Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Petrol üretiminde çığır açacak bir yöntem (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
31 Eki 2008
Mesajlar
6,066
Tepki puanı
24
Puanları
38
Konum
Ankara
Bilim adamlarının tasarladığı yeni petrol üretim yöntemi siz çok şaşırtacak...

emoakz8i.jpg

Güneş panelleri petrol üretimine katkıda bulunuyor.

Joule Biotechnologies adlı şirket yeni kurulmuş olmasına rağmen, enerji konusunda çok ilginç çalışmalarıyla kendisinden söz ettirmeyi başarıyor. ABD merkezli firma; genetiği değiştirilmiş mikroorganizmaları sadece güneş ışığı ve karbon dioksit yardımıyla yetiştirerek, bu mikroorganizmaları sıva yakıta dönüştürmenin yolunu buldu.

Şirketi iki yıl önce kuran David Berry, bu sayede normalde çok daha uzun sürede oluşabilecek sıvı yakıtları son derece hızlı bir şekilde üretebildiklerini ve üstelik bu sürecin doğaya zararlı olmadığını açıkladı. 50 milyon dolarlık bir yatırım ile kurulan şirket 2010 yılında ürettiği sıvı yakıtları ticari olarak satışa sunmaya başlayacağını açıkladı.
 

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Tem 2009
Mesajlar
923
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
37
allah razı olsun senden kardeşim bundan haberim yoktu ama günümüzde çok işe yarıyacak bir yöntem olduğu kanaatindeyim A.E.O.
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt