin Dün Görmüştüm Halbuki Cok özür Dilerim Iyiki Doğrun Iyiki Varsin Tuba Kardeşim Allah Her Dayim Gönlündekini Kolay Kilsin Rabbime Emanetsin

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. Kardeşim Ya Vallahi Ben Unuttum Biraz önce Kalbimden Gectin Dün Görmüştüm Halbuki Cok özür Dilerim Iyiki Doğrun Iyiki Varsin Tuba Kardeşim Allah Her Dayim Gönlündekini Kolay Kilsin Rabbime Emanetsin

:) Hiç olur mu Cevdat Abim ne özürü B) Allah C.C. razı olsun, şu saatte sen, Niğdeli Kardeşim nasıl sevindirdiniz beni..Rabbim neyin özlemini çekiyorsanız, hayırlısıyla ona ulaştırsın sizi..Sizi de böyle sevindirenleriniz olsun inşaAllah..Allah'a emanet olun..Selam ve dua ile..

havza

Kayıtlı Kullanıcı
slm

slm

amin ecmain.

selam aleyküm smmmtuba kardeşim amiin inşalllah ne güzel dua ediyorsunuz birbirinize allahc.c bizim gibi bütün kadınları peygamber eşleri ve sahabeyi kiramın eşleri gibi yaşayıp öyle amel etmeyi rabbim nasip etsin inşallah allaha emanet olun allah uzun ve hayırlı ömür versin insallah kardeşim nice hayırlı dogum günlerine inşallah

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
selam aleyküm smmmtuba kardeşim amiin inşalllah ne güzel dua ediyorsunuz birbirinize allahc.c bizim gibi bütün kadınları peygamber eşleri ve sahabeyi kiramın eşleri gibi yaşayıp öyle amel etmeyi rabbim nasip etsin inşallah allaha emanet olun

Ve aleyna Aleyküm selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu..evet dualar :) ne güzel değil mi? O kadar eşsiz ki din kardeşlerin gıyabta duaları, manevi bir kalkan..Allah eksiklerini göstermesin, cümlesinden razı olsun..

Amin amin amin ecmain inşaAllah. Allah'a emanet olun. Selam ve dua ile..

musa____

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razı Olsun.
Paylaşım Güzel Olmuş.

ecriteala

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH tüm bayanlara hz.fatıma annemizin ahlakını nasip eder inşlh...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt