Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sayın Nemire... Neredesiniz...? (1 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Özlendiğinizin farkında değilmisiniz ?...
Neredesiniz...?
Seven ...sevdiğini aramaz mı sanıyorsunuz...?
Bir sinyal olsun ihtiyacımız var... sizden olan sinyale...
Selamlar...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
evet, insallah fazla ozletmezsiniz

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. na hamd ve şükürler olsun sayın Nemire alındı...Saygı ve sevgilerimle...

mir_erhan

Moderator
Rabbimiz Nemire Hocamızdan mahrum bırakmasın bizleri inşallah...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sayın Nemire Hatem-ul Enbiya konusu gerçekten önemli...
Bizim duygularımızı biliyorsunuz....
Aslında biz biliyoruz...
Ancak gerçekten güvendiğimiz meallerde aynı şekilde...
Ancak inanın öyle değil...
Ama anlatmak çok zor..
İnsanların İLMİ gene insana kemikleşmiş perde ...o perdeye müdahale etmeye kalkışmak bile çok güç...
Nasıl olacak...anlatılacak...çok zor...
İnsanlara yıllardır...Mehdiyet adı altında bilgiler yüklenmiş...
Allah C.C. nun yardımı veya emri ...gene Allah C.C. nun kudret eli ile oluşmazsa çok zor...
Neyse...
Gerçek Mürşid Allah C.C. O olmaz ise...C.C. tüy bile oynamaz ..diyoruz ...
Herkes kendi...Mürşidini...veya Mürşidliğini ilan peşinde...
Görelim Mevlam neyler...Neylerse güzel eyler...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sayın Nemire Kur'an-ı Kerim de birçok açık emirler var bu konuda ancak meal olarak birçok önemli mealler dahi örtme yapmış...
Şimdi bize göre Kur'an-ı Kerimi gerçek Meal edebilecek ...Makam...Öncelikle Allah C.C. ....sonra İlk olarak Kur'an-ı Kerimle müjdelenen ve insanlara aktarılmasına vasıta olan...Muhammed Mustafa A.S. ve Vahyi aracı olan Cebrail A.S. dır...
Rabbimiz C.C. bakalım neyler ...Neylerse güzel eyler....

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Niçin Mehdi diye çok düşündük...Kur'an-ı Kerim de Mehdi gelecek tabiri yok...Bir Kul...Peygamber...Peygamberler...A.S. gibi pek çok tabir var...Göndermeden cezalandırmam diye dahi var ...
Tabi ki bizde bilmesek bu kadar ısrar etmeyiz..Kur'an-ı Kerim bizim rehberimiz...Bilmesek susacağız ancak...hiç öyle değil...Ama tabi ki Alak Suresi zamanı...Allah C.C. Oku ve öğren emri verecek...İnşallah diler ve isterse...Sın Şın diye yanılgı tabi ki nihayete erdi...919 oluştu...Beleyip sabretmek lazım..
Hayırlı geceler...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Seven darilir mi?
Seven ayrilir mi?
Nasil sevgi ki seven sevdiginden ayri kalmaya dayanir?
Ayni dusuncede degilsek?
Ya Rab seninlede ayni dusuncede degil insan , bir çirpida bizi silmiyorsun
Yola gelmez diye atmiyorsun, yola gelmeyeceklere dahi merhamet denizinden yararlandiriyorsun
Sevgi yalanmiydi? sevenler basit nedenlerle ayrilirmiydi?
Oyleyse kalsin, ...
aski daglara taslara salsam, yerinde duramaz olsa, rüzgar eser, yer sallanir olsa
Be hey insan ! artik oyalanmasan!
Ne vakte kadar? bu aldanmislik? Ya Rab seni buldur! seni buldur olmasin ayrilik!
Be hey garip! artik hakikati bulsan! bende isterim , neden oyalanayim , yanimdaysan?
Aç , aç perdeleri karanliktaysan , ... heryan parliyor, isik saçiyor, nese içinde insan , ne guzel umuda tutunduysan
Sana tutunmasak, var mi dunyada oyalanmak bosubosuna?
Ya Rab açtim ellerimi sana ...Umudum ol, nesem sevincim, nedir bu kedere gomuldugum?
çik, çik artik Hakki duyursan!duyduysan? duydum elhamdulillah

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Özlendiğinizin farkında değilmisiniz ?...
Neredesiniz...?
Seven ...sevdiğini aramaz mı sanıyorsunuz...?
Bir sinyal olsun ihtiyacımız var... sizden olan sinyale...
Selamlar...

Selamun Aleykum

Muhterem üstadım mesajınız beni çok duygulandırdı teşekkür ederim dostlar tarafından aranmak ne güzel.Gönlü güzel üstadım size bir gece 03 sularında özel bir mesaj yazmış ve hemen silmiştim herhalde hatırlamışsınızdır,daha fazla açıklamak istemiyorum siz anladınız anlamayan kardeşlerim de beni bağışlasın.Ben sizleri unuturmuyum böyle bir şeyi nasıl düşünürsünüz,ancak.......? Şimdi biraz iyiyim hamdolsun.bu yaşlı hafızın gönlü her zaman sizinle beraberdir.

Selam ve saygılarımla.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimiz Nemire Hocamızdan mahrum bırakmasın bizleri inşallah...

Selamun Aleykum

Muhterem mir_erhan kardeşim,Allah c.c sizin gibi hayırlı kardeşlerimizden bizleri mahrum etmesin,biraz rahatsızdım malüm yaşımız belli bu güne kadar yaşatan Allah'a şükürler olsun.Rabbimiz c.c sizlere uzun ve hayırlı ömürler versin ömrünüzü ve gönlünüzü sevinçlerle doldursun.

Selam ve Saygılarımla.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Sayın Nemire Kur'an-ı Kerim de birçok açık emirler var bu konuda ancak meal olarak birçok önemli mealler dahi örtme yapmış...
Şimdi bize göre Kur'an-ı Kerimi gerçek Meal edebilecek ...Makam...Öncelikle Allah C.C. ....sonra İlk olarak Kur'an-ı Kerimle müjdelenen ve insanlara aktarılmasına vasıta olan...Muhammed Mustafa A.S. ve Vahyi aracı olan Cebrail A.S. dır...
Rabbimiz C.C. bakalım neyler ...Neylerse güzel eyler....

Muhterem üstadım ne güzel yazmışsınız evet yazdığınızın her harfi başımız üstüne,elleriniz nur olsun Allah c.c sizden razı ve hoşnut olsun.
Selam ve saygılarımla.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Seven darilir mi?
Seven ayrilir mi?
Nasil sevgi ki seven sevdiginden ayri kalmaya dayanir?
Ayni dusuncede degilsek?
Ya Rab seninlede ayni dusuncede degil insan , bir çirpida bizi silmiyorsun
Yola gelmez diye atmiyorsun, yola gelmeyeceklere dahi merhamet denizinden yararlandiriyorsun
Sevgi yalanmiydi? sevenler basit nedenlerle ayrilirmiydi?
Oyleyse kalsin, ...
aski daglara taslara salsam, yerinde duramaz olsa, rüzgar eser, yer sallanir olsa
Be hey insan ! artik oyalanmasan!
Ne vakte kadar? bu aldanmislik? Ya Rab seni buldur! seni buldur olmasin ayrilik!
Be hey garip! artik hakikati bulsan! bende isterim , neden oyalanayim , yanimdaysan?
Aç , aç perdeleri karanliktaysan , ... heryan parliyor, isik saçiyor, nese içinde insan , ne guzel umuda tutunduysan
Sana tutunmasak, var mi dunyada oyalanmak bosubosuna?
Ya Rab açtim ellerimi sana ...Umudum ol, nesem sevincim, nedir bu kedere gomuldugum?
çik, çik artik Hakki duyursan!duyduysan? duydum elhamdulillah[/QUOTE

Selamun Aleykum

Hak Aşığı muhterem Melissa26 kardeşim,bu değersiz yaşlı hafız sizin gibi Müstâkim yolun yolcularına hiç küsermi hiç unuturmu.Hayır asla böyle bir şeyi düşünmeyiniz biz sizlerle ahiretde de kardeş olmaya talibiz.yaşımız icabı biraz rahatsızdık okadar.Rabbimiz c.c izin verdiği müddetçe sizlerle beraberiz.

Selam ve saygılarımla.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam
Rabbim sifa versin, size hayirli uzun ömür versin
Gözler asina olani ariyor , aslinda yürekler demeliyim çünkü gözlerim görmedi yüregim gördu
Hos eldiniz, Rabbime emanet olun, iyi ki varsiniz
Belki de yuzlerini goremedigim kimselerdensiniz ...kim bilir? Rabbim bilir, o yuzden mi böyle sevilir aranir?
Ya Rab bunlar nedir? (sus , artik susmanin vakti degilmidir?)
Yine yuregimde hancer gezinmektedir, neden hep sevdiklerim terk etmektedir?
Ya Rab sen mi gücendin? (yeter Melissa ! haddi asmayasin!)

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Nemire Abi geçmiş olsun Allah c.c. acil şifalar versin.

Yakais abi bir hatırlatma, Hz.Mehdi r.a Kuranda ayet yoktur ama sağlam hadislerde geleceği (Kaldı ki başda İmam-ı Azam r.a olmak mezhep imamları bu görüştedir) bildirilmiştir.

Eyvallah

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Muhterem üstadım mesajınız beni çok duygulandırdı teşekkür ederim dostlar tarafından aranmak ne güzel.Gönlü güzel üstadım size bir gece 03 sularında özel bir mesaj yazmış ve hemen silmiştim herhalde hatırlamışsınızdır,daha fazla açıklamak istemiyorum siz anladınız anlamayan kardeşlerim de beni bağışlasın.Ben sizleri unuturmuyum böyle bir şeyi nasıl düşünürsünüz,ancak.......? Şimdi biraz iyiyim hamdolsun.bu yaşlı hafızın gönlü her zaman sizinle beraberdir.

Selam ve saygılarımla.

Tabi ki canım efendim ...Aradık ve sorduk...Hamd ve Şükürler olsun iyi olduğunuzu öğrendik sinyali alınca da mutlu olduk efendim...
Saygı ve sevgilerimle...

yakais

Yasaklı Kullanıcı

Yakais abi bir hatırlatma, Hz.Mehdi r.a Kuranda ayet yoktur ama sağlam hadislerde geleceği (Kaldı ki başda İmam-ı Azam r.a olmak mezhep imamları bu görüştedir) bildirilmiştir.

Eyvallah

Doğru diyorsunuz...Ancak bildiğimizi bilseniz ...? O Meal ve hadisler İLMİ kuşatmış perde yapmış veya perde olmuş gerçeğe...
Ama neyse...
Allah C.C. doğrusunu bilir bekleyelim görelim...

Yalnız şu kadar söyleyeyim...Hiç bir kimse ÜMMİ lik sınırından öteye gidemez...Allah C.C. hiç kimseye...Esma -Ul Hüsna sıfatlarını veya kümülatif Allah C.C. lafsını vermez...

Allah C.C. An 'ın her saniyesinin yegane sahibidir...
Temsilci olacaksa... La Mallah sırrı çerçevesinde...Allah C.C. dilediği süre ..dilediği zaman ...Bu bilgide her kes yetersizdir ...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Aleykum selam
Gözler asina olani ariyor , aslinda yürekler demeliyim çünkü gözlerim görmedi yüregim gördu
Belki de yuzlerini goremedigim kimselerdensiniz ...kim bilir? Rabbim bilir, o yuzden mi böyle sevilir aranir?

Sayın Melissa endişe yok ..doğru izdesiniz...Lütfen devam...Sırlar bize ayandır...İnşallah

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam

Selamun Aleykum

Muhterem melissa26 kardeşim benim için ettiğiniz dualara teşekkür ederim.Gönlü güzel kardeşim inanınki uzun ömür gibi bir dileğim yok zira yüceler yücesinin hasreti canımıza yetti artık bu dünya sürgünü bitsede sevgiliye kavuşsak.

Allah c.c size ve sevdiklerinize hayırlı ve yüce zâtının da razı olacağı bir ömür versin,o güzel yüreğinizi sevinçlerle doldursun,ne mutlu bana ki sizin gibi hak aşığı bir kardeşim var nasip eden Allah'a c.c şükürler olsun.

Selam ve saygılarımla.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı

Eyvallah

Selamun Aleykum

Muhterem el-Endulusi kardeşim ilginize çok teşekkür ederim.Sizin yazdığınız güzel yazılarınızı takdir ile izlemekteyim.Allah c.c ilminizi arttırsın.

Selam ve Saygılarımla.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt