Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

padişahların padişahı (1 Kullanıcı)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün padişah halkını teftiş için veziriyle birlikte tebdili kıyafet sokağa çıkar…. Bakliyat satan bir dükkana uğrarlar…satıcı onun padişah olduğunu anlamaz…Padişah satıcıdan bir çuval nohut ister...Nohutu aldıktan sonra da bir çuval pirinç ister…Bunun üzerine satıcı;

Allah sizden razı olsun beyim…sizin sayenizde ve Rabbimin izniyle ben siftahımı yaptım…Ama pirinçi de yandaki dukandan alırsanız oda ekmek parasını çıkarmış olur der.. Bunun üzerine padişah olur şeklinde kafasını sallayarak dükkandan çıkar…Vezirine dönerek;

işte vezir gördün halkımı…komşusunun hakkını gözetecek kadar da inançlı…ben bu halkla her türlü cihada girerim diyerek mutlu olur…

Daha sonra bir de hamama gidelim..bakalım benim halkım edeplimider ve hamama giderler….kapıdan içeri girdiklerinde herkesin edepli bir şekilde yıkandığını görür ve sevinir… o an gözüne çelimsiz, güçsüz yaşlı bir adam takılır…çok zor yıkanmaktadır… hemen yaşlı adamın yanına giderek amca dur da sana yardım edeyim der ve yaşlı adamın sırtını keselemeye başlar….

Padişah; bey amca sen çok zayıfsın, hiç yemek yemiyor musun diye sorar.

yaşlı adam; evladım bulursam yerim şükrederim, bulamazsam yemem ama yine halime şükrederim der…

Padişah; bey amca gidip padişahtan istesene…o çok zengin ve sana hazineden yardım etsinder

Yaşlı adam; evladım ben her gün padişahımdan istiyorum ,o da bana veriyor zaten der yaşlı adamın bu sözleri padişahı şaşırtır… çünkü o amcayı ilk kez görüyordur ve hiç yardım etmemiştir….yaşlı adama büyük bir merakla sorar;

amca senin padişahın kim , nerenin padişahı?

yaşlı adam gülerek cevap verir;

BENİM ÖYLE BİR PADİŞAHIM VARKİ PADİŞAHLAR PADİŞAHI VE SENİN GİBİ DÜNYA PADİŞAHLARINA BENİM SIRTIMI KESELETTİRİR...

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Okuyamayanlar icin bir daha.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Cumlemizden insallah.selametle.dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt