Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

RESULULAH in (S.A.V) aglamasi (1 Kullanıcı)

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı
RESULULAH in (S.A.V) aglamasi

Resulullah (s.a.v) bir gece zevcesi Ümmü Seleme´nin evinde idi. Gece yarisi uykudan kalkip evin karanlik bir kösesinde dua ve aglamakla (Allah´a yalvarip yakarmakla) mesgul oldu. Ümmü Seleme, Resulullah (s.a.v)´i yataginda görmeyince kalkip onu aramaya koyuldu. Bir de bakti ki Resulullah (s.a.v) evin karanlik bir kösesinde durup ellerini göge kaldirmis, aglayarak Allah´a söyle yalvarip yakariyor:

- "Allah´im! Bagisladigin nimetleri benden esirgeme. Beni, düsmanlarin bana gülmek vesilesi kilma, kiskançlari bana musallat etme. Allah´im!Beni onlardan kurtardigin kötülük ve çirkinliklere geri çevirme. Allah´im! Beni hiçbir zaman ve hiçbir an kendi basima birakma; kendin beni her seyden ve her afetten (beladan) koru."

Ümmü Seleme Resulullah (s.a.v)´in bu durumunu görünce aglayarak kendi yerine döndü. Resulullah (s.a.v) Ümmü Seleme´nin aglama sesini duyunca, ona dogru gidip aglamasinin sebebini sordu. Ümmü Seleme söyle dedi:

- "Ya Resulellah! Senin aglaman beni aglatti. Sen neden agliyorsun? Siz Allah katinda olan onca büyük makam ve yakinliginiza ragmen Allah´tan böyle korkuyorsunuz, Allah´tan bir an bile sizi kendi basiniza birakmamasini istiyorsunuz, o halde vay bizim halimize!"

Resulullah (s.a.v) onun sözüne karsilik söyle buyurdular:

- "Nasil korkmayayim, nasil aglamayayim, nasil kendi akibetimden korkmayayim, nasil kendi makam ve mevkime güveneyim! Oysaki Allah Teala, Hz. Yunus´u bir an kendi haline birakti ve onun basina gelmemesi gereken sey geldi!"

gul_sevgiliye

Kayıtlı Kullanıcı
RE: RESULULAH in (S.A.V) aglamasi

ya cok güzeldi Allahcc sizden razı olsun kardeşim.
bizler nasıl korkmayalım nasıl ağlamayalım!!!

nurettin

Kayıtlı Kullanıcı

ZERRİN KARDEŞİM BAKIN SİZİN BU SOHBETİNİZ BENİ ÇOK ETKİLEDİ ACABA BİZ ALLAHIN KULLARI ALLAH DAN NASAIL KORNKUYORUZ KORKSAK KÖTÜLÜK YAPMAYIZ İNSANLARA SEVGİYLE BAKARIZ ONLARI MUTLU ETMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMALIYIZ.ALLAH RASÜLÜ HEP BUNU YAPMIŞTIR BİZ NEDEN YAPMIYALIM .BİZ ONUN ÜMMETİ DEĞİLMİYİZ ÜMMETİYİZ KENDİMİZİ YARGILAMAMIZ LAZIM BEN KİMİM DİYE.ALLAH RAZI OLSUN .. BU YAZINDAN DOLAYI ..RABBİME EMANET OL..SELAMETLE

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

muhteşem super RAbbim akibetimizi hayıra cıkarsın.YA nicedir halimiz kim bilir.B)

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

gul_sevgiliye yazdı:
ya cok güzeldi Allahcc sizden razı olsun kardeşim.
bizler nasıl korkmayalım nasıl ağlamayalım!!!

saol kardeşim. Rabbim sendende razı olsun.. B)

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

nurettin yazdı:
ZERRİN KARDEŞİM BAKIN SİZİN BU SOHBETİNİZ BENİ ÇOK ETKİLEDİ ACABA BİZ ALLAHIN KULLARI ALLAH DAN NASAIL KORNKUYORUZ KORKSAK KÖTÜLÜK YAPMAYIZ İNSANLARA SEVGİYLE BAKARIZ ONLARI MUTLU ETMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMALIYIZ.ALLAH RASÜLÜ HEP BUNU YAPMIŞTIR BİZ NEDEN YAPMIYALIM .BİZ ONUN ÜMMETİ DEĞİLMİYİZ ÜMMETİYİZ KENDİMİZİ YARGILAMAMIZ LAZIM BEN KİMİM DİYE.ALLAH RAZI OLSUN .. BU YAZINDAN DOLAYI ..RABBİME EMANET OL..SELAMETLE

RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLUR İNŞAALLAH. SAOLUN.. O'NA LAYIK BİR ÜMMET OLMAK DİLEĞİYLE..
ALLAH ' A EMANET OLUN.. SELAMETLE..

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
muhteşem super RAbbim akibetimizi hayıra cıkarsın.YA nicedir halimiz kim bilir.B)

amin abim.. kimbilir abim kimbilir... B)

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

B)

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzeldi kardeşm allah senden razı olsun

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN...ELİNE SAGLIK...SELAMETLE..

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN...ELİNE SAGLIK...SELAMETLE..

saol abim. cümlemizden inşaallah. Allah ' a emanet ol...

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun Zerrincim.Ne güzel bir duygu rabbimizin huzuruna çıkıp ağlayabilmek.Rabbim bizede yürekten ağlayabilmeyi nasip etsin inşallah.

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

tugba_m yazdı:
Allah razı olsun Zerrincim.Ne güzel bir duygu rabbimizin huzuruna çıkıp ağlayabilmek.Rabbim bizede yürekten ağlayabilmeyi nasip etsin inşallah.

amin canımmm.. Rabbim sendende razı olsun...

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

:(:(:(...canım benim ALLAH (CC) senden razı ve hoşnut olsun...çok çok güzel...Rabbim Habib-i Kibriya'ya layık ümmet olmayı bizlere nasip etsin....selam ve dua ile...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM AFFET NE OLUR AFFET.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

"Nasil korkmayayim, nasil aglamayayim, nasil kendi akibetimden korkmayayim, nasil kendi makam ve mevkime güveneyim!
s.a
bunu söyleyebilen varmı gerçekten.allah razı olsun.aeo;)

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

ETKİLENMEMEK MÜMKÜN DEĞİL...ALLAH RAZI OLSUN....

RABBİM MECCANEN AF ETTİĞİ KULLAR ARASINA BİZLERİDE DAHİL EYLESİN...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt