Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

salavatın önemi (1 Kullanıcı)

yeşil.kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
İbadet ehli(çok çok ibadet eden) bir zat, rüyasında Hz.peygamber'i görmek niyetiyle uyur.
Rüyasında Hz.Peygamber Efendimizi görür (s.a.v.).Ancak Resulü Ekrem Efendimiz,ona iltifat buyurmazlar.
İbadet ile meşgul olan zahit zat:
"-Ya Resulallah(s.a.v.) bana dargınmısınız?"dedi.
Efendimiz:
"Değilim"buyurdu.O zat:
"-Beni tanımadınız mı?" diye sordu.Efendimiz:
"-Seni tanımadım." buyurdu.Adam:
"-Ben felancayım.İbadet ehli,zahit bir ümmetinizim" dedi.Efendimiz(s.a.v.)
"Ben İslam alimleriden işittimki, Hz.Peygamber (s.a.v.),bir ana-baba,çocuklarını tanıdığı gibi ümmetini tanır"diyorlardı dedi.Efendimiz(s.a.v.):
"-Ulemanın söylediği doğrudur.Ancak ben bana,salevat getirenleri tanırım."buyurdu.

Demek oluyor ki, hikayede geçen zat, çok ibadet ediyordu ama, Hz.Peygambere (s.a.v.) getirmeye (okumaya) pek dikkat etmiyordu.Peygamberimize (s.a.v.) salevat getirmenin önemini anlatan bu hikayeyi hepimiz görelim istedim Salat ve selam gül peygamberimize olsun...

medine21

Kayıtlı Kullanıcı
evet kardeşim salatt ve selam nur peygamberimize olsunn...gül peygamberimize olsun...

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH (c.c) Razi Olsun.. Önemli bir Hatirlatma oldu Dilimizden hic eksik etmeyilim insALLAH

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
salat ve selam en sevgiliye olsun.

leyla-1

Altın Üye
Allah razı olsun kardeşim emeğinize sağlık çok önemli bir paylaşımdı.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

hk8506

Kayıtlı Kullanıcı
salat ve selam güllerin efendisine olsun :(

müezzin07

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşımlar çok güzll cenabı hak şefaatine nail eylesin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt