Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ş E Y T A N (2 Kullanıcı)

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Peki ne yapar bu şeytan? Yâni nedir bunun gücü? Neyi bece-rebilir müslümanlara karşı? Nasıl destek verebilir kâfirlere?

Mü’minler, inananlar Allah yolunda savaşırlar, kâfirler, küfre*denler de şeytan yolunda savaşırlar.

Evet dünyada her devirde, her dönemde mutlaka bu iki savaş hep olagelmiştir. Biri imanın savaşı, ötekisi de küfrün ve şirkin savaşı.

zaten dünyadaki tüm savaşlar inan-cın savaşıdır. Bu inancın da iki tarafı vardır. Bir tarafta Allah’ın dini yü-celsin, Allah’ın iradesi, Allah’ın yasaları hâkim olsun, egemenlik Allah’a ait olsun için savaşan müslümanlar, öbür tarafta da küfrün, şirkin, insanların yasalarının, insanların egemenliklerinin hâkimiyeti için çırpınan kâfirler, müşrikler vardır

mustafa11

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.mobilyaonarim.com
s a kardeşim

çok iyide yazmışsın
Meselâ bir merkep kaybettin ve onu ararken namazın mı geçti? bilesin ki o merkep senin için şeytandır.
örnek vermişsin ama boş.

senin yazış açına göre.

diyelim ki annen ölüm halinde ölüyor o esnada namazını kaçırdın şimdi annen senin için şeytanmı oldu..

lütfen yazarken örnek verirken dikkatli olalım.

cevap istiyorum...

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Dünya üzerinde belki şeytan taraftarları güçlü görülebilir. Şeytanın hilesi belki güçlü, etkili görülebilir. Şeytan taraftarlarını da yanına alarak tüm dünya egemenliğine soyunmuş olabilir.

Şeytan ve dostları şeytan ve aveneleri tüm dünyayı saltanatları altına almış, tüm dünyaya hâkim olmuş olabilirler. Meselâ o gün Bizans imparatorluğu, bugün Amerika, Avrupa, Rusya, İngiltere, Çin, Japonya şeytanlıkları, daha önce Firavunların şeytanlıkları, daha önce Âd kavminin, Semû-d’un şeytanları, şeytanlıkları ne oldu?

Allah’ın güç ve kudreti karşısında, Azîz olan, Cebbar olan Allah’ın desteğindeki müslümanlar karşısında ne duruma düştüler bir düşünün. Yeryüzünün en büyük şeytanları bile, yeryüzünün en süper orduları, güçleri bile Allah sa*fında yer almış bir avuç müslüman karşısında yok olup gitmiştir

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Rahatsiz Etme Dedikya Kardeşim...

R A H A T S I Z E T M E ..

alexx20

Kayıtlı Kullanıcı
s a kardeşim

çok iyide yazmışsın
Meselâ bir merkep kaybettin ve onu ararken namazın mı geçti? bilesin ki o merkep senin için şeytandır.
örnek vermişsin ama boş.

senin yazış açına göre.

diyelim ki annen ölüm halinde ölüyor o esnada namazını kaçırdın şimdi annen senin için şeytanmı oldu..

cevap istiyorum...

selamun aleyküm öncelikle amacım kimsenin avukatlığını yapmak değil
bişey dikkatimi çekti siz konuyu açan arkadaşın konularına devamlı muhalefet oluyorsunuz arkadaş içindeki Allah sevgisiyle şeytanı ve ondan korunmak için neler yapabileceğimizi kendi meşrebince anlatmaya çalışmış olabilir yanlış bir şey yazabilir ama siz doğrusunu biliyorsanız bildiğinizi burada samimiyet içinde paylaşın ama hakarete varmasın saygı ve sevgi çercevesinde olsun
unutmayın bir gün yağmurda şimşekte sizin için çakar

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
senin işin gücün şeytan hayırdır ne iş

şEYTANIN avukatlığını yapan şahsiyetsiz birine ne cevap verilirki..

Şirket misiniz yoksa..?

arkadaşına yazdığım cevabı sanada aynen iletiyorum.

İnsanı anlamak için alim olmaya gerek yok. Yazdığın tüm konular ; iletmek istediğin tüm mesajlarında değişik kategorizelerle empoze etmeye çalıştığın nifak tohumları gerçekten çok can sıkıcı.

Dini konuları tartışmak bidattır. Bu tip hassas konularda kendi kafana göre yaptığın mesnetsiz yorumların ; Bu tip internet sitelerinde samimi amaçlarla zaten ayan beyan belli olan bu dini daha iyi anlayabilmek ve anladığını Müslüman kardeşleriyle paylaşmak için çaba gösteren değerli insanların bu mütevazi gayretlerini ekarte edebilmek için çalışmalarda bulunuyor olman İslam aleminin yeni karşılaştığı bir mesele değil.

Sen Ya da bir başkası bu tip sorularıyla bir yerelere varılamayacagını ergeç anlayacaktır. Şahsıma karşı kullandığın kelimelere dikkat edersen senin için daha hayırlı olur kanaatinmdeyim.

Beni tartışma yaratarak yıprattığın insanlara benzetme hatasına sakın düşme ; şansını fazla zorlama ; pişman ederim..

BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ.....?

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
s a kardeşim

çok iyide yazmışsın
örnek vermişsin ama boş.

senin yazış açına göre.

cevap istiyorum...

selamün aleyküm Mustafa abi ...benim soruma da cevab veremedi
bu adamın yöntemi bu , cevab veremeyince kıvırmaya ,rahatsız olmaya başlıyor :D muhatabınıda hata kusur aramaya..

bende merak ettim şimdi sorduğunuzu ...:8

bunların galiba bütün hoşgörüleri, müsafehaları sadece EHLİ KİTABA MAHSUSTUR...

bizleri ise kapıdışarı... :A :D

bide Müslümanları şeytanın avukatlığını yapmakla suçluyor ..tıpkı o ehli kitab gibi...onlarda Müslümanlara böle diyo...

sorulara cevab vermeyipte bilmem anlatabildimmi diyo herzamanki gibi

dini konuları tartışmıyoz anlasana be..! sana soru sorduk sen cevab vermekten acizsin

bilmiyosan kibirlenme bilmiyom de o kadar ...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı

Şirket misiniz yoksa..?

İnsanı anlamak için alim olmaya gerek yok. Yazdığın tüm konular ; iletmek istediğin tüm mesajlarında değişik kategorizelerle empoze etmeye çalıştığın nifak tohumları gerçekten çok can sıkıcı.

Dini konuları tartışmak bidattır. Bu tip hassas konularda kendi kafana göre yaptığın mesnetsiz yorumların ; Bu tip internet sitelerinde samimi amaçlarla zaten ayan beyan belli olan bu dini daha iyi anlayabilmek ve anladığını Müslüman kardeşleriyle paylaşmak için çaba gösteren değerli insanların bu mütevazi gayretlerini ekarte edebilmek için çalışmalarda bulunuyor olman İslam aleminin yeni karşılaştığı bir mesele değil.

Sen Ya da bir başkası bu tip sorularıyla bir yerelere varılamayacagını ergeç anlayacaktır. Şahsıma karşı kullandığın kelimelere dikkat edersen senin için daha hayırlı olur kanaatinmdeyim.

Beni tartışma yaratarak yıprattığın insanlara benzetme hatasına sakın düşme ; şansını fazla zorlama ; pişman ederim..

tövbe Yarabbi sen cevab veremiyorsun diye hangi ithamlarda bulundun

Allaha havale ediyorum....

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
şimdide şeytanin Avukatliğini Yapanin Avukatliğina Mi Başladin...

Hohohohohho .. Cok Matrak Haaa

Devam Et Devam Et.....

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
aaaaa.... Yoksa Mustafadamı Sensin...?

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
aaaaa.... Yoksa Mustafadamı Sensin...?

sen beni sürekli kendinle karıştırıyorsun ikiyüzlülük sizin adetiniz, eflatun rengi senin sevdiğin bi renk, avukatlara muhtaç olan sensin, baksana yeri gelince hemen yeni kaydoluyolar yetişiyolar imdadına..

cevab veremedinmi kendine bilmiyorum demeyi yediremiyorsun hakarete, iftiraya başvuruyorsun hemen ee buda malüm sınıfın özellikleridir...

ğğğğğ :D :H:evet

mustafa11

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.mobilyaonarim.com

Şirket misiniz yoksa..?

sen nesinki kimsinki benim şanslarla işim olmaz pişman edermişsin ha et bakalım sen büyücümüsün yoksa şeytanın uşağımısın çok gördük sizin gibilerini çok yapsan yapsan cürmün kadar yaparsın bir dahada öyle tehdit vari konuşma sana tavsiyemdir .....

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
esas

şeytana

Uşaklik

Yapan

Belli....

Sen Ve Arkadaşın...

Yedirmezler Yavrum....

Kafirler Istemesede Allah Nurunu Tamamlayacaktir.

(hani hoş ikinizde aynı şahıssınız ya)

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı

Terbiyesizliğin Lüzumu Yok......

Benim Konularima Mesaj Yazmayin.....

Yüzsüzlüğünde Bu Kadari Olur Yani.........

mustafa11

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.mobilyaonarim.com
esas

şeytana

uşaklik

yapan

belli....

sen Ve Arkadaşın...

yedirmezler Yavrum....

kafirler Istemesede Allah Nurunu Tamamlayacaktir.

(hani Hoş Ikinizde Aynı şahıssınız Ya)

yavrum Dediğin Ben 45 Yaşinda Bir Erkeğim Dikkat Et Sonra Bir Yerlerine Otururum Hazmedemessin Ağir Gelirim..terbiyesiz........

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
esas

şeytana

Uşaklik

Yapan

Belli....

Sen Ve Arkadaşın...

Yedirmezler Yavrum....

Kafirler Istemesede Allah Nurunu Tamamlayacaktir.

(hani hoş ikinizde aynı şahıssınız ya)

hani sen doktorlardan bahsediyordun kendin tedavi olduğun doktorlardır bunlar

pekte mutahasıs oldukları söylenemez..tabi hastalığada bağlı bir şeyde olabilir, bazı hastalıklar kolay tedavi edilmiyo .. geçmiş olsun

gerçi yazdıklarını okuduğum kadarıyla mantığın çalışmıyor

ama söyle şimdi neye dayanarak benim ve Mustafa abin aynı kişi olduğunu iddia ediyorsun ? bunada cevab ver bari...:D

Allah nurunu tamalayacaktır...buda sana bana bağlı değil istismar etme ayeti..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt