Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nasıl Bir Müslüman Olmak İsterdiniz? (2 Kullanıcı)

nursena72

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Nasıl Bir Müslüman Olmak İsterdiniz?

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL Bİ YAZI.EVET KEŞKE VEHBİ HOCAMIZIN ANLATTIĞI GİBİ Bİ İNSAN OLABİLSEYDİK.İNŞALLAH RABBİM BİZLEREDE ÖYLE GÜZEL Bİ AHLAKLAKLA YAŞAMAYI NASİP EDER.B)
GÜNAHLARIMIZI AFFEDER VE BİZLERİ NEFSİMİZLE BAŞBAŞA BIRAKMAZ.AMİN.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

nursena72 yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL Bİ YAZI.EVET KEŞKE VEHBİ HOCAMIZIN ANLATTIĞI GİBİ Bİ İNSAN OLABİLSEYDİK.İNŞALLAH RABBİM BİZLEREDE ÖYLE GÜZEL Bİ AHLAKLAKLA YAŞAMAYI NASİP EDER.B)
GÜNAHLARIMIZI AFFEDER VE BİZLERİ NEFSİMİZLE BAŞBAŞA BIRAKMAZ.AMİN.
rabbim cümlemizden razı olsun kardeşim inş rabbimin istediği kullardan oluruz dua ile

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

''SEN DOĞDUĞUNDA GÜLMÜŞTÜ HERKES SANA , SEN AĞLARKEN,

ÖYLE BİR HAYAT YAŞA Kİ ÖLDÜĞÜNDE GÜLEBİLESİN, HERKES SANA AĞLARKEN''
selam ve dua ile.........

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

ALLAH RAZI OLSUN.

Keşke az konuşsa, az uyusa, az yese idim.

Fakat çok Kuran okusa, çok hadis öğrense ve çok fıkıhla uğraşsaydım ve öğrendiklerimi hem tatbik etseydim, hem de etrafıma neşretseydim. O kadar ki, Cenabı Hakkın esmâsını, Kuranı Kerimi ve Sünneti Nebeviyeyi her haliyle anlatan bir dil kesilseydim.

Keşke başta kendi nefsimi terbiye etse idim. Fakat kendimle yetinmeyip yeni neslin de terbiye ve ıslahı istikametinde gayret gösterse idim. Öğrendiklerimi hemen gidip çevremdekilere anlatsa ve etrafa tebliğ etseydim.

Keşke sadece şahsî noksan ve kusurlarımı görseydim ve onların telâfisi için çalışsaydım. Fakat benden gayri hiç kimsenin noksan ve kusurlarına bakmasa idim. Hatta görmese ve düşünmese idim.

Keşke kimseye karşı içimde gıllü gış (iç dedikodusu) olmasa idi, kimseye kin beslemeseydim ve hiç bir Müslümanla münakaşa etmeseydim.

Ne kadar da sık dokuyorum.
Keşke bunu kendi nefsim için yapsaydım da başkaları için çok müsamahalı davransaydım.
Keşke kendimi büyük görmeseydim ve büyüklere ait tavırlara girmeseydim. Bir mecliste kavlen ve fiilen hakim ben olmasaydım. Ferdlerden bir ferd olsaydım. Ancak sorulunca veya müsaade edilince konuşsaydım. Bunun dışında hep sükut etseydim.

Keşke iman eseslarını, Kuran hakikatlerini ve sünnet düsturlarını hem dilimle, hem de halimle neşretmeyi hayatımın gâyesi yapsaydım ve öyle yaşasaydım.

Keşke Resûli Ekrem Sallallahü Aleyhi ve Sellem ile sahabei kiramı (Radıyallahü anhüm) çok iyi tanısaydım. Onları candan sevseydim ve onlara benzemeye çalışsaydım.

Keşke her şeyimde sadece Yüce Allah (cc)ın rızasını gözetseydim ve mükâfât olarak onunla yetinse, Onun rızasını kafi bulsaydım.

İNŞAALLAH BU YOLA GİRSEK,VARIP VARAMAMAYI DÜŞÜNMEDEN.A.E.O.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Keşke iman eseslarını, Kuran hakikatlerini ve sünnet düsturlarını hem dilimle, hem de halimle neşretmeyi hayatımın gâyesi yapsaydım ve öyle yaşasaydım.

Keşke Resûli Ekrem Sallallahü Aleyhi ve Sellem ile sahabei kiramı (Radıyallahü anhüm) çok iyi tanısaydım. Onları candan sevseydim ve onlara benzemeye çalışsaydım.

Keşke her şeyimde sadece Yüce Allah (cc)ın rızasını gözetseydim ve mükâfât olarak onunla yetinse, Onun rızasını kafi bulsaydım.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt