Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nihat Hatipoğlundan Hergüne Bir Bilgi (1 Kullanıcı)

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Allahın İsimlerinden El Müheymin İsminin Sırları

Çok ziyade murakebe edici kainatın bütün işlerini düzenleyen,gözeten,yöneten zikreden unutkanlıktan kurtulur.
Gizli sırlara vakıf olur.Yatsı namazının ardından 145 defa okuyup konuşmadan,sağ tarafına dönüp yatıp uyuyana rüyasında olacak hadislerden haber verilir.Günde 100 defa tenha bir yerde okuyanın kalbi nurlanır.Günde 145 defa okuyan bela,musibet ve düşman şerrinden korunur.İlim ve imanı artar.Yazıp üzerinde taşıyanın rızkı ve malı artar.Allahın himayesinde olur.

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
KUM TANESİ KADAR GÜNAHLARI SİLEN VE KORUYAN DUA

NE ZAMAN OKUNACAK;

Sabah ve akşam namazdan sonra,yatağa uzandığında ve yerinden kalkmadan 10 defa kalpten okunması gerekiyor.

FAYDASI

10 sevap yazılır,10 günah silinir,10 derece yükselinir.Bütün gün istenmeyen herşeyden Allah onu korur.Şeytan ona bulaşamaz(Allaha şirk koşmadıkça bu dua geçerlidir)

DUA

Allah tektir,Ondan başka ilah yoktur.Mülk Onundur.Bütün hamdlar ona aittir.O herşeye güç yettirir.Ben öyle bir Allaha sığınırım ki ondan başka ilah yoktur.Ben ondan bağışlanma dilerim.O hep varolandır.Herşeyi gücüyle yerine getirendir.Benim bütün tövbelerim onadır.

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
EN BÜYÜK TEVBE DUASI

Allah'ım! Sen benim Rabbimsin! Senden başka hiçbir ilah yoktur.Beni sen yarattın.Ben senin kulunum.Gücüm yettiği kadarıyla senin yolundayım.Yaptığım fenalıkların şerrinden sana sığınırım.Üzerimde olan nimetlerini itiraf ederim.Günahımı da itiraf ederim.Beni bağışla;Çünkü senden başka hiçbir kimse günahları af edemez.

Kim bunları inanarak sabahleyin söylerde akşam olmadan ölürse, o kişi cennet ehlindendir.Yine kim bunları inanarak geceleyin söylerde , sabaha ulaşamadan vefat ederse cennet ehlindendir.

Estağfirullah'il aliyy'ül azim ve etübû ileyh (Peygamber Efendimizin Tövbe Duası)

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH İSMİNİN SIRLARI

Allah zikrine devam eden kişinin derecesi artar. İnsanlar arasında; sevilen,sayılan sözü geçen olur. Duaları kabul görür.Nefs şeytanının şerrinden kurtulur.Üzerinde taşıyan şeytan şerrinden korunur.Allah her türlü kötülükten korur.Makam sahibi kişilerin yanında riayet görür.Düşmanlarına karşı galip gelir.Her isteği insanlar tarafından karşılanır.Allah diye zikreden cenab-ı hakkı bütün isimleriyle anmış olur.Bütün isimler Allah isminde gizlidir.Allah ismi hiçbir isme sıfat olmaz.Allah ismi;ruhi hastalıklardan,kalp katılığından,küfürden,maddi ve manevi bataklıktan nefsin istek ve arzularından kurtarır,düşmanlarını yener,merhamet sahibi olur.
..............................................................................................................................

ÇARŞI VE PAZAR DUASI

Allahtan başka ibadete layık ilah yoktur.O tektir.Onun ortağı yoktur.Mülk onundur.Hamd onadır.Diriltir ve öldürür.O diridir,asla ölmez.Hayır onun elindedir.O herşeye kadirdir.
...............................................................................................................................

BEREKET DUASI

Allahım bizi sen varettin ve senin rahmetin olmadan biz yaşayamayız.Ya bize su verirsin yada bizi helak edersin.Emir ferman senindir.

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
SU İÇTİKTEN SONRA OKUNACAK DUA

Elhamdülillahillezi at'ameni feşbeani ve sekani fe ervani

Manası: Bana rızık verip doyuran,içirip suya kandıran Allah Teala'ya hamd ederim.

Peygamberimiz buyurdu ki;

Kim yemek yer,doyarsa,su içerde kanarsa ve duayı okursa günahlarından annesinden doğduğu gibi kurtulur.
..................................................................................................................................

UĞURSUZLUĞA KARŞI DUA

''Eüzü besmele: Allahım;hamd ve şükür sana mahsustur!Minnetim sanadır!Ben senin kulunum;ve ben bundan dolayı huzurluyum!Nefsimi,dinimi,dünyamı,ahiretimi,işlerimin sonunu ve amelini sana emanet ediyorum.Bütün muhammed ümmetini senin gücünün,havlinin,kudretinin ve kuvvetinin şiddetinden sana emanet ediyorum!Muhakkak sen,emaneti koruyansın;hükmü nafiz olansın kazası galip olansın.

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Kabir Azabından Kurtaran İbadetler

Peygamber Efendimiz(sav) anlatır:

Rüyamda acayip şeyler gördüm ümmetimden birini azap melekleri yakalamıştı. Aldığı abdestler gelip onu içindeki zor durumdan kurtardı.

Birini gördüm kabri onu sıkıyordu Kıldığı namazlar gelip onu kabir azabından kurtardı

Birine şeytanlar musallat olmuştu Ettiği zikirler gelip şeytandan onu kurtardı

Birinin de susuzluktan dili çıkmıştı Tuttuğu Ramazan orucu gelip susuzluğunu giderdi

Birini zulmet sarmıştı yaptığı hac gelip karanlıktan çıkardı

Birine ölüm meleği gelmişti Ana-babasına yaptığı iyilikler gelip ölümüne engel oldu geçiktirdi

Birini müslümanlarla konuşturmuyorlardı Sıla-i Rahim galip ona şefaat etti onlarla konuştu

Peygamberinin yanına gitmek isteyen birine engel oluyorlardı Aldığı gusül onu alıp yanıma getirdi

Ateşten korunmak isteyen birisine sadakası gelip ateşe perde oldu

Birini zebaniler alıp cehenneme götürürken yaptığı emr-i maruf ve nehy-i münker gelip kurtardı.

Biri cehennem ateşine atılmıştı Allah korkusu ile döktüğü gözyaşları gelip oradan kurtardı

Birine amel defteri solundan verilirken Allah korkuus gelip defterini sağa aldı

Sevapları hafif gelen birine kendinden önce ölen çocukları gelip sevabını ağırlaştırdı.

Cehennemin kenarında korkudan titreyen birine Allah-ü tealaya olan hüsnü zannı gelince titremesi durdu.

Sırattan zorla geçen biri cennete geldi fakat kapılar kapalıydı Kelime-i Sahadeti gelip onu Cennete koydu

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine sağlık

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
YASİN SURESİNİN OKUYANA FAYDALARI

- Yasin Kuranın kalbidir
- Geceleri Yasini okuyan Kuranı 7 defa hatmetmiş sayılır
- Sabah ve akşam okunma daha tesirlidir
- Her gece Yasini okuyan şehit olarak ölür
- Yasini okuyana 20 hac sevabı verilir
- Okuyana kıyamet günü şefaat eder
- Ölüm döşeğindekine okunduğunda rahat can verir
- Cuma günleri ölmüşlerine yasin okuyanın ölmüşleri her harf sayısınca mağfiret edilir
- Önemli bir işin hallolması için 4 defa okunur.
Peygamberimiz buyurdu;
- Misafir okursa, yolculuğunda yardım edilir
- Bekar okursa evlendirilir
- Sıkıntılı ve kederli kimse okursa sıkıntı ve kederden kurtulur
- Hapis olana okunursa kurtulur
- Aç okursa doyar
- Korkan okursa korktuğundan emin olur
- Hasta okursa iyileşir
- Susuz okursa suya kanar
- Birşey kaybeden okursa kaybettiği şeyi bulur.

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
TEŞRİK TEKBİRİ NE ZAMAN BAŞLAR?

Teşrik tekbirleri arefe gününün sabah namazında başlar.Kurban bayramının öncesindeki arefe gününün sabah namazından itibaren ikindi namazına kadar,yirmi 3 vakit farz namazının arkasından birer defa alınan tekbirlere teşrik tekbiri denir.

TEŞRİK TEKBİR-İ

''Allahü ekber Allahü ekber.Lailaheillallahu vallahu ekber.Allahü ekber ve lillahilhamd.
.........................................................................................................................................

BÜYÜK BELALARA KARŞI OKUNACAK DUA

Allah!Rabbim Allahtır!Ona hiç birşeyi şirk koşmam ben! Kul:''Ey yedi göklerin ve büyük arşın rabbi olan rabb beni her üzüntü verici şeyden,dilediğin şekilde ve dilediğin yerden kurtar.''

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
SALAVAT GETİRMENİN SEVABI

- Amelleri arındırır
- Makam ve dereceleri yükseltir
- Söyleyen kimse için istigfar eder
- Uhud dağı kadar veya ölçülerin en büyüğüyle sevap verilir
- Endişe ve korkulardan kurtarır
- Efendimizin şefaatini ve şahitliğini ve Allahın rıza ve rahmetini celbeder,gazabından emin kılar
- Arşın gölgesine girmeyi sağlar
- Havz,sırat vb.yardımcı olur
- Eli dar olanlar için sadaka yerine geçer
- Meclisleri süsler
- İtibarı artırır
- Allah ve Allah rsulüne yakınlaşmayı sağlar
- O bir nurdur
- Kalpleri nifak ve kirden arındırır
- Muhabbeti artırır
- Sahibi hakkında gıybet edilmesini önler
- Allah resulünün rüyada görünmesine vesile olur
- Salat konusunda Allaha meleklere muvafakat edilmiş olur

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
NİSA SURESİNİN FAZİLETLERİ

- Okunan evde aile huzuru sağlanır
- Eşler arasında muhabbet artar
- Dirlik düzen oluşur
- Eşler arasındaki soğukluğu giderir

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
KONUŞMA ZORLUĞU İÇİN OKUNACAK DUA

Rabbim, benim gögsüme genişlik ver,işimi kolaylaştır,dilimden de şu düğümü çöz ki sözümü iyi anlasınlar.

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
HUD SURESİNİN FAZİLETLERİ

- Deniz yolculuğunda okuyanın hayatı emniyette olur.
- 3 defa okuyanın dileği kabul olur.

YUSUF SURESİNİN FAZİLETLERİ

- Okuyan hasretine kavuşur
- Bahtı açılır
- İnsanların gözüne şirin görünür

RAD SURESİNİN FAZİLETLERİ

- Ağlayan çocugun ağlaması kesilir
- Düşmanlardan korur
- Yıldırım ve gök gürültüsünden korur

İBRAHİM SURESİNİN FAZİLETLERİ

- Anne ve babanın rızasını alır
- 7 defa okuyan düşmanın şerrinden korunur
- 10 defa okuyanın ahlakı güzelleşir

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Ahiret Aleminin Hayirli Olmasi Için

Okunuşu:

"Allahümme inna nes'elüke mucibati rahmetike ve azaime megfi- ratike ve's-selamete min külli ismin ve'l-ganimete min külli birrin ve'l-fevze bi'l- cenneti ve'n-necate bi-avnike mine'n-nar."

Anlamı:

"Allah'im! Rahmetinin gereklerini, magfiretinin sürekliligini, her türlü günahtan uzak ve salim olmayi, her türlü iyilik ve nimetleri, cennete girerek felaha ermeyi, yardiminla cehennem atesinden kurtulmayi istiyorum." (Hakim, De'avat, No: 1925)

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
ÇIBAN VE SİVİLCE İÇİN DUA

''Ey büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah'ım!
Bende olan yarayı küçült'' Aminnn

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Sırat Köprüsü Üzerindeki 7 Soru

1.Durakta imandan sorguya çekilecekler, iman doğru ise birinci duraktan geçilecek doğru değilse cehenneme düşecektir.

2.Durakta namazdan sorguya çekilecekler.

3.Durakta zekattan sorguya çekilecekler.

4.Durakta oruçtan sorguya çekilecekler.

5.Durakta hacdan sorguya çekilecekler.

6.Durakta kul hakkından sorguya çekilecekler.

7.Durakta gusledip etmediğinden sorguya çekilecekler.

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
BELANIN KALKMASI DİLEKLERİN OLMASI İÇİN SALAT-I TEFRİCİYYE

Allahümme salli salaten kamilaten ve sellim selamen tammen ala seyyidina muhammedinillezi tenhallü bihil ukadü ve tenfericü bihil kürabü,vetükda,bihil havaicü ve tünalü bihir regaibü ve hüsnül hevatimi ve yüsteskal gamamü bivechihil keimi ve ala alihi ve sahbihi fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli malümin lek.
Allahım! Bizim efendimiz muhammede(sav) kusursuz bir salat ve rahmet, mükemmel bir selam ve selamet vermeni diliyoruz.O peygamberki,onun hürmetine düğümler çözülür,sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılığ dağılır.Maksatlara onun hürmetine ulaşılır,güzel sonuçlar onun hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir,Allahım,unun ehl-i beytine,ashabınada her göz kırpacak kadar zamanda (her an,saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salat et.
İmamı kurtubi hazretleri şöyle buyurmuştur;

'' Bir kimse çok önemli bir işinin veya önemli dileğinin gerçekleşmesini,yada üzerinden çekilip gitmesi için salat-i tefriciyyeyi 4444 defa okuyup,bu mübarek salatü selam ile yüce peygamberimizi vesile edinse hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, yüce Allah,o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir ''.
- Başlanmadan önce 21 defa '' estagfurullah el azim ve etubu ileyh '' denilmelidir.
- Bir defa '' Euzu besmele '' çekilip okumaya başlanmalıdır.

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
ÇOCUKLARI ŞEYTANDAN VE ZARARLI MAHLUKLARDAN KORUMA DUASI

Üıyzüke bi kelimatillahit tammeti min külli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lemmeh.
'' Peygamberimiz torunlarına bu duayı okuyarak sizi bütün şeytanların,zehirli mahlukatın ve nazarı isabet eden bütün gözlerin şerrinden Cenabı ecelli Ala'nın noksansız kelimelerine, ism-i azamına sıgındırırım.'' buyurdu.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt