Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

¨°o_MİRAC KANDİLİ_o°¨ (1 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamun aleykum baharcım mevla razı olsun inşaALLAH
kandilin mübarek olsun hemşehrim
muhabbetle baki selamlar

PELŞİN

Kayıtlı Kullanıcı
Mi-rac gecesi'nde ve gündüzünde yapilacak

Mi-rac gecesi'nde ve gündüzünde yapilacak

selamün aleyküm
miraç gecesi kopardığım takvim yaprağının arkasındaki yazıyı sizinle paylaşmak istedim receb-i şerif'in 27. gecesi Mirac Gecesi'dir.yatsı namazından sonra 12 rek'at Hacet namazı kılınır.Beher rek'atte Fatiha'dan sonra 10 İhlas-i şerif okunur.Namaz'a niyet şöyledir "YA RABBİ RIZA_Yİ ŞERİFİN İÇİN NİYET EYLEDİM NAMAZA BU GECE YEDİ KAT GÖKLERİ VE BÜTÜN ESRARINI GÖSTEREREK MUHABBETİN İLEMÜŞERREF KILDIĞIN SEVGİLİ HABİBİN RESUL-İ ZİŞAN EFENDİMİZ HERMETİNE BEN ACİZ KULUNU AFF-I İLAHİNE FEYZ-İ İLAHİNE VE RIZA-Yİ İLAHİNE MAZHAR EYLE"
Namazdan sonra ;
4 Fatiha-i şerife
100 defa "SUBHANALLAHİ VE'L-HAMDÜ LİLLAHİ VELA İLAHE İLLALLAHÜ VALLAHÜ EKBER. VELA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİ'L-ALİYYİL AZİM"
100 İstigfar-ı şerif
100 salevat-ı şerife okunup dua edilir
bu namazda ihlaslar 100 defa okunur veya bu namaz 100 rekat olarak kılınırsa bu namazın feyz ve bereketiyle huzur-i ilahiye namaz borçlusu olarak çıkmaz
miraç gecesinden sonraki gece mutlaka oruç tutulmalıdır o gün öğle ve ikindi arasında 4 rekat namaz kılınır.Her rek'atte fatihadan sonra 5 ayetü'l-kürsi,5 kulya eyyühe'l-kafirun 5 ihlas-ı şerif ,5 kul eüzü birabbi'l-felak,5 kul eüzü birabbin-nas süreleri okunur.
bir gün önceden yazmadığım için çok özürdilerim inşallah yararlı olur

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
miraç gecesi kopardığım takvim yaprağının arkasındaki yazıyı sizinle paylaşmak istedim receb-i şerif'in 27. gecesi Mirac Gecesi'dir.yatsı namazından sonra 12 rek'at Hacet namazı kılınır.Beher rek'atte Fatiha'dan sonra 10 İhlas-i şerif okunur.Namaz'a niyet şöyledir "YA RABBİ RIZA_Yİ ŞERİFİN İÇİN NİYET EYLEDİM NAMAZA BU GECE YEDİ KAT GÖKLERİ VE BÜTÜN ESRARINI GÖSTEREREK MUHABBETİN İLEMÜŞERREF KILDIĞIN SEVGİLİ HABİBİN RESUL-İ ZİŞAN EFENDİMİZ HERMETİNE BEN ACİZ KULUNU AFF-I İLAHİNE FEYZ-İ İLAHİNE VE RIZA-Yİ İLAHİNE MAZHAR EYLE"
Namazdan sonra ;
4 Fatiha-i şerife
100 defa "SUBHANALLAHİ VE'L-HAMDÜ LİLLAHİ VELA İLAHE İLLALLAHÜ VALLAHÜ EKBER. VELA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİ'L-ALİYYİL AZİM"
100 İstigfar-ı şerif
bu namazda ihlaslar 100 defa okunur veya bu namaz 100 rekat olarak kılınırsa bu namazın feyz ve bereketiyle huzur-i ilahiye namaz borçlusu olarak çıkmaz
miraç gecesinden sonraki gece mutlaka oruç tutulmalıdır o gün öğle ve ikindi arasında 4 rekat namaz kılınır.Her rek'atte fatihadan sonra 5 ayetü'l-kürsi,5 kulya eyyühe'l-kafirun 5 ihlas-ı şerif ,5 kul eüzü birabbi'l-felak,5 kul eüzü birabbin-nas süreleri okunur.

VE ALEYKÜM SELAM

ALLAH (c.c) Razi Olsun Paylasiminiz icin Yazan Ellerinize Saglik

ALLAH´a Emanet Olun

PELŞİN

Kayıtlı Kullanıcı
Mi-rac gecesi'nde ve gündüzünde yapilacak ibadet

Mi-rac gecesi'nde ve gündüzünde yapilacak ibadet

selamün aleyküm
miraç gecesi kopardığım takvim yaprağının arkasındaki yazıyı sizinle paylaşmak istedim
Receb-i şerif'in 27. gecesi Mirac Gecesi'dir.yatsı namazından sonra 12 rek'at Hacet namazı kılınır.Beher rek'atte Fatiha'dan sonra 10 İhlas-i şerif okunur.Namaz'a niyet şöyledir "YA RABBİ RIZA_Yİ ŞERİFİN İÇİN NİYET EYLEDİM NAMAZA BU GECE YEDİ KAT GÖKLERİ VE BÜTÜN ESRARINI GÖSTEREREK MUHABBETİN İLEMÜŞERREF KILDIĞIN SEVGİLİ HABİBİN RESUL-İ ZİŞAN EFENDİMİZ HERMETİNE BEN ACİZ KULUNU AFF-I İLAHİNE FEYZ-İ İLAHİNE VE RIZA-Yİ İLAHİNE MAZHAR EYLE"
Namazdan sonra ;
4 Fatiha-i şerife
100 İstigfar-ı şerif

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt