Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Parçalanmış Seccadenin Hikayesi.. (1 Kullanıcı)

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm;
Çok güzel bie yazıydı.Çok keyifle aynı zamanda da ders alarak okudu.Tüylerim dikenlendi, boğazım düğümlendi.Rabbim içimize iman ile doldursun her daim inşallah.
Namaza başlayacak bi arkadaşım vardı hemen yazıyı ona gönderdim.Emeğine sağlık.

Selam ve dua ile.

Aleyküm Selam..
Amin inşallah.. Gerçekten güzel yazı..
Arkadaşınıza da çok sevindim.. İyi ki sizin gibi onu düşünen arkadaşları var..
Selam ve dua ile..

sewim

Kayıtlı Kullanıcı
guo1903 allah razı olsun senden..o kadar duygulandımki okurken gözlerim yaşla doldu..

hiçbirsey mazaret deil..seytana kulluk yapmayalım..

_ahraz_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm...Kardeşim okurken gözyaşlarımı tutamadım.Hakkını helal et çok,çok güzel bir paylaşimdi Allah senden razı olsun...Allah hidayetimizi daim muhafaza eylesin...Allahım sen bizi nesfimizin şerrinden koru....Selam ve Dua ile...

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Ama gördüm ki seccade eskitmek öyle kolay bir iş değilmiş. Birkaç günde seccade değil, dizlerim parçalanmaya başladı. Artık istesem de kolay değildi kaybettiklerimi kazanmak. 3-4 yıl geçti, benim seccadem hala sağlam, birazcık ayak bastığım yer solmuş.

ALLAH’ım arkadaşım nasıl bir aşkla, kim bilir geceler gündüzler boyu ALLAH'a yakarırken seccadeyi parça parça etmişti?

selamün aleyküm
allah (cc) razı olsun
emeğinize sağlık
selametle

B

belin_ay

Selamünaleyküm,
Ben aranıza yeni katıldığım için daha yeni okuyabildim.Elinize sağlık çok güzel bir hikaye ve mesaj.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
guo1903 allah razı olsun senden..o kadar duygulandımki okurken gözlerim yaşla doldu..

hiçbirsey mazaret deil..seytana kulluk yapmayalım..

Amin..Allah sizden de razı olsun inşallah.. Etkilenmemek mümkün değil.. Ne mutlu gözleri Allah yolunda ıslananlara..
Selam ve dua ile..

Emine Emel

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun
bize de seccadeler eskitmek nasip olsun inş
namazımız bizi ölünce bıraksın inş

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm...Kardeşim okurken gözyaşlarımı tutamadım.Hakkını helal et çok,çok güzel bir paylaşimdi Allah senden razı olsun...Allah hidayetimizi daim muhafaza eylesin...Allahım sen bizi nesfimizin şerrinden koru....Selam ve Dua ile...

Aleyküm Selam..
Helal olsun ne demek.. Hakkımız yoktur.. Amin inşallah..
Ne mutlu size ki o yaşlar boşuna akmıyor..
Allah razı olsun katkınız için..
Selam ve dua ile..

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Ama gördüm ki seccade eskitmek öyle kolay bir iş değilmiş. Birkaç günde seccade değil, dizlerim parçalanmaya başladı. Artık istesem de kolay değildi kaybettiklerimi kazanmak. 3-4 yıl geçti, benim seccadem hala sağlam, birazcık ayak bastığım yer solmuş.

ALLAH’ım arkadaşım nasıl bir aşkla, kim bilir geceler gündüzler boyu ALLAH'a yakarırken seccadeyi parça parça etmişti?

selamün aleyküm
allah (cc) razı olsun
emeğinize sağlık
selametle

Aleyküm Selam..
Ecmain olsun, Mevla sizden de razı olsun..
Selam ve dua ile..

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.
ALLAH celle celalüh senden razı olsun
çok severek beğenerek okuduğum bir paylaşımdı.
selam ve dua ile.
:a20:

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Somurtuş ki bıçak, nara ki tokat
Zift dolu gözlerde karanlık kat kat
Yalnız seccademin yününde şefkat
Beni kimsecikler okşamaz madem
Öp beni alnımdan sen öp seccadem
Necip Fazıl Kısakürek

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim
RABBİM bizlerinde seccadesi yırtılana kadar ibadet etmeyi nasip etsin (amin)

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Somurtuş ki bıçak, nara ki tokat
Zift dolu gözlerde karanlık kat kat
Yalnız seccademin yününde şefkat
Beni kimsecikler okşamaz madem
Öp beni alnımdan sen öp seccadem

Necip Fazıl Kısakürek

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşım aşktan, Allah'tan, Allah aşkından bahsediyor, imanın ancak aşkla elde edilebileceğini söylüyordu. Namaz vakti geldiğinde arkadaşımdan utanarak o namaz kıldığı için bende kılmak zorunda kaldım.Ancak namaz kılmak için serilen iplikleri çıkmış, lime lime olmuş seccadenin yıllar önce bana ait olan seccadenin izlerini taşıdığını gördüm. Acaba bir seccade nasıl bu kadar yıpranabilirdi?

Evliya menkıbelerinde rastlanılan bir şeyi 20. asırda yaşıyordum. Bir yandan kendimden utanıyor, bir yandan seccadeye bakıyordum. Arkadaşımla değiştiğim bende kalan seccadenin halini düşündüm, sapasağlamdı, acaba evin hangi dolabında kilitliydi, onu bile hatırlamıyordum. Hayatımda hiç namaz kılınarak parçalanmış seccade görmemiştim. Bu beynimi kemirmeye başlamıştı. Arkadaşıma sordum:

— Nasıl oldu bu iş, bu aşkı nereden buldun, dedim.

— Yıllar önce senin kıldığın namazları, okuduğun Kur'anı izledim. Hiçbir kitap senin halin gibi beni etkilemedi, cevabını verdi. Kendimden defalarca utandım…

Eve döndüğümde kâbuslar içerisinde uykusuz geceler geçirmeye başlamıştım. Artık kendime gelmeli, Allah'a dönmeliydim, ama bunu yapmak o kadar zordu ki…

Namaz kılmaya kalktığımda gösteriş için yaptığım duygusuna kapılıyordum ve yerime oturuyordum. Yine de kendimi zorlayıp sadece yatsı namazlarımı düzenli kılmaya başladım. Bir gün tembellik o kadar üzerime çöktü ki, yatsı namazını kılamadan yattım.

Uykuya geçer geçmez öyle bir kâbus gördüm ki, sanırım bu cehennem zebanisiydi. Korkunç bir geceydi. Böyle bir korkuyu hayatım boyunca yaşamamıştım ve bu dünyaya ait bir korku değildi.

Yatsı namazını kıldım ve korku içersinde yattım. Sonraki günlerde yıllardır elime almadığım Kur'an’ı açtım, okumak istedim, ancak sanki hayatımda hiç okumamışım gibi, hiç bu alfabeyi görmemişim gibi okuyamıyordum.

Kur'an beni terk etmişti. Pişmanlık ve korkuyla Allah'a sığındım, yeniden bana namazı ve Kur'an’ı bahşetmesi için dualar ettim. Günde birkaç satırdan başlayarak okumaya gayret etmeye başlamıştım. Hem Arapça metni okuyor, hem de mealini takip ediyordum.

Sanki hiç okumadığım ayetleri görüyordum. Bakara Suresinde, "Sabır ve namaz ile Allah'tan yardım isteyin", deniyor, Nisa Suresinde ise, savaşta bile nasıl namaz kılınacağı tarif ediliyordu. Savaşta bile mazereti olmayan namazı nasıl olur da maişet derdiyle, tembellikle terk edebilirdim?

Düşündüm, arkadaşım seccadeyi eskitmiş, parçalamıştı. Bense tembelliğime mazeretler bulmuştum. Ben de eskitmeliydim seccadeyi, bunu ben de başarmalıydım. Aşk ile kazaya bıraktığım namazlarımı kılmaya başladım, eski ancak eskimemiş seccademin üzerinde.

Allah’ım arkadaşım nasıl bir aşkla, kim bilir geceler gündüzler boyu Allah'a yakarırken seccadeyi parça parça etmişti?

Muhammed Seyfi

Güzel bir paylaşım olmuş çok beğendim
Emeğinize sağlık Allah razı olsun.

45069451uj3.jpg

_ilknur_

Kayıtlı Kullanıcı
bu yırtık seccade bana hacı dedemi hatırlattı nur içinde yatsın 3 tane seccadesi hala durur en az hasarlısı diz ve alın yerleri solmuş ipleri birbirinden çıkmaya başlamış olandı allah hepimize en azından bir seccade eskite bilmek nasip etsin(amin)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt