Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

S.a bilen varsa cevaplasın allah rızası için (1 Kullanıcı)

zemheri44

Kayıtlı Kullanıcı
ÖNCELİKLE S.A. aranıza kabul buyurursanız ben kendimi tanıtayım malatyadan bir kardeşinizim cok merak etmekle birlikte cevabını bulamadıgım bir konu var bilenler ALLAH rızası için cevap yazarsa sevinirim şimdi ölünce kabirde münker nekir melekleri geldiğinde bizlerle hangi dilde konuşacaklar birde mahşer yerinde insanlıgın ortak dilimi olacak veya herkes arapcamı konuşacak yada her ümmet yani her millet kendi dilindemi anlayacak cahilliğimden dolayı şimdiden özür dilerim ama ögrenmek istiyorum

feryal19

Kayıtlı Kullanıcı
a.s.benim bildiğim kadarıyla ahirette arapça dili konuşulacak
sizlerde görüşlerinizi paylaşabilirsiniz

belmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.beslermobilya.com
a.s kardeşim güzel bi konuya değinmişsin benimde bu konuda bilgim yok inşallah sayenizde bilgi sahibi olurum...

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
aleylküm selam kardeşim gerçekten güzel bir soru sormuşsun daha önce duymamıştım ama ruhun dili yoktur. Nasıl ki elektrik hangi şeye girerse ona göre görevini yapıyor. Örneğin buz dolabında soğuk, fırında sıcak, lambada ışık, bilgisayarda bilgi olabiliyor. Ayrıca hava zerreleri bütün dünya dillerini bize aktarabiliyor. Ben bu dili hiç duymadım demiyor. Dil taddığı, kulak duyduğu, göz gördüğü her şeyi fark eder ve ilk defa olması onun işitmesine, tadını almasına ve görmesine engel olmaz. Bunlar gibi ölen bir insanı, nasıl anlaması gerekiyorsa o dille Allah onu imtihan eder. İlk defa duyduğu bir şeyi anlamasına asla engel yoktur. Dünyada bile bunların örneğini gördüğümüze göre ahirette en ileri derecede olabilir.

Ancak hesabın ve cennette konuşulacak dilin Arapça olduğu bildirilmiştir. Konuşmanın Arapça olması Ruhun anlamasına engel olmaz.

umarım azda olsa açıklayıcı olmuştur

sewim

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun bilgileriniz için

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu"
bende arapça olarak biliyorum.malatyalı olduğunuzu yazmışsınız.oradamı yaşıyorsunuz?

zemheri44

Kayıtlı Kullanıcı
s

s

TORESSA kardeşim ALLAH RAZI OLSUN gercekten uzun zamandır cevabını bulamadıgım bir konuydu bilgilerin beni cok aydınlattı HA BU ARADA SORMUŞTUN KARDELELE kardeş ewet malatyada yaşıyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt