Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamberimiz(S.A.V)'in gunluk yaptigi zikir alti esma (1 Kullanıcı)

hiifa

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle konuyu açıp bize bilgi veren arkadaşımızdan Allah (c.c.) razı olsun.
nacizane fikrimi söyliyeyim bende;
salih kardeşimizin yazdıklarına gelince madem sayıların bir ehemmiyeti yok namaz sonrası tesbihleri sünnet olması üzere neden 33 er defa çekiyoruz neden Peygamber Efendimizin(s.a.v.) bazı hadislerinde 3 ihlas bir fatiha okuyan Kur'an'ı hatmetmiş gibi olur diye söylemlerine rastlıyoruz demekki herşeyde bir hikmet olduğu gibi zikir bahsindede sayıların ehemmiyeti vardır bu konuda hep anahtar örneği verilir biçok kardeşim bilir bunu her zikirin sayısı anahtara benzetilir nasılki her anahtar her kapıyı açmaz demekki her zikir için de o zikiri tamamlayan bir sayı var.
ben bu kanaatteyim
selam ve dua ile...

_halil_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm altı esme gerçekten yiyecek ekmek içecek su kadar ihtiyaçlı 18 bin alemin efendisi yaptıgına göre bir hikmeti vardır o ki cennetle müjdelenmiş hiç kunahı yokken yapmış. dunya ayet ustune kurulmuş sizlerle kısa bir beyit paylaşayım.... kanaat edelim vermiş nimeti.... kazanmak gerekir sekiz cenneti.... bizde acil yapsak farz ve sünneti.... allah allah allah muhammedim var.

_halil_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm selahaddin kardeş agzına saglık çok güzel yazmışsın bende sana bir beyit söyleyeyim ama ben söylemedim yüzümü tüttüm sana ... yagani perver digar....çok yalvardık bizsana .. allah estegfirullah - yagani perver digar .... meylim verdim ben sana.... aşık oldum bu yöne.... yagani perver digar - yagani perver digar ... iman ettim bensana ... güman ettim bensana ... yagani perver digar - yagani berver digar.... istemeden verensin...soru sual soransın.... yagani perver digar - yagani perver digar....bize verdin imanı ... asla kesmem gümanı ... yagani perver digar - yagani perver digar..... gündüz güneş gece ay ... asla aylemessin zay.... yagani perver digar - yagani perver digar....uyandırırsın bizi... gönüllerde hak sözü.... yagani perver digar - yagani perver digar..... isyanla geldim sana...merhametin çok bana..yagani perver digar - yagani perver digar..... ahmet aglar sen için .... ahmet yanar sen için....yagani perver digar "esselamün aleyküm"

selahaddin123

Kayıtlı Kullanıcı
Halil kardeşim söyleyeni biliyorum.''ahmed yılmaz''sırrı azam''kalpler ve gönüller hazinesi'' (baba hz. ölmedi)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Gelin kardeşlerim Dualarımızın kabulu ve kederlerimizden sıkıntılarımızdan felaha ermek için hepbirlikte Kadir suresi okuyalım okuyabildiğimiz kadar sayı ve süre sınırı olmadan Ne dersiniz? Sonra duasını hepbirlikte Kadir gecesi yaparız......
İsterseniz 1000 adete tamamlayabiliriz.....

1- "Kadir Süresini 10 kere okuyan kimse bin kücük günahi bagislanır" Hadis-i Serif yine:

2- "Kadir Süresini 100 kere okuyan kimsenin kalbine ismi Ä'zamin ilham eder o kimse diledigi kadar dua eder ve duasi kabul olur.Yani Cenab-i Hak, bu kimsenin hacetini istek dileklerini lutfederek verir"

3- "Cuma gecesi Kadir Süresini 1000 kere okuyan kimse Sevgili peygamberimizi rüyasında görür"

4- "Kim ki bir dilegi vardir 41 kere okusun.Dilegi verilir.

5- Sabah ve aksam namazlardan sonra 3 kere okuyan kimse seytanın serrinden emin olur,cümle sıkıntılardan necat (kurtulus) bulur"

Su halde kadir süresini okuyanin tüm dilekleri verilir.Rizki bol ve kolay olur. Hasta ise sifa bulur.Belalardan uzak kalir.Sihhat ve afiyeti devamli olur.

Hadisi serifte Söyle diyor: Bir kimse abdest aldiktan sonra "Kadir Süresini" bir veya üc kere okursa kiyamet günü peygamberlerle beraber haşrolur (diriltilir) Ve abdest alip kelimeyi sahadet getirerek bu sureyi okursa sekiz cennetin kapisi acilir."istedigin kapidan gir denir" buyrulmustur.

Bismillahi Rahmani Rahim

Okunusu:

inna enzelnahü fi leyletilkadr. Vema edrake ma leyletülkadr.Leyletülkadri hayrum min elfi şehr. Tenezzelülmelaiketü verrühu fiyha bi'izni rabbihim min külli emr. Selamün hiye hatta matla'ılfecr.

Manasi:
şüphesiz biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik.Bildinmi nedir Kadir Gecesi. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. O gecede melekler ve Rüh (Cebrail) Rablarının izniyle her iş icin arka arkaya iner. O gece fecrin dogusuna kadar selamettir.

selamun aleyküm kardeşim Allah razı olsun..

_halil_

Kayıtlı Kullanıcı
kurban olam ben sırrı azam babaya kardeşim zaten mürşidi kamiller ölmez. KURBAN OLAM PİR BABAYA

_halil_

Kayıtlı Kullanıcı
SELAHATTİN kardeş sen nerelisin

_halil_

Kayıtlı Kullanıcı
selahattin abicim sanırım ben senden küçügüm bende erzurumdan izmire geldim nasip olursa birdaha gelirsen mutlaka ugrarım adresini bırak abican karşı yakada iş yaptık ben elektrikçiyim erka gurup çalıştık karşıyakanın girişinde nal döken üst geçidinin yanında
ALLAHA EMANET OL...

kulahoca

Kayıtlı Kullanıcı
altı esmayı yapmadan kimse bilemez gaye allah rızası olursa olmayacak işyoktur inan mayan çok değil 40 gün aksatmadan yapsın bakalım ozaman nasılmış oluyormuymuş yanlız burda bir şart var süre 20 25 dakikayı aşağı düşmeyecek ve tamamı bir seferde yapılacak allah a emanet olun

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
zikrin önemini anlatmaya gerek yok. hele bunlar hergün gerekli ama
şu işe yarar ,şunu yapar bunu yapar diyor.
onun için keşke birde kaynağı olsaydı..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt