Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Seccadenin Feryadı!!! (2 Kullanıcı)

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBEREKATUHU..
PAYLAŞIMINIZ İÇİN RABBİM RAZI OLSUN İNŞALLAH..
SELAM VE DUALARIMLA..:gulegule

A

Arzu_76

Allah (CC) razı olsun kardeş

Rabbim hayırlı ömürler ve ölümler nasip etsin

Rabbimibadeti daim kullarından eylesin

Dua ile

gul tanem

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim çok güzel olmuş

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı
Selam aleyküm
Allah ( cc ) razı olsun.
Cenabı hak ibadetlerini daim ve tövbelerini kabül eden kullarından eylesin cümlemizi.
Allah' a ( cc ) ısmarladık.

gul tanem

Kayıtlı Kullanıcı
NAMAZ KILALIM NAMAZ

Namaz dinin direği
Kul olmanın gereği
Sevindirir meleği
Namaz kılalım namaz

İnsan dertten kurtulur
Kalbi imanla vurur
Rabbimiz razı olur
Namaz kılalım namaz

Gözün nuru namazdır
Bekleme vaktin azdır
Meleğe sevap yazdır
Namaz kılalım namaz

İnsanın saadeti
İmanın alameti
İstersek selameti
Namaz kılalım namaz

Haktan yüce hitaptır
Edası çok sevaptır
Kabrimizde cevaptır
Namaz kılalım namaz

Ruhumuzun gıdası
Kalbimizin cilası
Müminlerin duası
Namaz kılalım namaz

Herkes namaza muhtaç
Mahşerde başlara taç
Müminler için mirac
Namaz kılalım namaz

Gönülleri şen eder
Kötülükten men eder
Hemen huzura gider
Namaz kılalım namaz

Namaz yüce bir paye
Mahşerde olur saye
Vasıta değil, gaye
Namaz kılalım namaz

Hakka yap ibadeti
Büyüktür fazileti
Kaçırma cemaati
Namaz kılalım namaz

Kim doğru namaz kılmaz
Hikmetten nasip almaz
Kolayca huzur bulmaz
Namaz kılalım namaz

Namaz şifa her derde
Cehennem için perde
Kılmak gerek her yerde
Namaz kılalım namaz

Namaz imanın başı
Akıt gözünden yaşı
Erit kalpdeki taşı
Namaz kılalım namaz

Yüzler kaplanır nurla
Vücut çevrilir surla
Huşu ile şuurla
Namaz kılalım namaz

Ölüm özür anlamaz
Yaşlı ve genç ayırmaz
Dünya kimseye kalmaz
Namaz kılalım namaz

BERFIN81

Kayıtlı Kullanıcı
emeginize saglik cok hos bir paylayisimdi:G:G

zeliha

Kayıtlı Kullanıcı
ibret alınacak bir paylaşım olmuş emeğine yüreğine sağlık selametle

İBADET DİYORUM SONRA DİYORSUN EY NEFSİM YARINLA RANDEVUN MU VAR?
ACABA SIRF DÜNYA İÇİN Mİ YARADILMIŞSIN Kİ BÜTÜN VAKTİNİ ONA HARCIYORSUN?

imported_ros_ee

Kayıtlı Kullanıcı
seccadenin feryadı

seccadenin feryadı

Uyku;bir çeşit ölüm halidir faniye,ta ki uyanana kadar.Uyanıklık yaşamakla alakalı,yeni bir gün yeni bir doğuş ve belki yeni bir umut eksiği olana,bilene.

Yine böyle bir uyku hali anlatacağımız.Gün ışımamış sabah yakındır.

Yorgunluğun verdiği ağırlıkla hemen uykuya dalmıştı.Bir iniltiyle uyandı adam.Etraf halen karanlıktı. İniltiyi rüya gördüğüne yordu. Dudakları
susuzluktan çatlıyordu, öyle susamıştı. Işıkları yakmadan mutfağa gidip suyunu içti ve yatağına döndü. Tam uyumak üzereyken, aynı inleme sesi tekrar kulaklarını tırmalamaya başladı. Ama rüyamıydı uyanık mıydı farkında değildi. Sesin geldiği yöne doğruldu. O an rüyada olduğuna iyice emin oldu.Çünkü duyduğu sesin sahibi evin tek seccadesiydi.

Adam şaşırdı ve korkulu bir sesle

-İnleyen sen miydin?

-Evet dedi seccade

-Niçin ağlıyorsun?

Seccade yine içe işleyen bir sesle:

- Seni uykundan uyandıran susuzluğunu, doyuncaya kadar, su içerek giderdin. Oysa benim susuzluğumu giderecek kimsem yok!

- Nasıl susarsın, sen canlı bile değilsin dedi adam.

Seccade:
- Benim ihtiyacımda bir nevi sudur ama içtiğin değil. Benim susuzluğumu ancak tövbekar kulların gözyaşları giderir.

- Anlamadım dedi adam meraklı gözlerle seccadeye

- Ağlarım çünkü ALLAHın kulları; kabrinin aydınlığa ulaşmasını,karanlıklarda kalmamayı, o kutlu günde aydın olmayı isterler. İsterler de bu vakitte kalkıp iki rekat teheccüt namazı kılmazlar. Hep bakarım sana, bir günde kalkıp şükür için iki rekat namaz kılmazsın.

-Beni rahat bırak deyip döndü adam.

Seccade devam etti.
- Ey ALLAHın kulu; bak işte sabah namazının vakti geldi. Ezanlar; namaz uykudan hayırlıdır diye sesleniyor. Ah sabah namazı , ah bu sabah namazı !
Namazlar arasında müstesnadır. Hem kalbe hem de ruha hayat veren bir iksirdir o . Yetmiyor mu ? gece gündüz dünya için koşuşturduğun , Aziz ve Kahhar olan ALLAHın çağrısına neden icabet etmezsin!!!

Adam iyice sıkılarak:
-Ey seccadem, beni rahat bırak . Gündüz yeterince yoruluyorum, biraz daha uyuyayım deyip yatağın sıcaklığına bıraktı kendini.

- Seccade yılmadan adamı uyarmaya ve uyutmamaya uğraşıyordu.
- Demek ki sen dünyaya ahretten daha çok önem veriyorsun.

Adam iyice öfkelendi:

-Yeter artık lütfen konuşma diye bağırdı.

Seccade bu çıkışın karşısında önce sustu. Daha sonra sesini iyice alçaltarak ;

Ah o fecir vaktindeki adamlar, ah o fecir vaktindeki adamlar dedi. Sen O nurlu peygamberin bu vakit için neler söylediğini bilmez misin. Her kim ki güneş doğmadan ve batmadan evvel namazlarını eda ederse ateşe girmeyecek, Ve yine O güzel insan Kim şu iki namazı (sabah - ikindi veya sabah - yatsı)kılarsa cennete gider. Ve nihayet Münafıklara en ağır gelen namaz sabah ve yatsı namazıdır. Onlar ki o iki namazdaki ecri bilselerdi sürüne sürüne giderlerdi
Bunun üzerine adam yatağından doğrulup;

Haklısın sabah namazı gerçekten önemli dedi..

Seccade:

-Öyleyse kalk ve namaz kıl dedi.

-Yarın inşALLAH , mutlaka kalkacağım ama bugün çok yorgunum dedi adam.

Seccade son bir ümitle ;

Bu andan sonra adamda tek kelime duyulmadı. Seccade de bir süre sessiz kaldı. Adam uykuya devam etti.

Ama heyhat! Adam ömründeki en uzun uykuyu dalmıştı bile. Seccadenin son sözlerini duyamadı. O an seccade adamın öldüğünü anlayınca kısık bir sesle şunları söylüyordu.

-Ey tövbesini yarına erteleyen, bilir misin yarına çıkabileceğini !!!

Ölüm pusuda hep, biz dünya için günah işlerken. Süresi de kısıtlı. Gün gelip çatar, farkında olmadan.

VE KİM BİLİR BELKİ BUGÜN DE BİZLERİN SON GÜNÜDÜR...!

G

gülderen özdemir

selamün aleyküm sevgili kardeşim emeğine yüreğine sağlık allah c.c. emanet ol hayırlı geceler

K

kırıkkalp

RABBİM razı olsun gerçekten çok etkileyici offf kaç gündür sabah namazına kalkamıyorum nolcak benim halim ahhh ahhhh:gulegule:gulegule:gulegule

hakaNet

Kayıtlı Kullanıcı
:a25::a25::a25: acıyorum kendime...Allah'ım sen ben ve bnm gibi namaz kılmayan kullarına yardım et...Namaza başlamalarını nasip et...AMİİİİİİİİİİİİİN....çok sağol ros_ee

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
Seccadenin feryadı

Seccadenin feryadı

Seccadenin Feryadı
Gün ışımamış sabah yakındır

Yorgunluğun verdiği ağırlıkla hemen uykuya dalmıştı.Bir iniltiyle uyandı adam.Etraf halen karanlıktı. İniltiyi rüya gördüğüne yordu. Dudakları susuzluktan çatlıyordu, öyle susamıştı. Işıkları yakmadan mutfağa gidip suyunu içti ve yatağına döndü. Tam uyumak üzereyken, aynı inleme sesi tekrar kulaklarını tırmalamaya başladı. Ama rüyamıydı uyanık mıydı farkında değildi. Sesin geldiği yöne doğruldu. O an rüyada olduğuna iyice emin oldu. Çünkü duyduğu sesin sahibi evin tek seccadesiydi. <
Adam şaşırdı ve korkulu bir sesle <

-İnleyen sen miydin?
-Evet dedi seccade
-Niçin ağlıyorsun?
Seccade yine içe işleyen bir sesle:
- Seni uykundan uyandıran susuzluğunu, doyuncaya kadar, su içerek giderdin. Oysa benim susuzluğumu giderecek kimsem yok!
- Nasıl susarsın, sen canlı bile değilsin dedi adam.
Seccade:
- Benim ihtiyacımda bir nevi sudur ama içtiğin değil. Benim susuzluğumu ancak tövbekar kulların gözyaşları giderir.
- Anlamadım dedi adam meraklı gözlerle seccadeye
- Ağlarım çünkü ALLAHın kulları; kabrinin aydınlığa ulaşmasını, karanlıklarda kalmamayı, o kutlu günde aydın olmayı isterler. İsterler de bu vakitte kalkıp iki rekat teheccüt namazı kılmazlar. Hep bakarım sana, bir günde kalkıp şükür için iki rekat namaz kılmazsın.
-Beni rahat bırak deyip döndü adam.

Seccade devam etti.
- Ey ALLAHın kulu; bak işte sabah namazının vakti geldi. Ezanlar; namaz uykudan hayırlıdır diye sesleniyor. Ah sabah namazı , ah bu sabah namazı ! Namazlar arasında müstesnadır. Hem kalbe hem de ruha hayat veren bir iksirdir o . Yetmiyor mu ? gece gündüz dünya için koşuşturduğun , Aziz ve Kahhar olan Allahrın çağrısına neden icabet etmezsin!!!
Adam iyice sıkılarak:
-Ey seccadem, beni rahat bırak . Gündüz yeterince yoruluyorum, biraz daha uyuyayım deyip yatağın sıcaklığına bıraktı kendini.
- Seccade yılmadan adamı uyarmaya ve uyutmamaya uğraşıyordu.
- Demek ki sen dünyaya ahretten daha çok önem veriyorsun.
Adam iyice öfkelendi:
-Yeter artık lütfen konuşma diye bağırdı.

Seccade bu çıkışın karşısında önce sustu. Daha sonra sesini iyice alçaltarak ;
-Ah o fecir vaktindeki adamlar, ah o fecir vaktindeki adamlar dedi. Sen O nurlu peygamberin bu vakit için neler söylediğini bilmez misin. Her kim ki güneş doğmadan ve batmadan evvel namazlarını eda ederse ateşe girmeyecek Ve yine O güzel insan Kim şu iki namazı (sabah - ikindi veya sabah - yatsı) kılarsa cennete gider. Ve nihayet Münafıklara en ağır gelen namaz sabah ve yatsı namazıdır. Onlar ki o iki namazdaki ecri bilselerdi sürüne sürüne giderlerdir
Bunun üzerine adam yatağından doğrulup;
-Haklısın sabah namazı gerçekten önemli dedi..
Seccade:
-Öyleyse kalk ve namaz kıl dedi.-Yarın inşALLAH , mutlaka kalkacağım ama bugün çok yorgunum dedi adam.

Seccade son bir ümitle ;
-Kişi Salih amellerin ne kadar büyük ecri olduğunu idrak edemezse tüm zamanlarda bu ameller zor gelir. Sorun uyumaksa, kabir de uykudan çok ne var! Gel sözümü dinle Ey ALLAHın Kulu!
Bu andan sonra adamda tek kelime duyulmadı. Seccade de bir süre sessiz kaldı. Adam uykuya devam etti.

Ama heyhat! Adam ömründeki en uzun uykuyu dalmıştı bile. Seccadenin son sözlerini duyamadı. O an seccade adamın öldüğünü anlayınca kısık bir sesle şunları söylüyordu.
-Ey tövbesini yarına erteleyen, bilir misin yarına çıkabileceğini !!!
Ölüm pusuda hep, biz dünya için günah işlerken. Süresi de kısıtlı. Gün gelip atar, farkında olmadan.

Haydi namaza Haydi kurtuluşa vakit geç olmadan

imported_bengisu___

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun yaa bu ne kadar güzel bir kıssaydı.. Gerçekten namaz çok önemli bende kılmıyordum ama artık bende bırakmadan kılacagım namazımı.. Allahım affetsin günahlarımızı.. Keşke dini bilgilerim çok olsaydıda önceden başlasaydım herşeyi yeni öğrenmeye başlıyorum Allahım yardım etsin

Selam ve Dua ile

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
Allah c.c razı olsun paylaşım bilgilendirici ve güzeldi.

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
Ey tövbesini yarına erteleyen, bilir misin yarına çıkabileceğini !!!

kral_hakan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim gerçektende öyle sadece namaz için değil ölüm her an ensemizde ne zaman geleceği belli bile değil ve bu kıssa gerçekten okuduktan sonra manasını anlayan insan için tam bir ibret ve nasihat vesilesidir. arkadaşlar yanlış anlamayınız lütfen namaz kılmayan veya namaz kılması nefsine ağır gelen arkadaşlar varsa ve bu kıssayı okumuşsa lütfen namazını şimdi dahi olsa kılsın ve bunu allah zülcelalden bir işaret olarak görsün ertelemesın çünkü iki cihan serveri sevgili peygamberimiz (s.a.v.) şöyle buyurmaktadır; "erteleyen helak olmuştur"!!! kısa ve öz değilmi? inşallah bu kıssayı okuyan her kardeşim (namaz kılmayan veya namazı nefsine ağır gelen) namaza başlar ve rabbim onun namazını daim eder. ya allah deyip kalk kardeşim 1 sn ye sonrasının ne olacağı bellimi sonuçta ondan geldik yine ona gideceğiz mesela kardeşlerim boçlu olduğumuz kişilerle karşılaşırsak ve biz o borcu ödeyememişsek mahcup oluruz utanırızda yerin dibine geçeriz ki.... ya peki bizi yaradana borçlu gitmek hiç olurmu? onun yarattığından bu kadar utanıyorsak acaba diyorum allah muhafaza etsin onun huzuruna hangi yüzle çıkarız o yüzden iş işten geçmeden yaaaaaaa allah diyelimde onunda yardımıyla kalkalım kılalım inşallah rabbim bu forumda bulunan bende dahil tabiki:) herkese namaz kılmayı nasip etsin ve daim eylesin aminnnnnnnn el-fatiha.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt