Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

PEYGAMBER SEVGISI (1 Kullanıcı)

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber sevgisi
"Hazret-i Ömer Peygamber Efendimiz (asm) için, "nefsim hariç seni çok seviyorum" demiş. Peygamber Efendimiz (asm) düzeltmiş, "Sen beni nefsinden az seviyorsan imanın zayıftır." Buyurmuş. Bu durumda bizler ne yapmalıyız?"

Resulullah Efendimiz'i (asm) sevmek, Allah'ı sevmektir. Resulullah Efendimiz'e (asm) uymak, Allah'ın muhabbetine mazhar olmaktır. Kur'ân'ın yolu ve tarzı budur. Kur'ân'ı anlamak, Resulullah Efendimiz'i (asm) anlamaktan geçer.

Bizler de tıpkı Hazret-i Ömer (ra) gibi Resul-i Kibriya Efendimizi (asm) nefsimizden çok sevmeliyiz veya sevmeye çalışmalıyız. Bu ölçü zaten Peygamber Efendimiz (asm), Hazret-i Ömer'in (ra) şahsında tüm ümmeti için belirtilmiştir.Çünkü O Allah'ın Resulü (asm) ve Allah'ın aramızdaki sadık elçisidir. O'nu (asm) tanımalıyız, sevmeliyiz, öğrenmeliyiz, öğretmeliyiz, örnek almalıyız, O'nun davranışlarını, fiillerini ve sözlerini hayatımızda tek rehber bilmeli ve O'na uymalıyız. O'na dua etmeli, salâvat getirmeliyiz. Bilmeliyiz ki, Üstad Bedîüzzaman Hazretlerinin ifadesiyle, O'na salâvat-ı şerife getirmek, O'na gönderilen yüksek sofraya davete icabet etmektir. Malûm, davete icabet eden sofradan faydalanır. Bizim için Allah'ın rızası ve Resulullah'ın (asm) şefaati bundadır.

Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm bizim için yaşamış, bizim için cefâ ve ezâ görmüş, bizim için gülmüş, bizim için ağlamış, bize düşkün ve tutkun şekilde Allah'a duâ buyurmuş, bizim kurtulmamızı şiddetle arzû etmiş. O'nsuz bir an bile nefes almayı kendimize cinâyet saymalıyız, hıyânet saymalıyız, haram bilmeliyiz. Çünkü dînimiz O'nunladır, îmânımız O'nunladır, kulluğumuz O'nunladır, huzurumuz O'ndadır, saadetimiz O'ndadır, neş'emiz O'ndadır, mutluluğumuz O'ndadır, tüm sıkıntılarımızın, tüm problemlerimizin çâresi O'ndadır. Aleyhissalâtü Vesselâm

Cenab-ı Hak buyurur ki: "Ey insanlar! Size kendi içinizden öyle bir Peygamber geldi ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona pek ağır gelir. O size çok düşkün, mü'minlere çok şefkatli ve çok merhametlidir."

Amelimiz zaten yok. Ya da eksikli ve kusurlu... Öyleyse geriye bir sevgimiz kaldı!... Onu da esirgemeyelim. Sevgimizle inşallah, amelimizdeki boşluğu dolduralım.

Peygamber Efendimiz (asm), O'nu sevme derecemizi şöyle bildiriyor: "Sizden biriniz ben kendisine çocuğundan, babasından ve bütün insanlardan daha sevimli olmadıkça gerçek iman etmiş olmaz."

Bir hadiste de Allah Resulü (asm) şu müjdeyi vermiştir: "Kul beni ciddî olarak severse, Allah onun cesedini Cehennem'e haram kılar." Buyurmuştur.

O'nu sevmenin ne demek olduğunu ve neticesini de şu hadis-i şeriften öğreniyoruz:

"Sünnetimi ihya eden (yaşayan ve yaşatan) beni sevmiştir. Beni seven Cennette benimle beraberdir."

Onu sevmek konusunda duyarlı olmamız, inşallah bizi Onun sünnetini yaşamaya ve O'nun sevgisinin kalbimizde artmasına vesile olacaktır. Makbul sevgiye ulaşmamız, inşallah bize şefaat yolunu açacaktır.

Kendimizi zaman zaman sorgulayalım, ama ümitsizliğe düşmeyelim. Şu hadis kulağımızda, aklımızda ve kalbimizde küpe kalsın:

"Kendini alı koyanlardan başka benim ümmetimin bütün fertleri Cennete girer. Kim bana itaat ederse Cennete girer. Kim bana muhalefet ederse kendini Cennetten alı koymuş olur."

Dipnotlar :

1- Mesnevî-i Nûriye, s. 76

2- Tevbe Sûresi: 128

3- Câmiü's-Sağîr, 4/1649

4- Câmiü's-Sağîr, 4/1468

5- Câmiü's-Sağîr, 4/1530

6- Câmi, 2/233

selam ve dua ile....

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
RE: PEYGAMBER SEVGISI

selamün aleyküm kardeşim (kardeşim diyorum artık, çünkü profilinizden baktım 87liymişsiniz. ben de 87liyim :) )
emeğinize sağlık. Allah c.c razı olsun inşallah.. beğenerek okuduğum bir paylaşım olmuş. peygamberimiz (s.a.v)'i gönülden seven ve örnek alanlardan olabilmemiz duasıyla inşallah.. emeğinize sağlık. selam ve dua ile.B)B)B)

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
selamün aleyküm kardeşim (kardeşim diyorum artık, çünkü profilinizden baktım 87liymişsiniz. ben de 87liyim :) )
emeğinize sağlık. Allah c.c razı olsun inşallah.. beğenerek okuduğum bir paylaşım olmuş. peygamberimiz (s.a.v)'i gönülden seven ve örnek alanlardan olabilmemiz duasıyla inşallah.. emeğinize sağlık. selam ve dua ile.B)B)B)
aleykum selam canim kardesim...(ewet ayni yastayiz;) )
amin cumlemizden ins razi olur RABBIM...Duana amin diyorum arkadasim..o sevginin yerini hic birsey tutamaz....dualarinizda yer almak dilegiyle....selam ve dua ile....B)B)B)

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı

EMEGINE SAGLIK KARDESIM ALLAH RAZI OLSUNB)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm Paylaşımınız güzeldi.Rahman razı olsun.Resulullaha layık bir ümmet olabilme duası ile ...hayırlı geceler...B)

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı

zynp_rukiye yazdı:
Esselamun aleyküm Paylaşımınız güzeldi.Rahman razı olsun.Resulullaha layık bir ümmet olabilme duası ile ...hayırlı geceler...B)
ve aleykum selam kardesim...begendine sevindim..amin..diyorum duana...selam ve dua ile..hayrli gecelr...B)B)B)

suspection

Kayıtlı Kullanıcı

Tam da sormak istediğim sorulardan biriydi:

PEYGAMBER İKİ YANIN ARASINDAKİ CANINDAN ÇOK NASILLL SEVİLİR? NASIL? :(

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı

suspection yazdı:
Tam da sormak istediğim sorulardan biriydi:

PEYGAMBER İKİ YANIN ARASINDAKİ CANINDAN ÇOK NASILLL SEVİLİR? NASIL? :(

esselamun aleykum kardesim...ve su guzel soruna soyle cvb vereyim,oncellikle..RAHMAN VE RAHIM OLAN ALLAH'IN ADI ILE....Allah'a giden yolların rehberi, dünyada ve âhirette mutluluk yollarının göstericisi Peygamberimiz Hz.Muhammed'i (s.a.) sevmek, her mümine farzdır. Peygamberimiz'e sevgi ve saygı duymak, onu önder ve örnek alıp bağlanmak, Müslümanların dinî ahlâkının bir gereğidir. Bu sevgi ve saygı, diğer peygamberler için de geçerlidir. Peygamberimiz'i sevmek için sebep çoktur. Ama her şeyden önce, peygamber sevgisinin ilk kaynağı, yüklenmiş olduğu ilâhî görevden kaynaklanmaktadır.

Allah'ın Sevgili Peygamberini Sevmek ve Saymak

Hz.Peygamber (s.a.), Allah'ın sevgili (habîbullah) kuludur. Bunun için Müslümanlar, Peygamberimiz'i andıklarında, onun pekçok niteliği arasında bu durumundan esinle Habîb-i Ekrem (en sevgili kul) sanını da kullanırlar. Kur'an-ı Kerim'in âyetlerinde, Yüce Allah'ın doğrudan Peygamber'e seslendiği, özellikle âyet başı bölümlerinde, "Habîbim" hitabını kullanarak çeviri/meal yaparlar. Ona duyulan sevgiyi, en sevilen çiçeklerden olan gül ile simgeleştirirler. Böylece, Yüce Allah'ın sevdiğini sevmiş oluruz. Çünkü, Allah'ın sevdiğini sevmek, doğrudan Allah'a sevginin bir uzantısıdır. Peygamberimiz, o mükemmel sevgi duasında, şöyle derdi: "Allahım! Sana duyduğum sevgiyi, kendi canımdan, aile bireylerimden ve serin sudan daha sevimli yap." (Tirmizî, daavât, 72)

Yüce Allah'ı seven, Hz.Muhammed'i (s.a.) de sever: "De ki: Allah'ı seviyorsanız, bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah, çok bağışlayıcı ve merhametlidir." (Ali İmran, 3/31.

Peygamber'e duyulan sevgi, her şeyden ve her türlü sevgiden çok olmalıdır. Bu, her şeyden önce Yüce Allah'ın bir emridir: "Müminlerin, Peygamber'i kendi nefislerinden çok sevmeleri gerekir." (Ahzâb, 33/6) Bu durumu, Sevgili Peygamberimiz de şöyle belirtiyor: "Sizden biriniz, beni atasından babasından, evlatlarından ve bütün insanlardan daha fazla sevmedikçe, tam anlamıyla iman etmiş olmazsınız." (Buharî, iman, 8; Müslim, iman, 70) Yine Hz.Peygamber'in (s.a.) belirttiğine göre, Allah'ı ve Peygamberini her şeyden çok sevmedikçe tam mü'min olunmaz. (Buharî, iman, 9, 14, edeb, 42; Müslim, iman, 67) "Canımız sana feda olsun Ya Rasûlallah" ifadesi, işte bu anlayışın bir yansımasıdır.
anlicagin kardesim sevgi de en guzel olan Efendimizin Adini duydugun da salavat getrmek ve kendini toparlamktir.....insaAllah soruna istedigin sekilde cvb vermisimdir...baska sorun varsa gucum yettigi dilim dondugu kadarliyla ins cevaplarim....
selam ve dua ile.....B)B)B)

suspection

Kayıtlı Kullanıcı

Çok teşekkür ederim gönül kardeşim, zaman ve emek vermişsin, Allah razı olsun.
Yazdıklarına benzer cevapları çok aldım. Bu güne kadar aldığım ve içimi biraz aydınlatan tek cevaptı diyebilirim. Bir keresinde başka bir sitede direk bu soruyu sorup konu açmıştım ve 20 küsur sayfa nebi peygamber resul ne demek diye tartışmışlardı.

Esas öğrenmek istediğim şu: Bunları nasıl yapıcaz? Nasıl emin olucaz? Kendimizi kandırmadığımızı yada kandırılmadığımızı (Allah'ın rahmetiyle bizi kandırmaya çalışanlar tarafından) nasıl bilicez? Riyaya girmeden bu nasıl olucak? Bunu neyle ölçücez, daha doğrusu nasıl anlayacaz? Ben bunu insanların nasıl uyguladıklarını öğrenmek istiyorum. Esasta merak ettiğim bu. Nasıl? düşünmek anmak konusunda çok doğrusun. Umarım tam olarak aklımdakini ifade edebilmişimdir.

Tekrar çok teşekkür ederim...

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı

esgfrllh kardesm EFENDMIZ ile ilgili yazmak benm icin buyuk seref ama yine de korkarak yaziyorum insaAllah yanlis yazmiyorumdur ve o mubarek sevgiyi anlatmaya calisim..."Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir."(Kur'ân-ı Kerim, 9:128)Allahümme nur-ı Hüda, Allahümme salli ala seyyidina ve nebiyyina Bi Hakkı nur-ı cemali Muhammed Mustafa, Allahümme salli ala seyyidina ve nebiyyina Muhammed Mustafa!
Yüce Allah Rasûlüne itaatin yanında mü'minlerden Hz Peygamberin canını kendi canlarından bile üstün tutmalarını istemiş ve bu konuda şöyle buyurmuştur: "Peygamber, mü'minler için kendi canlarından ileridir. Onun eşleri de onların anneleridir." [Ahzab, 33/6 ] Peygamberimizi canımızdan ve tüm sevdiklerimizden daha çok sevmek, ancak O'nun yolunda gitmekle olur. Nitekim Hz. Peygamber (s.a.v.) de kendisinin her şeyden, herkesten daha çok sevilmesi hususunda şöyle buyurmuştur. "Sizden biriniz, beni anasından-babasından, çoluk-çoçuğundan ve bütün insanlardan daha çok sevmedikçe iman etmiş olamaz" [Buhâri,İman 8;Müslim,İmân 70]
Hz.Ali'ye Rasûlullah'a olan sevginiz nasıldır? diye sorulduğunda O: "Rasûlullah'ı susuz bir insanın suya hasreti gibi severdik" [Nebhani, Fezail-i Muhammediyye,s. 171(çvr.)]buyurmuştur.
Ashabın, Hz.Peygamber sevgisini şu örnek çok güzel yansıtmaktadır. Ensardan bir kadına; babası, kardeşi ve kocasının savaşta şehit düştükleri haber verilince, O, hemen Rasûlullah'ı sormuş, sağlık haberini alıp, O'nu görünce, "Seni sağ olarak gördükten sonra, her musibet bana hafif gelir" [İbn Hişam,Siret,3/43] diyerek sevincini izhar etmiştir.
O halde; bizim için bir lütuf olan Hz Peygamber (s.a.v.)'in Allah'ın elçisi olduğuna inanmanın yanında O'nu samimiyetle sevmeliyiz ve yolun da gitmeliyiz iste sevgi yurgegimize nakislanir. Bugün O hayatta olmadığına göre O'nun sünnetini öğrenerek kendimize rehber edinmeliyiz. Adı anıldığında da salat-ü selam getirmeliyiz. Ayrıca Peygamberimize hürmeten ve dinimize yaptıkları hizmetlerden dolayı da O'nun hane halkının ve ashabının adı anıldığında sevgi, saygı ifadeleri kullanmalı ve duada bulunmalıyız.
ve hic suphesiz yurekler de ki sevgiyi sevgiszligi Rabbim den baska bilemez...yani anam babam ve tum sevdiklerim sana feda olsun YA RESULLULLAH....insaAllah bu sefer daha acik yazmisimdir halende sorun varsa yine de sor...dilimin dondugu kadar cvb verrm ins...
ve eger dinlemek istersen asagidaki siteyi tikla....ins daha cok aydinlanirsin.....
http://youtube.com/watch?v=RgnwM_CcUX0&mode=related&search=

suspection

Kayıtlı Kullanıcı

Gönül kardeşim, teşekkür ederim, ellerine sağlık, Allah razı olsun...

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı

suspection yazdı:
Gönül kardeşim, teşekkür ederim, ellerine sağlık, Allah razı olsun...
ben tesekkur ederim...amin ecmain...selam ve dua ile...B)B)

syk

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün Peygamber efendimiz Cebrail aleyhisselama Cehennemi sordu.
Cebrail aleyhisselam da uzun uzun Cehennemi anlatti. Peygamber efendimiz anlatilanlara dayanamayip bayildi. Ayildiginda buyurdu ki:

- Ey Cebrail, böyle siddetli, felaket yere benim ümmetim girecek mi?
- Evet. Ümmetinin büyük günah isliyenleri Cehenneme girecektir.
Bunun üzerine Peygamber efendimiz cok agladi. Cebrail aleyhisselam da agladi. Sonra odasina cekildi. Sadece namaz icin disari cikiyor bunun disinda kimseyle görüsmüyordu.
Peygamber efendimizin disari cikmayisinin ücüncü günü hazreti Ebu Bekir kapusunun önüne gelerek.
- Resuluüahi görmek mümkün mü? diye seslendi. Fakat, icerden bir cevap gelmeyince agliyarak kapidan ayrildi.
Sonra hazret-i Ömer gelip, ayni sekilde söyledi. Ona da cevap gelmeyince agliyarak oradan ayrildi.
Sonra Selman-i Farisi hazretleri geldi. Ona da bir cevap verilmeyince, agliyarak hazret-i Alinin evine gidip durumu anlatti. Hazret-i Fatima hemen hane-i saadete kostu.

- Ey Allahin Resulü ben kiziniz Fatima, dedi.
Peygamber efendimiz o anda secdeye kapanmis ümmeti icin agliyordu.
Hazreti Fatima, kapi acilip iceri girince babasinin aglamaktan yüzünün sarardigini, avurtlarinin cökmüs oldugunu gördü.
- Babacigim size böyle ne oldu? diye sordu.
Peygamber efendimiz buyurdu ki:
- Ey Fatima, bana Cebrail gelip Cehennemi, tabakalarini anlatti. Ümmetimden büyük günah isliyenlerin Cehenneme atilacagini bildirdi, iste beni aglatan kederlendiren budur.

Sonra Hazreti Fatima, ümmetinden günah isliyenlerin Cehenneme nasil gireceklerini sordu. Peygamber efendimiz söyle anlatti:

- Günahkarlar tutulup Cehenneme götürülürken, "Ya Muhammed" "Ya Muhammed" diye bagirarak giderler. Fakat, Cehenneme yaklasip Cehennem meleklerini görünce, bunu unuturlar.
Melekler:
- Sizler kimlersiniz, diye sorduklarinda
- Biz, kendilerine Kuran inmis olanlardan ve Ramazanda oruc tutanlardaniz, derler.
Melekler de:
- Kurani kerim Muhammed aleyhisselamin ümmetine inmistir, derler.
Bunun üzerine Peygamber efendimizin ismini hatirlayip
- Bizler Muhammed aleyhisselam ümmetindeniz, derler.
Melekler de:
- Kurani kerimdeki Allahü tealaya asi olan kimselerin hallerini bildiren ayetlerden haberiniz yok muydu? diye sorar.
Onlar da:
- Vardi fakat gaflete geldik, Seytana uyduk, derler.
Hallerine cok üzülürler. Meleklerden izin isteyip hallerine uzun zaman aglarlar. Gözyaslari kalmaz, gözlerinden kan akmaya baslar.
Sonra melekler onlara derler ki:
- Bu aglamaniz bosunadir. Eger dünyada böyle aglasaydiniz faydasi olurdu. Dünyada iken Allah korkusu ile aglasaydiniz simdi burada aglamazdiniz.
Sonra meleklere emir gelir:
- Atin onlari Cehenneme..!!

Bu konudaki hadisine bir göz atalım:Efendimiz buyuruyor;"BENİM (MİRAÇTA)GÖRDÜĞÜMÜ GÖRMÜŞ OLSAYDINIZ AZ GÜLER,ÇOK AĞLARDINIZ."

Peygamberimiz bizim için bu kadar ağlarken biz kendimiz için nasıl ağlamayalım? :'(

suspection

Kayıtlı Kullanıcı
Doğrusun sky kardeşim...

Doğrusun sky kardeşim...

Cehennem korkusu duymuyor değilim... Benzer şekilde cenent arzum da yok değil... İkiside var. Beni en çok endişelendiren Allah (CC) a ve peygamberimiz Muhammed Mustafa (SAV) e ve (nedenini bilmiyorum) Ömer (RA) a mahcup olmak... Ne yaparsam yapayım, bu korkum diğer ikisinin önüne geçmiyor. Ama yaptıklarımın da HİÇBİRŞEY olduğunun farkındayım... Bu beni daha çok üzüyor :( Bu farkındalık da kendimden şüphelenmem için yetmez mi :( :( :(

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün Peygamber efendimiz Cebrail aleyhisselama Cehennemi sordu.
Cebrail aleyhisselam da uzun uzun Cehennemi anlatti. Peygamber efendimiz anlatilanlara dayanamayip bayildi. Ayildiginda buyurdu ki:

- Ey Cebrail, böyle siddetli, felaket yere benim ümmetim girecek mi?
- Evet. Ümmetinin büyük günah isliyenleri Cehenneme girecektir.
Bunun üzerine Peygamber efendimiz cok agladi. Cebrail aleyhisselam da agladi. Sonra odasina cekildi. Sadece namaz icin disari cikiyor bunun disinda kimseyle görüsmüyordu.
Peygamber efendimizin disari cikmayisinin ücüncü günü hazreti Ebu Bekir kapusunun önüne gelerek.
- Resuluüahi görmek mümkün mü? diye seslendi. Fakat, icerden bir cevap gelmeyince agliyarak kapidan ayrildi.
Sonra hazret-i Ömer gelip, ayni sekilde söyledi. Ona da cevap gelmeyince agliyarak oradan ayrildi.
Sonra Selman-i Farisi hazretleri geldi. Ona da bir cevap verilmeyince, agliyarak hazret-i Alinin evine gidip durumu anlatti. Hazret-i Fatima hemen hane-i saadete kostu.

- Ey Allahin Resulü ben kiziniz Fatima, dedi.
Peygamber efendimiz o anda secdeye kapanmis ümmeti icin agliyordu.
Hazreti Fatima, kapi acilip iceri girince babasinin aglamaktan yüzünün sarardigini, avurtlarinin cökmüs oldugunu gördü.
- Babacigim size böyle ne oldu? diye sordu.
Peygamber efendimiz buyurdu ki:
- Ey Fatima, bana Cebrail gelip Cehennemi, tabakalarini anlatti. Ümmetimden büyük günah isliyenlerin Cehenneme atilacagini bildirdi, iste beni aglatan kederlendiren budur.

Sonra Hazreti Fatima, ümmetinden günah isliyenlerin Cehenneme nasil gireceklerini sordu. Peygamber efendimiz söyle anlatti:

- Günahkarlar tutulup Cehenneme götürülürken, "Ya Muhammed" "Ya Muhammed" diye bagirarak giderler. Fakat, Cehenneme yaklasip Cehennem meleklerini görünce, bunu unuturlar.
Melekler:
- Sizler kimlersiniz, diye sorduklarinda
- Biz, kendilerine Kuran inmis olanlardan ve Ramazanda oruc tutanlardaniz, derler.
Melekler de:
- Kurani kerim Muhammed aleyhisselamin ümmetine inmistir, derler.
Bunun üzerine Peygamber efendimizin ismini hatirlayip
- Bizler Muhammed aleyhisselam ümmetindeniz, derler.
Melekler de:
- Kurani kerimdeki Allahü tealaya asi olan kimselerin hallerini bildiren ayetlerden haberiniz yok muydu? diye sorar.
Onlar da:
- Vardi fakat gaflete geldik, Seytana uyduk, derler.
Hallerine cok üzülürler. Meleklerden izin isteyip hallerine uzun zaman aglarlar. Gözyaslari kalmaz, gözlerinden kan akmaya baslar.
Sonra melekler onlara derler ki:
- Bu aglamaniz bosunadir. Eger dünyada böyle aglasaydiniz faydasi olurdu. Dünyada iken Allah korkusu ile aglasaydiniz simdi burada aglamazdiniz.
Sonra meleklere emir gelir:
- Atin onlari Cehenneme..!!

Bu konudaki hadisine bir göz atalım:Efendimiz buyuruyor;"BENİM (MİRAÇTA)GÖRDÜĞÜMÜ GÖRMÜŞ OLSAYDINIZ AZ GÜLER,ÇOK AĞLARDINIZ."

Peygamberimiz bizim için bu kadar ağlarken biz kendimiz için nasıl ağlamayalım? :'(

ALLAH cc razi olsun kardesim katkilarindan dolayi...Efendimiz (SAV) bizim icin o kadar aglarken..biz ne yapiyoruz acaba? Rabbim yuregimizden korkusunu ve sevgisini azaltmasin...amin...
selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt