Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Risale Nuru Anlamak (1 Kullanıcı)

meral78

Kayıtlı Kullanıcı
:a07:Risaleyi anlamak biraz zor olabilir,bende birzamanlar anlamamaktan yakınıyordum.Ne zamanki sohbetlere katıldım ve evdede tekrarını yaptım ve birde rabbime bana yardımcı olması için niyazda bulundum,işte şimdi daha iyi anlıyorum. Yeterki isteyelim.........Allah neler neler nasip ediyor(allah(cc)nin selamı ve rahmetini üzerinize olsun).:a16:

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
bende ing. versiyonlarından yararlanmıştım... diğer türlü anlamak zor en azından bana öle geldi , çok çok fazla eski kelime var... ing. versiyonları çok daha anlaşılır bir çeviri olmuş...

meral78

Kayıtlı Kullanıcı
bende ing. versiyonlarından yararlanmıştım... diğer türlü anlamak zor en azından bana öle geldi , çok çok fazla eski kelime var... ing. versiyonları çok daha anlaşılır bir çeviri olmuş...
selametle kal güzel kardeşim.

misbah_ı_nevvar

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim okumakla birlikte ezberlerseniz o hakikateler zerrelerinize nüfuz eder..
Hem üzülmeyinz zira üstadımız "güzel bir bahçeye giren biri eli uzandığı kadar istifade eder"demiştir.
Siz farkında olmasaınzda istifadeniz olur..

mehves

Kayıtlı Kullanıcı
İman ve küfür muvazeneleri kitabını okuyorum ilk başlarda anlamakta zorlanıyordum ama şimdi daha iyiyim benim yeni okuyanlara tavsiyem altında sözlüğü olanla başlamaları zamanla bir çok kelime öğreniyosun ilerleyen zamanlarda diğer kitaplarını da okurum inşallah.tek iyi olmayan nokta şu ki yalnız okuyorum.

taner42

Kayıtlı Kullanıcı
okudukça açılıyor diyolar büyüklerimiz inşallah banada açılır.

tufan_78

Kayıtlı Kullanıcı
evet okudukça insan anlıyor.bend eilk basta zorlanırım diye dusunuyordum.ne yaparım ne ederim diye düşünüyordum.ama Rabbimin izniyle hamdolsun bugun anlıyorum.her kelimesini olmasada en azından o cumlede ne denılıyor anlayabiliyorum..
şu an sözleri okuyorum 25.sözdeyım inşallah.
Allah herkese nasıp etsin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt