Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Okulun Tarihi (1 Kullanıcı)

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
Okulumuz bugünkü NİĞDE Türk Telekom Baş Müdürlüğünün bulunduğu yerdeki eski bir binada 30/09/1963 tarihinde orta kısımda bir , lise kısmında üç sınıf olmak üzere eğitim ve öğretime başlamıştır. Ticaret ve Turizm alanında ara eleman ihtiyacı arttıkça öğrenci sayısı da buna bağlı olarak artış gösterdi . Bu nedenle bina yetersiz hale geldi. Şu an Öğretmen Evi olarak kullanılan binanın Öğretmen Okulu’nun kendi binasına taşınmasıyla Ticaret Lisesi bu binaya taşındı. Öğrenci sayısındaki meydana gelen artış bu binanın da yetersiz hale gelmesine ve yeni bina yapılması ihtiyacı doğurmuştur. Böylece su an eğitim ve öğretimi devam ettirdiğimiz ek bina hizmete sunulmuştur.

Öğretmen Evlerinin 1981 yılında kurulmasıyla ana bina olarak kullanılan Ticaret Lisesi Binası Öğretmen Evi olarak tahsis edilince ek binada eğitim ve öğretime devam etmek zorunluluğu doğmuştur.

1986-1987 Öğretim yılında 3308 sayılı yasanın yürürlüğe girmesiyle öğrenci sayılarında artış meydana gelmiş ve su anki binamız yetersiz konumda kalmıştır. Okulumuz 13 Derslikli olup , 2 Bilgisayar Laboratuarı , 1 Fen Bilimleri Laboratuarı mevcuttur. Okulumuz kadrosunda 11′i meslek dersleri öğretmeni olmak üzere toplam 30 öğretmen, 3 hizmetli, 1 memur bulunmaktadır.

1995 yılında Anadolu Ticaret Meslek Lisesi ayni binada eğitim ve öğretime başlamıştır. Okulumuzun şu anki eğitim ve öğretime devam ettiği binamızın yeri Bankalar Caddesi Ziraat Bankası arkasıdır.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt