Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ölümle Gelen Namaz !!! (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

selamünaleyküm değerli abim
Allah razı olsun çok önemli bir paylaşımdı emeğine sağlık...çocuklara küçük yaşta namaz kılmayı öğretmezsek büyüyünce çok zor olacaktır hatta bazan bu imkansız bile olabiliyor...onları kendi ellerimizle cehenneme göndermeyelim...
Mektubat kardeşimin yazdıklarına da tamamen katılıyorum çok güzel izah etmiş..

Ağaç yaşken eğilir.....atalarımız asla boş konuşmamışlar...

yapacağımız en önemli iş çocuklarımıza küçük yaşta dinimizin temellerini öğretmeliyiz özellikle de namazı doğru bir şekilde kılmayı...
Namaz dinin direği,müminin miracıdır...

selam ve dua ile ...hayırlı günler...

Allah CC. cümlemizden razı olsun değerli kardeşim...
Atalarımız boş konuşmamışlar elbet...
Bu nedenle küçük yaşta, hatta anne karnında eğitime başlamalıyız...
Sizler de DUA edin kardeşlerim böyle kardeşlerimiz, gençlerimiz ve nesillerimiz için...
Allah CC. dualarımızı kabul eylesin inşallah...
Selam ve DUA ile...

CAFERİ_TAYYAR

Kayıtlı Kullanıcı
[ı]
[sıze="3"]allah cc. Cümlemizden razı olsun kardeşim...
Dualarınıza gönülden aminnn...
Ağaç yaşken eğilir...
Sekiz yıllık eğitimden sonra din eğitimi olmazzz...:a24:
[/sıze]
[/ı]

selamun aleykum kardeşim,
aynen katılıyorum dediğine,
8 yıllık kesintisiz eğitim, ve kuran kurslarında ilkokul diploması zorunluluğu maalesef ümmeti parçalamak için yeterli.
Inş rahmetli muhsin reisin kanun teklifi görüşülüp kanunlaşırda bu illetten kurtuluruz

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Din eğitimi önce Anne ve Babadan başlar ben 30 yaşından sonra kendi kendime namaz kılmayı sevdiğim bir ablamdanda Kuran okumayı öğrendim, bana ne annem nede babm öğretti iki kızım var biri 13 biride 7 ben ise şimdiden ikisine dinimi namazı ve dualrımızı öğretiyorum hak yolunu öğretiyorum.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
İnşallah bu arkadaşlar namazın tadını alıp devam etme kararı vermişlerdir. Rabbim ibadetlerimizi hakkıyla yerine getiren kullarından eylesin.. Meftaya da rahmet eylesin inşallah..

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

selamun aleykum kardeşim,
aynen katılıyorum dediğine,
8 yıllık kesintisiz eğitim, ve kuran kurslarında ilkokul diploması zorunluluğu maalesef ümmeti parçalamak için yeterli.
Inş rahmetli muhsin reisin kanun teklifi görüşülüp kanunlaşırda bu illetten kurtuluruz

İnşallah kardeşim...
Rabbim görelim neyler, neylerse güzel eyler...:a12:
Selam ve DUA ile...

mavci

Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Din eğitimi önce Anne ve Babadan başlar ben 30 yaşından sonra kendi kendime namaz kılmayı sevdiğim bir ablamdanda Kuran okumayı öğrendim, bana ne annem nede babm öğretti iki kızım var biri 13 biride 7 ben ise şimdiden ikisine dinimi namazı ve dualrımızı öğretiyorum hak yolunu öğretiyorum.

Allah CC. razı olsun inşallah...
Allah CC. sizlere ve bizlere kolaylıklar versin...
Sizi tebrik ederim...
En iyi miras salih ve saliha evlattır...
Selam ve DUA ile...

mavci

Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

İnşallah bu arkadaşlar namazın tadını alıp devam etme kararı vermişlerdir. Rabbim ibadetlerimizi hakkıyla yerine getiren kullarından eylesin.. Meftaya da rahmet eylesin inşallah..

İnşallah kardeşim...
Duana gönülden amin...
O kadar masum görünüyorlardı ki...:a03:
DUA ... DUA... DUA...
Allah CC. razı olsun...

mavci

Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Amiiiiiiin inşallah yaptığın o içten dualarınla o geçler hiç bırakmamasına namaza başlarlar

İnşallah kardeşim...
AMİNNN diyelim...
Hidayeti veren Allah CC. dır...
Selam ve DUA ile...

CAFERİ_TAYYAR

Kayıtlı Kullanıcı
[ı]
[sıze="4"]bugün bir arkadaşımın dedesinin cenaze namazını kılmak için bahçelievler camiine gittim...
Cenaze namazı öğle namazını müteakiben kılınacaktı...
öğle namazını kılmak için camiye girdim ve 4. Ya da 5. Safta, namaz için ezanı beklemeye başladım...
Yaklaşık 10 dk. Vardı namaza...

Bu arada hemen önümdeki safta yaşları 17-18 civarında olan iki genç gözüme ilişti...
Birisinin saçı uzun ve sarışın diğeri ise biraz havalı tipte bir saçı olan gençlerdi...
Onlar da bekliyorlardı ezanı...
Ancak otururken o kadar zorlanıyorlardı ki nerdeyse her yarım dk. Da bir oturuş şeklini değiştiriyorlardı...
Her hallerinden yeni namaz kılacakları anlaşılıyordu...
Namaz kılarken de o kadar zorlanıyorlardı ki bir an önce bitse çok rahat edeceklerdi gibi bir hisse kapıldım...
Neyse namaz bitti...
Ve dua başladı...
Duada... Onların bu namazlarının daim olması için dua ettim...
belki de bu onların ilk ve daim namazları olacak...

burada çıkardığım ders şu oldu:
insanlar çocuk yaşta namaza, ibadete başlarsa rahat ediyor, zorlanmıyor..
Zahiren kötü gibi görünen ölüm bile hayırlara vesile olabiliyor...
[/sıze]
[/ı]

paylaşmak istedim....

s.a.
Benim yazıda dikkatimi çeken başka bi bölüm daha oldu, okudukça insanın aklına geliyor.
Yazıdaki cenaze sahipleri vakit namazındada bulunmuşlar, öyle cenaze namazları varki, cenaze sahipleri vakit namazınada durmaz dışarda beklerler, el alem laf etmesin diyede kerhen cenaze namazında bulunurlar,
allah c.c. O türden naaş olmayıda, cenaze sahibi olmaktanda korusun cümlemizi

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

s.a.
Benim yazıda dikkatimi çeken başka bi bölüm daha oldu, okudukça insanın aklına geliyor.
Yazıdaki cenaze sahipleri vakit namazındada bulunmuşlar, öyle cenaze namazları varki, cenaze sahipleri vakit namazınada durmaz dışarda beklerler, el alem laf etmesin diyede kerhen cenaze namazında bulunurlar,
allah c.c. O türden naaş olmayıda, cenaze sahibi olmaktanda korusun cümlemizi

Allah CC. razı olsun kardeşim...
Doğru tespit yapmışsın...
Cenaze namazı öğle namazını mütakiben kılındığı için önce öğle namazı sonra cenaze namazı kılındı...
Dularınıza kalben AMİN diyorum...
Kahramanmaraş diğer illere nazaran namaz konusunda sanırım daha ileride...
Hamdolsun camilerimiz dolu oluyor...
Zahiren görünüş bu...
AllaH CC. en doğrusunu bilir...
Selam ve DUA ile...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm mavci abimiz.
Güzel paylaşımınız için Allah c.c razı olsun.. Yazdıklarınız, güzel bir vesile olur inşallah.. Dualarınız ve dualarımız, namaz nimetinin güzellikleriyle tanışmayı dileyen herkes için makbul olsun.. İnsan için hayatın en büyük dönüm noktalarından biri zorluklardır şüphesiz.. Örneğin dini bir hakikati uygulamak konusunda insan en çok zor anlarında ikna olur; aczinin farkına imtihanlar anında varır en çok.. Çok neşeli iken, bazen şükür unutulduğu gibi, ibadetler de pek hatıra getirilmez. Ama bir musibet anında Mevlana (k.s)'un da buyurduğu üzere, en içten dualar, en içten secdeler ve ibadetler, ancak zor anlarda daha tesirli ve yüreğe
daha çok işler olur.. Dinin özü nasihattir, ölüm de en büyük nasihatçilerdendir.. Ölüm, ıslahtan nasibi olan insanı silkindirir ve kendine getirir.. Hiç beklemediği bir anda, kendisinin de o kervana katılacağını şefkat tokadı ile, kimi zaman da acı bir şamarla insanlara hatırlatır.. Bu konuda çevremde ben de birçok örneğe rastladım mavci abimiz.. Şerlerden bile hayırlar çıkaran Rabbimiz c.c, hayra bile şer görülen bir olayı vesile kılabiliyor.. İnsan yeter ki tefekkür penceresinden, hikmet nazarıyla bakmasını bilebilsin..

Mühim olan, tüm ibadetleri, hep o ilk başlanılan halet-i ruhiyeyi, o heyecanı kaybetmeden, (belki yanlış olur, hatalı olur, eksik olur ama Allah c.c'nin izniyle makbul olunur) o ilk başlangıçtaki titreyişi her ibadette hissetmek çok önemli.. Musibet anında da, şen zamanlarda da inşallahu Rahman..
Allah c.c yar ve yardımcınız olsun, dualarınız ve dualarımız; yerlerine ulaşsın inşallah.
Selam ve Dua ile kalın.

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Selamün Aleyküm mavci abimiz.
Güzel paylaşımınız için Allah c.c razı olsun.. Yazdıklarınız, güzel bir vesile olur inşallah.. Dualarınız ve dualarımız, namaz nimetinin güzellikleriyle tanışmayı dileyen herkes için makbul olsun.. İnsan için hayatın en büyük dönüm noktalarından biri zorluklardır şüphesiz.. Örneğin dini bir hakikati uygulamak konusunda insan en çok zor anlarında ikna olur; aczinin farkına imtihanlar anında varır en çok.. Çok neşeli iken, bazen şükür unutulduğu gibi, ibadetler de pek hatıra getirilmez. Ama bir musibet anında Mevlana (k.s)'un da buyurduğu üzere, en içten dualar, en içten secdeler ve ibadetler, ancak zor anlarda daha tesirli ve yüreğe
daha çok işler olur.. Dinin özü nasihattir, ölüm de en büyük nasihatçilerdendir.. Ölüm, ıslahtan nasibi olan insanı silkindirir ve kendine getirir.. Hiç beklemediği bir anda, kendisinin de o kervana katılacağını şefkat tokadı ile, kimi zaman da acı bir şamarla insanlara hatırlatır.. Bu konuda çevremde ben de birçok örneğe rastladım mavci abimiz.. Şerlerden bile hayırlar çıkaran Rabbimiz c.c, hayra bile şer görülen bir olayı vesile kılabiliyor.. İnsan yeter ki tefekkür penceresinden, hikmet nazarıyla bakmasını bilebilsin..

Mühim olan, tüm ibadetleri, hep o ilk başlanılan halet-i ruhiyeyi, o heyecanı kaybetmeden, (belki yanlış olur, hatalı olur, eksik olur ama Allah c.c'nin izniyle makbul olunur) o ilk başlangıçtaki titreyişi her ibadette hissetmek çok önemli.. Musibet anında da, şen zamanlarda da inşallahu Rahman..
Allah c.c yar ve yardımcınız olsun, dualarınız ve dualarımız; yerlerine ulaşsın inşallah.
Selam ve Dua ile kalın.

Allah CC. cümlemizden razı olsun Aliye kardeşim...
Dularınıza kalben AMİN diyorum...
Bu güzel ve faydalı cevabınız için teşekkür ederim...
Bizler çocuklarımıza küçüklüğünde hatta anne karnında terbiye vermekle mükellefiz...
Bunun gayretinde olmalıyız...
Şer gördüklerimiz şeyler hayır, hayır gördüklerimiz şeyler şer olabilir...
En doğrusunu Allah CC. bilir...
DUA ubudiyettir inşallah...
Selam ve DUA ile...
Selam ve DUA ile...

mavci

Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

aile511jf%5B1%5D.jpg

mavci

Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Dedesi vefat eden arkadaşımı gördüm bgün...ve bu iki genci sordum ona...
İlgileneceğini söyledi...
İnşallah namazları daim olur...

mavci

Yönetici
Esselamünaleykum...Hayırlı Cumalar...

Dedesi vefat eden arkadaşımı gördüm bugün...ve bu iki genci sordum ona...
İlgileneceğini söyledi...

Arkadaşımla tekrar görüştük...
İnşallah o günden sonra daha d aiyi olduklarını ve bir değişme umut ettiğini söyledi...

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Allah duanı kabul eylesin abi, o güzel kardeşlerimizin ibadetleri daim olsun inşallah..
bizlerle paylaştığın için Allah razı olsun senden.. böyle şeyleri okumak bilmek bile huzurlandırıcı

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
ne güzel kardeşlerim genellikle hepiniz aile tarafından namaza yöneltilmiş ve huzuru bulmuşşunuz keşke bende sizler gibi olsaydım babam benide namaz kılmamı zamanında soleseydi uyarsaydı ama olmadı.çok şükür ki bi amcam var namaz kılan ve o beni böle aşıladı ve allahıma binlerce sukurler olsun namazımı kılıyorum ibadetlerimi yapıyorum allahın izniyle ama babam bilmiyo namaz kıldıgımı ve kılmamı da istemiyo ne kadar zor degilmi babam bilmeden her an gelip görecekmiş gibi çekinerek namaz kılmak ve ben namazlarımı köşe bucak kacarak bugun bir vakit evde kılıyorsam diger vakit baska birinin akrabanın evinde kılıyorum ve bu beni çok incitiyo ve inanın anlatamıyorum derdimi kimseye ve içimde yanıp tutusan allah askı ve bu muhtesem huzuru babamın bulamaması kalbimi cok acıtıyo rabbim inşallah cümlemizin ibadetlerini kabul eder inşallah babamada hidayet nasip eder.Kusura bakmayın arkadaslar sizin ailenizin namazı size kıldırmak için neler yaptıgını soleyınce duygulandıgım için yazdım bunları kusurum varsa affola allaha emanet olun....(DUA BEKLİYORUM):(:(

mavci

Yönetici

Allah duanı kabul eylesin abi, o güzel kardeşlerimizin ibadetleri daim olsun inşallah..
bizlerle paylaştığın için Allah razı olsun senden.. böyle şeyleri okumak bilmek bile huzurlandırıcı

Allah CC. cümlemizden razı olsun kardeşim...
İnşallah sizlerin de duasıyla bu kardeşlerimiz namaza devam ederler...
Hayırlı Cumalar...

mavci

Yönetici

ne güzel kardeşlerim genellikle hepiniz aile tarafından namaza yöneltilmiş ve huzuru bulmuşşunuz keşke bende sizler gibi olsaydım babam benide namaz kılmamı zamanında soleseydi uyarsaydı ama olmadı.çok şükür ki bi amcam var namaz kılan ve o beni böle aşıladı ve allahıma binlerce sukurler olsun namazımı kılıyorum ibadetlerimi yapıyorum allahın izniyle ama babam bilmiyo namaz kıldıgımı ve kılmamı da istemiyo ne kadar zor degilmi babam bilmeden her an gelip görecekmiş gibi çekinerek namaz kılmak ve ben namazlarımı köşe bucak kacarak bugun bir vakit evde kılıyorsam diger vakit baska birinin akrabanın evinde kılıyorum ve bu beni çok incitiyo ve inanın anlatamıyorum derdimi kimseye ve içimde yanıp tutusan allah askı ve bu muhtesem huzuru babamın bulamaması kalbimi cok acıtıyo rabbim inşallah cümlemizin ibadetlerini kabul eder inşallah babamada hidayet nasip eder.Kusura bakmayın arkadaslar sizin ailenizin namazı size kıldırmak için neler yaptıgını soleyınce duygulandıgım için yazdım bunları kusurum varsa affola allaha emanet olun....(DUA BEKLİYORUM):(:(

Kardeşim tebrik ederim sizi...
İnşallah tüm bu zorluklara rağmen devam edersiniz namazınıza...
Bunun sevabı da fazladır inşallah bizim durumumuza göre...
İnşallah babanız da güzel olanı yapacaktır...
Allah CC. yar ve yardımcınız olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt