Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ÖLÜLERE YASİN-İ ŞERİF OKUNUR (1 Kullanıcı)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
HER İNSAN ÖLÜMÜ TADACAKTIR

BURDA BİTEN YAŞAM TOPRAK ALTINDA DEVAM EDECEKTİR ALLAHIN RIZASINI KAZANMAK VEDE KABİRDE RAHAT YAŞAM SÜRMEK İÇİN ÖLÜLERİMİZİ RAHMETLE ANALIM ONLARA YASİN-İ ŞERİF YADEDELİM BİZLER ÖLÜMDEN SONRA DİRİLİŞE AMELE VEDE SORGUYA İNANIRIZ KABİRDE RAHAT BİR YAŞAM İÇİN HAYDİ OZAMAN DUAYA....

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÖLÜLERE YASİN-İ ŞERİF OKUNUR

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM.ALLAH(CC) RAZI OLSUN.GÜZEL BİR HATIRLATMA..AMA BEN ÖLÜM KELİMESİNİ OKUDUĞUM ANDA BAŞLADIM TİTREMEYE..HELEKİ ÖLÜM GECE AKLIMA GEDİĞİNDE UYKU BİLE UYUYAMIYORUM,GÖZLERİM O KORKUDAN DOLUP TAŞIYOR,KALBİM YERİNDEN ÇIKACAKMIŞ GİBİ OLUYOR.. ,..RABBİM CÜMLEMİZE HAYIRLI ÖLÜMLER NASİP EYLESİN...ÇOK HAKLIISN KARDEŞİM BİZ ÖLÜLERİMİZE OKUYALIM Kİ BİZDE ÖLÜNCE BİZEDE OKUYAN OLSUN.ÇOK SAĞOLASIN..SELAMETLE KARDEŞİM..

feyza85252

Kayıtlı Kullanıcı

kardeş Allah razı olsun
kimse farkında değil ama bu geçici ve zahiri hayattan sonra asıl hayat başlıyo kimileri ölmüş adama ne faydası olacak gibi cahilce laflar ediyorlar asssslaaa bunu düşünen insanların ölmüş yakınları asıl acı bi akıbete karşı karşıyaaa.. ben babamı 4 yıl evvel kaybettim onun adını düşünerek yada zikrederek fatiha bile okusam onun huzur bulduğunu hissediyorum bende muazzam bi huzura kavuşuyorum...

tovbekar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşlerim. Özellikle perşembe akşamları ve cuma günleri ihmal etmeyelim.

lana

Kayıtlı Kullanıcı

selamunaleyküm muhammed abim Allah razı olsun bu paylaşım ve hatırlatma için inşaAllah selametle kalın...

tovbekar

Kayıtlı Kullanıcı

Ve ölümden korkmayalım kardeşlerim. Ölüm son değil aksine başlangıçtır. Ölüm dünya zindanından kurtuluştur, ölüm Rab'e kavuşmanın ilk adımıdır. Ya Kabid olan rabbim sen bizlere ve tüm inananlara hayırlı ölümler nasib eyle. Ölümün şiddetinden sana sığınırım...

feyza85252

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm... bencede ölüm korkulacak bişey değil aksine çok istediğimiz biryere gidecekmişçesine hazırlık yapup çantamızı svp larla biiznillah doldurmalıyız...B)B)B)B)B)B)Helede orda bekeyenlerimiz sevdiklerimiz sevenlerimiz varsaaa:(

serap bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı

feyza85252 yazdı:
selamün aleyküm... bencede ölüm korkulacak bişey değil aksine çok istediğimiz biryere gidecekmişçesine hazırlık yapup çantamızı svp larla biiznillah doldurmalıyız...B)B)B)B)B)B)Helede orda bekeyenlerimiz sevdiklerimiz sevenlerimiz varsaaa:(

S.A. ÇOK HAKLISIN FEYZA KARDEŞ NASIL Kİ ÇOK SEVDİĞİMİZ BİR YERE GİDERKEN YANIMIZA GİDECEĞİMİZ YERE GİDERKEN BİZE LAZIM OACAK ŞEYLERİ ALIYORUZ İŞTE ORADA DA BİZE LAZIM OLACAK ŞEYLERİ YANİ SEVAPŞARI İYİ AMELLERİ HAYIRLARIMIZI VALİZİMİZE BOL BOL DOLDURMALIYIZ
ALLAH DOLU VALİLİZLERLE YOLCULUK NASİP ETSİN İNŞALLAH:D:D:D:D A.E.O. SELAMETLE

fatmaerikci34

Kayıtlı Kullanıcı
RE: selamunaleyküm canım kardeşim

RE: selamunaleyküm canım kardeşim

öncelikle hayırlı cum'a lar bende aranıza katılmak istiyorum RABBİM ölmüşlerimize rahmet eylesin bizleride imanla yanına alsın tek dileğim bu. Muhammed kardeşim böyle hayırlı bir işe aracı olduğun için ALLAH SENDEN RAZI OLSUN selam ve dua ile

nilsu

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm arkadaşlar.ben birşey duydum:ölünce insanların amel defteri kapanırmış.yani kişiye sonradan yapılan dualar,ona bir fayda sağlamazmış.bana çok saçma geldi.yani o zaman neden ölmüşlerimize birer fatiha okuyalım deniyor..neden kabristandan geçerken 3 ihlas bir fatiha okunuyor.bir de bu onları günahlarından mı arındırıyor,azaplarını mı hafifletiyor.buraya kafam takıldı.yani ölmüş bir yakınımıza arkasından sürekli dua ve ibadet yapılsa onun ruhuna bağışlansa bu kişinin günahları siliniyormu.bu kişinin kabrini cennet bahçesine çevirmek mümkün mü...selam ve dua ile...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

öncelikle hoşgeldinn fatma erikçi kardeş sizinde cumanız mübarek olsun listeye aldım adınızı...

aleykümselam nilsuyu kardeş lütfen kulaktan duyma olan hiç birşeye inanmayaılım böyle birşey yok; insan öldüğünde bir yakını ona yasin okuyup bağışlıyorsa melekler ölüyü çağırır bak kızınız nil size yasin okudu denilir azda olsa onun azabı azalır (yinede herşeyi Allah bilir) dua ölüyede diriyede gereklidir ölünün arkasından gıybet hakret içerikli konuşmalar yapılmamalıdır bu ölünün etini diline koyman demektir dinimiz gıybeti yasaklar o bu dünyada olmadığı için onun hakkında söylenenlerin doğru olup olmadığı için kendini savunamadığı için ölünün arkasından konuşmak caiz değildir tabikide ölüyede dua edicez azabı hafiflesin diye kabrisatdan geçerken üç kere selam vericez fatiha okuyucaz her ölünün arkasından iyi konuşucaz bunlar çok önemli vede hassas konulardır kardeşim umarım gereken cevabını almışsındır selametle

FUNDA_

Kayıtlı Kullanıcı

RABBİM ÖLÜLERİMİZİN ARKASINDAN YASİN OKUYAN VE BİZ ÖLDÜKTEN SONRADA BİZLERİN ARKASINDAN YASİN OKUYACAK NESİLLERİMİZİN GELMESİNİ NASİP ETSİN VE RABBİM ÖLÜM YOLCULIĞUNA ÇIKARKEN SEVAP DOLU ÇANTALARIMIZLA GİDEBİLMEYİ HEPİMİZE NASİP ETSİN İNSALLAHB)

fatma_nur

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN ALLAH RAZI OLSUN HEPİMİZDEN

garip-

Kayıtlı Kullanıcı

yaaaa biliyormusunuz kardeşler ne kadar imreniyorum arkalarından bol bol okunan mevtalara her nefis ölümü tadacaktır diye buyrulmuş
ölüm geldiğinde efendimizi cemalini seyrederek azrail(a.s.) ruhunu teslim eden kullardan oluruz. inşALLAH arkamızdan daim bizi okuyarak sadakalar vererek rahatlatacak hayırlı nesiller bırakanlardan oluruz.

feyza85252

Kayıtlı Kullanıcı

nilsu yazdı:
selamün aleyküm arkadaşlar.ben birşey duydum:ölünce insanların amel defteri kapanırmış.yani kişiye sonradan yapılan dualar,ona bir fayda sağlamazmış.bana çok saçma geldi.yani o zaman neden ölmüşlerimize birer fatiha okuyalım deniyor..neden kabristandan geçerken 3 ihlas bir fatiha okunuyor.bir de bu onları günahlarından mı arındırıyor,azaplarını mı hafifletiyor.buraya kafam takıldı.yani ölmüş bir yakınımıza arkasından sürekli dua ve ibadet yapılsa onun ruhuna bağışlansa bu kişinin günahları siliniyormu.bu kişinin kabrini cennet bahçesine çevirmek mümkün mü...selam ve dua ile...

selamün aleyküm evvela cumanız mübarek olsun.....bakın arkadaşlar dinde yoruma yer yoktur yani insanlar kesin olan şeylerde yani belli kısaslar koyulmuş durumlarda bile insani yani beşeri yorumlar yapıyolar ki buda yanılgıya duşürüyor Allah korusun ...örneğin cuma namazını kadınlarda kılmalı cenaze namazına kladınlara katılmalı gibi...
sizin duymuş olduğunuz bu sölentiye kesin cvp vermek haddim değil okadr bilgili olduğumu sanmıyorum,,eskiden beri sölenir ölen bi kimsenin çocuğu o öldükten sonra bile kuran okuyor yada öğrenmeye heves ediyorsaa çocuğu o kişiye şefaat eder...böle bidurumdaaa ben sadece şunu diyorum hani mezarın başına varıpta bir demet çiçek koyar ya insan bunun ne anlamı vardır ama bizler ölmüşlerşmize yasinler fatihalar ihlaslar gibi çiçekler bırakırsak eminimki Rabbimin nazarında hem ölmüş yakınlarımız hemde biz hoşnut oluruz...Allahım neolur bizleri yolundan çevirmemezarlıktan geçerken o aciz yalvaran bi çare ölülere bi fatihayı bile esirgeyen kullarından etme (AMİN)

nursena72

Kayıtlı Kullanıcı

insanoğlu öldükten sonra amel defteri kapanır yalnız geride üç şey bırakmışsa bu devam eder diye byruluyor.
1-yol,çeşme ,cami v.b hayır şeyleri yaptıranlar,
2-talebe okutanlar
3-geriye hayırlı bir evlat bırakanlar ki bu evlat arkasından kur'an-ı kerim okursa ve onun adına hayırlı işler yaparsa bunlar.Diye biliyorum ölen kişinin amel defterini kapatmaz diye biliyorum.yanlışım varsa düzeltin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt