Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Oksijenli Piller Üretiliyor (1 Kullanıcı)

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Tem 2009
Mesajlar
923
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
38
St Andrews Üniversitesi’nde çalışan bilim adamları bildiğimiz manada pillerin yapısını tümden değiştirebilecek bir buluş üzerinde çalışıyorlar. Sözünü ettiğimiz bu yeni pillerde enerji oksijenden elde edilecek. 1 haziran 2007′den bu yana süren çalışmalar neticesinde çok daha ucuza gelecek ve bugün kullandığımız Li-ion pillerden on kat daha uzun kullanımlı piller üretilebilecek.

Bu projenin en güzel tarafı cihazları şarj etmek için gerekli kimyasal maddeleri pil içinde taşımak yerine oksijeni kullanmak. Böylece hem her yerde bulunabilen oksijen değerlendirilmiş olacak, hem de cihaz içerisinde çok daha ucuz olan karbon kullanılabilecek böylece de maliyetler ciddi oranda düşecek. Bu pillerin yalnızca cep telefonu ve laptop gibi cihazlarda değil, elektrikli otomobillerde de kullanılabileceği söyleniyor.
Projenin 29 Temmuz 2011′e kadar süreceği tahmin ediliyor ve bu çalışma için tam 1.687.259 Sterlin’lik ( 3,9 milyon) bir bütçe ayrıldı. Bilim adamları ise bu pillerin yaygın olarak tahmini olarak dört sene sonra günlük yaşamda kullanılabileceğini söylüyorlar.
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt