Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Risaleleri Kuran Harfleriyle Hiç okudunuzmu? Yani Osmanlıca Şekliyle (1 Kullanıcı)

apsef

Kayıtlı Kullanıcı
Normalde Risaleyi herkes okunsun diye günümüzde Latince şekilde yazılmıştır eserler. Peki hiç eserleri birde Kuran harfleriyle yazılmış şekilde okudunuzmu? Ben şahsen kendim öğrendim,okudum ve halen okumaktayım. Ve Latince yazılmış olanlarla Kuran harfleriyle yazılmış olanlar arasında bir fark gördüm. Latince okuduğumda sanki sıradan bir roman okuyor gibi oluyorum ve hiçte etkisi olmuyor. Ancak Kuran harfleriyle yazılmış olan eserleri okumaya başlayınca daha istekli ve esrarengiz bir olayın peşinden gidiyormuş gibi bir hisse kapılıyor insan. Çünkü orda hem okumaya çalışıyorsun hemde eserdeki yazılanları daha dikkatçe okuyorsun. Eğer öyle bir fırsatınz varsa birde Kuran harfleriyle yazılmış olanları okumayı çalışın aradaki farkı göreceksiniz. Selam ve Dua ile

Sehid

Kayıtlı Kullanıcı
Ben okudum hiçde sizin dediğiniz gibi bir şey hissetmedim hep aynı oldu.Daha önce ne anlıyorsam şimdide aynısı oldu.Ne olacak şimdi.

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
Normalde Risaleyi herkes okunsun diye günümüzde Latince şekilde yazılmıştır eserler. Peki hiç eserleri birde Kuran harfleriyle yazılmış şekilde okudunuzmu? Ben şahsen kendim öğrendim,okudum ve halen okumaktayım. Ve Latince yazılmış olanlarla Kuran harfleriyle yazılmış olanlar arasında bir fark gördüm. Latince okuduğumda sanki sıradan bir roman okuyor gibi oluyorum ve hiçte etkisi olmuyor. Ancak Kuran harfleriyle yazılmış olan eserleri okumaya başlayınca daha istekli ve esrarengiz bir olayın peşinden gidiyormuş gibi bir hisse kapılıyor insan. Çünkü orda hem okumaya çalışıyorsun hemde eserdeki yazılanları daha dikkatçe okuyorsun. Eğer öyle bir fırsatınz varsa birde Kuran harfleriyle yazılmış olanları okumayı çalışın aradaki farkı göreceksiniz. Selam ve Dua ile

aynen katılıyorum.İkisi arasındaki farkı hissettim.Kuran ı Kerim harfleriyle okuyunca daha çok manevi lezzet alınıyor..
selametle kardeşim.

Bi_iznillah

Kayıtlı Kullanıcı

"Latince okuduğumda sanki sıradan bir roman okuyor gibi oluyorum ve hiçte etkisi olmuyor"

bu nasıl söylenebilir çok şaşırtıcı....
kişisel fikriniz olarak kabul ediyorum....
çok çok çok değerli eserler....
hangi dilde olursa olsun çok değerliler...
keşke her dile çevrilebilselerde herkesler okusa....

hayırlı bayramlar...

MÜLAKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleykum ....değerli kardeşlerim sizleri çok ama çok seviyorum .said nursinin nuru ile ilgilendiğiniz içinde sizlere allahın huzurunda teşekkür ederi. şüphesiz said nursi hz leri bize en yakın allah dostu idi medresi yusufun talebesi allahın evliya kulu idi.

Osmanlıca arapça latince bunları bir kenara bırakalımda said nursi o mübarek bir şeyler söylemiş onları tatbik edebildinizmi inşallah..

ölmeden önce ölün diyor islamın şartı 7 dir diyor....

Imamı gazalı ,yunus emre,aziz mahmut hüdayi,mevlana ve diğer evliyalar hep aynı şeyi söylüyorlar ölmeden önce ölün diye nedir bundan kasıt .kur anda farz olan ruh teslimini gerçekleştirin ki sıratı müstakım üzerinde seyri suluk yapabilesiniz...

Risalet nurları da yunus un şiirleri mevlananın mesnevisi ibrahim hakkı hazretlerinin marifet namesi gibi allahın yazdırdığı nurlardır...

Bugun herkes yunusun şiirleri bakıp okuyup ay!ne güzel yazmış deyip geçiyor ama şunu görebilen varmı orda çok derin konuları ve kur anın konuları nı bize anlatmaya çalışmış.....

Mesnevide kur an konularını açıklar..

Risalet nurlarıda hepside ...

Allah onlardan razı oldu olarda allahtan ..

Peki ya bizler !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Esselamun aleykum ...

Ibrahim yılmaz
allahın üniversitesi
üniversity of allah

Kralrua

Kayıtlı Kullanıcı
direk kuran okusanız olmazmı hem kabirde ahirette size yardımcı olur
anlamadığınız seye neye kafa yoruyonuzki degilmi ama

Kardeşim Saçmalamak Sana Görev Olarak Mı Verildi Risal-i Nur Okuyan bir kişi Kur'an ı Kerim İde Elbette Okuyordu Risal-i Nur Konusunda Hiç Bir Bilgin Olmadan Yorum Yapman Yanlış ...

nurani

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim Saçmalamak Sana Görev Olarak Mı Verildi Risal-i Nur Okuyan bir kişi Kur'an ı Kerim İde Elbette Okuyordu Risal-i Nur Konusunda Hiç Bir Bilgin Olmadan Yorum Yapman Yanlış ...

sonuna kadar haklısınız, size katılıyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt