Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamberimize Hakaret Yarışması Hakkında (Önemli) (4 Kullanıcı)

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı
Böyle bi başlık atmayacaktım ama aşağıdaki yazıyı okuyunca açmak gereği hissettim.

‘Her gün Allah’a ve kitaba hakaret edilir. Peygambere gizli açık küfürler savrulur ama bazılarının kılı bile kıpırdamaz. Ne zaman biri onun gururuna az bi dokunsa, biraz onu rencide etse, gece yarılarına kadar uykuları kaçar ve günlerce rahatsız olur. İşte Allah’la olan münasebetimizin bir göstergeside bu şekilde bu şekilde rahatsızlıklarımızın kaynağıdır.’

Tv’lerde iki gündür Resulullah a.s. yapılan hakaret yarışmasından bahsediliyorç İzin verinde sınırı aşmamak kaydıyla biraz içimi dökeyim. Bu insanlar; adi, ****, kalpsiz, dinsiz-imansız, kalpleri mühürlü, azap nehirlerinde yüzen, kanı bozuk, hayvandan bile aşağı varlıklar. Tamam inanmazsın, kabul etmezsin ama saygı duyarsın. Bu adi, hayvanlardan bile aşağı olan mahluklar kalkmış yarışma düzenliyorlar. Ya siz kimsiniz.
Çevremizde görürüz Allah’a, peygambere ve kitaba küfür eden insanlarımız var ve bunlar Müslüman. Çoğuda bilinçsiz sinirli iken söyler. Cahildir deriz, imanı zayıf deriz, ya ne yapıyorsun kardeşim insan Rabbisine böyle şeyler söylermi? Aklı başına gelir ama bu mahluklar yarışma düzenliyorlar.

Allah’a Peygamber’e ve Kitab’a bilinçli bi şeklide küfür edendinden çıkar, imansız olur. Hatta öldürülmesi gerekir diyenler bile var.(Ama şeri hükümün geçerli olması lazım. Ondan böyle bişey yapmaya kalkmayalım Aman.)

O mahlukların göreceği azabı tahmin bile edemiyorum. Allah’ın sevgilisine yapıyorlar bu hareketi, Düşünsenize sizin sevgilinize yapılsa ne yaparsınız? Romayı bile yakarsınız demi. Ama Allah her şeye gücü yeten, kadiri mutlak, görülmüş-görülmemiş, yapılmış-yapılmamış bütün azapların sahibi. Şu halimizle cehennemin en ufak azabını görsek aklımızı yitiririz.
Bi Allah dostu; Allah dostlarını inkar eden ekseriyetle küfürle gider diyor. Ya bu inkar edilen Allah ve Resulu ise.
Resulullah a.s. ne diyor; Bi yanlış gördüğünüzde elinizle, yoksa dilinizle düzeltin onada gücünüz yetmiyorsa buğz edin. Elimizle düzeltemeyiz, dilimizlede (laftan sözden anlasalar zaten neyse) Bizde buradan onlara buğz edelim arkadaşlar elimizden bu geliyor ancak.
Başka şeylerde yazacam ama hayam müsaade etmiyor.
Arkadaşlar hakkınızı helal edin inşallah sınırı aşmamıştırım yanlışım varsa lütfen uyarınız.

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Peygamberimize Hakaret Yarışması Hakkında (Önemli)

bu mevzuu gündeme geldiginde tüylerim diken oluyor.Ama peygamber (s.a.v) efendimiz zamanında bile başında olmasına ragmen neler çekmişler. bizler bütün olmadıgımız sürece onlar dahada azıtıp üzerimize gelecekler. ALLAH ıslah etsin.
Ama bana bıraksalar ah nerde o günler hiç gözümü kırpmam.:**** neyse kardeş ALLAHa emanet ol.

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Biz ne kadar haykırsak,ne kadar sinirlensek boş.Onlar bildiklerini okuyacaklar çünkü; Allah'ın izniyle kalpleri mühürlenmiş,gözleri olduğu halde göremiyor,kulakları olduğu halde işitmiyor ve akılları olduğu halde düşünüp,öğüt alamıyorlar.Allah(c.c.),onlara hem dünyada hem de ahirette azabın en şiddetlisini tattırır inşallah !

esedturkey07

Kayıtlı Kullanıcı

sert kesinlikle haklı....aynen katılıyorum fikirlerine....

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

SADECE AKLINI YİTİRMİŞLER VE ONLAR BİRER ZAVALLILAR.

AMA DEVLAT BAKANI MEHMET AYDIN AÇIKLAMASINDA ELİNDE DEGERLERİ OLMAYANLAR BAŞKA DEGERLERE SALDIR DEDİ.BEN GURUR DUYDUM.

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

sert yazdı:
Biz ne kadar haykırsak,ne kadar sinirlensek boş.Onlar bildiklerini okuyacaklar çünkü; Allah'ın izniyle kalpleri mühürlenmiş,gözleri olduğu halde göremiyor,kulakları olduğu halde işitmiyor ve akılları olduğu halde düşünüp,öğüt alamıyorlar.Allah(c.c.),onlara hem dünyada hem de ahirette azabın en şiddetlisini tattırır inşallah !

HAKLISIN KARDEŞİM. ŞÜPHESİZ RABBİMİZ BÜYÜKTÜR ELBETTE BU YAPTIKLARININ CEZASINI ER YADA GEÇ GÖRÜRLER. BU DÜNYADA OLMASA ÖBÜR DÜNYADA

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı

BENDE KARDEŞLERİME KATILIYORUM.ALLAH ISLAH ETSİN.RABBİM BU DÜNYADA OLMASADA AHİRETTE MUHAKKAT CEZALARINI VERECEKTİR.RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN.

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşler ne söylesek boş biliyorum ama duyarsız kalamayız. Bizim rahatsızlık duyduğumuzu bi şekilde belli etmemiz gerekir diye düşünüyorum. Hiç değilse buğz etmek biliyorum yapıyoruz ama biraz asabileştim galiba bide yukarıdaki yazıyı okuyunca Neyse Allah affetsin. İnşallah kötü şeyler yazmamıştırım.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

BU TEPKİLER ÇOK AZ:(:(:(

karadereli

Kayıtlı Kullanıcı

Yüce rabbim seni tanımayan kalbe yazıklar olsun

karadereli

Kayıtlı Kullanıcı

Elemleri, artıran emellerimize fren ver,
Şeytandan uzak et, o nefsine uyan gafili sever,
Ter dökmek lazım, gözyaşı ile her ateş sönmez,
Aklı olan görürde, nimetlerine nasıl şükretmez,
x
Huzurunda elpençeyiz..affet Ya Rab…affeder misin,?
“KABİL”SİN, “KADİR”SİN, Ya Rab… Sen bilirsin, sen bilirsin…

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

karadereli yazdı:
Elemleri, artıran emellerimize fren ver,
Şeytandan uzak et, o nefsine uyan gafili sever,
Ter dökmek lazım, gözyaşı ile her ateş sönmez,
Aklı olan görürde, nimetlerine nasıl şükretmez,
x
Huzurunda elpençeyiz..affet Ya Rab…affeder misin,?
“KABİL”SİN, “KADİR”SİN, Ya Rab… Sen bilirsin, sen bilirsin…

AMİN AMİN.EVET Aklı olan görürde, nimetlerine nasıl şükretmez,
ÇOK DOGRU.SAGOL GÜZEL KARDEŞİM

karadereli

Kayıtlı Kullanıcı

Şikâyetçi bizden, titrer bastığımız toprak,
Melanet cirit atar, gün onun yok dur durak,
Âlimim, idarecim, dökülür yaprak yaprak,
Cehenneme koşarız, birlikte çağ atlayarak…
Kur “Saadet Çağı”nı, gel, ya Resul Allah…
*

karadereli

Kayıtlı Kullanıcı

Yırt umutsuz efkârını dağların,
Can kurban yoluna ol enbiyaların,
Çaresi ol, İbrahim gibi yananların,
Sesi çıkmıyor, Adaleti haykıranların,
Eyüp sabrı bizde yok, gel ya Resul Allah

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

karadereli yazdı:
Şikâyetçi bizden, titrer bastığımız toprak,
Melanet cirit atar, gün onun yok dur durak,
Âlimim, idarecim, dökülür yaprak yaprak,
Cehenneme koşarız, birlikte çağ atlayarak…
Kur “Saadet Çağı”nı, gel, ya Resul Allah…
*

ALLAH RAZI OLSUN GÜZEL KARDEŞİM.YANLIŞA TEPKİSİZ KALMAK ,YAPILAN YANLIŞA ORTAK OLMAKTIR,,,,,

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

karadereli yazdı:
Yırt umutsuz efkârını dağların,
Can kurban yoluna ol enbiyaların,
Çaresi ol, İbrahim gibi yananların,
Sesi çıkmıyor, Adaleti haykıranların,
Eyüp sabrı bizde yok, gel ya Resul Allah

BU DÖRTLÜK ÇOK GÜZELMİŞ ALLAH RAZI OLSUN

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

SA FATMACIM HEPINIZI COK ÖZLEDIM NASILSINIZ?
BEN BU YARI$MAYI DÜZENLEYENLERE KADAVRA DIYORUM YÜRÜYEN ÖLÜLER CEHENNEME ODUNLARI TANE TANE DEGIL KUCAK KUCAK TA$IYANLAR.
DILERIM RABBIMDEN EN BÜYÜK CEZALARA CARPTIRILIRLAR HEM BU DÜNYADA HEMDE ÖLÜNCE
ALLAH´A EMANET OLUNB)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

GÜZEL ABLAM BENİM BENSENİ ÖZLEDİM.NASILSIN ABLA EVET GÜZEL BİR KONU DEGİL AMA TEPKİLER ÇOK AZ.BEN YARIŞMAYI DÜZENLİYENLERE BİR KIZIYORUM TEPKİ VERMEYENLERE 10 KIZIYORUM

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
GÜZEL ABLAM BENİM BENSENİ ÖZLEDİM.NASILSIN ABLA EVET GÜZEL BİR KONU DEGİL AMA TEPKİLER ÇOK AZ.BEN YARIŞMAYI DÜZENLİYENLERE BİR KIZIYORUM TEPKİ VERMEYENLERE 10 KIZIYORUM

Arkadaşlar hakkınızı helal edin müsait değildim, yoğunluk vardı yoksa herkesin yazdıklarına cevap vermek için bu günü seçtim ama yoığunluktan anca fırsat bulabildim.
S.a. Fatma hanım katılıyorum sizin söylediklerinize tepkiler gerçekten çok az. Yazımda belirttiğim gibi bizim sevgilimize böyle bi hakaret yapılsa, romayı bile yakarız dedik ama bu Allahın resulu ve tepkimizi koymamız lazım hemde sonuna kadar. Yazım devam edecek inşallah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt