Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

...Niyet... (2 Kullanıcı)

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Allah celle celalü razı olsun "Niyet" i Sayın Mustafa Karataş'ın anlatımında dinlemiştim ve çok etkilenmiştim etkilenmemek mümkün değil şimdi burda da sizin vesilenizle tekrar okudum çokda iyi oldu emeğinize sağlık...Haylrlı günler...

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
selamun aleykum meltemcim.Emeğine,yüreğine sağlık."Amellerde niyetlere göredir".Her daim iyilik etmeyi düşünmek temennisiyle...

kasas suresi 84.ayet: Kim bir iyilikle gelirse, artık onun için daha hayırlısı vardır; kim bir kötülükle gelirse, artık kötülükleri yapanlar, yalnızca yaptıklarıyla karşılık görürler.

Vealeykümselam Nevincim Senin de gözlerine sağlık...Rabbim ameli salih, halis niyetli kullardan eylesin cümlemizi.... selametle bacım..

mmhn

Kayıtlı Kullanıcı
çok dogru...neye niyet ederse o oluyo..

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
niyet hAyır,akibet hayır ,İNŞAALLAH.

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğinize sağlık kardeşim.
ALLAHu TEALA razı olsun...ALLAHIm niyetlerimizi, kalplerimizi doğrudan ayırmasın
Razı olacağı ameller işlemeyi bizlere nasip eylesin...

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun...allah c.c emanet olun..

_YUSUF_

Yönetici
Selamün Aleyküm
Paylaşım için Allah'u teala razı olsun
Ben konuya birşeyler ekleyeyim inşaAllah

Hadisten anlaşılanı bir çok insan günümüzde yanlış anlıyor veya öyle anlamaya çalışıyorlar
Dinin hiçbir gerekliliğini yerine getirmiyorlar fakat niyetim iyi, kalbim temiz gibi gerekçelerle şeytanın vesvesesine kanıyorlar.

Öncelikle niyet Allah rızası için olacak ve bu niyet doğrultusunda mucadele edilecek niyet gerçekleşir veya gerçekleşmez Allah bunun ecrini verecetir.

O nedenle hiçbir amel yapmadan, niyetinin insanı kurtaracağını zanneden boş zanna kapılır.Sonuda halak olur.
Allah'u teala halak olanlardan eylemesin bizleri inşaAllah
selametle kalın

dünyaa

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim,ALLAH razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt