Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Salavat getirmenin fazileti (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Efendimiz Aleyhisselam buyurdu:

- Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktir.

- Üzerime salavat getirirseniz Allah da (c.c) sizin üzerinize salavat getirir.

- Bana salavat getirin. Nerede olursanız olun salavatınız bana ulaşır.

- Allah Teala (C.C) buyurdu: "Bir defa salavat getirene Ben ve meleklerim on defa salavat getiririz."

- Cuma günü ve geceleri üzerime (100) defa salavat getirenin Allah Teala (c.c) otuzu dünyaya, yetmişi ahirete ait olmak üzere yüz hacetini kabul eder.

- Dua ile sema arasında bir engel vardır. Üzerime salavat getirilince engel açılır, dua yerine ulaşır.

- Sünnetimi ihya eden, üzerime salavat getiren, darda kalanlara yardımda bulunanlar kıyamet gününde arşın gölgesinde olacaklardir.

- Sırat üzerinde kalmış, hurma yaprağı gibi tirtir titreyen bir adam gördüm .O anda üzerime getirdigi salavat-i şerife gelip o durumdan onu kurtardı.

- Dün gece acayip bir şey gördüm. Adamın biri Sırat üzerinde düşüp kalkıyordu. O anda üzerime getirdiği salavat geldi. Elinden tuttuğu gibi Sırat'tan geçirdi.

- Meclislerinizi salavat ile süsleyiniz.,

- Kiyamet günü büyük ecir almak isteyen, üzerime salavat getirsin.

- Cuma günü üzerime (80) kere salavat getirenin seksen senelik günahi affolunur.

- Üzerime salavat getirilmeden yapilan hiçbir dua kabul olunmaz.

- Karsilaşan iki mü 'min salavat getirerek musafaha ederlerse, geçmiş ve gelecek günahlari bagışlanir. - Üzerime (100) defa salavat getirene, Allâh (c.c.) bin defa rahmet nazarı ile bakar. Iştiyakla daha fazla getiren için kiyamet gününde şefaat ve şahitlik ederim.

- Üzerime bir günde (1000) defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı gösterilmedikçe ölmez.

- Cuma günü üzerime (100) defa salavat-i serife getiren kimse kıyamette öyle bir nur ile gelecek ki, eğer o nur bütün mahşer ehline taksim edilse hepsine yeterdi.

- Ömrünü boş yere heba eden kisinin kaybettigi zamani telafi etmesi için salavat-i şerife ile meşgul olmalidir. Eger bütün Ömrünü ibadetle geçirmiş olsan sonra bir defa salavat-i serife getirsen, getirdigin salavat bütün ibadetlerinden daha ağır gelirdi. Çünkü sen kendi gücün nispetinde salavat getirmektesin.
Allah Teala da (C.C) Rububiyyeti hesabıyla senin bir salavatına karşılık sana on salavat getirmektedir.Yani Allah Teala(C.C) sana on defa rahmet nazariyla bakmaktadir.

Allah Teala'nin (C.C) kuluna nazar-i rahmeti; insin, cinnin ibadetinden daha hayirlidir. Çünkü Allah(C.C) bir kuluna rahmeti ile nazar edince o kul azaba dûçar olmaz.

- Allah Teala(C.C), perşembe günü ikindi vakti, melekleri salavat-i şerife getirenlerin ismini yazmak için yeryüzüne gönderir. Cuma günü ve gecesi salavat getirmeyi ihmal etmemelidir.

* Salavat-i Şerife dünya ve ahirette insanin derecesini yüceltir. Onu büyük bir nur sahibi kilar. Kazanci en bol bir ticaret kaynağıdır.

alıntıdır

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Naklolunur ki;
Zahidlerden bir kimsenin beşyüz dirhem borç paraya ihtiyacı oldu. O gece; Resulüllah (Sallallahu aleyhi ve sellem) ı Ru’yasında gördü, kendisine buyurdular ki;
-“Ebul Hasan Kisai’ye git. Benim selammımı söyle, O Nişabür’da meşhür bir kimsedir. Her sene onbin fakiri giydirir. Sana beşyüz dirhem versin. Eğer ru’yana inanmaz ise ona de ki; (‘Her gece yüz kere salavat okurdun. Dün gece unuttun.)
O derviş, Ebül Hasan’a gitti. Rü’yasını anlatı. Ebül Hasan önce iltifat etmedi. İlgi göstermedi.
Bunun üzerine derviş:
-“Resulüllah (a.s.v.) buyurdu ki:
-“O na söyle: ‘Her gece yüz salavat okurdun dün gece unuttun.’
Ebül Hasan bunu işitince kendisini tahtından aşağı attı. Şükür secdesine vardı.
Dedi ki;
-“Bu bir sır idi ve Allah-u Teala (c.c.) dan başka kimse de bilmezdi. Buyurun şu bin dirhem, O hazret (a.s.v.) ten haber ve selam getirdiğin için. Şu bin dirhem, ayak ücretin için, şu beşyüz dirhem de O hazret (Sallallahu aleyhi ve sellem) emrettiği için.”
Ayrıca ilave etti:
-“Bir ihtiyacın olunca bana gel” diye rica etti.
Revdatül ulema’da anlatılır:
İmam-i Hasan-i Basri (r.a.) anlatır.
-“Ebu ismet bin Nuh (r.a.) u vefatından sonra Ru’yada gördüm.”
Dedim ki;
-“Ey Ebu İsmet (r.a.) Hak Teala Hazretleri (c.c.) sana ne muamele eyledi.”
Ebu İsmet (r.a.):
-“Beni Afv eyledi.”
Hasen-i Basri (r.a.):
-“Ne sebeble?”
Ebu Yusuf (r.a.):
-“Ne zaman ki o Hazret (sallallahu aleyhi ve sellem) ten Hadisi şerif nakletsem, ism-i şerifini andıkça salavat okurdum. O Salavatların bereketiyle afv edildim.”

alıntıdır

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Ubey Bin Kaab (r.a.) dan rivayet edilir:
Bir kimse Resulullah (aleyhis selam) a sordu:
-“Ya Resulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) Ben her gün çok dualar okurum, zikr ederim. Şimdi Salavat okumanın faziletini de işittim. Bundan sonra okuduklarımın üçte birinde hazretinize salavat okuyup geri kalan zamanda diğer dualarımı yapacağım.”
Resulullah (a.s.v.):
-“Salavatı fazla yaparsan daha iyidir.” Buyurdu.
O kimse:
-“Yarısını sana salavat okuyayım.”dedi.
Resulullah (a.s.v.) buyurdu:
-“Fazla yaparsan daha da faidelidir.”
O kimse:
-“Ya Resulullah (a.s.v.) üçte ikisinde sana salavat okuyup, üçte birinde başka dualar yapayım.” Dedi.
Hazreti Resulullah (a.s.v.) buyurdu:
-“Caizdir. Fakat fazla yapmak sana daha güzeldir.”
O kimse:
-“Hepsini sana salavat okuyayım.”dedi.
Hazreti Resulullah (a.s.v.) buyurdu:
-“Böyle yaparsan, ne dilersen dile o olur. Günahların afv olunur ve kötülüklerin iyiliğe çevrilir.”
İbni Abbas (r.a.) buyurmuştur ki;
-“İnnallaha ve melaiketehü yusallıne…ayeti kerime nazıl olunca Resulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) sevindi. Ve mübarek yüzü gül gibi parladı
Ve (a.s.v.) buyurduki:
-“Beni tebrik edin. Çünkü benim hakkımda bir ayeti kerime geldi ki dünyadan ve içindekilerden kıymetlidir.” Sonra bu ayeti kerimeyi okudu:
İbni Abbas (r.a.):
-“Ya Resulullah (a.s.v.) bu ayeti kerimenin sırrını bize anlatın.” Dedik.
Resulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem) buyurdu ki;
-“Bu ilim gizlidir. Eğer sormasaydınız söylemezdim. Hak teâla (c.c.) bana, iki melek müvekkil etti. Her kim bana salavat okusa, o melekler işitip o kimseye (Allahü Teala seni afv etsin) diye dua ederler. Bu dua’yı bütün melekler duyup (amin) derler. Her kim bana salavat vermezse (Allah-u Teala seni afv etmesin) diye beddua ederler. Bütün melekler işittip (amin) derler.”

alıntıdır

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Rivayet edilir ki;
Bir gün Cebrail (aleyhisselam) Peygamber (Sallallah-ü aleyhi ve selem) e gelerek dedi ki;
-“Ey Allah (c.c.) ın resulü, ben bir melek görmüştüm ki, gökte bir taht üzerinde oturuyor, etrafında yetmiş bin melek saf saf olmuş ona hizmet ediyorlardı. O meleğin alıp vermiş olduğu her nefesten, Allah (c.c.) bir melek yaratıyordu. Şimdi ise, o meleği, kaf dağının üzerine, kanatları kırılmış ağlarken gördüm.
Beni gördüğünde:
-“Bana şefaat eder misin?” Dedi.
Ben:
-“Suçun nedir diye sordum?”
Melek:
-“Ben mi’raç gecesi bulunduğum tahtın üzerinde idim. Muhammed (a.s.) bana uğradığında kalkıp onu istikbal etmedim. Bunun üzerine Allah (c.c.), bana bu azabı verdi ve beni gördüğün gibi buraya koydu.”
Cebrail (a.s.) der ki;
-“Ben onun için Allah (c.c.) a niyazda bulunup, ona şefaat ettim.
Allah (c.c.) bana şöyle buyurdu:
-“Ey Cebrail, ona söyle, Muhammed’e Salat-ü selam getirsin ki, onu bağışlayayım.”
Bunun üzerine o melek sana salat-ü selam getirdi, Allah (c.c.) da onu bağışlayıp kanatlarını ona iade etti.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Adamın birisi Peygember Efendimize (s.a.v.) salâvat getirmezmiş. Bir gece rüyasında Nebiyyi Zişan’i görür. Fakat Resulullah (s.a.v.) kendisine hiç iltifat etmez.
Bunun üzerine adam der ki:
-”Ey Allah’ın Rasulü sen bana kızdın mı?”
Rasulullah (s.a.v.):
-“Hayır.” buyurur.
Adam :
-“Öyle ise niçin bana bakmıyorsunuz?”
Rasulullah (s.a.v.):
-“Çünkü ben seni tanımıyorum.”
Adam :
-“Beni nasıl tanımazsınız? Ben sizin ümmetinizden biriyim. Âlimler sizin ümmetinizi ananın çocuğu bilmesinden daha iyi bildiğinizi anlatırdı.”
Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurur:
-“Gerçek söylemişler: Fakat sen bana salât-u selam getirmez, beni yad etmezsin. Benim ümmetimi tanımam onların bana getirdikleri salât-u selam kadarıncadır.”
Sonra adam uyanır ve düşünür. Rasulullah’a (s.a.v.) her gün yüz kere salât-u selâm getirmeyi kendisine vacip kılar. Bunu da fiilen yapar.
Sonra bir gece rüyasında Rasulullah (s.a.v.) ona şöyle buyurur:
-“Şimdi seni biliyorum. Sana şefaat ederim.”
Çünkü o adam Resulallah’ı sever bir hal almış oldu.
Yüce Allah (c.c) buyurmuştur: “Habibim de ki: Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve suçlarınızı örtsün. Çünkü Allah çok yarlıgayıcı çok esirgeyicidir.”
Kadının biri Hasan-e Basri’ye (r.a.) gelerek dedi ki:
-“Benim genç bir kızım vardı vefat etti. Onu rüyamda görmek istiyorum. Bana bir şeyler öğret de onu yaparak kızımı göreyim.”
Bunun üzerine Hasan-e Basri kadına bu husus için bir şeyler öğretti. Kadın kızını rüyasında üzerinde katrandan bir elbise, boynunda demir halkalar ve ayakları parandaya vurulmuş bir halde gördü.
Bunu Hasan-e Basri’ye bildirince Hasan-el Basri çok üzüldü.
Bir müddet geçtikten sonra Hasan-e Basri (r.a.) kızı cennette başında taç olduğu halde gördü.
Kız Hasan-e Basri’ye şöyle dedi:
-“Beni tanıdınız mı? Ben sana gelip hakkımda şöyle diyen kadının kızıyım.”
Hasan-e Basri (r.a.);
-“Eski halinden gördüğüm bu hale nasıl döndün?” diye sordu.
Kız şöyle cevap verdi:
-“Mezarlığımızdan bir adam geçti. Resul-i Ekrem’e (s.a.v.) bir kere salât-u selam getirdi. Kabristanda beş yüz elli kişi azap içinde idi. Şöyle bir nida geldi: “Bu adamın salât-u selâmı hürmetine onlardan azabı kaldırın.”
Kimya-yı Saadet (İmam-ı Gazali)

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM sizden razı olsun kardeşim selametle kalın.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Süfyan-ı Sevri (r.a.) tavaf ederken bir adamın her ayak kaldırışında ve yere basmasında Resulüllah (s.a.v.) a salâvatı şerife getirdiğini görünce
Ona:
-“Ey falan, sen tesbihi ve tehlili bırakıp Peygambere (s.a.v.) salâvat getirmeye yöneldin. Bu hususta bir bildiğin mi var?” diye sorar.
Adam şöyle cevap verir:
-“Sen kimsin? Allah seni affetsin.”
Süfyan (r.a.):
-”Ben Süfyan-ı Sevrî’yim.” deyince
Adam:
-“Eğer sen zamanının en zahitlerinden olmasaydın ben sana durumumu anlatmaz, seni sırrıma muttali kılmazdım.” diyerek anlatmaya başlar:
Ben, babamla Beytullah’ı ziyaret etmek amacıyla yola çıkmıştım. Yoldaki konaklardan birindeydik ki babam hastalandı. Ona lazım olan hizmette bulundum. Babam vefat edince yüzü simsiyah kesildi.
Ben “İnna lillahi ve inna ileyhi raciun” diyerek yüzünü örttüm.
-”Gözüme uyku geldi, müteessir bir halde uyudum. Rüyamda öyle bir adam gördüm ki onun kadar temiz yüzlü, temiz elbiseli, güzel kokulu birini hayatımda hiç görmemiştim. Bu zat bir ayağını kaldırıp diğerini yere basarak yürüyordu. Babama yaklaşınca yüzündeki örtüyü kaldırıp elini yüzüne sürdü. O anda babamın simsiyah olan yüzü birden bembeyaz kesildi.”
Sonra tam dönüp gideceği sırada eteğine yapıştım.
-“Ey Allahın kulu sen kimsin ki Cenab-ı Hak (c.c.) seninle şu gurbet diyarında babama lütf-u ihsanda bulundu?” diye kendisine sordum.
O mübarek zat şöyle cevap verdi:
-“Sen beni bilmiyor musun? Ben Kur’anın sahibi, Muhammed Bin Abdullah’ım. Baban heva ve hevesine çok uyuyor fakat bana çok salavat getiriyordu. Kendisine bu hal geldiğinde benden yardım istedi. Ben ise bana çok salâvat getirenlerin yardımına koşarım.”
Sonra hemen uyandım. Bir de baktım ki babamın yüzü bembeyaz olmuş.
Amr İbni Dinar ve Ebu Safer’den bir rivayete göre
Rasulallah (s.a.v.) buyurmuştur ki:
-“Bana Salât-u Selam göndermeyi unutan kimse Cennetin yolunu şaşırmıştır.”
Kimya-yı Saadet ( İmam-ı Gazali

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
“Her kim, farz namazını kıldıktan sonra bana on defa salevat okursa, Allah Teala, onun namazını kabul buyurur. Onun bu namazını Adem’e secde eden meleklerden daha üstün meleklerin makamı olan İlliyyine ulaştırır.O makamdan bir melek şöyle seslenir:
-Artık dileğin neyse dile, her dileğin yerine getirilecektir.”

• Vefatımdan sonra sizden kim bana selam gönderirse Cebrail(a.s.) gelir ve bana şöyle der:
-Ya Muhammed! Ümmetimden falan kimsenin sana selamı var.Bana karşılık ben şöyle selam alırım:
-Benden de ona selam olsun.Ayrıca onun için Allah’tan rahmet ve bereket diliyorum.”

• “Kim altından kalkamayacağı güç bir işle karşı karşıya gelirse, üzerime çok çok salavatı şerife getirsin.Çünkü Allahü Teala, üzerime getirilen salavat-ı şerife sebebi ile onun sıkıntılarını, kederlerini giderir, rızkını çoğaltır, Allah’ın yardımı ile muradına nail olur.”

• “Kıyamet gününde, katımda insanların en değerlisi, bana en çok salatü selam getirenlerdir.”
Allah Resulü(s.a.v.) buyuruyor:

• “İsmimi duyunca salavat getirmeyen insanların en cimrisidir.”

• “Adımı duyunca salavat getirmeyen, insanların en
acizidir.”

• “Üzerime salavat getirmeden dağılan bir topluluk pişman olacaklardır.”

• “Adımı duyunca salavat getirmeyen, yüzü koyun sürünsün.”

• “Üç kişi yüzümü göremeyecektir.Ana babasına isyan eden, sünnetimi terk eden, üzerime salavat getirmeyen.”

• “Adımı işitip te salavat getirmeyen, sonu mutsuz kimsesizdir.”

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
“Muhammed isminin anıldığı yerde, işten kimse hemen kendine gelip baş parmağı ile yanındaki parmağını gözlerine sürüp üzerinde gezdirirse, artık o kimse hiç göz ağrısı görmez, onun gözlerine zarar gelmez.”

• “Eğer kalplerin öldüğü gün kalbinin ölmesini istemiyorsan, bir günde on defa şu ilahi isimleri oku: “Ya Hayyu ya Kayyum” Sonra hiç yorulmadan bana her gün salavat getir.”

Allah Teala buyuruyor:
-Ey Muhammed’im! Arş-ı A’la’dan yedi kat yerin altına kadar bütün mülkümü sana feda ettim.Onların hepsi benim rızamı istiyorlar.”

Hazreti Aişe(r.anha) validemiz şöyle buyuruyorlar:
“-Bir hacet gidermenin anahtarı, hacet arz etmeden önce sunulan hediyedir.” Sözlerine devam ederek:

“Allah’a hamd ü senada bulunarak O’nun rızasını almış oluruz. Efendimiz(s.a.v)’e salat ve selamda bulunursak o hacetin gerçekleşmesinde, Allah katında bizlere şefaat ve yardımını sağlamış oluruz. Zira Hakk Teala Kitabı’nda şöyle buyururyor:

“Allah’a yaklaşmak için vesileler arayın.”
Salavat getirmenin fazileti hakkında İmam-ı Şarani Hazretleri şöyle buyuruyorlar:

“-Büyük veli Aliyyül Havass’ın şöyle konuştuğunu duymuştum”: “Allah’tan bir şey isteyeceğiniz zaman,Allah Resulü(s.a.v.)’in adıyla o şeyi isteyiniz ve şöyle dua ediniz”: “Ey Allah’ım! Sevgili Peygamber’in Muhammed Mustafa(s.a.v.) hürmetine senden şunu isterim.” Şeklinde dileğinizi arz ediniz. Çünkü Allah’ın bir meleği vardır ki, bu isteğinizi anında Efendimiz (s.a.v.)’e bildirir ve O’na: “Filanca kişi, şu haceti için senin Allah katında aracı olmanı istemektedir.” der. Hazreti Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in dua ve istekleri Allah Teala tarafından geri çevrilmez.”

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah-u Zülcelal bir ayet-i kerimede şöyle buyurmuştur: “Şüphesiz Allah ve melekleri, peygamberine salat ederler. Ey İman edenler! Siz de O’na salat edin; tam bir teslimiyetle selam verin.” (Ahzab; 56)

PeNYe.Zz

Kayıtlı Kullanıcı
ablacım çok güzel allah razı olsun senden..rabbim kalbimizden gelerek salavat getirenlerden eylesin.Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed :)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Niçin ağlıyorsun?
Kıyâmet günü,
Ümmet-i Muhammed'den
bir kişinin hesabı görülür.
Günahları
(Ağır gelince)
(Cehenneme girmesi)
emr olunur.
Melekler,
kendisini alıp tam
(Cehenneme atacakları)
zaman başlar ağlamaya.
Melekler sorar:
Niçin ağlıyorsun?
Rabbimden ümîdim böyle değildi
Ya nasıldı?
Beni Cehenneme atmaz
zannederdim.
Neden?
Çünkü ben,
(Muhammed aleyhisselâmın)
ümmetinden olan bir
müslümanım
O esnâda
Peygamber Efendimiz
aleyhissalâtü vesselâm
oraya gelir.
Ve cebinden
(bir kâğıt parçası)
çıkarıp,
bu kimsenin
(Sevap kefesine)
bırakır.
Bu defa sevap kefesi
(Ağır basar)
O anda
Hak teâlâdan
meleklere bir nidâ gelir:
Kulumu Cennete iletin!
Melekler bakarlar.
Kâğıtta,
o müslümanın
Resûlullah Efendimize
aleyhissalâtü vesselâm
okumuş olduğu
(Salevât-ı şerîfeler)
vardır.

Young Muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH (c.c.) Razı Olsun..
ALLAHÜMME SALLİ VE SELLİM VE BARİK ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMEDİN Bİ ADEDİ İLMİKE....
Selam ve Dua ile..

berat05

Yönetici
esselamün aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu

esselamün aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu

ALLAH C.C. RAZI OLSUN DEĞERLİ KARDEŞİM

DİLİMİZDEN SALAVATLAR DUALAR EKSİK OLMASIN İNŞALLAH

Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina Muhammed (s.a.v.)

Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Alihi ve Sahbihi veBarik ve Sellim

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı

Paylaşımlarınızdan dolayı Allah cümlenizden razı olsun...

Allahümme salli ala ruhi seyyidina Muhammedin fil ervah.Allahümme salli ala cesedi seyyidina Muhammedin fil ecsad.Allahümme salli ala kabri seyyidina Muhammedin fil kubûr.Allahümme ebliğ ruha seyyidina Muhammedin minni tehıyyeten selaten selama...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH cc razı olsun..

ALLAH (c.c.) Razı Olsun..
ALLAHÜMME SALLİ VE SELLİM VE BARİK ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMEDİN Bİ ADEDİ İLMİKE....
Selam ve Dua ile..

ALLAH C.C. RAZI OLSUN DEĞERLİ KARDEŞİM

DİLİMİZDEN SALAVATLAR DUALAR EKSİK OLMASIN İNŞALLAH

Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina Muhammed (s.a.v.)

Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Alihi ve Sahbihi veBarik ve Sellim

Paylaşımlarınızdan dolayı Allah cümlenizden razı olsun...

Allahümme salli ala ruhi seyyidina Muhammedin fil ervah.Allahümme salli ala cesedi seyyidina Muhammedin fil ecsad.Allahümme salli ala kabri seyyidina Muhammedin fil kubûr.Allahümme ebliğ ruha seyyidina Muhammedin minni tehıyyeten selaten selama...

cümlemizden de Allah celle celalühü razı olsun kardeşlerim hayırlı günler.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt