Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Onların Çeyizi (1 Kullanıcı)

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim emeğıne sağlık
ne yazık kı en müsrif toplumun başında bız gelıyoruz
düşünülmesı gerek eğer kı mal mulk ınsanı mutlu etseydı tüm zengınler mesut olurdu
onemlı olan ne
aza kanaat etmek yetınmek ve huzuru bulmak
kadınlardır evlerı güzelleştıren
yeter kı huzuru bulsunlar değıl mı ama
herşey boş
yok oalacak kı hıçbırşey bızım değıldır
o halde
manevı değerler olamlı ceyızler
allaha emanet ol
mutlu kal

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
Evet kardesım.biz konu komşunun dediğine bakacak olursak.vay halımıze.Raabbim hayırlı kısmetler çıkarsın insallah karsımıza.zevk sefa içinde yaşama hırsından, bu dünyaya geliş amacımızı unutarak yaşamaktan men etsin bizleri Allah'ım.
Allah razı olsun.Emeğine sağlık canım adaşım:)

Selametle...

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
selamunaleykum kardeşim emeğıne sağlık
ne yazık kı en müsrif toplumun başında bız gelıyoruz
düşünülmesı gerek eğer kı mal mulk ınsanı mutlu etseydı tüm zengınler mesut olurdu
onemlı olan ne
aza kanaat etmek yetınmek ve huzuru bulmak
kadınlardır evlerı güzelleştıren
yeter kı huzuru bulsunlar değıl mı ama
herşey boş
yok oalacak kı hıçbırşey bızım değıldır
o halde
manevı değerler olamlı ceyızler
allaha emanet ol
mutlu kal
vealeykumselam değerli hocam
maalesef artık Allah cc rızası için değil de mal mülk için evleniyor insanlar.
köyümüzde de yaşanan bir hadise vardı. kızın babası arabayı kızın üstüne yapmadı diye düğün dernek bozmuştu oğlan tarafı. hem de her şey hazırken düğüne 1 hafta kala...
Allah cc muhafaza.

... evi yuvaya çevirecek olan saliha bir kadındır...B)
selametle hocam. sağolun yorumunuz için...

kalbiminurlandır

Evet kardesım.biz konu komşunun dediğine bakacak olursak.vay halımıze.Raabbim hayırlı kısmetler çıkarsın insallah karsımıza.zevk sefa içinde yaşama hırsından, bu dünyaya geliş amacımızı unutarak yaşamaktan men etsin bizleri Allah'ım.
Allah razı olsun.Emeğine sağlık canım adaşım:)

Selametle...
çok doğru ablam...
düğün dernek olduğu duyulunca hemen evi arabası var mı. kimlerden ..
kız tarafının veya oğlan tarafının mali durumuna göre VARLIKLI mı diye soruluyo.

öncelikle abdestli namazlı mı diye bir sor değil mi. insanlar aklını parayla toprakla yer yurtla bozmuş .

sağolasın yorumun için adaşım :a07:

erzcn_24

Kayıtlı Kullanıcı
Evlenme Arefesinde OlAn biriyim İnanın Kabataslak bir hesap 20 bin Tl aşağı olmuyor :))) Allah Yardım etsin ben ve benim gibilere.....

Emeğe Saygı Güzel Kardeşim....

kalbiminurlandır

Evlenme Arefesinde OlAn biriyim İnanın Kabataslak bir hesap 20 bin Tl aşağı olmuyor :))) Allah Yardım etsin ben ve benim gibilere.....

Emeğe Saygı Güzel Kardeşim....
teşekkürler değerli kardeşimiz.
Rabbim hayırlı bir yuva nasip etsin sizlere ve tüm bekar kardeşlerimize

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim
Allah razı olsun çok güzel bir konu emeğine sağlık..
Malesef günümüzde evlilikler maneviyat değilde maddiyat üzerine inşa ediliyor ve ne yazık ki çokta uzun sürdüğü söylenemez..
Eşya para insana hiç bir zaman mutluluk ve huzur vermez
Herşeyden önce Allah rızası için ve dışardaki bazı tehlikelerden korunmak için yapılmalıdır evlilik..Aile bir toplumu oluşturan en küçük birimdir dolayısıyla temeli sağlam ve dini bakımdan yeterli eğitim alınmış olmalıdır..
selam ve dua ile...

kalbiminurlandır

Selamünaleyküm kardeşim
Allah razı olsun çok güzel bir konu emeğine sağlık..
Malesef günümüzde evlilikler maneviyat değilde maddiyat üzerine inşa ediliyor ve ne yazık ki çokta uzun sürdüğü söylenemez..
Eşya para insana hiç bir zaman mutluluk ve huzur vermez
Herşeyden önce Allah rızası için ve dışardaki bazı tehlikelerden korunmak için yapılmalıdır evlilik..Aile bir toplumu oluşturan en küçük birimdir dolayısıyla temeli sağlam ve dini bakımdan yeterli eğitim alınmış olmalıdır..
selam ve dua ile...
VEALEYKUMSELAM :H
KISACA ÖZETLEMİŞSİN CANIM ABLAM.
ailelerin bu durumda rolleri büyük. artık fazlalaştı bu tür evlilikler. her kapıyı para açar olmuş. ahir zaman değil mi işte. Rabbim hidayet nasip etsin inşALLAH
teşekkürler. yüreğine sağlık :a14:
selametle :H

Burak2626

Kayıtlı Kullanıcı
SelamünAleyküm;
Hepinize en içten duygularımla katılıyorum.Bu zamanda evlilikler maddiyat üzerine kuruluyor.Yaşım daha küçük olmasına rağmen ben bunun farkındayım.Ama insanları değiştiremezsin ki bir anlatırsın iki anlatırsın bunu yapan inanın çok kişi var bayan erkek ama düzgün düşünen insanları Allah c.c nasibini verir,evinde huzur verir.Herşeyi yaratan,bizleri gözeten ve kollayan odur.Teşekkür ederim.Selametle...

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
selamum aleykum aysecım
gercekten de öyle ya:(
RAbbım yardımcımız olsun..

kalbiminurlandır

SelamünAleyküm;
Hepinize en içten duygularımla katılıyorum.Bu zamanda evlilikler maddiyat üzerine kuruluyor.Yaşım daha küçük olmasına rağmen ben bunun farkındayım.Ama insanları değiştiremezsin ki bir anlatırsın iki anlatırsın bunu yapan inanın çok kişi var bayan erkek ama düzgün düşünen insanları Allah c.c nasibini verir,evinde huzur verir.Herşeyi yaratan,bizleri gözeten ve kollayan odur.Teşekkür ederim.Selametle...

selamum aleykum aysecım
gercekten de öyle ya:(
RAbbım yardımcımız olsun..
vealeykumselam Mümin kardeşlerim :a07:
sağolasınız. bu konumuzda bence özellikle de kız tarafı dikkat cekıyor ...
ev araba olcak oyle veririm kızı falan dıyorlar.
İNSANLAR ARTIK MANEVİYAT DEĞİL MADDİYAT EVLİLİĞİ YAPIYORRRR :a36:

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı akşamlar,

inşallah ekim ayında nikahım olacak. başkalarını eğlendireceğiz diye düğün istemiyorum, nişanlımın ailesinden takı seti filan da istemedim. Ama ailem başta olmak üzere çevremdeki herkes, "düğün olmadan olmazmış, takı seti olmadan nikah mı olurmuş, falan da filan" demediğini bırakmıyor :(

biz nişanlımla evlendikten sonra geçici bir süre ailesiyle beraber oturacaktık, ikimiz de çalışıyoruz, zaten akşamdan akşama eve geleceğiz, 1 sene sonra filan evimiz yapılacak, para biriktirelim diye düşünmüştük. Ailem o kadar baskı yaptı ki, allah razı olsun nişanlım ayrı evde oturmayı kabul etti.

diğer forum konularına da baktığımda, yaşanılan sorunlar hep ailelerden kaynaklanıyor. inşallah bizler aynı sorunları kendi evlatlarımıza yaşatmayız. allah herkese hayırlı eşler, hayırlı nesiller nasip etsin. Amin

kalbiminurlandır

hayırlı akşamlar,

inşallah ekim ayında nikahım olacak. başkalarını eğlendireceğiz diye düğün istemiyorum, nişanlımın ailesinden takı seti filan da istemedim. Ama ailem başta olmak üzere çevremdeki herkes, "düğün olmadan olmazmış, takı seti olmadan nikah mı olurmuş, falan da filan" demediğini bırakmıyor :(

biz nişanlımla evlendikten sonra geçici bir süre ailesiyle beraber oturacaktık, ikimiz de çalışıyoruz, zaten akşamdan akşama eve geleceğiz, 1 sene sonra filan evimiz yapılacak, para biriktirelim diye düşünmüştük. Ailem o kadar baskı yaptı ki, allah razı olsun nişanlım ayrı evde oturmayı kabul etti.

diğer forum konularına da baktığımda, yaşanılan sorunlar hep ailelerden kaynaklanıyor. inşallah bizler aynı sorunları kendi evlatlarımıza yaşatmayız. allah herkese hayırlı eşler, hayırlı nesiller nasip etsin. Amin

hayırlı sabahlar güzel ablamız :a12:
mübarek olsun yeni yuvanız inşALLAH... üstteki kardeşlerimize de yazdığım gibi. kız tarafı bu işte daha ağır basıyor..
buralarda fazr gibidir takı , bilezik falan.
en az 5 çift burma bilezik , takı seti falan derken 8-10 bin liraya kadar çıkıyor... sonra ev araba dükkan sahibi olmalı damat. artık maneviyat eskilerde kaldı. maddiyat ön planda şimdi.
ALLAH evleneceklere sabır versin. inşALLAH bizler evlatlarımıza böyle yapmayız :H

tayyibet

Kayıtlı Kullanıcı
hepiniz çok güzel ifade etmişsiniz,kalbimi nurlandır kardeşimin yazısını çok beğendim takdir ettim evet ne yazık ki ilimle değilde malla yarışır olduk. ALLAH bizleri salihlerden eylesin ve inşallah salihlerle karşılaştırsın.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler kardeşim
Eskiye nazaran hayatımız lüks
İlerleyen zamanlar ne getirir bilemeyiz yani doğal afet susuzluk v.b

yolcuyuz hemi :D

kalbiminurlandır

hepiniz çok güzel ifade etmişsiniz,kalbimi nurlandır kardeşimin yazısını çok beğendim takdir ettim evet ne yazık ki ilimle değilde malla yarışır olduk. ALLAH bizleri salihlerden eylesin ve inşallah salihlerle karşılaştırsın.

• MEVLAM RAZI OLSUN SENDEN DEĞERLİ KARDEŞCAĞIZIM :a12:
  • harfi harfine katılıyorum :a24: ne yazıkki artık malın varsa öyle insan yerine konuluyorsun ... :a36:
  • duana da can-ı gönülden amin diyorum :a12:
  • selam ve dua ile :H

kalbiminurlandır

Teşekkürler kardeşim
Eskiye nazaran hayatımız lüks
İlerleyen zamanlar ne getirir bilemeyiz yani doğal afet susuzluk v.b

yolcuyuz hemi :D

sağolasın ibrahim kardeşim.
inan ki bu sıralarda hep aklıma takılıyor bu ...
gelecekte nelerle karşılaşacağız. şimdi devir çok kötü oldu ... kızlar erkek peşinde erkekler kız peşinde ama kimse bilmiyor ki azrail hepimizin peşinde :a36: şuan paran varsa öyle insan yerine konuluyorsun peki yarın öbür gün ne olacak ... Rabbim bizleri hayra kavuştur , akıbetimizi hayra çevir

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt