Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ramazan yaklasiyor - Reklamlara dikkat edin! ( güzel bir mektup ) (1 Kullanıcı)

evindar

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum,

"Allah hepimizi bu mubarek aya eristirsin"
duasiyla baslayarak onemli bir konuya deginmek istiyorum:

Her sene Ramazan ayinda iftara yakin bir vakitte malum bircogumuz guzel programlar seyretmek icin ve ezan vaktini ogrenmek icin televizyonlarimizin basina gecmekteyiz. Normal zamanlarda her turlu ciplak kadin bedenlerini kullanarak bizlerin duygularimizi somuren ve dine, Islam'a her turlu zarar vermeyi amaclayan televizyonlarin bile fazla izlenme ugruna sozde "dini" programlar yayinlamaktadirlar.Peki bunda ne zarar vardir? Tabii ki, bos ve zararli programlar yayinlayacaklarina bu tip programlar yayinlamasi daha guzeldir.Bunda denecek birsey yok.Ama bu televizyon programlari her nedense Ramazan bittikten sonra eski hallerine donmekte ve dini programlar yapan televizyonlara "dinci" gozuyle bakmaktadirlar.Bu gozle bakan televizyonlarin kendi "reyting"leri ugruna dinimizi alet etmelerini yadirgiyorum ve sizlerden bu televizyonlari izlememenizi rica ediyorum.

Ama asil dikkat edilmesi geeken nokta sudur ki: Ramazan ayinin gelmesiyle insanlarin dinine olan bagliligini, bircok gunahi oldugu halde sirf Allah emretti diye, Allah rizasini kazanmak icin oruc tutan insanlarin, yani bizlerin duygulari maalesef somurulmektedir. Ornek verelim:

Bir kola reklami vardi gecen sene. Bu kola firmasi her sene ayni somuruyu yapiyor zaten. Arka plana Yunus Emre'nin "Sordum Sari Cicege" ilahisinin melodisi bulunmakta ve Ramazan sofrasi hazirlanmaktadir. Herkes ezanin okunmasini bekliyor ve ezan okununca ilk olarak hemen kolalar aciliyor.Sonra da herkes guleryuzle beraber yemeklerini yemege basliyorlar.

Iste duygu somurusu olan reklamlardan sadece birisi. Nerede "Sordum Sari Cicege" nerede bu kola firmasi? Nerede iftar, nerede bu kola firmasi? Yakindan uzaktan alakasi bile yok!

Somuruluyoruz arkadaslar, dini duygularimiz somuruluyor!

Dikkat edelim arkadaslar! Allah rizasi icin yaptigimiz iftari Israil'e yardim eden bir yahudi sirketinin urunuyle acmayalim bari, degil mi?

Bu arada merak ettiniz, bu kola firmasi hangisi diye?

Evet, aklinizdaki firma! Ismini bi telaffuz etmeye gerek yok!

Allah hepimizin Ramazan ayini mubarek eylesin.

Amin.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net
RE: Ramazan yaklasiyor - Reklamlara dikkat edin! ( güzel bir mektup )

A.S. HAKLISIN BEN DE ÇOK SİNİR OLDUM O REKLAMA.BU KADAR RİYA İNSANI DELİRTİYOR.KOLAYI NORMALDE İÇMEDİĞİMİZ GİBİ,BÖYLE MÜBAREK GÜNLERDE DE İÇMEYELİM.ALLAH RAZI OLSUN.A.E.O.B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

ve aleyküm selam ablam.. bu mühim meseleyi gündeme getirdiğiniz için Rabbim razı olsun..gerçekten de durum böyle.. bahsettiğiniz firma bile, israile açıkça yardım etmesine rağmen hala müslümanlar üzerinden ticari rant elde etmeye çalışıyor ve bu uğurda da çok nefret ettikleri dinimize bile sözümona ''hoşgörüyle bakıyor'' tablosu çizmeye çalışıyorlar ki, bu, riyanın en büyüğüdür.. sadece bu değil birçok yahudi sempatizanı ve destekçisi firma ve markada bu komik tabloyu görmek mümkün.. Ramazan ayında bizlere ''dini bakışları'' ticaret uğruna değişiyor (!) her nedense... müslümanlar, bu konuda çok dikkatli ve uyanık olmak zorundalar...

Allah razı olsun ablam.. inşallah amacına ulaşır bu uyarınız. Rabbime emanet olun. selam ve dua ile.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razi olsun. Haklisiniz her ramazanda bu cikiyor cok sinir birsey ya.

Dualarad bulusmak uzere , hayirli geceler.

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm ~ADALETIMAHZA , ~aliye_aliye, ~m_muaz , ~Tugbis kardeşim,

Vaad edilen zamanı yaşadığımız bu zaman diliminde bir Müslüman olarak çok dikkatli ve duyarlı olmamız lazım .

ALLAH-Ü TEALA ( C.C ) hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

selamünaleyküm

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

esselamun aleyküm kardeşim
Önemli bir onuya değinmişsiniz Rahman razı olsun.Müslüman olarak uyanık olalım inş.İnsanlarımızın aldığı kolayla kardeşlerimizin kanı akmasın aman dikkat edelim kardeşlerim selam ve dua ile...

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

zynp_rukiye yazdı:
esselamun aleyküm kardeşim
Önemli bir onuya değinmişsiniz Rahman razı olsun.Müslüman olarak uyanık olalım inş.İnsanlarımızın aldığı kolayla kardeşlerimizin kanı akmasın aman dikkat edelim kardeşlerim selam ve dua ile...

Rabbimizin hepimizden razı olması duası ile.

selamünaleyküm

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

B)

l@l

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamü Aleyküm
çok güzel duyarlı bi paylaşım olmuş, emeğine sağlık

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

l@l yazdı:
Esselamü Aleyküm
çok güzel duyarlı bi paylaşım olmuş, emeğine sağlık

selamünaleyküm kardeşim,

bir müslüman olarak çok daha duyarlı olmamız duası ile. Bu vesile ile Cumamız mübarek olsun.

selamünaleyküm

emine364

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.

BEN BU FİRMALARIN İSRAİLE HİZMET ETTİKLERİNİ BİLMİYORDUM VE BİRÇOK MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZ İŞİN GERÇEK ASLINI BİLDİĞİNİ ZANNETMİYORUM.KABUL EDİYORUM Kİ BU BENİM İSLAMA KARŞI SORUMSUZLUĞUMDAN KAYNAKLANIYOR.AMA ŞİMDİ ÖĞRENDİM VE BENDE ARTIK BU FİRMALARIN MALLARINI SATIN ALMAYACAĞIM AMA KAHVE ALIŞKANLIGINI NASİL AŞARIM BİLMİYORUM :)
m_muaz KARDEŞİM RESİM ÇOK GÜZEL VE BENİ GERÇEKTEN ETKİLEDİ BUNDAN DONRA DAHADA DİKKATLİ OLMAYA ÇALIŞACAĞIM VE ÇEVREMDEKİLERİ UYARACAĞIM SİZDE BİLGİLİ KİŞİLER OLARAK FORUMLARDA BU FİRMALARLA İLĞİLİ DAHA ÇOK KONU AÇARSANIZ BİZDE BİLGİLENMİŞ OLACAGIZ SANIRIM
PAYLAŞIMINIZ VE BU DENLİ ÖNMELİ KONUYU VURGULADIGINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
HAYIRLI GÜNLER

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

emine364 yazdı:
s.a.

BEN BU FİRMALARIN İSRAİLE HİZMET ETTİKLERİNİ BİLMİYORDUM VE BİRÇOK MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZ İŞİN GERÇEK ASLINI BİLDİĞİNİ ZANNETMİYORUM.KABUL EDİYORUM Kİ BU BENİM İSLAMA KARŞI SORUMSUZLUĞUMDAN KAYNAKLANIYOR.AMA ŞİMDİ ÖĞRENDİM VE BENDE ARTIK BU FİRMALARIN MALLARINI SATIN ALMAYACAĞIM AMA KAHVE ALIŞKANLIGINI NASİL AŞARIM BİLMİYORUM :)
m_muaz KARDEŞİM RESİM ÇOK GÜZEL VE BENİ GERÇEKTEN ETKİLEDİ BUNDAN DONRA DAHADA DİKKATLİ OLMAYA ÇALIŞACAĞIM VE ÇEVREMDEKİLERİ UYARACAĞIM SİZDE BİLGİLİ KİŞİLER OLARAK FORUMLARDA BU FİRMALARLA İLĞİLİ DAHA ÇOK KONU AÇARSANIZ BİZDE BİLGİLENMİŞ OLACAGIZ SANIRIM
PAYLAŞIMINIZ VE BU DENLİ ÖNMELİ KONUYU VURGULADIGINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
HAYIRLI GÜNLER

selamünaleyküm kardeşim,

biz müslümanların her konuda çok dikkatli ve uyanık olmamız lazım atalarımız boşuna dememiş " su uyur düşman uyumaz " diye. Adamlar tv leri ile evimizin içine girmişler yarışma programları , pembe diziler ... hele şimdi Ramazan-ı Şerif ayında güya özel program yapacaklar dikkat edin bunların hepsi bizleri uyutmak için. Hepimiz inşaALLAH bol bol ibadetlerimizi yapabiliriz. Kaza namazı olan kardeşlerim kaza namazlarını kılabilirler , kazası olmayan kardeşlerimiz nafile namazlara devam edebilirler.

Dün akşam islami yayın yapan kanallarda bile bu reklam dönüp durdu lütfen kardeşlerim ne alıp içelim ne de bu insanlara rayting yaptıralım.

İnşaALLAH hepimiz için en güzel şekli ile eda edebileceğimiz bir Ramazan-ı Şerif geçirebilmek duası ile.

selamünaleyküm

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
Evet Aslinda çok Bağimli Olduk Kolaya.kola Bir Içkidir Arkadaşlar Biliyor Musunuz.bağimli Hale Gelmemizin Sebebi Bu.her Yemekte:şimdi Kola Olsa Da Içsek.olmazsa Olmaz.dediğimiz Oluyor.içeriğinde Beyin Hücrelerini Zedeleyecek Bir çok Madde Var Inaniyorum.farkindaysaniz Içindekiler Kisminda Her şey Yazmiyorlar.ona Kola Tadi Veren Daha Ilginç Bir şey Var.art:bunu Da Paylaşmak Istiyorum.duydunuz Mu Hiç Bilmiyorum Ben De Kulaktan Duydum Paylaşayim Sizinle.isim Vereceğim:coca Cola Nin Tersten Okunuşu::(haşa)tanri Yok Ilah Yok Peygamber Yok Demekmiş Arapça Olarak.sanirim Bunu Zaman Gazetesi Konu Edinmişti.yani Tamamen Müslümanlara Yapilan Bir Hareket Gibi Geldi Bana .neyse çok önemsemeyin Sadece Duydum Paylaşmak Istedim.içmeyin Kola.ben De Içmeyeceğim Artik

songul

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamün Aleyküm bende derim dikkat ama bi sorum var kardeşler onlara neden yardım edilemiyo anlamış değilim yani filistinli müslüman kardeşlere nerde peygamberLİK dönemi nerde şimdiki zamane devri yazık bizeki bişiy yapamıyoz ALLAH cümlemizi affetsin Ramazanı şerif cümlemize hayırlı olsun RABBIM günahlarımızı bağışlasın inşallah AMİİİN! haaa colaya gelince evde sözün geçmezse o eve girer sizde içersiniz yarım yamalak ramazanı tamamlıyoruz ALLAH tamamınıda nasip etsın inşallah !

maxim1907

Kayıtlı Kullanıcı
güzel bir konuya değinmişsin allah (c.c) senden razı olsun

maxim1907

Kayıtlı Kullanıcı
Evet Aslinda çok Bağimli Olduk Kolaya.kola Bir Içkidir Arkadaşlar Biliyor Musunuz.bağimli Hale Gelmemizin Sebebi Bu.her Yemekte:şimdi Kola Olsa Da Içsek.olmazsa Olmaz.dediğimiz Oluyor.içeriğinde Beyin Hücrelerini Zedeleyecek Bir çok Madde Var Inaniyorum.farkindaysaniz Içindekiler Kisminda Her şey Yazmiyorlar.ona Kola Tadi Veren Daha Ilginç Bir şey Var.art:bunu Da Paylaşmak Istiyorum.duydunuz Mu Hiç Bilmiyorum Ben De Kulaktan Duydum Paylaşayim Sizinle.isim Vereceğim:coca Cola Nin Tersten Okunuşu::(haşa)tanri Yok Ilah Yok Peygamber Yok Demekmiş Arapça Olarak.sanirim Bunu Zaman Gazetesi Konu Edinmişti.yani Tamamen Müslümanlara Yapilan Bir Hareket Gibi Geldi Bana .neyse çok önemsemeyin Sadece Duydum Paylaşmak Istedim.içmeyin Kola.ben De Içmeyeceğim Artik

kola da 0,150 g/l kafein, şeker, su, renklendirici, fosforik asit,
var arkadaşım onu ben ekliyim senin yerine + bağımlılığı yapan kafeindir.

Saygılar...

evindar

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşlerim,

Ramazan-ı Şerif ayı yaklaşırken bu konumu aktif etmek kulluk vazifem diye düşündüm... Herkesi duyarlı müslüman olmaya davet ediyorum...

selam ve dua ile...

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam kardeşim
gerçekten çok önemli bir konuya değinmişsin, Allah razı olsun..
bu tip sömürülere malesef hayatımızın her anında tanıklık ediyoruz
Rabbim her şeyin farkında olan kullarından eylesin inşaallah :a03:
selametle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt