Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Said-i Nursi Hz (1 Kullanıcı)

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
1 Haz 2007
Mesajlar
564
Tepki puanı
0
Puanları
0
"Said-i Nursi Hz. leri ile aynı koğuşta idik kendisine bir bardak su ikram ettik. Bediüzzaman Hz.leri sırtımı sıvayıp bana dua buyurdu. Cezaevinde Said-i Nursi Hz.leri ile dalga geçmek isteyenleri tehdit ederek kim bu hoca efendiye dil uzatırsa işini bitiririm dedim. Bunu söyleyince Seyda Hz.leri çok keyiflendi

İnegöllü bir sofi kardeşimiz anlattı. Bandırma’da küçücük bir kulübesi olan aynı zamanda o kulübede manavlık yapan 24 saat sarhoş olan hiç kimsesi olmayan bir zat vardı. Kahtalı bir ağabeyimiz devamlı Seyda Hz. lerinden bahsedermiş. Ne kadar ısrar etse götüremezmiş.

Yine bir sohbet esnasında Seyda Hz.lerinden bahseder tekrar gitmesi için ısrar eder.

Kahtalı kardeşimiz kendisi hocalık yapmaktadır. Bandırmalı sarhoş kardeşimize şayet Menzil’e gelirsen kahtaya uğra beraber gidelim demiş. Bandırmalı sarhoş niyetini almış yola çıkmış. Kahta’ya uğrayarak Ömer hocayıda yanına almış doğru Menzil’e vasıl olmuş.

Sarhoş kardeşimiz Seyda Hz.lerinin yanına gider pervasız bir şekilde yanına sokulur mubarek kendisiyle çok ilgilenir 10-15 dk. Seyda Hz.leri ile sohbet eder. Ömer hoca korkusundan direğin arkasından olayları seyreder. Orada bulunan cemaatte bu kimdir diye merak etmektedir. Seyda Hz.lerinin yanından ayrıldıktan sonra Ömer hoca merak eder sorar:
-Sultanımla ne konuştun.

Bandırmalı sarhoş şöyle anlatır.

-Seyda Hz.leri ne iş yaptığımı sordu. Kısaca hayatımı anlattım. Cezaevinde geçen bir olaydan kendisine bahsettim mübarek çok ilgilendi olay şuydu.

Said-i Nursi Hz. leri ile aynı koğuşta idik kendisine bir bardak su ikram ettik. Bediüzzaman Hz.leri sırtımı sıvayıp bana dua buyurdu. Cezaevinde Said-i Nursi Hz.leri ile dalga geçmek isteyenleri tehdit ederek kim bu hoca efendiye dil uzatırsa işini bitiririm dedim. Bunu söyleyince Seyda Hz.leri çok keyiflendi mübarekle konuşmamız böylece sonuçlandı

O gece tövbesini yaptı hamd olsun bandırmalı kardeşimiz tövbekarlar kervanına dahil oldu. Memeleketine döndüğünde küçücük barakası mescid oldu. Dört beş sene daha hayat sürerek Hakka vasıl oldu. Az çalıştı çok kazandı. Said-i Nursi Hz. lerine bir bardak su vermenin bedeli

Birde kendi hatıramı anlatayım
Annemin amcasının oğlu varmış. Ben küçüktüm hatırlamıyorum. Kendisi Said-i Nursi Hz.lerinin talebesiymiş.

Said-i Nursi Hz.lerine evlenmek için izin istemeye varmış mübarek müsaade buyurmamış. Tekrar memleketine dönmüş. Annesinin ısrarlarına dayanamayıp evlenmiş. 6 ay sonra hastalanmış Said-i Nursi Hz.leri o zamanlar Afyon’un Emirdağ kazasında ikamet etmekteymiş mübarek talebelerinden birkaç kişiye emir buyurarak.

-Gidin falan vilayetteki filan kazadaki falan sokaktaki filan evde bizim bir talebemiz vardır siz vardığınızda ölmek üzere olacak Annesine selamımızı söyleyin defn edin gelin. Buyurmuşlar.

Annesi anlatıyor.

-Oğlum evleneli 6 ay olmuştu. Aniden hastalandı. Dışarı çıkardık hastaneye götüreceğimiz sırada. Ellerinde oğlum vefat etti o anda bir jeep geldi içinden 3 – 4 tane genç gelip elimi öptüler. Said-i Nursi Hz.lerinin selamı var başın sağ olsun dediler. Mübareğin selamını alınca benden üzüntü gitti. 6 aylık evli oğlumun acısını unuttum ağlamayı unuttum o gün bu gündür oğlum vefat edeli 45 sene oldu hüzünlendiğim zaman hala ağlayamam

menzil net hadim 1 anlatıyor -15-
 

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Tem 2009
Mesajlar
5,725
Tepki puanı
2
Puanları
0
Yaş
38
S.A. kardeşim...
anlamlı ve güzel bir paylaşım...
Allah c.c. razı olsun...
emeğine ve yüreğine sağlık...
Rabbim hayırlı kullarının dualarını alabilmemizi nasib eylesin...
Selametle kalın...
Dualarda buluşmak dileğiyle...
Allah'a emanet olun..
 

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
1 Haz 2007
Mesajlar
564
Tepki puanı
0
Puanları
0
amin... ALLAH sendende razı olsun kardeşim...
 

-TUANA-

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Haz 2009
Mesajlar
86
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
32
paylaşım için teşekkürler
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt