Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAS UYKUDADIR...Öldükleri vakit dirilirler... (1 Kullanıcı)

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm kardeşim
Çok manidar bir paylaşımdı, ibret alımacak bir hikaye Rabb'im Teala gözlerimizi kör etmesin mal mülk segisiyle.
Emeğine sağlık kardeşim selametle

yalniz_yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
vayy be ne cevaptı ne haklı konuşmuş allah razı olsun kardeşim güzeldi...

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun,çok güzel ve anlamlı bir paylaşım,RABBİM cümlemizi uyur uyanıklardan olmaktan muhafaza eylesin.
----------
tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Allah razı olsun,çok güzel ve anlamlı bir paylaşım,RABBİM cümlemizi uyur uyanıklardan olmaktan muhafaza eylesin.

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.
Amin, dua ordusunun başbuğu...
Allahcc yar ve yardımcınız olsun inşaALLAH..
BESMELE...SELAM...DUA...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
İki rüya arasındaki fark

Zamanın birinde iki kardeş varmış.

Büyük olanı koskocaman bir çiftliğin sahibi ve köyün ağsıymış.

O kadar zenginmiş ki zenginliği başka memleketlerde dahi dillerde dolaşırmış.
Kardeş ise abisinin çiftliğinde karın tokluğuna kar kış, sıcak soğuk demeden çalışırmış.

Ortalığın sıcaktan cayır cayır yandığı bir yaz günü küçük kardeş yorgunluktan bitap düşmüş ve bir ağacın gölgesinde uyuya kalmış.

Çok geçmemiş ki abisi kardeşini, ayağındaki koca ayakkabılarıyla sert biçimde dürterek “Kalk iş zamanı uyunur mu?

Çalışmayana bedava ekmek yok.” diyerek uyandırmış.

Kardeşi ise ne olduğunu anlamadan şaşkın gözlerle önünde duran abisinin o heybetli cüssesiyle karşılaşmış ve

“Abi neden uyandırdın beni? Çok güzel bir rüya görüyordum.

Rüyamda büyük bir çiftliğim, yüzlerce atlarım, sayısız hayvanlarım, ucu bucağı gözükmeyen tarlalarım, benim için çalışan yüzlerce işçim, aletlerim ve daha sayamayacağım bir sürü mala sahiptim.
O kadar güzel bir rüyaydı ki, keşke uyandırmasaydın da biraz daha tadını çıkartsaydım.” demiş.

Abisi ise alaylı bir ifade ile “Sen” demiş, “Bu saydıklarını ancak rüyanda görürsün.

Oysa bak ben bütün bu saydıklarına sahibim, bunların içinde yüzüyorum…” diye cevap vermiş.

Kardeşi ise bilgece bir ifade ile abisine bakmış ve söylediği sözlere pişman edercesine şu sözler dökülmüş kurumuş dudaklarından:

“Abi biliyor musun aslında ikimiz de rüya görüyoruz?
Tek fark, benim rüyam gözlerimi açınca bitiyor, senin rüyan ise gözlerini kapatınca bitecek…”

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt