Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ŞEFAAT İSTERSİNİZ DİMİ!!!! (1 Kullanıcı)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
B)Cenab-ı Hak Kur’an-ı Kerim’de Peygamber Efendimiz (sav)’in hayatı üzerine yemin etmiş, yüce ismini, onun ismiyle birlikte zikretmiş ve zatı uluhiyyesine imanı, onun nübüvvetine iman şartına bağlamıştır. Huzurunda seslerin yükselmesine razı olmamış, mübarek isminin sıradan bir isim gibi zikredilmesini istememiş, bütün bunlara ilaveten kendisinin ve meleklerinin onu yad ile çokça salat ü selam ettiklerini bildirerek Ümmet-i Muhammedin de aynı şekilde ona bol bol salat ü selam getirmelerini ferman eylemiştir.

Nitekim ayet-i kerimede: “Allah ve melekleri, peygamberi çok salat ederler, Ey müminler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.” (El-Ahzab-56) buyurduğu veçhile o yüce varlığa salat ü selam getirmek müminler için ilahî bir emirdir.
B)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
S.a tum site uyesi kardeslerim nasipse 23 ocakta mubarek mevlit kandiline erisecegiz daha onceleri destekler sayesinde 1 000 000 000 asan bir sayiya ulasmistik su anda zaman biraz daraldigi icin sayiyida az tutacagiz gun icinde heran heryerde okuyabiliriz baskalarina dagitabiliriz hepinizin destegini bekliyorum hz. Muhammed mustafa (sav) salavat sayi ise 100 000 hadi peygamber sefaatine....
Bismillahirrahmannirrahim
Tsunami. : 5000
Repsol. : 1000
Elytk. : 1000
VaVeyla. : 1000

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
B)1871 - Hz. Enes (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Kim bana (bir kere) salât okursa AIIah da ona on salât okur ve on günahını affeder, (mertebesini) on derece yükseltir."

Nesâi, Sehv 55, (3, 50).

Yine Nesâide Ebü Talha (radıyallâhu anh)'dan gelen bir rivâyet şöyle: "Bir gün Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm), yüzünde bir sevinç olduğu halde geldi. Kendisine:

"Yüzünüzde bir sevinç görüyoruz!" dedik.

"Bana melek geldi ve şu müjdeyi verdi: "Ey Muhammed! Rabbin diyor ki: "Sana salavat okuyan herkese benim on rahmette bulunmam, selam okuyan herkese de benim on selâm okumam sana (ikram olarak) yetmez mi?"

Nesâi, Sehv 55, (3, 50).
B)

İNŞAALLAH HADİSLER YETER...
Selametle. Dua ile.....

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Adamın biri salavat-ı şerife getirmek hususunda tembel ve gayretsizmiş. Bir gece rüyasında Resulülah (a.s)r17;ı görmüş. Fahr-i kainat Efendimiz kendisine hiç iltifat buyurmamışlar. Mübarek yüzlerini, başka tarafa çevirmişler.Adamcağız ağlayıp sızlayarak :
-Ya Resulellah ! Bana kızmana sebep nedir? diye sormuş.
Hazreti Peygamber (s.a.v.):
-Ben seni tanımıyorum , buyurmuş.
O kimse de : r0;Aman ya Resulellah ! Ben senin ümmetinden bir dertliyim.r1; demiş. r0; Hem alimlerden işittiğime göre: r0; Ben ümmetime kişinin evladını bildiğinden ziyade bilirim .r1; buyurmuşsunuz. Beni nasıl tanımazsın?
Hazreti Fahr-i A lem cevaben:
-Gerçekten öyledir. Ama,sen bana salavat getirmiyorsun. Ben ümmetimi getirdiği salavat kadar tanırım,buyurmuş.
Adamcağız, korku ve dehşet içinde uyanmış ve o günden sonra, her gün yüz defa salavat-ı şerife getirmeyi adet edinmiş.
Günlerden bir gün , yine rüyasında Hazreti Peygamber (s.a.v) i görmüş ve şu müjdeyi almış.
-Seni tanıyorum ahirette sana şefaat edeceğim.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
şefaat isteyen İNfak Yapsın ilkin mümkünse

Nasıl yapalım ?

En yakınından bir yetim tesbit et.

ona cep harçlıgı ver.

Mahşerde şefaatciler sizin yetime iyilik ettiğinizi duyarlarsa gel beri derler ben sana sefaat edeyim ne güzel bir amel etmişsin derler.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
salavat ta Şefaat makamını ve onun Rabbini sevindirir.

Şefaat isteme için güzeldir salavat.

1. sefaat isteme ameli = yetime iyilik etmektir.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
salavat ta Şefaat makamını ve onun Rabbini sevindirir.

Şefaat isteme için güzeldir salavat.

1. sefaat isteme ameli = yetime iyilik etmektir.
Dusuncene saygi duyuyorum kardesim. Amacim kimseyi zorlamak degil yanlis anlasildim galiba sadece insanlari biraz tesvik etmek .en dogrusunu Allah bilir. Selametle. Dua ile

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
yok kardeşim yanlış anlama yok

100 salavatta ben okuyorum. Yaz ben biraz degil baya tembelimdir. :)

Salavata davetinize karsı cıkmak ne haddimize ?

ne güzel yapıyonuz ne hoş bir iş yapıyonuz.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
S.a tum site uyesi kardeslerim nasipse 23 ocakta mubarek mevlit kandiline erisecegiz daha onceleri destekler sayesinde 1 000 000 000 asan bir sayiya ulasmistik su anda zaman biraz daraldigi icin sayiyida az tutacagiz gun icinde heran heryerde okuyabiliriz baskalarina dagitabiliriz hepinizin destegini bekliyorum hz. Muhammed mustafa (sav) salavat sayi ise 100 000 hadi peygamber sefaatine....
Bismillahirrahmannirrahim
Tsunami. : 5000
Repsol. : 1000
Elytk. : 1000
VaVeyla. : 1000
Beklenen. : 100

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
yok kardeşim yanlış anlama yok

100 salavatta ben okuyorum. Yaz ben biraz degil baya tembelimdir. :)

Salavata davetinize karsı cıkmak ne haddimize ?

ne güzel yapıyonuz ne hoş bir iş yapıyonuz.
Ben yanlis anlamisim hakkini helal et kardesim.selametle. dua ile...

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Hadis No: 1886
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salavat okuyandır." (Yine Tirmizi'de Hz. Ali (ra)'den kaydedilen bir rivayette şöyle denir: "Resulullah (sav) buyurdular ki: "Gerçek cimri, yanında zikrim geçtiği halde bana salavat okumayandır.")
Selametle. Dua ile....

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
S.a bu forumda okunan salavatlar diger yeni salavat kampanyamiz adi altindaki foruma aktarilmistir .yeniden okumak isteyenler diger foruma ugrasinlar. Selametle.dua ile.....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt