Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Saldırıları neşeyle izliyorlar (1 Kullanıcı)

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

İshak Yakup çok güzel anlatmışsın peki biz müslümanlar niye birleşmiyoruz niye onlara karşı birlik olmuyoruz başka bir konu da yazmışsınız ;
ehli sünnet bid'at ehline saldırmaz ancak kendisini savunur.. bunu unutmayın...
ve diyorsunuz ki birleşelim tek ümmet olalım.. kafirlerle savaşalım..
hay hay efendim.. keşke olsa.. lakin omuz omuza savaşmayı düşündüğüm şia, beni necis olarak görüyorken, "ebu bekr ve ömeri seviyor o zaman buda kafirin ta kendisidir" diye düşünürken.. biz nasıl şia ile yanyana savaşa gidelim.,

peki o zaman ne olucak yani bir müslüman ülke gözlerimizin önünde tükenip gitmesine seyirci mi olucaz bende burayı anlamış değilim lütfen yanlış anlamayın yazılanları anlamaya çalışıyorum burda da takıldım :a40:

ve aleyküm selam...

hanım efendi kardeşim.. bu sorunuza ne ben ne de bir başkası cevap verebilir... aslında sizin ki soru değil.. bu bir sorun...
ve "şöyle şöyle yapılsa ümmet birleşir" gibi bir çözümü yok..işin daha da ilginci birleşmek isteyen ümmet yok...
bu ümmeti ancak bir halife birleştirir.. fakat ümmet bir halife seçecek bir durumda değil... iş dönüyor dolaşıyor, "MEHDİ" (a.s.)'a kalıyor..

bunu tam olarak anlayabilirmisiniz bilmiyorum ama..
efendimiz(sav) buyurdu ki.; "benim ümmetim yetmüç fırkaya bölünecek..." hadisi şerif'i duymuşsunuzdur.. işte dikkat edin efendimiz buyurduysa bu mutlaka olacak demektir.. yani bu kaçınılmaz sondur.. yani şöyle bir şey olamaz.. "ümmetten bir alim/fazıl kişi çıkacak ve bütün ümmet şia'sı sünnisi herkes ona tabi olacak ve ümmet birleşecek.." bu olamaz çünkü bu olursa efendimiz'in hadisi şerifi yanlış veya boşa çıkar.. bu da imkansızdır..

"birleşmek" sözcüğü, aynı yapıya sahip iki nesne için kullanılabilir.. mesela.. iki ayrı kaptaki suyu bir birine karıştırırsın bu bir birleşme olur.. lakin su ile yağı birleştiremezsiniz..
bu itibar ile; şia ile ehli sünnet birleşemez.. eğer birleşirlerse, ya biri ehli sünnet olmaktan çıkar yada diğeri şia olmaktan...

parçalanmış bu ümmetten ancak şu beklenebilir.. kendi aramızdaki ihtilafları bırakıp sadece küffara karşı birbirmize destek.. bunu yapabilsek yeter..
eee peki bu niye olmuyor derseniz.. bu sizi de aşaarr, beni de..!

hanımefendi kardeşim; bu babta bize düşen iş..!

"Benim Ümmetim bir sapıklık üzerinde birleşmez." (İbni Mace)
"Benim ümmetimin sapıklık üzerinde birleşmemesi dileğinde bulundum, Allah dileğimi verdi." (Ebu Davut)
“Ümmetimin içinde bir ihtilaf (anlaşmazlık) çıkarsa siz sevad-ı azama (büyük karaltıya, çoğunluğa) dahil olunuz”

hadisi şerifleri gereğince amel etmek..itikad ve ilmihal'imizi buna göre düzenlemek.. batıl fikirlerden bil hassa son ikiyüz yıldır parlayan fikirlerden uzak durmak..

bahs edilen bu "Sevad-ı Azam" Ehl-i Sünnettir.

MéRDoCaN

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Tektir Onun Kudretine Karşı Gelecek Yoktur...

İnşallah Birgün Gelecek Kafirler Bir Lokma Ekmeğe Muhtaç Kalacak...

Allah İslah...Filistin deki Kardeşilerimizinde Allah YArdımcıssı Olsun..

allaha emanet...

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
ALLAH belalarını versin salaklar eşşekler pislikler :mad::mad::mad::mad:
keşke israil orayada bir bomba bıraksa

"Ey iman edenler! Yahudileri ve
Hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar. İçinizde
kim onları dost edinirse, o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler
topluluğuna yol göstermez."

Israil ABDnin simarik cocugudur
ABDyi yoneten evangelistlerdir (inanclari hemen hemen yahudilerle aynidir )

2000 yilinda Milleniyum kutlandi

Milleniyumun anlami sudur > katolikler evangelistler yahduiler masonlar bir masaya oturdu Muslumanlari nasil yok edelim diye bir araya gelip baristi ittifak etti
o toplantilara F Gulen gibiler de katildilar...durup durken mi papalik hristiyanlastirma misyonun `gonullu parcasi` oldular

buyuk bir planin geregi Muslumanlarin dinini bozmadikca Muslumanlari hristiyanlastiramazlar hirstiyanlastirmadikca topraklarina el koyamazlar arzi mevud hayali gerceklesemezler

bunlar azar azar katolik suyunu katarak papazlari cennete sokarak bunu yapmaya basladilar

yoksa bu konudaki ayetler hadisler o kadar acik ki hukum besbelli

`EL KUFRU MILLETUN VAHIDE ` KAFIRLER TEK MILLETTIR

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam...

hanım efendi kardeşim.. bu sorunuza ne ben ne de bir başkası cevap verebilir... aslında sizin ki soru değil.. bu bir sorun...
ve "şöyle şöyle yapılsa ümmet birleşir" gibi bir çözümü yok..işin daha da ilginci birleşmek isteyen ümmet yok...
bu ümmeti ancak bir halife birleştirir.. fakat ümmet bir halife seçecek bir durumda değil... iş dönüyor dolaşıyor, "MEHDİ" (a.s.)'a kalıyor..

bunu tam olarak anlayabilirmisiniz bilmiyorum ama..
efendimiz(sav) buyurdu ki.; "benim ümmetim yetmüç fırkaya bölünecek..." hadisi şerif'i duymuşsunuzdur.. işte dikkat edin efendimiz buyurduysa bu mutlaka olacak demektir.. yani bu kaçınılmaz sondur.. yani şöyle bir şey olamaz.. "ümmetten bir alim/fazıl kişi çıkacak ve bütün ümmet şia'sı sünnisi herkes ona tabi olacak ve ümmet birleşecek.." bu olamaz çünkü bu olursa efendimiz'in hadisi şerifi yanlış veya boşa çıkar.. bu da imkansızdır..

"birleşmek" sözcüğü, aynı yapıya sahip iki nesne için kullanılabilir.. mesela.. iki ayrı kaptaki suyu bir birine karıştırırsın bu bir birleşme olur.. lakin su ile yağı birleştiremezsiniz..
bu itibar ile; şia ile ehli sünnet birleşemez.. eğer birleşirlerse, ya biri ehli sünnet olmaktan çıkar yada diğeri şia olmaktan...

parçalanmış bu ümmetten ancak şu beklenebilir.. kendi aramızdaki ihtilafları bırakıp sadece küffara karşı birbirmize destek.. bunu yapabilsek yeter..
eee peki bu niye olmuyor derseniz.. bu sizi de aşaarr, beni de..!

hanımefendi kardeşim; bu babta bize düşen iş..!

"Benim Ümmetim bir sapıklık üzerinde birleşmez." (İbni Mace)
"Benim ümmetimin sapıklık üzerinde birleşmemesi dileğinde bulundum, Allah dileğimi verdi." (Ebu Davut)
“Ümmetimin içinde bir ihtilaf (anlaşmazlık) çıkarsa siz sevad-ı azama (büyük karaltıya, çoğunluğa) dahil olunuz”

hadisi şerifleri gereğince amel etmek..itikad ve ilmihal'imizi buna göre düzenlemek.. batıl fikirlerden bil hassa son ikiyüz yıldır parlayan fikirlerden uzak durmak..

bahs edilen bu "Sevad-ı Azam" Ehl-i Sünnettir.

Selamün Aleyküm

İshak Yakup güzel açıklamanız için Allah celle celalü razı olsun kafamın çözemediği yerleri aydınlattınız...Bahsettiğiniz hadisi Şerifi de biliyorum anlatımınızla idrak ettim birazda üzüldüm efendimiz (sav)'in başka bir hadisi şerifinde "Benim ümmetim 1500 seneyi pek geçmicek" ben bu hadisi okuduğumda çok duygulanıyorum zaman denilen şey çok çabuk geçiyor hergün bir adım daha yaklaşırken kıyamete müslümanlığın böyle ayrılması fena ve diyeceğim şey Rabbim Allahu teala,peygamberim Hz.Muhammed sav, dinim İslam, Kitabım Kuran,Kıblem Kabe-i Şerif,i'tikadda mezhebim Ehli Sünnet vel cemaat, amelde mezhebim imam-ı azam Ebu Hanifedir...inşaAllah bu yoldan ayırmaz...Hayırlı geceler

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

İshak Yakup güzel açıklamanız için Allah celle celalü razı olsun kafamın çözemediği yerleri aydınlattınız...Bahsettiğiniz hadisi Şerifi de biliyorum anlatımınızla idrak ettim birazda üzüldüm efendimiz (sav)'in başka bir hadisi şerifinde "Benim ümmetim 1500 seneyi pek geçmicek" ben bu hadisi okuduğumda çok duygulanıyorum zaman denilen şey çok çabuk geçiyor hergün bir adım daha yaklaşırken kıyamete müslümanlığın böyle ayrılması fena ve diyeceğim şey Rabbim Allahu teala,peygamberim Hz.Muhammed sav, dinim İslam, Kitabım Kuran,Kıblem Kabe-i Şerif,i'tikadda mezhebim Ehli Sünnet vel cemaat, amelde mezhebim imam-ı azam Ebu Hanifedir...inşaAllah bu yoldan ayırmaz...Hayırlı geceler

ve aleyküm selam...

işte bu söylediklerinize sahip çıkın.. akımlara kapılmayın ve özellikle bu net aleminden fikir edinmeyin.. islami bilgi için lütfen kitap okuyun.. ve mutlaka ehli sünnet alimlerinin kitaplarını okuyun...

bahs ettiğiniz hadisi hiç duymadım, kaynağı nedir..

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam...

işte bu söylediklerinize sahip çıkın.. akımlara kapılmayın ve özellikle bu net aleminden fikir edinmeyin.. islami bilgi için lütfen kitap okuyun.. ve mutlaka ehli sünnet alimlerinin kitaplarını okuyun...

Sorularla İslamiyet | "Benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek" bu hadis sahih midir?

size bu linki verdim yanlız ben burdan öğrenmemiştim kitapda okumuştum onuda yarın yazarım şimdi çıkıyorum hyırlı geceler

Selamün Aleyküm

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam...

Selamün Aleyküm,
İshakyakup kardeşim verdiğim linke baktınız mı? siz dün hiç duymadım bu hadisi diyince bende bugün bu saatte kadar araştırdım soruşturdum ben hadis diye bildiğim kaynağın hurafe olduğunu öğrendim sizede yanlış bilgi vermiş oldum çok özür dilerim ben bunu 2 sene öncesinde "Kıyamet Alemetleri, Ölüm ve Ötesi" vs. kitapları okumuştum ve kıyamet alemetlerinde böyle bir yazı vardı sonrasında internette da araştırdım size verdiğim siteye ben hep girerim aklıma takılan sorulara bakar bilgi alırım ama bir yerde yanlış yapmışyım siz diyince fark ettim ayrıca Eyüp Müftülüğünü de aradım konuştuğum hocada sizin gibi "hiç duymadım" dedi ve bana Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlileri Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir, Prof. Dr. İsmail L. Çakan ve Doç Dr. Raşit Küçük'ün 6 yıllık emeğinin sonucu meydana gelen, İmam-ı Nevevi'nin meşhur eseri Riyazü's-Salihin'e yaptıkları tafsilatlı şerh çalışması 8 cilt. okumamı tavsiye etti sizinde bana okumamı tavsiye ettiğiniz isim verebileceğiniz kitap var mı? ayrıca ilgi ve alakanız için de Rabbim razı olsun...Hayırlı Günler...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt