Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

~Öğrenmeyen Kalmasın~ (4 Kullanıcı)

beynelmilel

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ~Öğrenmeyen Kalmasın~

Paylaşımınız için Allah razı olsun..(Bilmiyordum:( şükür ki öğrendim)B)

sert

Kayıtlı Kullanıcı

beynelmilel yazdı:
Paylaşımınız için Allah razı olsun..(Bilmiyordum:( şükür ki öğrendim)B)

Allah(C.C.) senden de razı olsun kardeşim

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Selamün aleyküm,gördüğüm kadarıyla sitemize yeni giren arkadaşlarımız özellikle"üyelerin siteye girmelerinin aslı amacı ne?" başlıklı forumda hep "tesadüfen" girdim ,"tesadüfen" buldum diyorlar.Lütfen bu yazıyı dikkatlice okuyunuz.

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun sizden... aradaki farkı bende bilmiyordum vesilenizle öğrenmiş oldum ne anlama geldiğini bile yanlış biliyormuşum dil alışkanlığı kullandığım kelimenin yerine tevafuk kelimesini kullanacağım ve bundan sonra inşallah yakınlarımada farkı elimden geldiğince anlatacağım...

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

haticeislam

Kayıtlı Kullanıcı

BİZLER kıyamet ümmetiyiz cok dikkatli olmamızgerek A E O

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Her iki kelime zıtlıkları ile birbirlerini tarif eder. Günlük hayatta tesadüf kelimesini çok kullanmamıza rağmen, gerçekte tesadüf yoktur, tevafuk vardır. Yaratılışta ve devam eden hadiselerdeki pek çok noktadaki benzerlikler tesadüf değil, tevafuktur.
Risâle-i Nurda, Kurân-ı Kerimdeki, kâinattaki ve manevî hizmetlerdeki bir çok tevafuktan bahsedilir. Tevafuk bir tevhid mührü olduğu gibi, kâinatın ve insanların başıboş olmadığını gösteren işaretlerdir. Tevafuk Risâle-i Nur tarafından keşfedilen, Kurânın bu asra bakan mühim mucizelerinden birisidir.
Kâinat ve Kurân tevafuk mucizeleriyle doludur. Risâle-i Nur tarafından keşfedilen, Kurân-ı Kerimdeki Allah lâfızlarının alt alta gelmesi ve pek çok kelimenin bir birlerine tevafuku ve geçen yazımızda bahsettiğimiz sayılar ve ebced ile ilgili tevafuklar Kurânın Allah kelâmı olduğunun bu sahadaki delilleridir.
Cenâb-ı Hak şu muazzam kâinatı yaratırken, hem yaratıcının tek olduğunu göstermek, hem de kâinattan daha iyi istifade edilmesini sağlamak için bir çok tevafuklarla yaratmıştır..

.....

Allah razı olsun. selamünaleyküm B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Bir adam ve oğlu ormanda yürüyüş yapıyorlarmış.
Birden oğlan takılıp düşüyor ve canı yanıp “AHHHHH” diye bağırıyor.

İleride bir dağın tepesinden “AHHHHH” diye bir ses duyuyor ve şaşırıyor. Merak ediyor ve “SEN KİMSİN?” diye bağırıyor.

Aldığı cevap “SEN KİMSİN?” oluyor.
Aldığı cevaba kızıp “SEN BİR KORKAKSIN” diye tekrar bağırıyor. Dağdan gelen ses “SEN BİR KORKAKSIN” diye cevap veriyor.

Çocuk babasına dönüp
“BABA NE OLUYOR BÖYLE?” diye soruyor.

“OĞLUM” diyor adam, “DİNLE VE ÖGREN!” ve dağa dönüp “SANA HAYRANIM” diye bağırıyor.

Gelen cevap “SANA HAYRANIM!” oluyor.

Baba tekrar bağırıyor, “SEN MUHTEŞEMSİN!”

Gelen cevap ; “SEN MUHTEŞEMSİN!”

Oğlan çok şaşırıyor, ama halen ne olduğunu anlayamıyor.

Babası açıklamasını yapıyor,

“İnsanlar buna “Yankı” derler, ama aslında bu “Yaşam dır.”

“Yaşam daima sana senin verdiklerini geri verir.
Yaşam yaptığımız davranışların aynasıdır.
Daha fazla sevgi istediğin zaman daha çok sev!
Daha fazla Şefkat istediğinde, daha şefkatli ol!
Saygı istiyorsan insanlara daha çok Saygı duy.
İnsanların sabırlı olmasını istiyorsan sen de daha sabırlı olmayı öğren.
Bu kural yaşamımızın bir parçasıdır, her kesiti için geçerlidir.”

“Yasam bir tesadüf değil, yaptıklarınızın aynada bir yansımasıdır.”:D

Ehrullah

Kayıtlı Kullanıcı

sELamun ALEYKÜM B)B) SELAM VE DUA İLE

Allahümme barik lena fi recebe ve şa'ban ve belliğna ramazan ( AMİN )

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Hayırlı Cumalar B)

sert

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ,hayırlı günler

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN .. BU BİLGİYİ DAHA ÖNCEDEN BİLİYORDUM...ELİMDEN GELDİĞİNCE O DİL ALIŞKANLIĞI OLAN TESADÜF KELİMESİNİ KULLANMAMAYA ÖZEN GÖSTERECEM ...AEO

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
emeginize saglik.cok guzel bir konuyu bizle paylasmissiniz.ne yazikkki bende kullaniyordum o kelimeyi ama cok sevdigim bir dostum beni cok guzel bir sekilde uyardi.

sert

Kayıtlı Kullanıcı
Okuyan,yorumlayan ya da yorumlamayan herkesten Allah razı olsun.Mümkün olduğunca tesadüf kelimesini kullanmamaya çalışalım.Allah' a emanet olun.

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
Herşey Allah'in Izniyle Olur. Hiçbişey Başiboşluk Biçiminde Kendiliğinden Olmaz Elbette.sağolun Kardeşim Allah Razi Olsun. Allah'a Emanet Olun.

musa____

Kayıtlı Kullanıcı
Selamın Aleyküm..
Allah Razı Olsun...
Daha Dikkatli Oluruz Bu Konuda ...
Selam Ve Dua İle Allah Emanet Olun...

turusina

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın tüm olaylar,tüm canlılar üzerindeki mutlak güç ve hakimiyetini gözardı eden tesadüf kelimesini terkederek,onun yerine meydana gelen herşeyde Yüce Allah'ın bilgisi,izni ve kudreti olduğunu bizlere hatırlatan "tevafuk" kelimesini kullanmak,kendisine müslüman diyen herkesin boynunun borcudur.

RABBİM C.C. RAZI OLDUĞU KULLARI ARASINDA OLASINIZ İNŞAALLAH KARDEŞİM SERT BEN KULLANIRDIM AMA BU KADAR MANASINI İNCE DÜŞÜNMEDİM ELLERİNİZ CENNET KAPILARI AÇSIN İNŞAALLAH.MANTIKLI DÜŞÜNÜNCE ÇOK EKSİK OLDUĞUMU BİR KEZ DAHA ANLADIM YERDEKİ KARINCADA TUT GÖKTEKİ KUŞA KADAR HİÇ BİR ŞEY TESADÜF DEĞİL ....ALLAH RAZI OLSUN TEKRAR KARDEŞİM...

sert

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM C.C. RAZI OLDUĞU KULLARI ARASINDA OLASINIZ İNŞAALLAH KARDEŞİM SERT BEN KULLANIRDIM AMA BU KADAR MANASINI İNCE DÜŞÜNMEDİM ELLERİNİZ CENNET KAPILARI AÇSIN İNŞAALLAH.MANTIKLI DÜŞÜNÜNCE ÇOK EKSİK OLDUĞUMU BİR KEZ DAHA ANLADIM YERDEKİ KARINCADA TUT GÖKTEKİ KUŞA KADAR HİÇ BİR ŞEY TESADÜF DEĞİL ....ALLAH RAZI OLSUN TEKRAR KARDEŞİM...

Bilmukabele kardeşim.Allah(c.c.) hepimizden razı olsun

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun.çok Değerli Bir Paylaşimdi .bundan Sonra Daha Dikaktli Olucam Selametle.hayirli Cumalar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt