Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Safer Ayı Hakkında Bilgiye Ulaşamak İsteyenler İçin! (1 Kullanıcı)

Y

YAGMURBEY

BELALARIN 1. KAT SEMAYA İNDİĞİ AY"SAFER AYI"

(Efendimiz SAV bu ayda ölüm hastalığına tutulmuştur)

Safer ayında Levhi Mahfuz'dan birinci kat semaya 320.000 bela inmektedir. Bu belalar ve kazalar sene içine yayılmaktadır. Bir dahaki safer ayına kadar bu 320.000 beladan birinin size isabet etmesinden korunmak isterseniz, aşağıda tarif edilen namazları kılınız, tesbihatları yapınız. Aile efradınıza ve çevrenize de tavsiye ediniz. Bu namazları kılanların, bir dahaki sene aynı güne kadar (üzerine kat'i yazılmış yani ALLAH Teâlâ 'nın C.C., senin üzerinde gerçekleşmesine kesin hüküm verdiği kazalar müstesna) kazalardan korunacağı rivayeti vardır.

Safer ayının ilk ve son çarşamba gününün gecesinde, yani salı gecesi kılınacak namazdır;

(İSLÂM'da gece günden önce gelir. Yani Cuma günü, Perşembe Günü akşam ezanı okunduğunda giriyor)

Niyet ederken ; İnşaAllahü Teala ister Allah(CC) Rızası için...ister
Hacet Namazı..niyetiyle niyetleniriz..
1 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 17 Kevser Sûresi

2 Rekât: Fatiha'dan Sonda; 5 İhlâs Sûresi
3 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 1 Felâk Sûresi
4 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 1 Nâs Sûresi

Safer ayının ilk ve son çarşamba günü, öğlen ve ikindi namazı arasında kılınacak namazdır;

1 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 11 İhlâs Sûresi
2 Rekât: Fatiha'dan Sonda; 11 İhlâs Sûresi

Bu namazdan sonra 100 kere "Yâ dâfia'l-belâyâ, idfâ anna'l-belâyâ, fallâhü hayrun hâfizan ve hüve Erhâmü'r-Râhimin, inneke alâ külli şey'in kadir" okunmalı ve dua edilmelidir.

Yine Korunmak için;

*Ayet-el Kûrsi:
Evden çıkarken ve eve girerken Ayet-el Kûrsi okunmalıdır: Evden çıkarken okuyan her işinde muvaffak olur ve hayırlı işleri başarır. Evine gelince okursan iki Ayet-el Kûrsi arasındaki işlerin hayırlı olur ve fakirliğin önlenir. Bir kimse evinden çıkarken Ayet-el Kûrsi 'yi okursa, Hakk Teâlâ yetmiş Meleğe emreder, o kimse evine gelinceye kadar ona dua ile istiğfar ederler.

Evden çıkarken üç kere: "BİSMİLLAHİ HASBİYALLAHİ LAİLAHE İLLA HÛ ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBİL ARŞİL AZİYM" söylenmelidir.

Safer ayında her gün mutlaka 100 kere "LA HÂVLE VELÂ KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZİYM" denilmelidir.

Günde 100 kere söyleyenden, en hafifi fakirlik olmak üzere 70 çeşit bela, musibet kaldırılır.

**Ayrıca yine safer ayında (ve her zaman) her gün mutlaka günde 100 kere salâvat getirmek lazımdır. salâvat çok bela ve musibetleri çevirir, dünya ve Ahirette kurtuluşuna sebep olur. En EFDÂL Salâvat'ı Şerife:

"ALLAHÜMME sâlli âla seyyidina Muhammedin ve ve âla âlihi ve sahbihi efdâle salevatike ve adade me'lumatike ve bârik ve sellim"

**ALLAH'u Teâlâ'yı devamlı zikretmek lazımdır. Zira ALLAH'u Teâlâ'yı zikretmek en büyük ibadettir, belaları musibetleri çevirir. En efdal zikir "LA İLAHE İLLALLAH" dır.

**Enes bin Mâlik'e RA Peygamberimizin SAV öğrettiği çok tesirli bir dua:
Bu duayı sabah (mümkünse güneş doğmadan) 3 kere ve akşam güneş battıktan hemen sonra okuyan, korkmaya tek layık olan yalnız ALLAH 'tan C.C. korksun . Başta zalim devlet başkanı , şeytan, cin ve insanların şerrinden, büyü ve efsunlardan hiçbiri ALLAH 'ın C.C. izniyle hiçbir şekilde zarar veremez. Hz Osman'dan RA bildirildiğine göre ani belalardanda korunur. Ayrıca Zehir verilse tesir etmez ALLAH 'ın izniyle (hergün okumak lazımdır):

"Bismillahillezi Lâ Yedurrü meâs mihi şey-ün fil-erdi ve lâ fissemai ve hüves semiül âliym"

**KUŞLUK NAMAZI VE KORUNMA (iki,dört,altı,sekiz yada oniki rekât kılınabilir):

-"Her gün, sizin her bir mafsalınız için bir sadaka terettüp etmektedir. Her tesbih bir sadakadır. Her tahmîd bir sadakadır, her bir tehlîl bir sadakadır. Emr-i bi'l-ma'ruf bir sadakadır. Nehy-i ani'l-münker de bir sadakadır. Bütün bunlara, kişinin kuşlukta kılacağı iki rek'at namaz kâfi gelir." Hadis-i Şerif / Müslim, Müsâfirîn 84, (720); Ebu Dâvud, Salât 301, (1286).

-"İnsanda üçyüzaltmış mafsal vardır. Her bir maf sal için bir sadakada bulunması gerekir. Mescidde toprağa gömeceği bir balgam, yoldan bertaraf edeceği, bir engel... Bunları bulamazsa, kuşluk vakti kılacağı iki rek'at namaz!" Hadis-i Şerif / Ebu Dâvud, Edeb 172; (5242).

-ALLAH Teâlâ Hazretleri buyurdu ki: "Ey Ademoğlu! Günün evvelinde benim için dört rek'at namaz kıl, ben de sana günün sonunu garantileyeyim. '' Hadis-i Şerif / Tirmizî, Salât 346, (475).

-"Kim kuşluğun bir çift (namaz)ına devam ederse, deniz köpüğü kadar çok da olsa, ALLAH C.C.günahlarını affeder." Hadis-i Şerif / Tirmizî, Salât 346, (476). (Sadaka Cehennem ateşine perdedir.)
***ALINTIDIR**

al oku bunu anlarsın KARDEŞ..

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
okudum guzel kardeşim...sadece sonda kuşluk namazına ait bazı hadisler gördüm ki, kuşluk namazını bile incelerseniz ihtilaflı bir konu...diger sıralananlara gelince ise delil göremedim...Allah yardımcınız olsun iyi niyyetiniz için

Y

YAGMURBEY

okudum guzel kardeşim...sadece sonda kuşluk namazına ait bazı hadisler gördüm ki, kuşluk namazını bile incelerseniz ihtilaflı bir konu...diger sıralananlara gelince ise delil göremedim...Allah yardımcınız olsun iyi niyyetiniz için
eyvallah KARDEŞ

ben okudum anladım tastik ettim bence sorun yok..

forumu açan cevap vereceğine ben verdim kusuruma bakma KARDEŞ..

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bence diye başlayan bir konu açılmamıştır tarafımdan.
Sözün kime ait olduğu ve Alıntı yaptığım kaynak da özellikle bildirilmiştir.
Yapılması istenen şeyler,kimseyi zarara götürecek şeyler değil ama İster inanır yaparsınız isterseniz yapmazsınız bu kısım da size kalmıştır.
Sözümüz inanlara,nasibi olanlara...
Selametle inşallah...

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Özür dilerim,geç cvp yazma fırsatım oldu ama çok şükür ki cvp veren kardeşimiz olmuş.
Cuma gecesinin ne zaman oldugu tanımlandıgı için arada,sanırım kafanız karıştı.
Salıyı Çarşambaya bağlayan gece çarsamba gecesidir.
Tekrarlamış olayım cevabı...
Geceniz Rasullullahla olsun inşallah...

Safer ayının ilk ve son çarşamba gününün gecesinde, yani salı gecesi kılınacak namazdır;

(İSLÂM'da gece günden önce gelir. Yani Cuma günü, Perşembe Günü akşam ezanı okunduğunda giriyor)

selamün aleyküm kardeşim Rabbim razı olsun çok önemli bir hatırlatma..ama burayı anlayamadım.bu 4 rekatlık namazı çarşambamı cuma gecesimi kılıcaz.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşim.
Rabbim razı olsun bilgilendirdiğiniz için..

ayse64

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederiz allah sizden razı olsun

MARMARA38

Yasaklı Kullanıcı
Bence diye başlayan bir konu açılmamıştır tarafımdan.
Sözün kime ait olduğu ve Alıntı yaptığım kaynak da özellikle bildirilmiştir.
Yapılması istenen şeyler,kimseyi zarara götürecek şeyler değil ama İster inanır yaparsınız isterseniz yapmazsınız bu kısım da size kalmıştır.
Sözümüz inanlara,nasibi olanlara...
Selametle inşallah...
bende size katılıyorum bu konuda..isteyen alır işteyen almaz...ALLAH a emanet kalın cümleten..

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı

berat05

Yönetici
esselamünaleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatuhu

esselamünaleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatuhu

BELALARIN 1. KAT SEMAYA İNDİĞİ AY"SAFER AYI"

(Efendimiz SAV bu ayda ölüm hastalığına tutulmuştur)

Safer ayında Levhi Mahfuz'dan birinci kat semaya 320.000 bela inmektedir. Bu belalar ve kazalar sene içine yayılmaktadır. Bir dahaki safer ayına kadar bu 320.000 beladan birinin size isabet etmesinden korunmak isterseniz, aşağıda tarif edilen namazları kılınız, tesbihatları yapınız. Aile efradınıza ve çevrenize de tavsiye ediniz. Bu namazları kılanların, bir dahaki sene aynı güne kadar (üzerine kat'i yazılmış yani ALLAH Teâlâ 'nın C.C., senin üzerinde gerçekleşmesine kesin hüküm verdiği kazalar müstesna) kazalardan korunacağı rivayeti vardır.

Safer ayının ilk ve son çarşamba günü, öğlen ve ikindi namazı arasında kılınacak namazdır;

1 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 11 İhlâs Sûresi
2 Rekât: Fatiha'dan Sonda; 11 İhlâs Sûresi

Bu namazdan sonra 100 kere "Yâ dâfia'l-belâyâ, idfâ anna'l-belâyâ, fallâhü hayrun hâfizan ve hüve Erhâmü'r-Râhimin, inneke alâ külli şey'in kadir" okunmalı ve dua edilmelidir.

Yine Korunmak için;

*Ayet-el Kûrsi:
Evden çıkarken ve eve girerken Ayet-el Kûrsi okunmalıdır: Evden çıkarken okuyan her işinde muvaffak olur ve hayırlı işleri başarır. Evine gelince okursan iki Ayet-el Kûrsi arasındaki işlerin hayırlı olur ve fakirliğin önlenir. Bir kimse evinden çıkarken Ayet-el Kûrsi 'yi okursa, Hakk Teâlâ yetmiş Meleğe emreder, o kimse evine gelinceye kadar ona dua ile istiğfar ederler.

Evden çıkarken üç kere: "BİSMİLLAHİ HASBİYALLAHİ LAİLAHE İLLA HÛ ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBİL ARŞİL AZİYM" söylenmelidir.

Safer ayında her gün mutlaka 100 kere "LA HÂVLE VELÂ KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZİYM" denilmelidir.

Günde 100 kere söyleyenden, en hafifi fakirlik olmak üzere 70 çeşit bela, musibet kaldırılır.

**Ayrıca yine safer ayında (ve her zaman) her gün mutlaka günde 100 kere salâvat getirmek lazımdır. salâvat çok bela ve musibetleri çevirir, dünya ve Ahirette kurtuluşuna sebep olur. En EFDÂL Salâvat'ı Şerife:

"ALLAHÜMME sâlli âla seyyidina Muhammedin ve ve âla âlihi ve sahbihi efdâle salevatike ve adade me'lumatike ve bârik ve sellim"

**ALLAH'u Teâlâ'yı devamlı zikretmek lazımdır. Zira ALLAH'u Teâlâ'yı zikretmek en büyük ibadettir, belaları musibetleri çevirir. En efdal zikir "LA İLAHE İLLALLAH" dır.

**Enes bin Mâlik'e RA Peygamberimizin SAV öğrettiği çok tesirli bir dua:
Bu duayı sabah (mümkünse güneş doğmadan) 3 kere ve akşam güneş battıktan hemen sonra okuyan, korkmaya tek layık olan yalnız ALLAH 'tan C.C. korksun . Başta zalim devlet başkanı , şeytan, cin ve insanların şerrinden, büyü ve efsunlardan hiçbiri ALLAH 'ın C.C. izniyle hiçbir şekilde zarar veremez. Hz Osman'dan RA bildirildiğine göre ani belalardanda korunur. Ayrıca Zehir verilse tesir etmez ALLAH 'ın izniyle (hergün okumak lazımdır):

"Bismillahillezi Lâ Yedurrü meâs mihi şey-ün fil-erdi ve lâ fissemai ve hüves semiül âliym"

**KUŞLUK NAMAZI VE KORUNMA (iki,dört,altı,sekiz yada oniki rekât kılınabilir):

-"Her gün, sizin her bir mafsalınız için bir sadaka terettüp etmektedir. Her tesbih bir sadakadır. Her tahmîd bir sadakadır, her bir tehlîl bir sadakadır. Emr-i bi'l-ma'ruf bir sadakadır. Nehy-i ani'l-münker de bir sadakadır. Bütün bunlara, kişinin kuşlukta kılacağı iki rek'at namaz kâfi gelir." Hadis-i Şerif / Müslim, Müsâfirîn 84, (720); Ebu Dâvud, Salât 301, (1286).

-"İnsanda üçyüzaltmış mafsal vardır. Her bir maf sal için bir sadakada bulunması gerekir. Mescidde toprağa gömeceği bir balgam, yoldan bertaraf edeceği, bir engel... Bunları bulamazsa, kuşluk vakti kılacağı iki rek'at namaz!" Hadis-i Şerif / Ebu Dâvud, Edeb 172; (5242).

-ALLAH Teâlâ Hazretleri buyurdu ki: "Ey Ademoğlu! Günün evvelinde benim için dört rek'at namaz kıl, ben de sana günün sonunu garantileyeyim. '' Hadis-i Şerif / Tirmizî, Salât 346, (475).

-"Kim kuşluğun bir çift (namaz)ına devam ederse, deniz köpüğü kadar çok da olsa, ALLAH C.C.günahlarını affeder." Hadis-i Şerif / Tirmizî, Salât 346, (476). (Sadaka Cehennem ateşine perdedir.)
***ALINTIDIR**

Tüm kardeşlerimizden Allah c.c. razı olsun

selametle

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Allah razı olsun kardeşim emeklerinize gönlünüze sağlık Allah bizleri bütün kötülüklerden musibetlerden gelmeden esirgeyip korusun inşallah.
Allah hepimiizn yar ve yardımcısı olsun kortuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim.hatırlatmalrınız için birkez daha sağolun

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm hayirli geceler 7 selam ayeti nedir acaba birde bu çarşamba günümü yapacağiz bu suyu ben pek anlayamadim bana biraz açiklarmisiniz
selametle rabbime emanet olun

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm hayirli geceler 7 selam ayeti nedir acaba birde bu çarşamba günümü yapacağiz bu suyu ben pek anlayamadim bana biraz açiklarmisiniz
selametle rabbime emanet olun

Ve aleyküm selam değerli kardeşim,

Söyelemiş olduğu işlemi çarsamba gecesi yapsak iyi olur diyor.
Çarşamba gecesi demek salıyı çarsambaya baglayan gecedir.Mesela şuan Pazartesi gecesindeyiz.
Araplarda gece günden önce gelir.
Bu yazı yazma işi için hocalar ayrı bir kalem kullanıyorlar sanırım.
Ben kendim,selam ayetlerini suya okuyup içme yöntemini kullanacağım durumuma binaen...
İsterseniz siz de bu şekilde yapın..
Ama sonucu bilemem,yazıp için diye buyruluyor kitapta.
İnşallah açıklayıcı olmuştur.
Bu arada ayetleri konuya ekledim,bakabilirsiniz...

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
llah razi olsun...................7 selam ayetleri nedir acaba

Cileli54

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun bu güzel ve icra edilmesi gerekli ibadetleri hatirlatmanizdan dolayi,Allah ifa etmeyi de nasip etsin insALLAH,Sizinle birlikte bütün din kardeslerimizi de Cennet'ine koyup Cemalini göstersin.

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Ravzadakinurun kölesi canim kardeşim.
Emeğine sağlik.allah razi olsun.yolunuz hep açik olsun.selametle kalin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt