Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ne yapacagımı bilmiyorum yardım !!! (1 Kullanıcı)

nevaa

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle herkese selamun aleyküm aslında buraya az sonra yazacaım seyleri yazmam ne kadar dogru bilmiorum ama cevremde danısabileceğim birileri su an için olmadıgı ve cok ciddi bi sekilde bunaldıgım için yazmak zorundayım hakkınızı helal edin.

Şimdi asi diyebileceiniz tarzda bir insandım ve Rabbimin vesilesiyle bir şekilde islama yöneldim namaz oruc emirler derken kendimi hazır hissettiğimi anladıgım bir anda bazı manevi seylerinde etkisiyle kapandım.Hacettepede bir mühendislik bitirdim ve hayatım boyunca birseyi öğrenirken hep sebepleriyle öğrenmeye çalıştım ...ve Allah a hizmet etmek beni en mutlu eden sey olmustu hayatımda ...derken üni bitmesine yakın bir izdivaç olayım gercekleşti.Hayatıma daha önce bir flört olayım olmamıstı cunki hep eşimi beklemiştim.Derken o insan karsıma cıktı ve biz bir sekilde hayatlarımızı birleştirme kararı aldık dürüst olmam gerekirse bende onu etkileyen tek sey islamiyete ve Allah a olan baglılıgıydı cunki kendisi yurt dısında olmasına ragmen yani nefsani sekilde zorlanacagı bir ortamda bulunmasına ragmen Allah için ağlıyabiliyordu.Cok uzatmayayım gecen seni kasım ayında yüzüklerizimi taktık ve nikahımızı kıydık kendisi tekrar yurt dısına döndü ...Onunda benden önce hayatıda yani tabiri caizse tevbe etmesinden önce bir rus bayanla birlikteliği olmustu acıkcası beni cok etkilemedi cunki herseyi silmisti hayatında ve banada dürüstce anlattı. Ve bende ona facebook msn vs gibi seylerden gecmisine ait ne varsa silmesini istemiştim oda sözünü tuttu .Daha sonra özellikle yüzük ler takıldıktan 3 ay sonra sanki karsımdaki cok farklı biri olmustu artık onu tanıyamaz hale gelmiştim.Sürekli tartısıyorduk ...benim annemde babamda dindar insanlar değiller hatta ben kapandıgım için bir sürü sıkıntı yasadım ailemde...annem özellikle bu evliliğe şiddetle karsı geliorduki onu bile karsıma aldım yeri geldi bana kırıldı ... derken sorunlarımız basladı askerlik vs iş guc gibi sıkıntılardan dolayı bi muddet trkiyeye gelemedi ki halada gelemior bense bu kavgaların onun yaşadığı piskolojik durumlardan kaynaklandıgını düşünmeye başladım ve hep sabr ettim mesela eski rus arkadaşıyla görüşmelerini tesbit ettim tabiki ortalıgı birbirine kattım ...onunsa tavrı hep sen benim özelime nasıl karısırsın tarzında oldu ve yeri geldi bana cok agır hakaretlerde bulundu ama bu ve bu tarz olaylardan dolayı benim guvenim ciddi manada yara almıstı ... sürekli maillerini kırıyor kendimi kontrol etmek zorunda hissediordum daha sonra da hep üzülüor merhamet edior gidip özür diliyordum cunki ben yapı olarak küs kalmasını sevmeyen bi insanım haklıda olsam karsıdakini kendimden cok daha fazla düşünürüm... cok uzatmamak gerekirse benim hayallerim adına bi cok sey yıkıldı yani ben islamiyeti yasamak için evlenmek istiyordum ve bana göre bi rerkeğin eşi eger bir bayanla chat yapmasını ki bu kötü manada olamasa kardeş gibi bile olsa istemiorsa yapmaması gerekiordu cunki ben onun isteklerini asla ve asla yere düşürmedim ... onu aldatmadım bekledim sabrettim ve dayaklar basladı cok ciddi bi sekilde dayak yedim ... ardından hakaretler ve küfürler....ben inanmicaksınız ama bunlarada sabrettim .... ve en son yasadıgım olay iki gun önce daha önce hiç güzel bahsetmedii ve ehli dunya dediği bir arkadaşı ve eşinin onların erkeklerle kaldıı eve misafirliğe gittiklerini öğrendim hatta bana ne geniş insanlar aşagıda uyuyolar dedi... ve akşam onları rahat bırakmak için arkadaşlarla dısarı cıkacaklarını söyledi...derken ben ilginç bi sekilde içim sıkıldı maillerine baktım yine ve bir gece clubune o misafir olan karı koca da dahil olmak üzere 4 kişilik bi rez yaptıklarını gördüm cok üzüldüm çünki bana yalan söylemişti ..kendisine sordugumda yine üste cıktı ve yine ben suclu oldm... şimdi arkadaşlar o kadar sıkıntılı bir durumdayımki aileme yasadıgım hiç bir şeyi anlatamıorum cunki biz demiştik tarzı konusmalara ruhum ddayanmıyor ve oda asla alttan lıpda özür dilemior hep o haklı gidersen defol modunda... şimdi ne yapacaımı bilmiorum Allah a cok dua ediorum beni dogru yola ilet die ama sabretmeminmi yoksa Allah ın gösterdiği bu kadar işaretinmi dohru yol oldugunu sasırmıs durumdayım ... Bana bu konuyla alakalı islamiyet e görer ne yapmam gerektiğine dair görüşlerinizi bildirrseniz cok mutlu olurum ..ne olur dualarınızı esirgemeyin..

nevaa

Kayıtlı Kullanıcı
................................................................

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt