Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ömründe Bir Kere Okuyan Cehenneme Girerse...(Muhammed el-Bekri Hz.) (1 Kullanıcı)

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli Kardeşim,
Yüce Allah(C.C) hepimizi yanılmaktan ve yanlış yola girmekten korusun.
Haşa Muhammed El-Bekri Hz.Yüce Allah(C.C)'ın hükümlerine karışmıyor, onun yerine bir karar vermiyor, "cehenneme girmez" demiyor.

Diyorki "Cehenneme girerse benden hesap sorsun"
Böylesine Büyük Alimlerden beklenebilecek çok ince ve içerik olarak çok hassas bir söz söylemiş.
Bu sözden direk olarak "cehenneme girmez" hükmü çıkarılamaz.
Burada bu Salavatın ne denli büyük sevaplar ve hikmetler taşıdığının önemine dikkat çekiyor.
İnsan pek çok büyük günah işleyip , Yüce Allah(C.C) ın emir ve yasaklarına uymayıp, kul hakkı yiyip, insan öldürüp vb. günahlar işleyip sonra bu Salavat-ın arkasına sığınırsa, o zaman herhalde Muhammed El Bekri Hz. den hesap sormaya yüzü olamayacağı, sorsa bile bu insanlara Muhammed El Bekri Hz.nin verilebileceği cevaplar olduğu aşikardır.

Ancak sadece senin dediğin şekilde bir düşüncede tam doğru olmayacaktır.Bir kısım cahil insanda ben zaten yeterince günah içindeyim şeklinde düşünceyle ibadetlerinin hiçbirisini yapmıyor.Ben böyle insanlarla çok karşılaştım.
Bu insanlara Yüce Allah(C.C) affedicidir desenizde, pek oralı olmuyorlar.
Belkide bu Salavat-ı Şerifin bu insanlara vereceği ciddi umutla, ibadetlerine başlayabileceğinide hesaba katmalısın.Bu ciddi bir umuttur.
Sen cahillere ve günahkarlara diyorsunki gel kardeşim bu Salavat-ı oku böyle faziletleri var, hayatında yeni bir sayfa aç.Bu Salavat belkide sana yeni bir başlangıç yapman için bir mesajdır.
Ayrıca okumaya başlayana Salavat-ı şerifin faziletleri sayesinde, Yüce Allah(C.C) belkide ona doğru yolu gösterebilir.(Herşeyin en doğrusunu Yüce Allah (C.C) bilir.)

Haklısın bu konuda cahil insanların yanlış yaklaşımı olabilir ancak bu kadar cahilce yaklaşıma sahip insanlarında zaten ibadetlerini sürdürebilecekleri tartışma konusudur.

Ancak herşeyin en doğrusunu Yüce Allah (C.C) bilir.Herşey onun takdiridir.
Senin bu yazıyı ve düşünceyi yazmanda mutlakakki Yüce Allah(C.C) ın takdiri.
Belkide bu şekilde düşünen kardeşlerimiz oldu.
Bu nedenle yazımın başına ekleme yapıyorum.Yüce Allah(C.C) razı olsun.
Arkadaşım tekrar sağol, Allah(C.C) senin gibi kardeşlerimizi başımızdan eksik etmesin ve senden razı olsun.

Paylaşımlarınız için teşekkürler kardeşim.Allah bu salevat-ı şerifeyi hakkıyla okuyup amel edenlerden eylesin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt