Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun... (1 Kullanıcı)

garibullah

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamün aleyküm ve rahmetullahi ve berakatüh. Bu mübarek gün tüm müslüman alemine hayırlı olması dileği ile. hayırlı bayramlar

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
sağol hafize anneciğim..sizin gibi bir anne herkes başına hafize anneciğim:a29:

papatya_resimleri_06.jpg

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm hafize annem ve değerli kardeşlerim;
Bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını temenni ederim..Rabbim nice ramazanlara ve bayramlara ulaştırsın bizleri inşAllah..iyi bayramlar,Rabbime emanet olunuz..

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
degerli kardeşlerim ve hafize anne mübarek ramazan bayramınızı kutluyorum saglıklı ve huzur dolu günler dileklerimle küçüklerimi sevgi ile kucaklarken büyüklerimin ellerinden öpüyorum.hep beraber daha nice ,nice bayramlara....... HAYIRLI BAYRAMLAR.A.E.O.

huzunlu_gurbet

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum gulnisa hocam bayraminiz mubarek olsun opuyorum ellerinizden... :) bende cocuk olup kapina gelmek istiyorum ama cok cok seker cikolata ve tatli isityorum olurmu? :):) aslinda saka yapiyorum tatlii severim ama bukadar cok yesem komaya girerim heralde :D neyse Allah,a emanet ol hocam sizler cok cok degerli insanlarsiniz bizde lise yillarinda pek bilemedik hocalarimizin degerini o yuzden uzgunum biraz ama hepsinin burdan byramini kutluyorum .......

huzunlu_gurbet

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum hafize annem bayraminiz mubarek olsun ellerinizden opuyorum birlikte daha nice nice bayramlar karsilariz insallah..... Allah,a emanet ol selam ve dua ile.... :):):)

edas

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Aleykum
Herkese hayirli bayramlar

bagban

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. Tüm islam aleminin ve site sakinlerinin mübarek Ramazan Bayramını kutluyorum... Hepimize hayırlı olur inş. Nice bayramlara iman ve sağlıkla ermemiz dileğiyle.İYİ BAYRAMLAR...

hüseyinsölümboz

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH sizdn razı olsun sizinde ramazan bayramınız mübarek olsun ve bütün sitdeki arkadaşların bayramları mutlu huzurlu ve mübarek olsun

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım,
Mübarek ramazan ayını hayırlısıyla tamamladığımız şu mübarek bayram günün de Rahmetine ,fazlına,lütf'u keremine ,güç ve kuvvetine iltica ediyor ve bize dostluğunu lutfemeni ,koruyup kollamanı ,yardımını esirgememeni ,başka kapılarda dolaşma ve elaleme el açma mecburiyetinde bırakmamanı diliyoruz Rabbim.

Allahım günahlarımız,cürümlerimiz ve hatalarımız olsa da biz Senin kulunuz.bizi affetmen Senin şanındandır.İşte o zaman bayram bizim için hakiki bayram olur.

tüm kardeşlerimizin ve islamiyet gen ailesinin bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.

ufuk35

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam. Tüm mümin kadeşlerimin Ramazan bayramı mübarek olsun.Rabbim inşallah diğer ramazan ayınada ulaştırır bizi.

Not : İnsanlardan bir rica,bayramımızın adını "şeker bayramı" olarak koymasınlar.

bkaan50

Kayıtlı Kullanıcı
bayramlaşma

bayramlaşma

S.Aleyküm Tüm Ümmeti Muhammedin Ramamazan Bayramını Kutlar hayırlarada vesile olmasını dilerim.

B

basri birsen

S.Aleyküm Tüm Ümmeti Muhammedin Ramamazan Bayramını Kutlar Rabbim nice bayramlara erişmeye nasıp etsin

Mutlu Kul

Kayıtlı Kullanıcı

(:)site ahalisi için hazırlanmıştır.alıntı değildir.:a37:)

Ramazan gittiği için değil, günahlarımızın affolduğu için, büyük sevap ve nimete kavuştuğumuz için
bayram yapıyoruz. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

Bayram sabahı Müslümanlar, namaz için camilerde toplanınca, Allahü teâlâ, meleklere, “İşini yapıp ikmal edenin karşılığı nedir?” diye sorar. Melekler de, “Ücretini almaktır” derler. Allahü teâlâ da, “Siz şahit olun ki, Ramazandaki oruçların ve namazların karşılığı olarak kullarıma kendi rızamı ve mağfiretimi verdim. Ey kullarım, bugün benden isteyin, izzet ve celâlim hakkı için istediklerinizi veririm” buyurur.

[Beyheki]

Dargın olanların, bayramı beklemeyip, hemen barışması gerekir. Allahü teâlâyı ve Peygamber efendimizi seven kimse, insanların kusurlarına bakmaz, hoşgörülü olur. İyi insan yani mümin, herkesle iyi geçinir. Başkalarına sıkıntı vermediği gibi, onlardan gelecek eziyetlere de katlanır.

Kimseye darılmamalı, dargınlık olduysa, 3 günden fazla sürmemeli, bayrama kadar süren bir dargınlık olduysa, daha fazla gecikmeden barışmalıdır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

Din kardeşiyle üç günden çok küs durmak caiz değildir. Üç gün sonra, onunla karşılaşırsa, ona selam verip hatırını sormalıdır. O kimse selamını alırsa, birlikte sevaba ortak olurlar. Eğer selamını almazsa günaha girer. Selam veren kimse de küs durma mesuliyetinden kurtulmuş olur.
[Ebu Davud]

Allahü teâlâ buyurur ki: Benim için birbirini ziyaret eden, benim için birbirini seven, benim için veren, benim için birbirine yardım eden, sevgime mazhar olur.
[Hakim]

bayramınız mübarek ve hayırlı ola inşaALLAH.

bayramınz mübarek olsun,allah razı olsun...

Zehra!!!

Kayıtlı Kullanıcı
bu konudada bizi aydinlatiginiz icin allah razi olsun sizden....Ramazan gittiği için değil, günahlarımızın affolduğu için, büyük sevap ve nimete kavuştuğumuz için
bayram yapıyoruz.Ve bu arada tüm müslümanlarin tüm arkadaslarimizin bayramini kutlarim....

merve04

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm hayırlı bayramlar.ramazanı şerifi geride bırakmanın hüznü mübarek ramazan bayramına kavuşmanın sevinci içerisinde tüm islam aleminin ve forumdaki değerli kardeşlerimin mübarek ramazan bayramınızı kutlar yüce ALLAHTAN hayırlara vesile olmasını temenni ederim.selam ve dua ile

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam gülnisa kardeşim.bende o güzel dileklerine AMİN diyorum ve bayramını kutlayarak bir ablan olarak seni sevgiyle kucaklıyorum.HER GÜNÜN BAYRAM SEVİNCİ GİBİ OLSUN.A.E.O.

garip_yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
TÜM İSLAM ALEMİNİN VE ÜYE KARDEŞLERİMİN BAYRAMINI KUTLARIM.. ALLAH RAZI OLSUN...

yaralı kalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bayraminiz kutlu olsunnnnnnnnn :)

Bayraminiz kutlu olsunnnnnnnnn :)

Hayırlı bayramlar dilerim cenabı mevlam tekrarını nasip eder inşallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt